#221 2008-12-28 19:55:35

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

ivelios napisał:
lilith_ napisał:

Ech tylko, że ja się właściwie forum nie zajmuję. Od tego jest Freeman --' no ale grunt to dobre obeznanie z faktami.

A więc czym? Komentarzami do napisów, tak? Mimo to ktoś na takim stanowisku powinien udzielać się na forum znacznie częściej.

Heh tak jak pisała Jas, nie ma takiej zasady mówiącej, że mod musi się udzielać na forum. Jak jest jakiś temat co mnie interesuje to w nim piszę i tyle.
Zauważ, że nie jestem jedynym modem co się na forum nie udziela. Także imo chybiony argument.

A tak w ogóle to chyba nie temat o moderacji i kto powinien być modem tylko temat o Anfo, także proponuję na ten temat wrócić albo zabawię się jednak w moda forum i zamknę temat.


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#222 2008-12-28 20:03:17

ivelios
Użytkownik
Skąd: BB
Dołączył: 2006-02-18

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

Jasmine napisał:

A to jakaś reguła jest? Bo ja nie widzę związku oczkod Ważne, że zajmuje się swoimi obowiązkami, a do nich nie należy obowiązkowe wypowiadanie się na forum.

A kto mówi tu o obowiązku? Ja myślę jednak, że choćby dla dobra tego serwisu człowiek na takim stanowisku powinien częściej wypowiadać się na forum. A co ma do tego dobro serwisu? Ano to, że tacy skromni użytkownicy forum jak ja wiedzą "jakby co" do kogo się zgłosić. Bo czasem sprawę trzeba szerzej omówić, niż tylko poprzez "zgłoś komentarz moderacji". Unika się w ten sposób niedomówień, które są często zarzewiem konfliktów. Założę się, że sporo użytkowników ANSI nie ma nawet pojęcią, kto tu jest od czego. A jako że ten temat jest o ANFO, to patrz na sprawę z banem cieslaka, jeżeli chodzi o niedomówienia smile

lilith_ napisał:

Zauważ, że nie jestem jedynym modem co się na forum nie udziela. Także imo chybiony argument.

Oczywiście to również dotyczy innych modów, nie tylko Ciebie.

lilith_ napisał:

A tak w ogóle to chyba nie temat o moderacji i kto powinien być modem tylko temat o Anfo, także proponuję na ten temat wrócić albo zabawię się jednak w moda forum i zamknę temat.

Trochę to dziwne. Modek nie zajmujący się forum, ma takie uprawnienia, by zamknąć temat?

Ostatnio edytowany przez ivelios (2008-12-28 20:07:35)


I found an island in your arms
Country in your eyes
Arms that chain, Eyes that lie
Break on through to the other side

Offline

#223 2008-12-28 20:09:03

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

ivelios napisał:
Jasmine napisał:

A to jakaś reguła jest? Bo ja nie widzę związku oczkod Ważne, że zajmuje się swoimi obowiązkami, a do nich nie należy obowiązkowe wypowiadanie się na forum.

A kto mówi tu o obowiązku? Ja myślę jednak, że choćby dla dobra tego serwisu człowiek na takim stanowisku powinien częściej wypowiadać się na forum. A co ma do tego dobro serwisu? Ano to, że tacy skromni użytkownicy forum jak ja wiedzą "jakby co" do kogo się zgłosić. Bo czasem sprawę trzeba szerzej omówić, niż tylko poprzez "zgłoś komentarz moderacji". Unika się w ten sposób niedomówień, które są często zarzewiem konfliktów. Założę się, że sporo użytkowników ANSI nie ma nawet pojęcią, kto tu jest od czego. A jako że ten temat jest o ANFO, to patrz na sprawę z banem cieslaka, jeżeli chodzi o niedomówienia smile.

No popatrz, mimo że się nie udzielam za często na forum cała masa osób jednak wie do kogo się zgłosić. Świadczy o tym cała masa PW, które dostaję. Plus jest taka fajna zakładka 'redakcja'
A teraz serio proszę o zakończenie OT.

ivelios napisał:

Trochę to dziwne. Modek nie zajmujący się forum, ma takie uprawnienia, by zamknąć temat?

Ja nigdzie nie pisałam, że nie mam uprawnień do forum. Zwyczajnie mamy podział obowiązków i tyle.

