#41 2008-09-22 22:51:34

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Evangelion (wersja remastered :3), Armitage III (OAV i obie kinówki, polymatrix wyszedl tylko na VHS daaaawno daaawno temu...) i kilka innych by sie przydalo, no ale to nie jest koncert życzeń jezor

Offline

#42 2008-09-22 23:21:07

Przemek3
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-03-18

Odp: Nowy sezon anime w IDG

ja tam evangeliona bym nie kupił, nawet jakby za 5 zł od płyty chcieli.
co do zapowiedzianych tytułów, na półce u mnie na pewno zagoszczą gits, millenium actress i ninja. grobowiec jakoś nie interesuje mnie za specjalnie

Offline

#43 2008-09-23 00:23:37

szymon_j
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2006-01-03

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Przemek3 napisał:

grobowiec jakoś nie interesuje mnie za specjalnie

A szkoda. To naprawdę dobry film

Offline

#44 2008-09-23 00:41:08

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Nowy sezon anime w IDG

szymon_j napisał:
Przemek3 napisał:

grobowiec jakoś nie interesuje mnie za specjalnie

A szkoda. To naprawdę dobry film

Kwestia gustu, jak dla mnie do jednokrotnego obejrzenia.

Offline

#45 2008-09-30 13:30:34

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Nie napalajcie się za bardzo, bo możecie się zawieść.
Nie mam nic więcej do dodania.

Offline

#46 2008-10-01 12:27:44

Dyrcie
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-12

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Znane są już szczegóły wydania Ninja Scrolla?
Zwłaszcza cena i data premiery?

Offline

#47 2008-10-06 18:37:34

IwaN_666
Użytkownik
Dołączył: 2008-09-14

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Przemek3 napisał:

ja tam evangeliona bym nie kupił, nawet jakby za 5 zł od płyty chcieli.
co do zapowiedzianych tytułów, na półce u mnie na pewno zagoszczą gits, millenium actress i ninja. grobowiec jakoś nie interesuje mnie za specjalnie

Ja Evangeliona już dawno ze Stanów kupiłem za jakieś 170 zł (z przesyłką). Ale nie offtopicujmy za bardzo i wróćmy do tematu. Też z niecierpliwością czekam na datę i cenę (jeśli ta ostatnia będzie do 30 zł kupuję bez wahania).

Offline

#48 2008-10-10 13:13:52

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Proszę uprzejmie, oto pełna zapowiedź: smile_big

http://kino.idg.pl/kolekcje/46-Anime.html

Offline

#49 2008-10-10 14:01:49

Ega0
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-22

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Hotaru no Haka
Data wydania: 06.03.2009

Im lepszy film, tym dłużej trzeba czekać... Faaaajnieeee.

Offline

#50 2008-10-10 16:02:55

Bohun
Użytkownik
Skąd: Kraina Deszczowców
Dołączył: 2007-02-06

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Czyli Ninja Scroll powinien w przeciągu kilku nastepnych dni być do nabycia w kioskach?

Offline

#51 2008-10-10 16:11:05

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Bohun napisał:

Czyli Ninja Scroll powinien w przeciągu kilku nastepnych dni być do nabycia w kioskach?

Tak.

Offline

#52 2008-10-10 16:30:49

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Nowy sezon anime w IDG

no nieobyło się bez kaszanek np. Space Firebird  i Cyber City Oedo :-/ i ten Ninja Scroll  nie przemawia domnie ale kupie ^^ jak reszte (oprócz dwóch wymenionych na poczatku)
I takie pytanie jak to jest Sezon 1 to będą wydawane też potem inne serie ? A jak dobrze się sprzeda czy następne będą jeszcze leprze?
Chętnie bym kupił OAVe i Movie AA! Megamisama! albo RahXephon: Tagen Hensoukyoku czy Cowboy Bebop Movie,Patlabor lub coś z Macrossa *.*

