#101 2009-03-17 01:06:38

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

Odp: Polityka serwisu

Shelly napisał:

Oin, nie przepadamy za sobą, ale myślałam, że jesteś troszeczkę inteligentniejszy. Myliłam się. Co chcesz osiągnąć tymi swoimi patchami, których i tak 90% społeczeństwa fansuberskiego nie ma zamiaru obejrzeć?

Pewnie nic, bo go raczej fansuberzy nie obchodzą zbytnio w tym temacie... Jak jakaś pijawa będzie ciekawa to se sprawdzi listę zmian w patchu i jak będzie jej odpowiadała to ją sobie zaaplikuje, jak nie, to nie. Co w tym złego? Dla mnie nic. Mi to bardziej wygląda na to, że to tłumacze się boją iż pijawki po przeglądnięciu listy zmian stwierdzą, że im się bardziej podobają modyfikowane napisy smile

Shelly napisał:

Rusz czasem tym swoim mózgiem i zamiast robić afery i grzebać w czyichś subach popracuj nad swoimi.

Fajnie że widziałaś jakieś jego suby i fajnie że wiesz nad czym teraz oin pracuje smile

Shelly napisał:

Tu już nawet nie chodzi o regulamin czy plagiat, tylko o jakąś etykę, nie wpieprzamy się w cudze prace, i tyle. Radzę zapamiętać.

Etyka złodziei może być?[rotfl]

lilith_ napisał:

Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania regulamin powinien zawierać absolutnie wszystko.

Mógłby, ale nie koniecznie to miałem na myśli. Jest powiedziałbym mało precyzyjny i tyle jezor

lilith_ napisał:

Chyba przeoczyłeś moją odpowiedź: ....

Wiesz że nie problem zrobić patcha do plików z napisami? smile_big to już by dotyczyło ANSI prawda? (już nie chodzi mi o to czy będą usuwane czy nie jezor)

lilith_ napisał:

Droga wolna, nie będziemy aż takimi "hipokrytami" żeby was na siłę zatrzymywać. Miłej zabawy na f.pl. Pewno tam nikt Oina za to nie pozwie, ale zarówno wy jak i f.pl straci trochę w oczach u niektórych osób.

lol, nie dobijaj mnie, fansubs tak samo jak anfo to jedna wielka warezownia z tym, że jakby to powiedzieć... Troszkę mniejsi hipokryci, przynajmniej tak mi się wydaje. Nie widzę powodu dla którego z serwisu na którym jest pełno odnośników do nielegalnych materiałów miały by zniknąć linki do patchy, które coś w tych materiałach zmieniają smile
Co do pozywania. Cóż tam czy tu, Oin czy ktokolwiek inny może zamieścić patcha którychkolwiek napisów z ansi czy f.pl więc to który serwis nie robi żadnej różnicy.

Btw, możesz mi wyjaśnić co mnie obchodzi wizerunek fansubs.pl? jezor

lilith_ napisał:

Także proponuję Ci przenieść tam dyskusję i nie zaśmiecać nam forum. A my będziemy dalej siedzieć tu z naszym niedoskonałym i dziurawym regulaminem.
Tyle dobrze, że u nas cała redakcja zgadza się, co do treści regulaminu, a nie jest tak podzielona, jak na fansubs.pl

Imo nikt się nigdzie nie przeniesie, tutaj temat się wyczerpał w sumie imo dzięki jinjej, który jako jedyny chyba przedstawiał sensowne argumenty, ostatecznie częściowo przekonał mnie post 97 tylko co w takim razie z hardkami?
Na fansubs sprawa jest jasna już i nie ma potrzeba dyskusji imo smile_big

Ostatnio edytowany przez Invi (2009-03-17 01:12:42)

Offline

#102 2009-03-17 01:13:09

Shelly
Użytkownik
Dołączył: 2008-11-14

Odp: Polityka serwisu

Invi napisał:

Fajnie że widziałaś jakieś jego suby i fajnie że wiesz nad czym teraz oin pracuje smile

Też się cieszę. Wiem na przykład, że od pół roku ma coś zrobić Xellowi, a jakoś tego nie zrobił. Zamiast się, za przeproszeniem, opierdalać i zajmować gównami, mógłby działać na rzecz grupy.

Co w tym złego? Ano to, że tłumacz sobie tego nie życzy. Jeśli ja nie chcę, żeby ktoś mi zmienił wygląd jednej literki w subie, to nikt nie powinien mieć prawa tego robić.

Etyka złodziei? Ahahaha, ale się uśmiałam, no ubaw po pachy. Czasami bycie zabawnym na siłę nie jest odpowiednim wyjściem, Invi, pomyśl nad tym.

