#101 2008-07-15 14:04:37

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Błędy forum

Dobra panie i panowie, temat avatarków i przewagi gif/jpg/png uważam za zamknięty.
Lub prościej mówiąc: koniec dyskusji na ten temat!!

Zrozumiano?

Offline

#102 2008-07-15 14:31:25

Elesender
Użytkownik
Skąd: Chrzów
Dołączył: 2007-07-25

Odp: Błędy forum

Wydaje mi sie że intotnym błedem na forum jest to że zdiencia/linki nie otwieraja sie w nowej zakładce, tylko otwieraja sie zamiast forum, jest to dosc irytujace.

Ostatnio edytowany przez Elesender (2008-07-15 14:38:38)

Offline

#103 2008-07-15 15:29:45

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Błędy forum

A cała wrzawa o zachciankę/głupotę/wadę (niepotrzebne skreślić) osoby odpowiedzialnej za nowe forum. Trzeba być konsekwentnym.

zmora150 - Widzę złe przed-próbkowanie, inne nasycenie kolorów i trochę ziarna, no ale do czasu powrotu starej wielkości avka zadowolę się tym. Dziękuję smile Pytanie z czystej ciekawości - czym dokonałeś konwersji?


10721827ve.gif

Offline

#104 2008-07-15 15:45:14

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Odp: Błędy forum

Ja wszystkie grafiki robię w Gimpie oczkod

Offline

#105 2008-07-16 09:03:26

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Błędy forum

Kisiel napisał:

o to ja mam straszne pretensje bikas:
w panelu użytkownika na stronie widnieje nadal:
...
a na nowym forum już jest:
...

Mój dawny waży około 15kb a nie zamierzam zmniejszać mu jeszcze bardziej jakości niż jest a tym bardziej zmieniać formatu z dobrego png na gówniany dżejpeg gdzie akurat w tym przypadku paleta kolorów strasznie wyblaknie.

Z panelu usera na ANSI ustawienia dot. forum wywaliłem przed wczoraj (ponieważ do niczego już nie służyły) no i przepiąłem "Aktywność na forum" w wizytówce ANSI na nowe forum (da się wyszukać posty smile)
Co do awatara... to strasznie marudny jesteś jezor Może pójdziemy na kompromis i zostaniemy przy 12kB ;P ? Awatar to tylko emblemat, przez który masz być rozpoznawalny. Może gdyby to było forum dla grafików taka super jakość awka miała by jakieś uzasadnienie, ale u nas, IMHO nie warto.
Wagę awków zmniejszyliśmy aby forum było "lżejsze" i hmm... nie chcę używać tego słowa ale też aby "wymusić" odpowiednie ich kompresowanie. Potraktuj to jak wyzwanie, upchnąć jak najlepszą jakość na 12kB smile
BTW, co do zmiany 20kB -> 10kB to raz nie ma już animowanych więc te 10-12kB każdemu powinno wystarczyć to raz, a dwa migracja na nowy skrypt forum to dobry czas na zmiany/reformy - i proszę cię, miej świadomość, że NIGDY nie da się dogodzić wszystkim. Zawsze komuś będzie za mało lub za dużo, więc jedynym wyjściem jest podjęcie decyzji i już jezor


dzadzar napisał:

Znikneły chyba linki przy tematach do ostatniego postu.

Nie ma ich przy tematach, są na dacie. Fakt, że fajnie będzie dodać ten nasz patent z ANSI (link "ost." przy temacie smile)


Elesender napisał:

Wydaje mi sie że intotnym błedem na forum jest to że zdiencia/linki nie otwieraja sie w nowej zakładce, tylko otwieraja sie zamiast forum, jest to dosc irytujace.

