#61 2009-01-01 21:11:28

Evul
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2004-08-18

Odp: I kolejna trolowa strona ;)

lb333 napisał:

Poza tym pliki musiałyby być jakoś szyfrowane (na hasło? Jak wtedy otwierałyby je odtwarzacze?), bo nawet jeśli w notatniku nie będzie widać treści, to powstałby zaraz jakiś edytor alternatywny, który umozliwiałby ich edycję. I taki format miałby być niemożliwy do wkodowania w plik wideo? To się wydaje jeszcze mniej możliwe, bo skoro potrafiłyby go odczytać odtwarzacze, to dlaczego nie avisynth? IMHO pomysł nierealny.

Myślałem raczej o czymś takim, że pliki robocze były w formie tekstowej, następnie by się je kodowało na jakiś rodzaj bitmap, które odtwarzacz w odpowiednim czasie nakładałby na obraz, wiec plik wynikowy byłby nie edytowalny, można by go pewnie jakoś odczytać, ale ręczne przepisywanie tekstu odstraszyłoby potencjalnych plagiatorów.   

Czy paranoja? Możliwe, choć ja tam tylko daje pomysł jakiś problemów nie mam bo napisów nie tworze smile.

Offline

#62 2009-01-01 21:20:47

Dealus
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-19

Odp: I kolejna trolowa strona ;)

Już lepiej przy hardsubach pozostać niż takich metod szukać;p


Phantom: Requiem for the phantom 17/26 // Canaan 4/13 // Kara no Kyoukai 5,5/7

Offline

#63 2009-01-01 21:25:57

Jasmine
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-01

Odp: I kolejna trolowa strona ;)

Ja osobiście jeszcze nie znalazłam strony z anime online, na której moje suby miałyby wyciętą stopkę. Za to zdecydowanie wzrosła liczba zapytań o zgodę na ich publikację, więc z pewnością mamy jakiś postęp. Jako że nikt się nie podpisywał pod moimi tłumaczeniami, nie mam żadnych zastrzeżeń do uploaderów. Niech sobie korzystają z moich tłumaczeń nawet i bez pytania o zgodę, byle stopka została oczkod

Offline

#64 2009-01-01 21:48:25

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: I kolejna trolowa strona ;)

Evul napisał:

Myślałem raczej o czymś takim, że pliki robocze były w formie tekstowej, następnie by się je kodowało na jakiś rodzaj bitmap, które odtwarzacz w odpowiednim czasie nakładałby na obraz, wiec plik wynikowy byłby nie edytowalny, można by go pewnie jakoś odczytać, ale ręczne przepisywanie tekstu odstraszyłoby potencjalnych plagiatorów.

Bitmapowe napisy już chyba są (idx/sub). I da się je skonwertować, więc to żadne zabezpieczenie.

Pokaż spoiler
Nie bijcie, jeśli się mylę. Nie miałem kontaktu z tymi formatami. smile

Mnie to już osobiście rybka, mogą sobie używać moich napisów. Dałem za wygraną. Robię to w końcu dla ludzi i nic to, że wśród nich są i tacy, którzy mnie zwyzywają, jeśli się upomnę o zamieszczenie mojego nicka w polu "autor". smile_big

Offline

#65 2009-01-11 06:48:09

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Odp: I kolejna trolowa strona ;)

http://e-sashimi.com Kolejna strona co na otwarcie dodaje Anime Online oczkod


Pozdrawiam Zmora

Offline

#66 2009-01-11 11:15:34

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: I kolejna trolowa strona ;)

lb333 napisał:
Evul napisał:

Myślałem raczej o czymś takim, że pliki robocze były w formie tekstowej, następnie by się je kodowało na jakiś rodzaj bitmap, które odtwarzacz w odpowiednim czasie nakładałby na obraz, wiec plik wynikowy byłby nie edytowalny, można by go pewnie jakoś odczytać, ale ręczne przepisywanie tekstu odstraszyłoby potencjalnych plagiatorów.

Bitmapowe napisy już chyba są (idx/sub). I da się je skonwertować, więc to żadne zabezpieczenie.

Pokaż spoiler
Nie bijcie, jeśli się mylę. Nie miałem kontaktu z tymi formatami. smile

Mnie to już osobiście rybka, mogą sobie używać moich napisów. Dałem za wygraną. Robię to w końcu dla ludzi i nic to, że wśród nich są i tacy, którzy mnie zwyzywają, jeśli się upomnę o zamieszczenie mojego nicka w polu "autor". smile_big

Nikt nie będzie bił. jezor Ze skonwertowaniem napisów bitmapowych do formy tekstowej jest prawie tyle problemów co ze stosowaniem OCR'a do hardków. Jeżeli wybierze się odpowiednią czcionkę to nie będzie można automatycznie suba skonwertować do formatu tekstowego przy stosowaniu matrycy, gdyż będzie myliła znaki. Pozostaje ciężkie ręczne obrabianie. Poza tym pomijane są często niektóre linie tekstu.

Jak komuś zależy na wyłączności i dużym rozmiarze napisów to rozwiązanie powinno go usatysfakcjonować. Poza tym estetyka napisów jest do bani przy dużych rozdzielczościach.

Ostatnio edytowany przez jinjej (2009-01-11 11:18:37)


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#67 2009-01-11 14:41:39

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: I kolejna trolowa strona ;)

zmora150 napisał:

http://e-sashimi.com Kolejna strona co na otwarcie dodaje Anime Online oczkod


Pozdrawiam Zmora

I to kolejna już strona, na której ładują Death Note xP Zadaje się, że jest na każdej. Polecam włączenie pierwszego epka dla obejrzenia kary, powala smile_big


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#68 2009-01-11 15:10:39

dariusz666
Użytkownik
Skąd: Lipienica
Dołączył: 2008-04-19

Odp: I kolejna trolowa strona ;)

Fakt, powala smile_big

Mogli tam tańczącego Ryuk'a dać hahahaha


The_Breaker_logo_by_TehInspector.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024