#61 2009-03-15 16:09:15

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Polityka serwisu

hikikomori napisał:

Ansi milczy, bo najwidoczniej nie ma zamiaru zmieniać swojej polityki. Ewentualnie admin i moderacja jeszcze śpią snem zimowym. Ale skoro Zjadacz się już zbudził, to może i oni się w końcu ockną;]

Właśnie, może pora wybrać nowego, bo ostatnio tu straszny burdel. Napisy do filmów nie-anime leżą na ansi 2 dni, w komentarzach samowolka (brak uzasadnień, etc.), Ega0 potrzebuje bana, itd. itp.
^^

Ostatnio edytowany przez lb333 (2009-03-15 16:10:38)

Offline

#62 2009-03-15 16:16:38

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Polityka serwisu

Aż człowiekowi brakuje pm'ów z treścią:
"Twój komentarz do napisów XXX został usunięty; najprawdopodobniej nie był zgodny z regulaminem serwisu".

I fakt faktem... moderacja śpi.
Jak działa sprawnie to ludzie narzekają, ale jak jej nie ma w ogóle, to jest jeszcze gorzej ^^


wladza1.png

Offline

#63 2009-03-15 16:27:04

ivelios
Użytkownik
Skąd: BB
Dołączył: 2006-02-18

Odp: Polityka serwisu

bodzio napisał:

I fakt faktem... moderacja śpi.
Jak działa sprawnie to ludzie narzekają, ale jak jej nie ma w ogóle, to jest jeszcze gorzej ^^

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie? smile
Może moderacja raz na zawsze nas opuściła. Nadchodzi chaos oraz rządy mareczka i pana Tomxxxa! smile

Ostatnio edytowany przez ivelios (2009-03-15 16:27:25)


I found an island in your arms
Country in your eyes
Arms that chain, Eyes that lie
Break on through to the other side

Offline

#64 2009-03-15 17:30:06

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Polityka serwisu

Generalnie moderacja powinna działać tak, jak gdyby jej nie było, tzn. nie ingerować zbytnio w życie forumowiczów, w swoich działaniach.
Ostatnio odnoszę wrażenie, że na ansi jest jakoś tak spokojniej, mniej "burdelu", jak to ujął ~IB333. Więc jeśli to się zgadza (że jest obecnie mniej syfu na forum) to można śmiało rzec, że moderacja działa dobrze.
Napisy do filmów, nieład w komentarzach itp. to nic nowego. #Suchy też ma swoje życie, więc nie jest łatwo...

Offline

#65 2009-03-15 20:21:19

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Polityka serwisu

Zgłaszam się na moderatora z hasłem wyborczym "Łatwiej mnie upić niż przekupić!" smile_lol

Offline

#66 2009-03-15 20:49:51

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Polityka serwisu

marcin2 napisał:

Generalnie moderacja powinna działać tak, jak gdyby jej nie było, tzn. nie ingerować zbytnio w życie forumowiczów, w swoich działaniach.
Ostatnio odnoszę wrażenie, że na ansi jest jakoś tak spokojniej, mniej "burdelu", jak to ujął ~IB333. Więc jeśli to się zgadza (że jest obecnie mniej syfu na forum) to można śmiało rzec, że moderacja działa dobrze.
Napisy do filmów, nieład w komentarzach itp. to nic nowego. #Suchy też ma swoje życie, więc nie jest łatwo...

Jeśli za spokój można uznać pisanie, co się komu podoba, to racja, jest spokój. ^^ Ten ostatni przykład (o Ega0) dotyczył forum. Linki do jego inteligentych postów:
Raz
i dwa.
Jakoś ostrzeżenia nie widzę przy jego nicku. ^^

PS. Żeby było jasne, ja nie kandyduję. Ale Zjadacz ma moje popracie, jakby co. ;D

Ostatnio edytowany przez lb333 (2009-03-15 20:50:40)

Offline

#67 2009-03-15 21:53:02

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Polityka serwisu

Moderacja nie śpi smile
Freemana gdzieś ostatnio wcięło także forum troszkę sobie leżało. To co pozgłaszane, staram się robić na bieżąco.
Komentarze faktycznie troszkę ostatnio zaniedbałam z przyczyn osobistych. Obiecuję poprawę.

lb333 - ostrzeżeń nie możesz widzieć bo ich jeszcze nie ma smile Kane dalej nad tym pracuje.