To już zostało zgłoszone smile


PS. Temat z dziewczynami naprawiony smile

Aha, i jak prosił Suchy, ten temat nie jest najlepszym miejscem na dyskusję dot. awków/kompresji smile

Ostatnio edytowany przez Kane (2008-07-16 09:14:35)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#106 2008-07-16 19:55:26

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Błędy forum

Test BBCode... bold, italic, underline, animesub.info,

kod :-)

,

Być albo nie być

Pokaż spoiler
Chyba działa smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#107 2008-07-16 19:57:07

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Błędy forum

nice.
Koniec ze spojlerami! Gratki
Tylko się tnie, jakoś tak powoli wyłazi

Edit: evil

Pokaż spoiler
A może się zajmij pożyteczniejszymi rzeczami, anie bajerami rotfl

Ostatnio edytowany przez KKnD (2008-07-16 20:01:04)


fontani32678yp1.gif

Offline

#108 2008-07-16 20:23:22

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Błędy forum

KKnD napisał:

A może się zajmij pożyteczniejszymi rzeczami, anie bajerami rotfl

lol Spoil Tag zrobiłem już dawno temu jezor

A tak celem zapowiedzi dodam, że jutro-pojutrze zajmę się przekierowaniami smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#109 2008-07-16 21:00:55

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Błędy forum

mówiąc coś ważnego, chodziło mi raczej o np. Czemu jak klikam profil na forum i chce wysłać PW (klikam na pw) to pisze że jestem zalogowany?


fontani32678yp1.gif

Offline

#110 2008-07-16 22:19:09

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Błędy forum

znalazłem błąd w spoiler tagu:

Pokaż spoiler

Jak umieszczony w nim jest jakiś link to kliknięcie go powoduje zamknięcie spoila a nie otwarcie linku. Tak mam przynajmniej pod ff 3.0, zauważyłem to w jakimś temacie ostatnio, nie pamiętam jakim niestety. Może tym o CG.

Do tego:

Kisiel napisał:

aha i przy okazji znalazłem coś. Nie wiem czy było to wcześniej zgłaszane:
w ustawieniach profilu:
"Tematów na stronę: Pozostaw puste dla domyślnego ustawienia (ile?)"
"Postów na stronę: Pozostaw puste dla domyślnego ustawienia (ile?)"
w nawiasie dobrze byłoby podać domyślną liczbę.

Ostatnio edytowany przez Kisiel (2008-07-16 22:22:50)


10721827ve.gif

Offline

#111 2008-07-16 22:29:03

Cain
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-17

Odp: Błędy forum

Jak umieszczony w nim jest jakiś link to kliknięcie go powoduje zamknięcie spoila a nie otwarcie linku. Tak mam przynajmniej pod ff 3.0, zauważyłem to w jakimś temacie ostatnio, nie pamiętam jakim niestety.

Potwierdzam, w Operze 9.50 jest identycznie, do tego nie musi wcale być linka, wystarczy zwykły tekst i kliknięcie na niego.

Do tego spoil otwiera się po kliknięciu w treści posta w całej linii "pokaż spoil" a nie tylko na napisie "pokaż spoil" (nie wiem czy to błąd, ale może powodować przypadkowe otwarcie spoila.

Ostatnio edytowany przez Cain (2008-07-16 22:31:59)


Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego czego jeszcze mi brak!
Starczy, gdy kocham, huczy las i wieje wiatr.

Offline

#112 2008-07-16 22:41:44

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Błędy forum

Cain napisał:

Do tego spoil otwiera się po kliknięciu w treści posta w całej linii "pokaż spoil" a nie tylko na napisie "pokaż spoil" (nie wiem czy to błąd, ale może powodować przypadkowe otwarcie spoila.

Rzeczywiście, a już szczególnie gdy w spoilu znajduje się (kilka) obrazków

hmm.. fantazjuję, jest coś takiego jak tag spoil na hasło by zobaczyły to osoby tylko te które je znają?

i jeszcze jedno - jestem ciekaw gdzie teraz można sprawdzać warny (ostrzeżenia) i czy jak ktoś miał je na starym forum to czy mu się wyzerowały? To tak a propo KKnD


10721827ve.gif

Offline

#113 2008-07-16 22:55:35

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Błędy forum

Właśnie szukałem sobie czegoś na forum i jeśli chcę przejść do następnej strony w rezultatach wyszukiwania wyskakuje:

Conajmniej 30 sekund musi upłynąć od twojego ostatniego wyszukiwania. Poczekaj chwilę i spróbuj ponownie.

To tak ma być? Jeśli tak, to mimo wszystko jest trochę irytujące, nie dałoby się tego skrócić? Tak jak teraz mam paręnaście stron do przejrzenia w rezultatach, to mnie ze pół dnia zejdzie placze.