Offline

#103 2009-03-17 01:18:21

alfista
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Polityka serwisu

lilith_ napisał:

Tyle dobrze, że u nas cała redakcja zgadza się, co do treści regulaminu, a nie jest tak podzielona, jak na fansubs.pl. smile_big

ekhem.. tego zdania nie rozumiem. Na jakiej podstawie wnioskujesz, że cała redakcja f.pl jest podzielona? Jeżeli masz na myśli to, że dyskutujemy publicznie jak i również każdy użytkownik forum może się wypowiedzieć na dany temat i w ten sposób jest wypracowywane stanowisko. Tak, jesteśmy podzieleni jak cholera smile.

Offline

#104 2009-03-17 01:20:57

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Polityka serwisu

Invi napisał:

Na fansubs sprawa jest jasna już i nie ma potrzeba dyskusji imo smile_big

Tutaj również. Czegokolwiek byście tu sobie z Oinem nie napisali, tytułowa polityka ansi się nie zmieni i patche będą usuwane (za co chwała redakcji). Nie widzę również sensu dopisywać jakichś bzdurnych punktów do regulaminu. Są niepisane zasady, o czym mówiła już bodajże Lil. Gdy ktoś zaprasza Cię do domu na kolację, ładujesz się do środka z psem i szesnastką znajomych, bo ten ktoś nie powiedział Ci, że masz przyjść sam?


"Skazany na zajebistość"

Offline

#105 2009-03-17 04:29:45

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

Odp: Polityka serwisu

WARNING! Huge wall of text!
Za wszelkie byki, czyli literówki, orty itd i inne cuda przepraszam z góry na pewno jest ich więcej niż standardowo w moich postach, ale to przez ta godzinę jezor

Shelly napisał:

Też się cieszę. Wiem na przykład, że od pół roku ma coś zrobić Xellowi, a jakoś tego nie zrobił. Zamiast się, za przeproszeniem, opierdalać i zajmować gównami, mógłby działać na rzecz grupy.

Lol Shelly już widzę jak Oin sie bierze za projekty Xella ;D Ten drugi pewnie zdąży jeszcze w miedzy czasie zadeklarować ze 20 razy, że  odchodzi z grupy, zresztą sama nam pisałaś żebyśmy go w końcu wywalili, a teraz chcesz żeby Oin robił mu projekty? Co Xell ci zrobił? smile_big

Shelly napisał:

Co w tym złego? Ano to, że tłumacz sobie tego nie życzy. Jeśli ja nie chcę, żeby ktoś mi zmienił wygląd jednej literki w subie, to nikt nie powinien mieć prawa tego robić.

Już o tym było, wielu ludzi by chciało wiele rzeczy, żeby nie było wojen, żeby kryzys się skończył i żeby był cud, mód i orzeszki oczywiście smile Zresztą żeby było szybciej proponuje ctrl+f "Czyli, no ok, nie" i czytać dalej, o ile "etyka złodziei" było czysto 4 lulz i raczej mało przemyslane, to tam już piszę całkiem serio.

Shelly napisał:

Etyka złodziei? Ahahaha, ale się uśmiałam, no ubaw po pachy. Czasami bycie zabawnym na siłę nie jest odpowiednim wyjściem, Invi, pomyśl nad tym.

Nie dzięki smile Nie muszę nawet próbować być zabawny na siłę, sam temat jest zabawny a wraz z nim duża część postów co nie znaczy że wszystkie.

Zjadacz napisał:

zegokolwiek byście tu sobie z Oinem nie napisali, tytułowa polityka ansi się nie zmieni i patche będą usuwane

Wiem to ja i wie to Oin, dyskusja na ten tematy była na obu portalach i tu okazała się rozwinąć do dość ciekawych kształtów smile_big
Tutaj widzę to jako dyskusję dla samej dyskusji już. To coś złego sobie podyskutować? Chyba po to fora są czyż nie? A różnice poglądów to rzecz naturalna chyba.

Zjadacz napisał:

Są niepisane zasady, o czym mówiła już bodajże Lil

Jak są niepisane czyli nigdzie nie mogę sobie ich przeczytać to skąd mam o nich wiedzieć? smile_big Macie jakiś stream audio na którym nadajecie te zasady? smile_big
Nie to żebym kwestionował istnienie czegoś takiego jak niepisane zasady irl, ale w necie? Tym bardziej jeśli nie ma ich nigdzie w regulaminach bo przecież są niepisane... joke, joke o zasadach na poważnie  jest pod "-----"

Zjadacz napisał:

Gdy ktoś zaprasza Cię do domu na kolację, ładujesz się do środka z psem i szesnastką znajomych, bo ten ktoś nie powiedział Ci, że masz przyjść sam?