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#68 2009-03-15 22:20:51

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Polityka serwisu

lilith_ napisał:

Moderacja nie śpi smile
Freemana gdzieś ostatnio wcięło także forum troszkę sobie leżało. To co pozgłaszane, staram się robić na bieżąco.
Komentarze faktycznie troszkę ostatnio zaniedbałam z przyczyn osobistych. Obiecuję poprawę.

lb333 - ostrzeżeń nie możesz widzieć bo ich jeszcze nie ma smile Kane dalej nad tym pracuje.

Aha, to wszystko wyjaśnia. smile_lol Ale uwagę ktoś mu mógł zwrócić, bo szkoda czytać takie wypociny.
Ja nie mam pretensji, że nie macie czasu, ale w takim wypadku warto pomyśleć nad kimś nowym. smile

Offline

#69 2009-03-15 22:32:03

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Polityka serwisu

Brak czasu u wszystkich modów na raz chyba trafił się pierwszy raz smile Widać wszyscy mieliśmy szalony weekend jezor


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#70 2009-03-15 22:33:51

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Polityka serwisu

lilith_ napisał:

Brak czasu u wszystkich modów na raz chyba trafił się pierwszy raz smile Widać wszyscy mieliśmy szalony weekend jezor

Trwający prawie że od początku roku? ^^
Piszę to, bo na moją pm, którą wysłałem wieki temu, się odpowiedzi nie doczekałem.


wladza1.png

Offline

#71 2009-03-16 00:12:22

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Polityka serwisu

Pół żartem, pół serio, ja bym szukał przyczyny braku czasu we wszechobecnym kryzysie. Każdy na niego coś ostatnio zwala, można też i taką małą wymówkę podpiąć pod niego. Na pewno się nikt nie obrazi. oczkod


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#72 2009-03-16 10:43:07

Oin
Użytkownik
Skąd: Gorlice / Kraków
Dołączył: 2005-06-14

Odp: Polityka serwisu

Zjadacz, dobrze, że moderatorem nie jesteś jezor I w ogóle to jaki flame, gdzie? smile_big

hiki, żeby politykę zmieniać, to trzeba najpierw jakąś mieć, a że jestem pierwszym takim przypadkiem, na polskiej scenie fansubberskiej...

Jak moderacja i administracja nie mają czasu, to może czas przekazać serwis w inne ręce bądź też wziąć przykład z boskiego BTMa, zawsze to jakieś rozwiązanie oczkod

EDIT:
Tak w ogóle to zapomniałem dawno odpisać dulu, że nie Kami Squad Slayersów robił, a HakutakSub, więc to do tamtej grupy z propozycją robienia patchy niech wychodzi jezor W zasadzie to nawet nie patchy, tylko cięcia... Swoją drogą, to ciekawe, co on przez to cięcie rozumie...

Ostatnio edytowany przez Oin (2009-03-16 10:46:30)


Minds are like parachutes. Just because you've lost yours doesn't mean you can borrow mine.

Offline

#73 2009-03-16 13:09:58

hikikomori
Użytkownik
Skąd: z szafy
Dołączył: 2006-08-09

Odp: Polityka serwisu

Oin napisał:

hiki, żeby politykę zmieniać, to trzeba najpierw jakąś mieć, a że jestem pierwszym takim przypadkiem, na polskiej scenie fansubberskiej...

Ansi nie musi miec polityki, bo ma regulamin, w którym wyraźnie napisano:
"Animesub.info przestrzega praw autorskich, dlatego osoba udostępniająca w serwisie napisy musi być ich autorem lub posiadać wyraźną zgodę na ich umieszczenie od samego autora.(...)"

Patche nie są niczym innym jak tylko zmienioną wersją napisów innego autora. Jeśli nie masz jego zgody, autor może się domagać ich usunięcia. Tyle w temacie.

