#61 2008-10-11 13:49:07

Dyrcie
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-12

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Ninja Scroll jest już w Empikach, dziś kupiłem.

Wydanie jak na tą cenę bardzo dobre, remasterowany obraz 16:9 lepszej jakości niż na wydaniach zagranicznych. Dźwięk japoński lub z lektorem w DD 5.1 i DTS + napisy. Szkoda że nie ma angielskiej ścieżki i żadnych dodatków.

Offline

#62 2008-10-11 21:37:17

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Freeman napisał:
duch_84 napisał:

Była sympatyczna, ale bredziła od rzeczy. Gdy kupie płytkę, podeśle ci skriny jeśli nie wiesz w których momentach.

Bardzo proszę. Dopiero co skończyłem napisy, będziesz mógł mi pokazać, które dialogi są od rzeczy.

Czytałeś to? 

duch_84 napisał:

[...]staruszka opowiada historię swojego życia, zupełnie wymieszaną z filmami, w których grała.

Czytałeś.
Babcia ma co chwila takie jazdy. Opowiadała o tym jak ja torturowała policja (a może Kempeitai), a zaraz potem ni z tego ni z owego widzimy oblężenie zamku, którego jest księżniczkom. Ona nie odróżniała rzeczywistości od fikcji.
Skriny wrzucę na stronkę jak wyjdzie film.

Freeman napisał:

No parę rzeczy ma.

Czekam na nie.

Dyrcie napisał:

Ninja Scroll jest już w Empikach, dziś kupiłem.

Byłem dziś w Empiku i nie mieli.

Ostatnio edytowany przez duch_84 (2008-10-11 22:01:53)

Offline

#63 2008-10-11 22:33:05

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime w IDG

duch_84 napisał:
duch_84 napisał:

[...]staruszka opowiada historię swojego życia, zupełnie wymieszaną z filmami, w których grała.

Czytałeś.
Babcia ma co chwila takie jazdy. Opowiadała o tym jak ja torturowała policja (a może Kempeitai), a zaraz potem ni z tego ni z owego widzimy oblężenie zamku, którego jest księżniczkom. Ona nie odróżniała rzeczywistości od fikcji.
Skriny wrzucę na stronkę jak wyjdzie film.

Już widzę, że nie musisz sobie robić kłopotu. Wybacz stary, ale najwyraźniej nieco umknął ci sens tego filmu.

Pokaż spoiler
Ona nie opowiadała swojego życia wymieszanego z filmami, ale opowiadała swoje życie poprzez filmy, w których grała. Wbrew pozorom różnica jest kolosalna.

I jeśli taki zabieg reżysera uważasz za "bredzenie głównej bohaterki" i "nieodróżnianie przez nią rzeczywistości od fikcji", to wybacz, ale naprawdę musisz ten film obejrzeć jeszcze raz, na spokojnie. Już niedługo będziesz miał okazję.

A swoją drogą, to nie ma w filmie sceny torturowania Chiyoko, nawet o tym nie opowiadała.

Offline

#64 2008-10-12 00:03:53

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Mam rozumieć, że ona reżyserowała? Przejdź się do DPS-u. Tam, co nie którzy pensjonariusze mają jeszcze lepsze jazdy.

Wcale jej nie poobijali? Wcale ledwo nie łaziła, gdy widziała ostatni raz swojego artystę.
Pewnie ktoś się pomylił i dostała doniczką zamiast kwiatkiem.

Offline

#65 2008-10-12 00:55:02

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime w IDG

duch_84 napisał:

Mam rozumieć, że ona reżyserowała? Przejdź się do DPS-u. Tam, co nie którzy pensjonariusze mają jeszcze lepsze jazdy.

Wcale jej nie poobijali? Wcale ledwo nie łaziła, gdy widziała ostatni raz swojego artystę.
Pewnie ktoś się pomylił i dostała doniczką zamiast kwiatkiem.