O właśnie! To się nazywa nieprecyzyjność! Po pierwsze kto zaprasza? Po drugie jak ktoś daje takie głupie zaproszenie, to później się trzeba samemu dopytywać wszystkich szczegółów czego nie znoszę... Pierwsze co powinno się mówić to czy starzy w domu smile_big
A) Jak starych nie ma w domu: szesnastka znajomych jak najbardziej. Piesek hmmm, no raczej nie. Tak się składa, że mam chorego psa i teoretycznie ktoś powinien się nim opiekować, ale prędzej bym go zostawił w domu i poszedł z szesnastką znajomych na "kolację" niż wziął go ze sobą. (psiak ma farta bo młodszy brat się nim zajmuje)
B) Jak starzy są w domu: po prostu bym odpowiedział że się zastanowię i najprawdopodobniej zapomniał o zaproszeniu.
-----
A tak bardziej serio, przykład z zaproszeniem troszkę chybiony według mnie. Ja tą cała sytuację z patchem i zasadami widzę troszkę inaczej. Czyli, no ok, nie powinno się ingerować w cudzą pracę, generalnie to jest prawda, ale... Co z tego? Tak samo nie powinno się robić wielu rzeczy, między innymi kraść czyli np ściągać nielegalnych mp3 z neta, ściągać anime, itd itp.
Teksty typu, że przestępcą jest tylko ten udostępniający to jak dla mnie czysty pic tylko po to, żeby uspokoić własne sumienie. Fakt może i w świetle prawa jest tak, że przestępca jest tylko ten co udostępnia, ale co z etyką i "zasadami"? Przecież bierzesz i czerpiesz przyjemność z cudzej pracy za którą normalnie powinieneś zapłacić autorom/wydawcom/whatever, ale przecież z neta jest za free, więc jest OK ne?
Skoro to powyżej jest OK i generalnie mało kto ma do tego jakieś ale to dlaczego poprawienie paru linjek w subie jest złe niedobre i w ogóle? Przecież nikt nikogo nie zmusza do ściągnięcia patcha i patchowania suba, każdy ma wolną rękę, nikt nikogo nie wprowadza w błąd, nikt na tym nie traci(tzn tutaj w naszym kręgu, bo wiadomo... generalnie to traci wytwórnia czy tam wydawca),nikt nikomu nie kradnie tłumaczenia. A zyskać może tylko ewentualna pijawka, która znajdzie patcha i jej się spodoba bardziej od oryginału. (w końcu po to niby maja być te listy zmian jezor)

Aha i dwie sprawy jakby ktoś chciał wyskoczyć
A) O ile napisy tzn (softsuby) same w sobie może i są legalne, to idę o zakład że mało kto posiada lub posiadał legalne źródło do stworzenia owych napisów bo jedynym takim źródłem mogło by być oryginalne wydanie DVD w przypadku gdyby ktoś tłumaczył z japońskiego i to ze słuchu(no ok są wyjątki takie jak R2 z eng napisami), albo wydanie R1 i tłumaczyć z angielskiego.
Ok mamy już legalnego softa.
Tylko znowu... czytanie napisów w notatniku nie należy do najciekawszych prawda? Przydał by się jakiś obraz i dźwięk. Niestety śmiem wątpić w istnienie osób, które kupują oryginalne dvd R2 czy tam R1 żeby je sobie oglądnąć z napisami, wszyscy wiemy co robi większość...
Eeee ktoś coś mówił o etyce?

Krótko mówiąc dla mnie ingerencja w jakiegoś tam fansuba (softa czy hardka) znaczy tyle samo co ściągniecie mp3 czy anime z neta i póki co nie widzę powodu, żeby to traktować jakoś inaczej.
To jak? Pogada ktoś o etyce i przekona mnie do zmiany poglądów? Nie koniecznie w tym temacie może być pw, gg czy maile smile

b) Tak, sam też ściągam mp3 i anime z neta, wielu z was też pewnie albo jedno albo drugie. Miedzy innymi dlatego, że nie jadę na samych oryginałach (choć tych też trochę mam smile_big) moja opinia na ten temat jest taka a nie inna smile

PS
to już mniej poważnie niż to wyżej.
Tak obudziłem w środku nocy i mnie tak olśniło światło włączonego monitora, że postanowiłem napisać długiego posta smile_big
btw to chyba rekord, Ciekawe czy uda mi się kiedyś napisać posta ze spisem treści. Są tu jakieś limity długości postów? da się robić linki zakładkowe? smile_big

Offline

#106 2009-03-17 08:46:09

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Polityka serwisu

Człowieku przykład z programami - chybiony, ze znajomymi - chybiony. Czy ty jesteś jakioś upośledzony czy jak?! Naprawdę ciężko ci zrozumieć dlaczego takie patche są usuwane? Napisy tak samo jak programy są WŁASNOŚCIĄ AUTORA! Ansi będzie takie coś usuwać jak ci się nie podoba to spie###### na swoje warezy ze swoimi patchami i tam je sobie wrzucaj. To co robi Oin to jest zwykłe lamerstwo - jakby mu się rzeczywiście napisy nie podobały to by zrobił swoje.


