#1 2009-01-30 16:45:19

mbell
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

[K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

Aby przetłumaczyć ending do Anime RideBack, śpiewany przez koreańską wokalistkę  - Younha, szukałem w internecie na Youtube wersji z ang. subami.
Przypadkowo zerknąłem na kilka innych koreańskich teledysków i osłupiałem.

Zaczęło się od piosenki "Nobody"  girls bandu o nazwie "Wonder Girls".
Wonder Girls - Nobody

W to co zobaczyłem po prostu nie mogłem uwierzyć. Z jednej strony piosenka , prosta, łatwo wpadająca w ucho , ale przepuszczona przez gigantyczna maszynę choreografów, stylistów, aranżacja marketing i bóg wie jeszcze co, wzniosła się na taki poziom kiczu , tak niewiarygodny, że ocierający się o geniusz.
A drugiej : atrakcyjne i seksowne dziewczęta. Ich układ taneczny pełen nienachalnych erotycznych podtekstów wykonują z taką perfekcją jakby chyba ćwiczyły to chyba z rok czasu wcześniej.
A z trzeciej niewiarygodna popularność tego typu zespołów w ogóle. Na koncertach na żywo gorączkę fanów można porównać wręcz do  Beatelmanii.

Porażająca jest też ilość wersji tego utworu , w tym wersje nagrywane przez fanów gdzie autorzy tańczą ( faceci też !!!) starając się naśladować swoje idolki!

Kiedy zacząłem szperać po Youtube zobaczyłem otchłań tego rodzaju zespołów.
Niewiarygodne.

Innym utworem który wyszperałem to
Brown Eyed Girls - My style

Może macie jeszcze inne utwory do polecenia.

P.S.
"Nobody" mam już ustawiony jako dzwonek w telefonie.

Ostatnio edytowany przez mbell (2009-01-30 16:50:11)


gg - już działa
Google+     m.bellon.atas@gmail.com
Aktualnie oglądane :
* Usagi Drop * Ao no Exorcist * Tiger & Bunny

Offline

#2 2009-01-30 17:36:34

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

Mimo wszystko wole rockowe brzmienia, jakieś riffy, gitarowe solówki, napieprzanie w perkusje i tego typu sprawy, mimo, że całkiem sporo japońskich i azjatyckim dźwięków wpadło mi w ucho, to Cudowne Dziewczyny jakoś nie.  W sumie nie widzę tego, co Ty zobaczyłeś w tym zespole, bo jak dla mnie to ładne dziewczyny (mogły by mieć większe pewne rzeczy oczkod) w ładnych strojach (jakby były bardziej skąpe to bym się nie obraził ;]) z ładną choreografią i... z akceptowalnym poziomem kiczu (nie zobaczyłem tam nic, co by mogło dyskredytować je jako kiczowate). A że zespół ten jest tak popularny... więc, my tu, oni tam. Na koncertach Comy też jest tyle ludzi ze biletów nie można dostać, nic nadzwyczajnego ;]

Offline

#3 2009-01-30 17:42:39

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

Do mnie też to, mbellciu, nie przemawia.:D To taki azjatycki girlsband, są za słodkie, przesłodzone. xD

Offline

#4 2009-01-30 17:46:28

Z0n9er
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2008-03-19

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

~mbell Dzięki za poszerzenie moich horyontow, możne nie zostanę fanboy'em Girls Band'ow jako takich to fanboy'em Wonder Girls juz całkiem prawdopodobne
Wonder Girls rulez
ga_wondergirls4.jpg
a tu kilka kawałków które w szczególności wpadły mi w ucho (dobra dobra w oko to be fair jezor)
Wonder Girls: Tell me
Wonder Girls This Fool (eng subb)

Ostatnio edytowany przez Z0n9er (2009-08-21 21:40:39)

Offline

#5 2009-01-30 17:49:24

mbell
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

W naszym kręgu kulturowym tzw. girls i boys bandy funkcjonowały ( i funkcjonują ) raczej na marginesie ogólnie rozumianej pop-kultury. To nie są zwyczajne zespoły muzyczne ale komercyjnie zaplanowany produkt . Nikt tam nie jest twórcą niczego, ma jedynie odpowiednio wyglądać ,odpowiednio się poruszać i umieć śpiewać. Wszystko jest sztuczne. U nas tą sztuczność starano się zamaskować.