EDIT:

ivelios napisał:

Owszem, jest i z niej korzystam. Jednak tam pisze, że jesteś moderatorem napisów i forum, a tu dowiaduje się, że są jakieś tajemnicze podziały obowiązków. Chyba mam prawo poczuć się, hmmm, zagubiony? smile

Coby nie ciągnąć tego dalej: tak mam uprawnienia do forum, i jak jest potrzeba (czyt. nie ma Freemana) to zajmuję się nim. Jednak głównie zajmuję się komentarzami i napisami. Na szczęście Freeman radzi sobie świetnie sam i nie potrzebuje pomocy.
A co do tajemniczych podziałów obowiązków to takowych nie ma smile


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#224 2008-12-28 20:24:17

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

Ale ja uprawnienia mam. Złazić z lil, wracać do tematu. EOT smile_big

Offline

#225 2008-12-28 20:32:02

ivelios
Użytkownik
Skąd: BB
Dołączył: 2006-02-18

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

lilith_ napisał:

No popatrz, mimo że się nie udzielam za często na forum cała masa osób jednak wie do kogo się zgłosić. Świadczy o tym cała masa PW, które dostaję.

Zapewniam, że ta cała masa PW byłaby znacznie większa, gdyby częściej było widać Twoje posty.

lilith_ napisał:

Plus jest taka fajna zakładka 'redakcja'

Owszem, jest i z niej korzystam. Jednak tam pisze, że jesteś moderatorem napisów i forum, a tu dowiaduje się, że są jakieś tajemnicze podziały obowiązków. Chyba mam prawo poczuć się, hmmm, zagubiony? smile

gracol napisał:

Ale ja uprawnienia mam. Złazić z lil, wracać do tematu. EOT smile_big

Nie chcę, by moje posty były poczytywane jako atak na kogoś. Jednak czasem mam wrażenie, że panuje tu niezły burdel smile_big

lilith_ napisał:

A teraz serio proszę o zakończenie OT.

Kończę i przepraszam za to offtopiczenie.


I found an island in your arms
Country in your eyes
Arms that chain, Eyes that lie
Break on through to the other side

Offline

#226 2008-12-28 20:34:14

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

I tak trzymać smile_big Chociaż muszę przyznać, że kiedyś dużo częściej się udzielałem. Jak patrzę po liczbie postów to nawet nie wiem kiedy tyle się zebrało XD

Offline

#227 2008-12-28 20:57:53

marc99
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-19

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

O ile pamiętam, to informacja (wpis w jednym z regulaminów), że informacje o subie zamieszczone w bazie stanowią własność serwisu, była wcześniej niż incydent z Cieślakiem.

Offline

#228 2008-12-28 21:13:49

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

Dobry moderator to taki, który na ustach niesie userom jedno hasło: "Prepare yourself to be fucked by the long dick of the law!"
Zamykam topic. smile_big Ale się ze mnie prospamer zrobił. :/


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#229 2008-12-29 10:10:07

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

BigBang napisał:

A czemu nie można by na naszej ANSI zrobić jakiejś bazy hardków, chociażby dział informacyjny z wyszukiwarką, gdzie można dodawać info na temat ewentualnych subów przez konkretne grupy, wystarczyły jeden mod doglądający wpisów.

"Dział informacyjny" czy pod-fora grup hardsuberskich to żaden problem, IMHO o tym co się stanie z bazą hardsubów anfo winni decydować sami hardsuberzy smile a wyjścia są rozumiem dwa:
1) Powstanie nowy serwis-centrum hardsubów
2) Fansuberzy z anfo dołączą do innego serwisu (ANSI, czy anime.com.pl czy jakiegokolwiek innego)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#230 2008-12-29 11:00:39

Arry
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2005-11-02

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

Cóż... ostatnio lilth i gracola jeszcze widuje na forum, ale co się stało z Suchym?
Nie widać go wcale...
I czy wie ktoś dlaczego akurat Suchy a nie Mokry? taniec
Odnośnie zamykania topicu... była taka propozycja, ale Freeman powiedział coś w stylu "Pospamujcie se, wygadajcie se, wyczerpcie temat i wtedy się zamknie."...
I jeszcze odnośnie Izumi... jak już pisałem, na Anfo nie bywałem, więc wypowiem się jako osoba bezstronna. Argumenty cieślaka oraz phenixa są o wiele bardziej przekonujace od tych wystosowanych przez Starfoxa.

BTW, skoro tak wszyscy krzyczą o bazę, to dlaczego nie zrobić tematu z linkami do rapida czy tam MU (nie wiem do czego były na Anfo) korzystając z dostępnej już ponoć bazy?


90TLh

Offline

#231 2008-12-29 11:29:24

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

qwig rzucił przecież tą listę w tym temacie, wystarczy poszukać.


wladza1.png

Offline

#232 2008-12-29 11:51:38

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

omg, zmienili info na stronie ^^

A Noca Foki Oddychaja - pierwszy polski serwis poswieconny nocnemu zyciu fok - zapraszmy juz wkrotce!!