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#107 2009-03-17 10:39:17

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Polityka serwisu

Etyka, netykieta, niepisane zasady widać są dla niektórych członków KS-u czarną magią, niezgłębionymi tajnikami życia społecznego. Cóż, wasz problem. Na szczęście tutaj ludzie są bardziej rozgarnięci.
Dobrze, że podałem alfiemu pomysł z tymi wypiskami, bo już widzę jak "pijawki" porównują sobie oba skrypty. Poza tym będzie można sprawdzić, czy patchujący nie ograniczył się tylko do poprawy pisowni i w razie czego będzie można posłać patch w kosmos albo ponabijać się/wytknąć błędy obrabiającemu jezor A pewnie znajdą się jacyś nadgorliwcy, którzy będą chcieli zrobić więcej niż powinni. Chociaż nie, myślę, że oprócz Oina nikomu nie będzie się chciało w to bawić oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#108 2009-03-17 11:30:04

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Polityka serwisu

Invi napisał:

O lol, ok wygrałeś z jednym małym ale smile fansuby (softy jak i hardki... no ok softy sa bardziej legal niż hardki) są tak samo legalne jak patche do nich. Co linki do hardków robią na forum? smile Oh, zapomniałem... Hipokryzja. No tak, wszystko jasne smile
Anyway wygląda że Oin będzie musiał się obejść z samym fansubs bo tam mu nikt patchy nie skasuje i co? ciekawe czy ktoś go pozwie smile_big

BTW co do tego punktu regulaminu, mam wrażenie że jakby się kto uparł to bardzo dużo postów można by pod ten punkt regulaminu znaleźć jezor

Stary nikt o pozywaniu nie mówi. Po drugie moją intencją nie było żadne wygrywanie z tobą ani nikim innym. Po trzecie co do klauzuli generalnej masz rację, domyka ułomny system

Przeczytaj sobie ten fragment z kodeksu cywilnego i skończ z bezsensownym potokiem słów.

Pokaż spoiler
Art. 23. Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

Art. 24. § 1. (8) Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.
§ 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.
§ 3. Przepisy powyższe nie uchybiają uprawnieniom przewidzianym w innych przepisach, w szczególności w prawie autorskim oraz w prawie wynalazczym.

Nie ma żadnej hipokryzji w postępowaniu redakcji. Jeśli uprawniony wystąpi do mod'a, czy to wydawca dvd czy producent to będzie zmuszony usunąć napisy istniejące na ANSI nie z powodu tego co przytoczyłem wyżej a z powodu naruszenia praw autorskich. Póki co napisy sobie istnieją. Natomiast jeśli ktoś inny dokona ingerencji w zamieszczone na ANSI napisy, to dokonana naruszeń jego dóbr osobistych, chronionych prawem. Przecież tłumaczenie jako rezultat określonego nakładu pracy nie pozostaje bez znaczenia. Nie rozumiesz, że tłumaczenie jest zgodne z prawem, tylko publikacja nie? Takie jest prawo, sam się do niego odwoływałeś więc stosuj je, a nie wyskakuj z populistycznymi argumentami.

Nikt nie posądza cię o złe intencje, ale uszanuj wolę twórcy, jeżeli twoje poprawki, czy poprawki Oina są uzasadnione, to odmowa ich uwzględnienia przez autora stawia pod znakiem zapytania jego tak zwany profesjonalizm. Nie mam zamiaru ani ciebie ani nikogo innego niczym obrzucać. Lepiej jest w tej materii wypracować kompromis, bo i tak nikt żadnych wymiernych korzyści z tego procederu nie osiąga.

Ostatnio edytowany przez jinjej (2009-03-17 11:47:54)


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#109 2009-03-17 15:42:41

Oin
Użytkownik
Skąd: Gorlice / Kraków
Dołączył: 2005-06-14

Odp: Polityka serwisu

Invi wszystko co piszesz jest ok, ale jaki jest sens bytu patcha bez istnienia napisów.

Ale napisy istnieją, przecież nie zrobiłem patcha do nie istniejących napisów. To niemożliwe jezor I w zasadzie to to jest patch do pliku mkv, a nie pliku ass czy innego, zawierającego napisy. To, że w całym fansubie modyfikuje jedynie tłumaczenie, to już inna sprawa.

To to samo, co udostępnienie napisów z wprowadzoną korektą bez zgody autora w przypadku softów

Nie, nie to samo.