Natomiast tu widzę jak ten pomysł gigantycznie rozbudowano. Jak to ewoluuje.
Mam na myśli Koreę ale też i Japonię. Sądzę że wielki wpływ na to ma kultura "Idolek" .


Koledzy chyba źle mnie odebrali smile patrzę na to z "chorą" fascynacją.
Fascynuje mnie ile pracy włożono , jaki efekt uzyskano i jakie pieniądze za tym stoją.

I właściwe to jestem przerażony że mi się to podoba. smile

Ostatnio edytowany przez mbell (2009-01-30 17:59:46)


gg - już działa
Google+     m.bellon.atas@gmail.com
Aktualnie oglądane :
* Usagi Drop * Ao no Exorcist * Tiger & Bunny

Offline

#6 2009-01-30 18:04:56

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

Niestety ja również girls i boys bandów praktycznie w ogóle nie trawię - co najwyżej Dream i Hinoi Team swego czasu słuchałem, ale już nawet to mi przeszło (teraz to w sumie na przemian j-rock, j-metal, j-pop z naleciałościami rocka i elektroniki, oraz najróżniejsze odmiany muzy doujinowej (+ ostatnio coraz więcej niejapońskiego metalu, ale to raczej chwilowo XD)).

PS. I właśnie to bycie "komercyjnie zaplanowanym produktem" jest jednym z głównych elementów, dla których tych zespołów nie trawię jezor.

Offline

#7 2009-01-30 18:11:04

Diukatan
Użytkownik
Skąd: Śląsk
Dołączył: 2006-05-05

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

Hmmm coś w tym jest. Znalazłem ciekawostkę dotyczącego wyżej wymienionego utworu - Wonder Girls:Tell me, a konkretniej motywu tanecznego z tej piosnki, który został zastosowany w całości w dość znanej grze MMORPG oczkod
http://pl.youtube.com/watch?v=xbrQd8HVogo <taniec w grze
http://pl.youtube.com/watch?v=lLn608FS5 … re=related < a tutaj cały taniec wykonywany przez tancerki

Ostatnio edytowany przez Diukatan (2009-01-30 18:15:21)

Offline

#8 2009-01-30 18:19:00

jrmo
Użytkownik
Dołączył: 2005-12-12

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

A tu występ południowokoreańskiego girls bandu w Korei Północnej:
http://pl.youtube.com/watch?v=xo7liYi1k … re=related

Offline

#9 2009-01-30 19:06:53

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

Zawsze najważniejsze jest jak śpiewają. Jeśli mają ładne piosenki to wszystko jest dobrze.

Offline

#10 2009-01-30 19:09:43

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

Wiesz, zależy dla kogo, IMO co to za piosenkarka/zespół, co nawet nie skomponował sobie ani jednego utworu jezor (a jak już nie pisze tekstów swoich utworów to w ogóle...).

Offline

#11 2009-01-30 20:06:22

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

bez wątpienia nie dorównują Japonką.
np. to biję na głowę .
http://pl.youtube.com/watch?v=w42rQa-0G_c
Nie mówiąc już o Get along smile_big

Ostatnio edytowany przez Czolgi (2009-01-30 20:11:47)


ファンのファンのために

Offline

#12 2009-01-30 22:45:33

Dyrcie
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-12

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

I właśnie to bycie "komercyjnie zaplanowanym produktem" jest jednym z głównych elementów, dla których tych zespołów nie trawię

90% utworów/wykonawców jest komercyjnie zaplanowanym produktem. W koncu na muzyce sie glownie zarabia

Pop ma taką przewagę nad innymi gatunkami muzycznymi że podoba się większosci ludzi. O ile girl/boys bandy są w polsce malo popularne o tyle gatunek jak najbardziej.

Odnosnie kiczu to obejrzyjcie program jaka to melodia. Przy tym i koreanki i japonki nie wydają sie az tak zle.

Offline

#13 2009-01-30 23:25:49

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

Dyrcie napisał:

Odnosnie kiczu to obejrzyjcie program jaka to melodia. Przy tym i koreanki i japonki nie wydają sie az tak zle.

A ja ten program lubię.

Offline

#14 2009-01-30 23:53:22

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

Dyrcie napisał:

90% utworów/wykonawców jest komercyjnie zaplanowanym produktem.