Nie mam pojęcia, o czym ty do mnie mówisz. Oglądałeś inny film, albo nie zrozumiałeś tego. I wcale jej nie poobijali, chyba że bili tak, żeby nie było widać, zaś gdy ostatni raz widziała artystę, to rzuciła się za nim biegiem i całkiem mocno waliła w drzwi, co jest jakby pewnym przeciwieństwem "ledwo łażenia". Może jednak na tym zakończę moją dyskusję z tobą, bo mam nieodparte wrażenie brnięcia w jakąś ślepą uliczkę.

Offline

#66 2008-10-12 10:30:40

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Jak chcesz. Ja to pamiętam właśnie tak.

Offline

#67 2008-10-12 13:34:33

hikikomori
Użytkownik
Skąd: z szafy
Dołączył: 2006-08-09

Odp: Nowy sezon anime w IDG

To mi przypomina, co mój znajomy powiedział po obejrzeniu Lalek Kitano: idą i idą przez dwie godziny. Niektórzy po prostu nie łapią o co chodzi i dlaczego zastosowano takie, nie inne formy przekazania treści i na czym polega ich genialność. Połączenie opowieści Chiyoko z epizodami filmowymi było świetnym pomysłem i wcale nie oznacza, że staruszka nie ma kontaktu z rzeczywistością, zresztą w podróży przez fikcję dotrzymuje jej kroku reporter-wielbiciel, który chyba nie ma sklerozy. Tak właściwie to fikcja jest na jej usługach. Pomysł iście allenowski. Świetne, wyróżniające się wśród morza chłamu anime.

Offline

#68 2008-10-12 17:04:43

Inuki
Użytkownik
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś wie coś na temat tych "kolekcjonerskich zeszytów" dodawanych do prenumeraty? Czy będą to jakieś specjalne dodatki dostępne tylko i wyłącznie dla prenumeratorów (tak jak np. trójwymiarowa naklejka przy zamawianiu prenumeraty "GitS: SAC"), czy też będzie to zwykła gazetka z informacjami o filmie dostępna w każdym numerze do której dołączą płytę?

Offline

#69 2008-10-19 13:26:01

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Wczoraj obejrzałem Ninja Scroll. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, fabuła składna, ciekawi bohaterowie, świetne sceny walki. Nie którym scenom brakowało głębi koloru, ale nie można mieć wszystkiego.

Offline

#70 2008-10-26 17:29:04

Jupiter
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-10

Odp: Nowy sezon anime w IDG

A ja mam takie dzikie pytanie. Jakiej gazety mam szukać w kiosku z tymi filmami, bo Kino Domowe to już nie jest. Byłem dziś w Inmedio i nie było tam niczego z Ninja Scroll.

Offline

#71 2008-10-26 17:42:15

kiczowatykoles
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2007-07-23

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Jupiter napisał:

A ja mam takie dzikie pytanie. Jakiej gazety mam szukać w kiosku z tymi filmami, bo Kino Domowe to już nie jest. Byłem dziś w Inmedio i nie było tam niczego z Ninja Scroll.

Kino Domowe Anime z dużym czerwonym napisem "ANIME" u góry

Offline

#72 2008-10-26 17:56:47

Jupiter
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-10

Odp: Nowy sezon anime w IDG

kiczowatykoles napisał:
Jupiter napisał:

A ja mam takie dzikie pytanie. Jakiej gazety mam szukać w kiosku z tymi filmami, bo Kino Domowe to już nie jest. Byłem dziś w Inmedio i nie było tam niczego z Ninja Scroll.

Kino Domowe Anime z dużym czerwonym napisem "ANIME" u góry

Dziękować. Facetka w kiosku pewnie i tak by się nie zczaiła więc pewnie i tak będę sam szukał w salonikach.