Poza tym sami się wpienialiście o wrzucenie waszego relka na "kreskówki" bez zgody załogi

Nie "my", tylko "ja". I tak jak Invi napisał, to było egzekwowanie tamtejszego regulaminu, który nie pozwala na wrzucanie na serwis anime bez zgody grupy/tłumacza.

Oin wyobraź sobie, że masz program którego kod jest zamknięty i twórca nie pozwala na ingerencję w niego. (a teraz porównaj sytuację do napisów) Edytując kod łamiesz prawo a przede wszystkim - etyka i jeszcze raz etyka. Uszanuj cudzą robotę i nie wpierdalaj się na siłe do nieswojej pracy!!

Przykład idiotyczny. Jeśli kod jest zamknięty, to skąd mam go mieć? Chyba że włamałem się na serwery/komputer firmy/twórcy i go stamtąd skopiowałem - co samo w sobie jest złamaniem prawa, nie mówiąc już o modyfikacji. Z samego posiadania programu nie wynika równoczesne posiadanie kodu. Zresztą Invi to ładnie podsumował xD I przestańcie sobie gęby tą etyką wycierać, bo to śmieszne. No i nie klnijcie, forum dzieci czytają. Co do samego porównania jeszcze - w takim oprogramowaniu open source, gdy ktoś poprawi błędy, to mu za to dziękują i czekają na kolejne poprawki jezor

Tyle, że ANSI to serwis z napisami a nie hardkami itp. Więc jakoś nie widzę sensu umieszczania w regulaminie czegoś, co naszego serwisu nie dotyczy. U nas nie wydaje się hardków, dlatego nie ma obramowań dotyczących tychże i im pochodnych.

No to czemu pozwalacie na umieszczanie na forum informacji o hardkach? jezor

Jako że patch ingerował w samo tłumaczenie (bez zgody autora) - został usunięty.

A fansub ingerował w anime. Fajnie, co?

W przyszłości inne patche również będą usuwane. I tyle w tym temacie.
PS. Patrząc na ten temat to prawie dla wszystkich jest to jasne, i to bez zmian w regulaminie :>

Będą usuwane... bo tak? Tak? I jednak nie dla wszystkich. Znajomi z mieszkania to wzięli całe to wasze rzucanie się wyśmiali, bo nie widzą nic złego w takich patchach, nie rozumieją w ogóle, o co się rzucacie xD

Powiedz mi jak interpretujesz tą zasadę dotyczącą dodawania napisów:

Ale ja niczego na serwis nie dodaję, umieszczam informację na forum, bla bla bla, było pisane wcześniej n razy.

Twierdzisz, że patch to nie napisy.

Bo tak jest.

W takim razie dodanie ich powinno być niedozwolone, zgodnie z powyższym fragmentem treści regulaminu dodawania napisów.

Wyżej powtarzałem coś po raz kolejny.

Dobra to ja ściągnę twoje 3 suby, zmienię max 10 zdań i umieszczę na serwisie pod twoim autorstwem, na pewno znajdę jakieś zdania które można zmienić jezor

Nie rozchodzi się o zmiany, które można wprowadzić, tylko o faktyczne błędy.

Jakby ludzie postępowali etycznie, toby tego całego szajsu nie było.

I nie byłoby także fansubów i napisów.

Wiem, ale takie szuje co obchodzą regulamin, powinny być banowane.

Zważaj na słowa, chłopcze. Zresztą nie tylko ty.

ciekawe czy ktoś go pozwie smile_big

To byłaby piękna rozprawa. Czekam na pozew. Proszę bardzo.

ale zarówno wy jak i f.pl straci trochę w oczach u niektórych osób.

Niby dlaczego miałoby stracić, bo nie rozumiem? Prędzej zyskać.

Tyle dobrze, że u nas cała redakcja zgadza się, co do treści regulaminu, a nie jest tak podzielona, jak na fansubs.pl. smile_big

Tam redakcja stara się być obiektywna i nie miesza do tego osobistych poglądów jezor

tutaj temat się wyczerpał w sumie imo dzięki jinjej

I tu się mylisz ^^

Wiem na przykład, że od pół roku ma coś zrobić Xellowi, a jakoś tego nie zrobił.

Nic nie wiesz.

Zamiast się, za przeproszeniem, opierdalać i zajmować gównami, mógłby działać na rzecz grupy.

Policz sobie ile, powiedzmy, że od początku bieżącego roku, wydałem, bądź też zostało wydane, bo zrobiłem QC. Teraz też coś robię.

Dobrze, że podałem alfiemu pomysł z tymi wypiskami

Akurat sam na to wpadłem jezor

Nie ma żadnej hipokryzji w postępowaniu redakcji.