Offline

#53 2008-10-10 17:00:15

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Zgrzyt napisał:

no nieobyło się bez kaszanek np. Space Firebird  i Cyber City Oedo :-/ i ten Ninja Scroll  nie przemawia domnie ale kupie ^^ jak reszte (oprócz dwóch wymenionych na poczatku)
I takie pytanie jak to jest Sezon 1 to będą wydawane też potem inne serie ? A jak dobrze się sprzeda czy następne będą jeszcze leprze?
Chętnie bym kupił OAVe i Movie AA! Megamisama! albo RahXephon: Tagen Hensoukyoku czy Cowboy Bebop Movie,Patlabor lub coś z Macrossa *.*

Cyber City akurat jest super, klasyka cyberpunka. Co do pytań - co chciałbyś, żebym ci odpowiedział? smile

Offline

#54 2008-10-10 17:03:02

Dyrcie
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-12

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Nareszcie jakieś informacje! I jestem zachwycony smile
Połowę z tych filmów kupię na pewno, do tego cena tylko dwie dyszki smile
Mam nadzieję że w przyszłym tygodniu dorwę Ninja Scrolla. Ten tytuł mnie kusi najbardziej smile

Offline

#55 2008-10-10 18:49:44

Tomeis
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-28

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Pewnie któreś kupię, chociaż wolę nazwę "Wonderful days" zamiast "Sky Blue"  Mam parę pytań(mogą zostać uznane za czepianie się szczegółów jezor )
1. Vampire Hunter D, która to będzie wersja, bo screeny są z Bloodlust (wydanego w PL przez AG), czy ta starsza wersja co wynika z opisu na stronie?
2. Czy na pewno będzie japońska ścieżka dźwiękowa? Bo opisy na stronie informują tylko o polskich napisach i polskim lektorze.
Może to niby oczywiste, że polskie napisy oznaczają japońską ścieżkę, ale jakoś to do mnie nie trafia.
3. Dziwi mnie, że przy paru opisach np.
"Space Firebird © 2008  Osamu Tezuka / Polska " jest podany rok 2008  i Polska. Nie wiem jak to odczytać? Jako rok i kraj produkcji, chyba raczej nie?

Offline

#56 2008-10-10 19:36:20

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime w IDG

D to będzie ten z 1985 roku. Jest tam kilka błędów obrazkowo-tekstowych, wszystkie (albo większość) już wcześniej wyłapałem i zgłosiłem, także będzie poprawione.

Offline

#57 2008-10-10 22:03:37

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Wtrącę swoje trzy grosze.
Kolejność wydawnicza prezentuje się w ten sposób.

Październik - Ninja Scroll
Nie widziałem i się nie wypowiem, ale budzi on skrajne emocje

Listopad - Millenium Actress
Film jest bardzo oryginalnym eksperymentem opowiadającym o pewnej aktorce, która jako zdziwaczała i sklerozowana staruszka opowiada historię swojego życia, zupełnie wymieszaną z filmami, w których grała. Ci, którzy nie znają innych filmów Kon'a Satoshi'ego jak "Perfekt Blue" oglądają go na własną odpowiedzialność (może się nie spodobać).

Grudzień - Ghost in the Shell 2: Innocence
Freeman moją dyskusję o nim określił mianem "epickiej batalii" (czy coś takiego) ;P , ale do rzeczy. To dalszy ciąg filmu znanego chyba wszystkim fanom anime. Tym razem obserwujemy Botou prowadzącego śledztwo w sprawie pewnych cyborgów mordujących ludzi i porwania dzieci. Niestety, film jest niczym więcej jak powtórzeniem starych schematów znanych z poprzedniej części, przez co miałem wrażenie, że twórcy dostarczyli intelektualną papkę, a nie filozofię egzystencjalną jak poprzednio. Na uwagę zasługuje jednak wysokiej klasy oprawa graficzna wykonana komputerowo, choć z drugiej strony całokształt prezentuje się jako "przerost formy nad treścią".
Mimo wszystko warto ten film obejrzeć.

