#61 2009-01-25 10:18:36

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

jinjej napisał:

Na "T" tramwaj stoi, odejdźcie od kompa pogadajcie z ludźmi normalnie, zacznijcie zwyczajnie żyć a nie pieprzyć bzdury i pastwić się na kimś mniej doświadczonym.

A na ANSI gobliny żyją, co im oczy siarka wypaliła (przykład wyżej, TT były dwa...) -.-
Czepiasz się, że tylko gadamy, a jeśli udowadniamy działanie to puszczasz gadkę moralizatorską. A, przy okazji, jak tej zimy sprawdza się Twój moherowy beret?

jinjej napisał:

Póki co dajcie na luz i pozwólcie innym żyć. Czy inni was gnoili jak zaczynaliście w branży koderów?

Koderzy cały czas się gnoją...

Jestem pewien, że nikt nie czepiłby się Anona, jeśli dawałby same screeny + info bez głupich komentarzy (jak to jest na zachodnich stronach...). Ale on musiał strzelać teorie o resize hd, blurowaniu obrazu i itd -.- to nic dziwnego, że ktoś się czepił jezor


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#62 2009-01-25 10:51:46

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

Jesteś "mega" mózgiem, który słowa subiektywny od słowa obiektywny nie odróżnia, dlatego dla ciebie coś najlepszego nie istnieje.

Imponuje ci bycie undergroundowym poplecznikiem Kiry, a to co najbardziej lubisz, to robienie mu dobrze.

Masz rację, nic dla "sceny" nie zrobiłem, a w moherowym berecie ciepło mi w zimę. Cieplej niż tobie w lateksowych stringach.

Nie mam zamiaru kontynuować tej gówniarskiej dyskusji z Wami.

Idź pochwal się swoim wymyślonym znajomym jak ci urosło ego pisząc te brednie na forum.

Czepiasz się, że ktoś źle porównuje. Zobacz jak porównują inni.

Co do dręczenia innych szukasz usprawiedliwienia w wymówce, że ciebie też tak traktowano. Stary normalnie rządzisz.
________________
Gadasz cały czas o IQ, a prostej ironii z T nie zrozumiałeś....

Ostatnio edytowany przez jinjej (2009-01-25 11:03:07)


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#63 2009-01-25 11:26:02

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

O, jin, dokładnie, o ten pierwszy link mi ciągle chodziło. smile_big Zrzuty obok siebie. Dzięki za linka, bo i ja skorzystam w takim razie.

Ostatnio edytowany przez Hatake (2009-01-25 11:26:25)

Offline

#64 2009-01-25 11:32:38

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

jinjej napisał:

Gadasz cały czas o IQ, a prostej ironii z T nie zrozumiałeś....

Ironizujesz jak baba w maglu -.-


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#65 2009-01-25 12:57:55

anonymous
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-11

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

Dzięki za słowa otuchy, ale moze faktycznie nie znam się za bardzo na samym kodowaniu (nie praktykuje bo mam slaby sprzet), co nie znaczy że nie wiem o co chodzi w temacie. niech mi ktoś powie gdzie szczeliłem nooba mówiąc coś...
Dziwne, że resize z hd to jest ofensywny komentarz do screenow. Ze zblurowanie obrazu to tez jest nietakt... no uświadom mnie co takiego zlego powiedzialem, zeby wytaczac bezsensowna wojne (na marnych argumentach). Wszystko co powiedzialem było prawda i wynikiem zlego encodu.
Dobry encode (jeśli zrodlo bylo dobre) charakteryzuje się:
Utrzymaniem proporcji
Dobrym croppingiem
brakiem makroblokow
Zostawieniem ziarna
poprawnym deinterlacingiem
oryginalna ostroscia
mniejsza wielkoscia (lub poprawą jakośći przy tej samej wielkości konkurencyjnego pliku)

a nie
wywaleniem ziarna
zblurowaniem obrazu
wyostrzaniem go
upscalingiem
i nakladaniem setek filtrow tylko po to bo encoder myśli że tak mialo być.

...dzięki za linki. smile oblookam co i jak i może porównam do polskich wydań dvd w takim razie.

Ostatnio edytowany przez anonymous (2009-01-25 13:30:14)

Offline

#66 2009-01-30 00:44:11

anonymous
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-11

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

No i teraz ja jestem w potrzebie. Tak jak było do przewidzenia, nie wszystko jest porównywane. A ja z chęcią bym zobaczył porównanie Zombie Loan z HDTV vs inne HR.

Mam wersje DVD R2J i chętnie bym się dowiedział jak wyglada jakosc w hdtv.
Napisy od texhonolize są, że tak powiem marne. Chodzi o te, że źle się je czyta. Outline jaskrawy zielony i do tego czcionka dziwaczna. A do tego dochodzi timing strasznie szybki, że ja nawet wątpie czy amerykanie to przeczytają. Z reszta już kiedyś ktoś mówił, ze w któryms z wydań (nie koniecznie w tym anime) napisy były sa szybkie.