Oj, jest, ale o tym zaraz. Bo skoro tak sobie wszyscy gęby wycierają tym regulaminem, to może ja też coś z niego wyciągnę?

Nie należy umieszczać wiadomości, które:
(...)
# Zawierają nadmierne wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

Właśnie widać w tym temacie, jak się do tego punktu niektórzy użytkownicy odnoszą i jak jest to ścigane.

Nie należy umieszczać wiadomości, które:
(...)
# Są sprzeczne z prawem polskim lub międzynarodowym, np:
(...)
   4. Zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby

Mnie obarczano niesprawdzonymi zarzutami. I to jeszcze robiła to moderacja.

Nie należy umieszczać wiadomości, które:
(...)
# Są sprzeczne z prawem polskim lub międzynarodowym, np:
(...)
   5. Przyczyniają się do łamania praw autorskich

A jak się to ma do pozwalanie na umieszczanie informacji o hardsubach, linków do nich, etc.? Przecież to się przyczynia do łamania praw autorskich przez użytkowników serwisu i nie tylko. No? W ogóle można by pod to podciągnąć cały serwis - przecież udostępnianie napisów sprzyja piractwu, filmy/anime, do których są napisy, mogą się cieszyć większą popularnością w sieci i być częściej ściąganymi.

Nie należy umieszczać wiadomości, które:
(...)
# Są sprzeczne z prawem polskim lub międzynarodowym, np:
(...)
W których dochodzi do nielegalnych transakcji (dotyczy również upubliczniania list posiadanych nielegalnych kopii filmów/programów itp.).

Hmm... A te wszystkie oddam anime? Wymienię się anime? Etc.

Ojej jezor Hipokryzja? Czy coś tam innego...


Minds are like parachutes. Just because you've lost yours doesn't mean you can borrow mine.

Offline

#110 2009-03-17 16:04:43

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Polityka serwisu

Ty naprawdę grzeszysz głupotą.

Przykład idiotyczny.

Idiotyczna to była jego interpretacja i odpowiedz a ty razem z nim pokazujesz swoją mondrość
Gębę to ty wycierasz sobie nami, regulaminem i wszystkimi suberami sugerując, że sami są złodziejami - za co powinieneś stąd polecieć. Mówisz, że srodowisko fansuberskie postępuje nieetycznie? Pokaż mi w którym miejscu. Bo jeśli już to oni działają dla dobra ogólu a gdy jakaś seria zostanie wypuszczona - np takie Ergo Proxy taka grupa zaprzestaje tworzenia nowych i udostepniana starych relków - szanując to, że ktokolwiek chce wypuszczać Anime w Polsce. Pieprzysz ciągle o hipokryzji sam nieznając się na rzeczy.

Ostatnio edytowany przez DiamondBack (2009-03-17 16:07:55)


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#111 2009-03-17 16:10:06

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

Odp: Polityka serwisu

DiamondBack napisał:

Człowieku przykład z programami - chybiony, ze znajomymi - chybiony.

No bo te przykłady są chybione napisałem ci dlaczego. Jeśli uważasz że jest inaczej z tymi przykładami to proszę bardzo, jest forum po to żeby dyskotować zawsze możesz mnie przekonać do swojego punktu widzenia, ja przy niczym na siłę się nie upieram. Przecież przyznałem rację jinjej w kwestiach prawnych

DiamondBack napisał:

Czy ty jesteś jakioś upośledzony czy jak?!

Wypraszam sobie, ale skoro już do czegoś takiego się posuwasz, znaczy brak ci argumentów i tyle.

DiamondBack napisał:

Naprawdę ciężko ci zrozumieć dlaczego takie patche są usuwane?

Nie, jakbyś przeczytał uważnie poprzedni post to zauważyłbyś że nie chodzi mi o fakt usuwania patchy, admini decydują co i jak, to ich sprawa. Po ---- w poprzednim poscie przedstawiłem mój punkt widzenia i zadałem pytania, jedyne czego oczekuje to odpowiedzi popartej argumentami i pozbawionej uprzedzeń i złośliwości.

DiamondBack napisał:

Napisy tak samo jak programy są WŁASNOŚCIĄ AUTORA!

Zdaje się, że nigdzie tego nie kwestionowałem. przeczytaj końcówkę mojego poprzedniego posta, przyznałem przecież rację że nie powinno się ingerować w cudzą prace i zadałem kilka prostych pytań.

DiamondBack napisał:

Ansi będzie takie coś usuwać jak ci się nie podoba to spie###### na swoje warezy ze swoimi patchami i tam je sobie wrzucaj.