Offline

#114 2008-07-16 23:00:19

Dżibril
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: Błędy forum

~Kisiel , o to to , pora chyba na kolejnego bana , co nie ?

Offline

#115 2008-07-16 23:56:50

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Błędy forum

jeszcze nie ma varnów xD
Ale musze przystopować jak wróci mój Pan


fontani32678yp1.gif

Offline

#116 2008-07-17 00:01:30

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Błędy forum

Warny dalej są :> Widać je na stronie głównej ansi jak się wyszuka usera. Więc spokojnie nic nam nie zginie smile A na forum można zbanować jak ktoś przesadzi jezor Więc proponuję nie szaleć i nie spamować za bardzo smile

KKnD napisał:

jeszcze nie ma varnów xD
Ale musze przystopować jak wróci mój Pan

To, że nie ma warnów wcale nie oznacza, że nie ma bana ]:->


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#117 2008-07-17 09:35:19

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Błędy forum

Kisiel napisał:

znalazłem błąd w spoiler tagu:
Jak umieszczony w nim jest jakiś link to kliknięcie go powoduje zamknięcie spoila a nie otwarcie linku.

Dzięki za zgłoszenie, podumam nad poprawką smile
EDITPoprawione

Cain napisał:

Do tego spoil otwiera się po kliknięciu w treści posta w całej linii "pokaż spoil" a nie tylko na napisie "pokaż spoil"

To też warto by poprawić smile

Kisiel napisał:

hmm.. fantazjuję, jest coś takiego jak tag spoil na hasło by zobaczyły to osoby tylko te które je znają?

Hmm... nie, to była by już inna technologia (AJAX) miast (tylko) JavaScript+CSS.

MasterPLASTER napisał:

Conajmniej 30 sekund musi upłynąć od twojego ostatniego wyszukiwania. Poczekaj chwilę i spróbuj ponownie.

To tak ma być? Jeśli tak, to mimo wszystko jest trochę irytujące, nie dałoby się tego skrócić? Tak jak teraz mam paręnaście stron do przejrzenia w rezultatach, to mnie ze pół dnia zejdzie placze.

Skrócimy do 20 sekund smile
I nie bardzo rozumiem tego ost. zdania, szukasz czegoś, czytasz wyniki (mija te 20 sekund) i znowu możesz szukać...
Analiza wyników (czytanie postów chyba nie zajmuje ci <20 sekund ?

Ostatnio edytowany przez Kane (2008-07-17 18:21:49)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#118 2008-07-17 19:04:32

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Błędy forum

Wszystko rozbija się o to, że nie ma wyszukiwania po tematach i jak człowiek szuka "oficjalnego", czy też chociaż jakiegoś głównego tematu dotyczącego mało popularnego anime, to w rezultatach będzie miał trzy, cztery (i więcej) strony tematów pokroju: co chcielibyście mieć przetłumaczone, nowy sezon anime, co jest tłumaczone, kto ma umrzeć... itp, a dopiero gdzieś potem: "mało popularne anime - wasze opinie". Mózg modelowego inżyniera jest w stanie przetworzyć megahexateragigtonoijeszczebardzodużo do ętej danych, więc szybki look na stronę wyników - jokto ułamki milisekund - i już widzę, że tam nie ma tego, co mnie interesuje. Chcę lecieć dalej, a tu bach - szlaban - i "łoj, jak boli, łoj, jak boli". jezor

Offline

#119 2008-07-18 22:47:29

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Błędy forum

Test przekierowania... (tzn. braku okienka o przekierowaniu jezor)

EDIT: Chyba działa, jakby ktoś zauważył jakieś bugi proszę dać znać :-)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#120 2008-07-19 15:34:52

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: Błędy forum

moje małe spostrzeżenia:
z tego co zauważyłem, nie da się szukać po nazwach tematów, a przydałoby się, chyba że coś przeoczyłem i da się tak szukać:P
drugie też z wyszukiwaniem, a mianowicie, gdy się już coś wpisze i dostanie wyniki, to wyświetlają się chronologicznie ale względem daty utworzenia tematu a nie daty ostatniego postu, chyba że tak ma być, ale wcześniej było lepiej

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024