Ostatnio edytowany przez tymek88 (2008-12-29 11:52:02)

Offline

#233 2008-12-29 17:06:47

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

Tymek, szybkiś jak sanki w maju, to już wisi tam kilka dni. xD

Offline

#234 2008-12-29 18:23:01

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

_KiRA napisał:

Tymek, szybkiś jak sanki w maju, to już wisi tam kilka dni. xD


Dopiero dzisiaj tam zaglądnąłem pierwszy raz od czasu kiedy był ten pierwszy komunikat jezor
Ale widać, że się nudzą i nie mają co z domeną zrobic xD

Ostatnio edytowany przez tymek88 (2008-12-29 18:23:35)

Offline

#235 2008-12-29 18:43:17

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

tymek88 napisał:
_KiRA napisał:

Tymek, szybkiś jak sanki w maju, to już wisi tam kilka dni. xD


Dopiero dzisiaj tam zaglądnąłem pierwszy raz od czasu kiedy był ten pierwszy komunikat jezor
Ale widać, że się nudzą i nie mają co z domeną zrobic xD

Żebyś ty chociaż przeczytał, co zostało napisane w tym temacie, to nie wyskakiwałbyś jak Filip z konopi.


wladza1.png

Offline

#236 2008-12-29 20:03:18

Envie
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-12-21

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

Ja się nie dziwię, dlaczego Tymek dopiero teraz o tym się dowiedział, bo w końcu sam rzadko wchodziłem na anfo. Zawsze wolę wejść na stronę grupy fansuberskiej- zawsze są tam świeże wiadomości, no i można czasem dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Offline

#237 2008-12-29 20:29:22

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

Ja się nie dziwię, dlaczego Tymek dopiero teraz o tym się dowiedział, bo w końcu sam rzadko wchodziłem na anfo. Zawsze wolę wejść na stronę grupy fansuberskiej- zawsze są tam świeże wiadomości, no i można czasem dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Nie zawsze, są grupy co dają newsa na stronie dopiero po paru tygodniach od dodania anime do bazy.

Offline

#238 2009-01-03 01:59:07

Mr.Doom
Użytkownik
Dołączył: 2008-10-04

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

Witam!

Naprawdę szkoda że anfo zawiesiło działalność.Niestety ale to musiało nastąpić - nie jest tajemnicą że atmosfera na forum nie była zbyt przyjazna. Forum to kiedyś było miejscem gdzie można było otrzymać pomoc w różnego typu sprawach(np. technicznych) i zawrzeć ciekawe znajomości.Niestety potem stało się karykaturą tego czym było kiedyś. Jak ktoś tu wcześniej wspomniał - po wykruszeniu się "kilku zasłużonych ludzi dla forum" nie zostało tam wiele. Nie można całej winy zwalać na moderacje - ale chorobliwa nadgorliwość połączona z wyraźnym nadużywaniem uprawnień(bądź leczenie swoich osobistych kompleksów jak kto woli)  przez dwóch moderatorów wystarczyło aby oczernić innych.Tajemnicą pozostaje fakt dlaczego ta sytuacja mimo skarg i uwag forumowiczów nie została dostrzeżona przez bardzo długi czas.
Co do postaci samego BTM-a : Nie rozumiem tego całego gniewu skierowanego na jego osobę. Miał prawo powiedzieć że kończy ten rozdział w swoim życiu i zamknąć forum. Skoro udostępnił to co trzeba to można przenieść stronę w inne miejsce i zorganizować to wszystko od początku.
Czy wiadomo coś na temat planów ponownego uruchomienia forum?
Będę wdzięczy za info

Offline

#239 2009-01-03 02:49:34

alfista
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

eee.. anfo to bylo I forum I baza. To co dawal BTM do baza danych bazy, nie forum. Wiec nie ma mowy o "ponownym uruchomieniu forum".

A co do jakiegos infa.. jak bedzie jakies info, to bedzie. Gdzies nawet cos ludzie pisali w tym temacie smile

Offline

#240 2009-01-07 19:57:12

DiMiTRiH
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-25

Odp: śp anfo, 2003 - 2008

cieslak napisał:

Szkoda, powinni pozbyć się trolli tam mieszkających. Mowa tutaj o Kami Squad, Izumi i Tauri. xD

Dziwne, bedac adnimem tam powiedzialbym, ze sam byles jednym z Trolli w przeciwienstwie co do poniektorych wymienionych przez Ciebie.


The man is a... a myth, a Legend. And if he's still living.. He's the one you want!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024