Styczeń - Cyber City Oedo 808
To rzeczywiście klasyk cyber punku. Jest to 3 odcinkowa seria oav o trójce więźniów skazanych na kilkusetletnie wyroki (dobrze przeczytaliście), którzy aby skrócić sobie wymiar kary współpracują z Policją. Bardzo mi się ta seria podobała.

Luty - Wonderful Days
To z kolei produkcja... koreańska, czyli siłą rzeczy nie jest to anime. Ale wcale to nie oznacza że jest jest to film niewarty uwagi, wręcz przeciwnie. Fabuła nie jest zbyt odkrywcza za to wciągająca. Umieszczona została w apokaliptycznym świecie, zatruwanym umyślnie ponieważ z zanieczyszczeń produkowana jest energia. Skupia się na dwóch grupach, jedna to posiadające zaawansowaną technologię, arystokratyczne władze miasta Ecoban, a druga to cała reszta plebsu pracująca dla tej pierwszej i utrzymująca ją u władzy (oklepane). Warstwa wizualna prawie może konkurować z GITS 2, też została wykonana komputerowo z dbałością o szczegóły. Niestety spaprali koniec. Przyznaje, że chęć wydania tego filmu przez IDG zrobiło na mnie wrażenie.   

Marzec - Grave Fireflies
Film ten kilka razy leciał już na Hyperze i raczej nie muszę go przedstawiać. Film wojenny o rodzeństwie, chcącym trzymać się z daleka od wojny. Bardzo smutny, wzruszający, nawet dołujący, dlatego jeśli szukasz akcji, to nie kupuj. To jedna z tych produkcji których trzeba dojrzeć.

Kwiecień - Spriggan
To już rozrywka w najczystszej postaci. Rozrywka, ale nic więcej.

Maj - Vampire Hunter D
Pierwszy film o "D". Powstał według tego samego schematu co jego następca, jednakże jest nieporównywalnie słabszy zarówno pod względem fabuły jak i kreski, jednak to drugie można wytłumaczyć ponad 20 latami jakie upłynęły od jego powstania. Tez mamy tu złego wampira i wojowniczą chłopczycę, która ostatecznie trzeba bronić, a o jego przeszłości dowiadujemy się tu tyle samo co z drugiej części.

Czerwiec - Space Firebird
Przyznam, że nic o tym nie wiem, lecz skriny z niego przypominają mi "W Królestwie Kalendarza".

Zamierzam kupić wszystkie a dopiero później zastanowić gdzie je wcisnąć bo już nie mam miejsca ;D

Ostatnio edytowany przez duch_84 (2008-10-10 22:26:43)

Offline

#58 2008-10-10 22:42:58

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime w IDG

A ja z przyzwyczajenia się z duchem_84 podroczę.

duch_84 napisał:

Październik - Ninja Scroll
Nie widziałem i się nie wypowiem, ale budzi on skrajne emocje

Nie rozumiem, u kogo budzi skrajne emocje?

duch_84 napisał:

opowiadającym o pewnej aktorce, która jako zdziwaczała i sklerozowana staruszka

E tam, wcale taka nie była.

duch_84 napisał:

Niestety, film jest niczym więcej jak powtórzeniem starych schematów znanych z poprzedniej części, przez co miałem wrażenie, że twórcy dostarczyli intelektualną papkę, a nie filozofię egzystencjalną jak poprzednio.

Hm, no to jak tylko powtarza stare schematy, to też powinien być "egzystencjalną filozofią", albo pierwszy GitS powinien być "intelektualną papką", tak na chłopski rozum.

duch_84 napisał:

Czerwiec - Space Firebird
Przyznam, że nic o tym nie wiem, lecz skriny z niego przypominają mi "W Królestwie Kalendarza".

A tu tylko w celach czysto konwersacyjnych - też nie oglądałem tego filmu, ale z tego co się orientuję, to z Yattodetamanem ma wspólny co najwyżej rok powstania i stąd może się brać jakieś graficzne podobieństwo smile_big

Offline

#59 2008-10-11 08:58:48

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Freeman napisał:

A ja z przyzwyczajenia się z duchem_84 podroczę.

Twoje prawo.