Nie potrafisz inaczej dyskutować? Temat tego czy patche będą na ansi czy też nie jest już raczej skończony(przynajmniej mi się tak wydawało) i wcale nie zamierzam i nie zamierzałem zmieniać stanowiska ansi w tej sprawie, więc dlaczego uciekasz się do wulgaryzmów? Co swoją droga jest niezgodne z regulaminem nawet jak dasz #### zamiast reszty słowa.
Przedstawiłem w poprzednim poście jak ja widzę cała tą sytuację i do czego porównuje ingerencje w czyjeś tłumaczenie.

DiamondBack napisał:

To co robi Oin to jest zwykłe lamerstwo - jakby mu się rzeczywiście napisy nie podobały to by zrobił swoje.

Nie, biorąc pod uwagę to co napisał jinjej to zwykłe łamanie prawa i nic więcej. Przynajmniej tak mi się wydaje.


@jinjej
Ok to co piszesz to generalnie jest prawda. Tłumaczenia tzn softsuby są legalne, (przyznałem to wcześniej) hardsuby (czy też mkv z softsubem) to już inna bajka i tego się przyczepiłem. Poza tym jakbyś nie zauważył kilka osób zarzuciło mi i Oinowi że powinna być jakaś etyka. Wiec dałem sobie spokój z kwestiami prawnymi co do samych napisów bo z tym masz racje i przynajmniej miałem zamiar zejść z tematem na tą etykę całą. Zadałem w związku z tym parę pytań w końcówce poprzedniego posta i jak wcześniej pisałem wcale nie po to żeby zmienić stanowisko ansi tylko po prostu żeby dostać odpowiedź. Jest tam też miedzy innymi pytanie dlaczego ktoś miałby szanować wolę tłumacza, w innej formie co prawda, ale jest i odnosi się do zarzutu braku etyki.

Co do intencji moich czy Oina, Oina ciężko mi określić, ale ja chce sobie podyskutować, przekonałeś mnie co do prawa, teraz czekam na odpowiedzi innych co do etyki.

Quithe napisał:

Etyka, netykieta, niepisane zasady widać są dla niektórych członków KS-u czarną magią, niezgłębionymi tajnikami życia społecznego. Cóż, wasz problem.

Zamiast stawiać po części bezpodstawne zarzuty może byś łaskawie odpowiedział na pytania z mojego poprzedniego posta, które znalazły się po "-----"?

Co do posta Oina... ech... cóż chyba mu się nudzi, spadło mu coś na głowę albo miał sprzeczkę ze swoją druga połówka czyli Xellem....

Ostatnio edytowany przez Invi (2009-03-17 16:12:55)

Offline

#112 2009-03-17 16:12:00

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Polityka serwisu

Tak, Oin, i to zaraz po infie od ciebie alfi od razu dodał ten podpunkt o wypiskach oczkod Ale nieważne, ważne, że ten zapis się tam znalazł i żeby był przestrzegany.

Invi, pisałem o tym i tu i na f.pl. Poszukaj sobie, nie będę się powtarzał.

Ostatnio edytowany przez Quithe (2009-03-17 16:14:32)


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#113 2009-03-17 16:19:34

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

Odp: Polityka serwisu

Quithe, jak nie chce ci się powtarzać to przynajmniej podał byś linki żebym wiedział o które konkretnie ci posty chodzi.

Offline

#114 2009-03-17 16:27:28

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Polityka serwisu

Tu jest z f.pl. Post, po którym poleciał jeszcze ciąg dalszy. Zresztą sam tam pisałeś, Invi. Tu mi się nie chce grzebać.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#115 2009-03-17 16:30:26

Shelly
Użytkownik
Dołączył: 2008-11-14

Odp: Polityka serwisu

Ludzie, to już się robi śmieszne. To nie jest konkurs na największą ilość cytowanych wypowiedzi i chwytania za słówka, chociaż Oinowi tak się najwyraźniej wydaje. Może czas już skończyć tę dyskusję, bo i tak nikt nikogo nie przekona, a zmienia się to zwykłe w rzucanie mięsem.

Lilith powiedziała jak ma być, więc tak ma być i koniec. Przyjmijcie to do wiadomości.

Ostatnio edytowany przez Shelly (2009-03-17 16:30:46)

Offline

#116 2009-03-17 16:45:04

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

Odp: Polityka serwisu

Quithe, dziękuję. Poczytam sobie i odniosę się jakoś do tego. W między czasie mam nadzieje na jakąś w miarę sensowna odpowiedz od kogoś innego.
Shelly, pomijając wybryki Oina, ja już poważnie pisze od kilku postów, zadałem pytania na które chciałbym zobaczyć jakieś odpowiedzi. Jak na razie, albo uniki albo po porstu brak odpowiedzi, choć wyjątkiem może być link quithe

Offline

#117 2009-03-17 17:38:24

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Polityka serwisu

No bo te przykłady są chybione napisałem ci dlaczego.