Po pierwsze: jest różnica pomiędzy porządnym zespołem (nawet jak mocno komercyjnym), a grupką dziewczyn, które tylko śpiewają i tańczą jak im rozkaże producent.
Po drugie: tak się składa, że w sumie chyba nie lubię więcej niż 90% obecnie istniejących utworów/wykonawców jezor.

Ostatnio edytowany przez zergadis0 (2009-01-30 23:54:41)

Offline

#15 2009-01-30 23:59:48

mbell
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

Maniack napisał:
Dyrcie napisał:

Odnosnie kiczu to obejrzyjcie program jaka to melodia. Przy tym i koreanki i japonki nie wydają sie az tak zle.

A ja ten program lubię.

Mam nadzieję, że żartujesz. smile


gg - już działa
Google+     m.bellon.atas@gmail.com
Aktualnie oglądane :
* Usagi Drop * Ao no Exorcist * Tiger & Bunny

Offline

#16 2009-01-31 05:37:57

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

mbell napisał:
Maniack napisał:
Dyrcie napisał:

Odnosnie kiczu to obejrzyjcie program jaka to melodia. Przy tym i koreanki i japonki nie wydają sie az tak zle.

A ja ten program lubię.

Mam nadzieję, że żartujesz. smile

Zawszę go oglądam do obiadu. smile

Offline

#17 2009-01-31 10:00:18

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

Te, od Roberta i jego programu to proszę się odczepić... Na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy wrzucił kumplowi 100zł. do puszki, jego żona też, ale mnie.:D

Offline

#18 2009-02-01 01:39:36

LadyVampire666
Użytkownik
Skąd: z nienacka^^
Dołączył: 2007-06-22

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

Hmm ja tam wole boys bandy (np. DBSK http://pl.youtube.com/watch?v=ILz5s0TQm … re=related) ale pewnie dlatego, że jestem dziewczyną^^ I jeśli chodzi o tych chłopaków to, z tego co wiem, oni sami komponują swoją muzykę xD


Teraz, gdy już dorośliśmy wiemy, że wieczność nie istnieje...
|
|
Ayu taught me... there's nothing that love can't save.
For everyone... Deep Love.

Offline

#19 2009-02-01 02:40:52

Prince_Vegeta
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2005-11-06

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

Diukatan napisał:

(...)
http://pl.youtube.com/watch?v=lLn608FS5 … re=related < a tutaj cały taniec wykonywany przez tancerki

Niby nie ruszają się bardzo dobrze (Azjatki tak mają), i na 100% nie wygrałyby dobrego show w TV, ale jest w nich coś, co sprawia, że mogę je oglądać nonstop,  Do tego jeszcze ta kiczowata muzyka, która tak wpada w ucho ;D, że sam nie wiem co o tym myśleć.
Z jednej strony wygląda to tak jakby dziewczyny przygotowywały się do szkolnego występu, ale z drugiej strony to jest na tyle dobre (może nie ze strony technicznej/profesjonalnej? ) że wolę obejrzeć 15 razy to, niż np. 15  razy finałowy występ „You Can Dance”

Taka (nawet nie wiem jak to określić) „niezdarność?” Azjatek sprawia, że mi osobiście bardzo się podobają i przykuwają moją uwagę.

Lubię oglądać filmik z choreografią taneczną , i za każdym razem jak oglądam azjatyckie (amatorskie) popisy, to myślę, że nie mają oni wyobraźni, wszystkie układy wyglądają podobnie .. „a przydałoby się trochę polotu i finezji”

Np; ta dziewczyna. Razem z siostrą oglądaliśmy jej filmiki to przy którymś z kolei, prawie się popłakałem ze śmiechu, ale mimo wszystko jest na swój sposób urocza, i naprawdę chciałbym się na dyskotece pobawić.

Mistrzostwo świata i okolic ;D <- to chyba nie ona, ale kozacki filmik


Oczami Fana Blog ;]

Offline

#20 2009-02-01 13:08:44

hikikomori
Użytkownik
Skąd: z szafy
Dołączył: 2006-08-09

Odp: [K-POP] Koreański fenomen - Girls Bandy

hmm... band;]

to na odsłodzenie wątku smile_big chociaż czy ja wiem, co jest gorsze? W każdym razie myślałam, że bryknę przy pierwszych sek.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024