Offline

#74 2009-03-16 15:02:04

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Polityka serwisu

Czyli mówiąc po polsku:
Nic co zabronione, jest dozwolone.
Czyż tak?...


fontani32678yp1.gif

Offline

#75 2009-03-16 15:02:21

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Polityka serwisu

Oin, ty to jesteś pierwszy, ale tylko w przypadku hard/softsubów. Na ANSI i innych serwisach z subami do filmów proceder jest stosowany od dawien dawna. Na ANSI, jak już wiele razy było wspominane, jest to tępione. I przez userów i tym bardziej ekipę techniczną. Regulamin mówi jasno, co się w takich przypadkach robi. Trudno wymagać od moderacji, żeby sprawdziła całą obecną bazę i nikt od nich tego nie oczekuje. Obecnie pojawiające się podejrzane suby są zgłaszane i sprawdzane przez modów (sami od siebie pewnie też sprawdzają). A że kadra chwilowo jest bardziej zajęta życiem osobistym, nic na to nie poradzimy jezor W sumie można by rozpisać konkurs na kolejnym moderatorów, dwoje powinno wystarczyć.

KKnD, tak. ANSI nie pozwala (a zauważone, gdy się pojawi, jest usuwane), f.pl pozwala pod kilkoma warunkami.

Ostatnio edytowany przez Quithe (2009-03-16 15:04:43)


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#76 2009-03-16 15:48:34

Oin
Użytkownik
Skąd: Gorlice / Kraków
Dołączył: 2005-06-14

Odp: Polityka serwisu

Żal/Śmiech na sali/Whatever...
1. Napisy fanowskie nie są objęte prawem autorskim.
2. Ja żadnych napisów w tym serwisie nie udostępniam.
Patch != napisy.
Już było wałkowane wcześniej w tym temacie.
Ile to ja prosiłem, żeby czytać ze zrozumieniem i myśleć samodzielnie... Ale cóż, czego dobrego się można spodziewać po ANSI... jezor


Minds are like parachutes. Just because you've lost yours doesn't mean you can borrow mine.

Offline

#77 2009-03-16 16:17:10

hikikomori
Użytkownik
Skąd: z szafy
Dołączył: 2006-08-09

Odp: Polityka serwisu

Wiesz co, Oin, nie zniżaj się do naszego poziomu, po co masz się męczyć. Po prostu daj sobie spokój z Ansi i zajmij się poważniejszymi rzeczami, np: korektą, patchami, czy czyszczeniem gumofilców, czy co tam lubisz robić w wolnym czasie.

Ostatnio edytowany przez hikikomori (2009-03-16 16:18:33)

Offline

#78 2009-03-16 16:26:41

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Polityka serwisu

Oin napisy do filmów co do zasady nie podlegają ochronie prawnoautorskiej, co nie zmienia faktu, iż praca, którą ktoś włożył w dokonanie tłumaczenia podlega ochronie cywilnoprawnej na zasadach ogólnych a korzystanie publiczne z jej rezultatów bez zezwolenia tłumacza powoduje naruszenie prawa w dwóch aspektach: względem twórcy utworu tłumaczonego i względem tłumacza. Bez znaczenia pozostaje fakt, iż publikacja tłumaczeń bez stosownej umowy nie jest zgodna z prawem.


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#79 2009-03-16 18:24:27

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

Odp: Polityka serwisu

hikikomori napisał:

Ansi nie musi miec polityki, bo ma regulamin, w którym wyraźnie napisano:
"Animesub.info przestrzega praw autorskich, dlatego osoba udostępniająca w serwisie napisy musi być ich autorem lub posiadać wyraźną zgodę na ich umieszczenie od samego autora.(...)"

Patche nie są niczym innym jak tylko zmienioną wersją napisów innego autora. Jeśli nie masz jego zgody, autor może się domagać ich usunięcia. Tyle w temacie.

Głupoty piszesz, patche same w sobie nie są napisami, są one narzędziem, które wprowadza zmiany do już istniejących napisów. Czyli de facto Oin nie udostępnia napisów jako takich i nie łamie w ten sposób regulaminu smile A userzy i tak muszą ściągnąć oryginał, który został umieszczony tu przez autora czy też za jego zgodą. Później mogą się zastanawiać czy je modyfikować jakimiś patchami czy też nie. W druga stronę to w ogolę nie zadziała bo niby co by mieli zrobić z samym patchem?

@jinjej może i masz racje, ale to co wypisujesz teoretycznie nie tyczy się Oina, jak wyżej pisałem nie udostępnia on żadnych napisów, tylko narzędzie do wprowadzenia kilku zmian, do już istniejących i legalnych napisów smile

Offline

#80 2009-03-16 18:44:32

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Polityka serwisu

Omijanie regulaminu "na lewo" i nic więcej, Invi.

Ostatnio edytowany przez Zjadacz (2009-03-16 18:47:12)


"Skazany na zajebistość"

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024