Nie są chybione o ile się choć odrobinkę pomyśli a nie szuka dziury do której można się odnieść i zlać wszystko.

Wypraszam sobie, ale skoro już do czegoś takiego się posuwasz, znaczy brak ci argumentów i tyle

Nie chce mi sie negować każdego twojego bezsensownego zdania

Nie potrafisz inaczej dyskutować?

Nie potrafię rozmawiać z kimś kto cały czas powtarza tylko jedno - że suby są nielegalne i w związku z tym można je sobie w lamerski sposob "paczować".

Nie, biorąc pod uwagę to co napisał jinjej to zwykłe łamanie prawa i nic więcej. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Biorąc pod uwagę to co piszę ja to jest lamerstwo.
Invi wrzucilem cię do jednego worka razem z Oin'em, bo przedstawiacie ten sam front także wszystko było również skierowane do niego.

Ostatnio edytowany przez DiamondBack (2009-03-17 17:41:11)


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#118 2009-03-17 17:45:34

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Polityka serwisu

Jako puentę dla tej całej dyskusji przedstawię cytat pewnego klasyka: "Jak można zgwałcić prostytutkę? <tu śmiech>"


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#119 2009-03-17 18:06:05

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Polityka serwisu

Quithe napisał:

Chociaż nie, myślę, że oprócz Oina nikomu nie będzie się chciało w to bawić oczkod

To o mnie już nikt nie pamięta... Widocznie za cicho w ukryciu siedzę...


wladza1.png

Offline

#120 2009-03-17 18:19:41

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

Odp: Polityka serwisu

DiamondBack napisał:

Nie są chybione o ile się choć odrobinkę pomyśli a nie szuka dziury do której można się odnieść i zlać wszystko.

Wybacz, że mam inne zdanie i poglądy niż ty. Po prostu nie pasuja mi te przykłady i tyle.

DiamondBack napisał:

Nie chce mi sie negować każdego twojego bezsensownego zdania

Bo... brak ci argumentów?

DiamondBack napisał:

Nie potrafię rozmawiać z kimś kto cały czas powtarza tylko jedno - że suby są nielegalne

Pisałem już ze 2 razy chyba.  Jinjej mnie przekonał co do legalności SOFTSUBÓW, hardsuby ze względu na to, że zawierają nie tylko napisy nie można już nazwać całkowicie legalnymi. jeli nie w sensie prawny to etycznym, ale i tak tu nie chodzi o legalność jakichkolwiek napisów w tej chwili.

DiamondBack napisał:

i w związku z tym można je sobie w lamerski sposob "paczować".

Tego też nie napisałem, nie pisałem, że patche są dobre, nie napisałem, że ingerencja w cudze tłumaczenie jest dobra, nie napisałem też że łamanie niepisanych zasad jest dobre...  Gdzieś ty to znalazł? To wszystko oczywiście jest złe. Ja się dopytywałem się tylko tego dlaczego to jest coś gorszego niż nie płacenie komuś za czyjąś pracę. Fakt napisy czyli softsuby są jak najbardziej legalne, ale audio/video trzeba już ukraść nie? Nie chodzi mi o prawo tylko o etykę

DiamondBack napisał:
Invi napisał:

Nie, biorąc pod uwagę to co napisał jinjej to zwykłe łamanie prawa i nic więcej. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Biorąc pod uwagę to co piszę ja to jest lamerstwo.

A wiesz jaka jest różnica miedzy tobą a jinjej? On przedstawił porządne i sensowne argumenty a nie same uniki i ataki.

DiamondBack napisał:

Invi wrzucilem cię do jednego worka razem z Oin'em, bo przedstawiacie ten sam front także wszystko było również skierowane do niego.

Wrzucaj se mnie sobie gdzie chcesz. Przejął bym się tym gdybyś przedstawił sensowne argument a nie tylko jeden chybiony przykład moim zdaniem. Miałeś szanse mnie przekonać co do trafności tego przykład, wolałeś mnie do jakiegoś worka wrzucać, cóż twoja sprawa

Żeby było już jasne, tzn czarno na białym.
To że softsuby są legalne to zostało już ustalone dużo wcześniej.
Rozumiem, że tłumaczom mogą się nie podobać takie patche bo to ingeruje w ich prace.
Rozumiem, że są pewne zasady których się powinno przestrzegać. To jest zdaje się oczywiste.
Nie rozumiem jak samemu można nie przestrzegać pewnych zasad, a później wymagać przestrzegania innych zasad od innych ludzi, w dodatku się tak oburzać. (tutaj być może są pewne wyjątki ale i tak odnosi się do większości)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024