Offline

#73 2008-11-07 11:06:42

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Jeśli nie było żadnego kataklizmu, to od dziś jest w sklepach

0ca11f9760374a618a67e0dfl0.jpg

Szczegóły: http://kino.idg.pl/film/254-Millenium.Actress.html

Jeden z najlepszych filmów anime, jakie oglądałem smile

Offline

#74 2008-11-07 11:25:42

hikikomori
Użytkownik
Skąd: z szafy
Dołączył: 2006-08-09

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Heh, znów uszczuplenie budżetu oczkod Ale warto. Liczę, że będą to również jedne z najlepszych napisów do anime, które czytałam oczkod

A przy okazji: w ulotce IDG użyto formy "anima" (najpopularniejsza anima, czy coś w tym stylu), czy to jest błąd, czy faktycznie jest rodzaju żeńskiego? "To anime" się zwykle mówi... Może wujek google będzie wiedział:)

Wiki: anima to kobiecy aspekt psychiki mężczyzny; ideał kobiety istniejący w męskiej nieświadomości. ;] Może trzeba szturchnąć w łokieć kogoś w redakcji oczkod

Ostatnio edytowany przez hikikomori (2008-11-07 11:36:01)

Offline

#75 2008-11-08 12:57:19

Jupiter
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-10

Odp: Nowy sezon anime w IDG

U mnie chyba był kataklizm, latałem po mieście i w żadnym saloniku prasowym tego nie znalazłem.

Offline

#76 2008-11-08 13:40:08

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Jupiter napisał:

U mnie chyba był kataklizm, latałem po mieście i w żadnym saloniku prasowym tego nie znalazłem.

Z racji święta może być obsuwa z dostawą do wszystkich Empików itp., ale myślę, że zaraz po długim weekendzie będzie można wszędzie dostać.

Offline

#77 2008-11-08 13:55:21

Jupiter
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-10

Odp: Nowy sezon anime w IDG

No właśnie jedna facetka kazała mi przyjść się zapytać w środę, ale jak sobie przypomniałem, że w moim "mieście" trudno było wypatrzeć nawet Ninja Scroll to zdecydowałem się zamówić przez internet.

Ostatnio edytowany przez Jupiter (2008-11-08 13:55:45)

Offline

#78 2008-11-22 13:17:11

ivelios
Użytkownik
Skąd: BB
Dołączył: 2006-02-18

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Właśnie obejrzałem Millennium Actress z Kina Domowego i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z dokonanego zakupu. Film mnie porwał, zwłaszcza że było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Satoshiego Kona. Niestety, Perfect Blue nie zdążyłem kupić, więc chyba mogę dorwać ten film tylko, zamawiając przez neta...
Po seansie MA wziąłem do ręki tę mini-gazetkę i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem tekst Freemana. Chociaż wolałbym zobaczyć w środku jakiś duży plakacik. oczkod
Fajnie, że IDG pokazało, jakie zamierzają wydać tytuły w ciągu najbliższych miesięcy. Na pewno kupię GITS2. Mam nadzieję, że dodadzą do niego plakat. Marzy mi się na ścianie pies Batou z rozwalonym seks-androidem.:D
Coś w tym stylu:
ghostwallpaper41280oc8.th.jpgthpix.gif

Zastanawiam się jeszcze nad kupnem Sky Blue i Grobowcem Świetlików, bo reszta wypada słabo... Nawet dla fanów cyberpunka i sci-fi.

Ostatnio edytowany przez ivelios (2008-11-22 14:23:04)


I found an island in your arms
Country in your eyes
Arms that chain, Eyes that lie
Break on through to the other side

Offline

#79 2008-11-22 18:28:26

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Nie no stary,przynajmniej Cyber City to jest cyberpunk w najczystszej postaci i świetnym wykonaniu, wierz mi smile A fan sf Sprigganowi i Firebirdowi nie przepuści smile Nie, żeby to była jakaś nachalna propaganda i oczywiście zgadzam się, że są tam filmy lepsze i gorsze, ale poniżej pewnego poziomu naprawdę nie schodzą.

A jak podobała ci się Millennium Actress, to bez problemu wciągniesz Perfect Blue, Tokyo Godfathers i Paprikę.

Offline

#80 2008-11-27 03:04:56

Dyrcie
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-12

Odp: Nowy sezon anime w IDG

Na stronie IDG pojawiła się okładka jaką będzie miało polskie wydanie Innocence:

http://g1.idg.pl/kino_dvd/photo/%7BDE91 … TS2150.jpg

Mnie się podoba chociaż jestem zdziwiony że jest to przeróbka wydania amerykańskiego a nie japońskiego.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024