Jesli ktoś moglby zrobic screenshoty z 1, 2 .. odcinka z hdtv, byłbym wdzieczny. Obecnie dosyć ciezko znalezc Zombie Loan HDTV. Widzialem jakies ripy avi, cos z ruskimi napisami i cos tam jeszcze. Ale na ansi widzialem napisy do wersji [tv-japan]. Tej wersji nie widzialem dostepnej za bardzo. Gdzies tam pojedyncze odcinki na torrencie. I dlatego z checia bym zobaczyl jak prezentuje sie wersja hd. A do tego: ma ktoś może info czy wersja DVD rozni sie czyms od wersji TV??
Jeśli warta byłaby poszukiwań to może bym sie pozbył R2 i pozostał przy HD...

Od siebie mogę pokazać jak wygląda DVD R2J vol1.
tg8lrocugen8frb15a2n_thumb.png whgoinli2rgfa07tw1r_thumb.png
wli44qezzxdm83ypqs04_thumb.png 9oiywq02sxf967bns2v_thumb.png
zkjnwbatng9afgct2gfv_thumb.png 60p8mjyg6wo428c8m6qu_thumb.png
wqg0doyyu6h2704scuj6_thumb.png e6hi3ynz4tepi87vcmjq_thumb.png
cdwu0trscws0q8umom2i_thumb.png ioe504s2jqr81apiw5_thumb.png
tx0jkouqw3zwhks7kmuj_thumb.png r9ur52695z19yeh8tf_thumb.png
gs8zdfq36ewv84amvi6h_thumb.png s2hyxv50elmxwvwc6f9w_thumb.png
zr2yzw9tghzpi21y3xz_thumb.png taj6c2usi5mjn8oiofd7_thumb.png
Jako takich makroblokow nie zauwazylem... Ogolnie ładnie, tylko napisy polskie cięzko dodawać do DVD. Gdyby angielski dalo sie spokojnie czytać, to bym zostawil z ang. Ale jak wspomniałemm wyżej, źle sie czyta i czasami za szybko znikaja. A jeśli hdtv wygladaloby lepiej to i napisy można by łatwo dodać bo to w koncu rip...

Ostatnio edytowany przez anonymous (2009-01-30 01:23:10)

Offline

#67 2009-01-30 01:22:35

alfista
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

zawsze mozesz spokojnie zedytowac napisy na dvd. Co prawda czcionki nie zmienisz, ale mozesz zmienic kolory + tm i to w miare bezposrednie, przy uzyciu jednego programu. Jak mnie pamiec nie myli to DVDSubEdit sie program nazywa.

A same napisy dodac do dvd.. to prosta sprawa, daj znac jak by chcial sie w cos takiego pobawic smile

Ostatnio edytowany przez alfista (2009-01-30 01:23:39)

Offline

#68 2009-01-30 09:50:54

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

Nie no te napisy to jakaś pomyłka ;| jakbym ściągnął choć jeden odcinek z takimi subami to dał bym sobie spokuj z tą grupą, bo nawet z pl softem mam wrazenie ze nie dalo by sie oglądać...


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#69 2009-01-30 13:00:13

anonymous
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-11

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

texhonolize wydaje na DVD, dlatego takie suby. Co nie zmienia faktu, ze mogli uzyc zwyklych fontow i kolorow. Dlatego preferuje Blinx01. Niestety on tego nie wydal...
texhonolize robi niezle suby (bardzo szybko je wypuszczaja, to ich plus) ale niestety czcionka i kolory wogole do mnie nie przemawiaja. Na screenach i tak lepiej to wyglada. Bo jak sie odtwarza na PC a do tego trzeba dodac Deinterlacing i rozciagniecie filmu do rozdzielczosci 1920x1200 to napisy i po czesci Wideo gorzej wygladaja... dlatego chcialem zobaczyc cz wersja hdtv to na prawde hdtv czy zwykly upscale... bo widzialem tez wersje 1024x... ale nie wiem co myslec.
Ps. anime calkiem fajne. Choc preferuje zupelnie inny rodzaj to mi sie nawet spodobalo smile

Offline

#70 2009-02-13 02:11:45

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Porównanie jakości ripów + info (co wybrać?)

Zawsze warto wersję DVD zamiast DTV jeśli spodziewasz się cenzury w wersji TV.
Dobry przykład to anime They Are My Noble Masters gdzie naprawdę jest duża różnica zarówno w jakości obrazu jak i w cenzurze między wersją DVD i DTV.
Cenzura to oczywiście nagminne prześwietlanie postaci na biało żeby nic nie było widać. Równie jest całkowicie zmieniony op i ed.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024