Freeman napisał:
duch_84 napisał:

Październik - Ninja Scroll
Nie widziałem i się nie wypowiem, ale budzi on skrajne emocje

Nie rozumiem, u kogo budzi skrajne emocje?

Cytat z Tanuki "Epicka rzeźnia w feudalnej Japonii." Czy takie kino przypadnie do gustu wielbicielom komedii? Nie chce się za dużo wypowiadać bo go nie widziałem.

Freeman napisał:
duch_84 napisał:

opowiadającym o pewnej aktorce, która jako zdziwaczała i sklerozowana staruszka

E tam, wcale taka nie była.

Była sympatyczna, ale bredziła od rzeczy. Gdy kupie płytkę, podeśle ci skriny jeśli nie wiesz w których momentach.

Freeman napisał:
duch_84 napisał:

Niestety, film jest niczym więcej jak powtórzeniem starych schematów znanych z poprzedniej części, przez co miałem wrażenie, że twórcy dostarczyli intelektualną papkę, a nie filozofię egzystencjalną jak poprzednio.

Hm, no to jak tylko powtarza stare schematy, to też powinien być "egzystencjalną filozofią", albo pierwszy GitS powinien być "intelektualną papką", tak na chłopski rozum.

Pisze tu o moich osobistych odczuciach i nikt nie musi się ze mną zgodzić. Zadam ci pytanie, Czy film GITS2 ma do zaoferowania coś poza powtórzonymi schematami i oprawą graficzną? Uważam, że niewiele się tam zostaje, być może powód jest taki iż obejrzałem pierwszą część dużo wcześniej niż drugą, a w między czasie zdobyłem większą część mojej wiedzy z dziedziny filozoficznej. Może dlatego efekcie dostrzegam pewną miałkość filozoficznego egzystencjalizmu zawartego w tej produkcji. A może przyczyna tkwi w tym, że od tamtego czasu temat "czym jesteśmy i dokąd zdążamy" został wciągnięty i wypluty w setkach produkcji i nie robi już na mnie wrażenia.

Freeman napisał:
duch_84 napisał:

Czerwiec - Space Firebird
Przyznam, że nic o tym nie wiem, lecz skriny z niego przypominają mi "W Królestwie Kalendarza".

A tu tylko w celach czysto konwersacyjnych - też nie oglądałem tego filmu, ale z tego co się orientuję, to z Yattodetamanem ma wspólny co najwyżej rok powstania i stąd może się brać jakieś graficzne podobieństwo smile_big

Spójrz na to ptaszysko.

Ostatnio edytowany przez duch_84 (2008-10-11 09:10:16)

Offline

#60 2008-10-11 10:03:08

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime w IDG

duch_84 napisał:

Twoje prawo.

Zatem korzystam smile_big

duch_84 napisał:

Cytat z Tanuki "Epicka rzeźnia w feudalnej Japonii." Czy takie kino przypadnie do gustu wielbicielom komedii? Nie chce się za dużo wypowiadać bo go nie widziałem.

W takim wypadku dokładnie o każdym filmie można powiedzieć, że budzi skrajne emocje. Czy jakaś komedia przypadnie do gustu wielbicielom epickiej rzeźni? Itd.


duch_84 napisał:

Była sympatyczna, ale bredziła od rzeczy. Gdy kupie płytkę, podeśle ci skriny jeśli nie wiesz w których momentach.

Bardzo proszę. Dopiero co skończyłem napisy, będziesz mógł mi pokazać, które dialogi są od rzeczy.

duch_84 napisał:

Zadam ci pytanie, Czy film GITS2 ma do zaoferowania coś poza powtórzonymi schematami i oprawą graficzną?

No parę rzeczy ma.


duch_84 napisał:

Spójrz na to ptaszysko.

Jak napisałem - ten sam rok produkcji, stąd i podobna, "klasyczna" kreska. Pragnąłem jedynie zauważyć, że oprócz tego poważny film sf nie ma zbyt wiele wspólnego z absurdalną komedią, bo ktoś mógłby uwierzyć, że te filmy są "podobne".

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024