#21 2009-04-05 13:11:17

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

m_jay napisał:
groozin napisał:

Piszesz też, że NV udostępnia SDK, tymczasem Stream opiera się na całkowicie otwartej platformie do której każdy ma dostęp. No i co lepsze? jezor

Sprecyzuj na czym ta otwartosc Streama ma polegac. I co jest zlego w wydaniu SDK na CUDA'e, przeciez jakos soft na to kompilowac trzeba (amd tez wydaje SDK dla swoich rozwiazan przeciez).

Mam przez to na myśli wszystko, co związane z otwartym oprogramowaniem, zwłaszcza publicznie dostępną dokumentację i kod źródłowy. Nie napisałem, że w SDK od NV jest coś złego, ATI jak zauważyłeś, ma własne. Chcę tylko zwrócić uwagę na możliwości jakie daje Stream. Nie jestem z tych, którzy uważają, że otwarte=lepsze, ale w tym wypadku wydaje mi się to ważne, bo nie od dziś wiadomo, że twórcy układów graficznych stosują nieczyste sztuczki by ich produkt wypadł lepiej. No i, co najważniejsze, Stream jest dla wszystkich, a nie dla posiadaczy jednej marki.

Poza tym obecne karty graficzne mają bardzo ograniczoną liczbę wykonywanych komend, więc raczej nie zastąpią CPU. Podobno w sprzęcie pod DX 11 ma być dużo lepiej, ale jak będzie to się okaże... Na razie rewolucja przychodzi bardzo małymi kroczkami, ale może w końcu przybędzie...


5205.png

Offline

#22 2010-01-26 22:21:01

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Dobra, to co z tą CUDĄ, bo już trochę minęło? jezor Mam GF GT220M, z którym ma to działać, i nie wiem, czy bawić się w instalację (pewnie jakiejś osobnej paczki potrzebuję, bo jeszcze mi się w ustawieniach nVidii nie objawiło). W sumie będę też kodował na lapie z tą grafiką, więc oprócz kwestii oglądania, tym bardziej przydałoby mi się info smile_big


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#23 2010-01-26 23:03:08

Tai_
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-11

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Quithe napisał:

W sumie będę też kodował na lapie z tą grafiką, więc oprócz kwestii oglądania, tym bardziej przydałoby mi się info

Najlepiej czerpać info tuż u źródła, tak więc odsyłam.

tl;dr
Prace trwają.


cccpdearsbanner.jpg

Offline

#24 2010-01-26 23:04:31

Roval
Użytkownik
Skąd: Biecz
Dołączył: 2008-09-14

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Niby można to już pobrać: http://www.nvidia.pl/object/cuda_get_pl.html
Mój model karty nawet się załapał na to cacko, tyle że ja sam też nie wiem jak to działa:P


Roval.png

Offline

#25 2010-01-26 23:24:50

marc99
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-19

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Możesz wykorzystać do dekodowania:
http://neuron2.net/dgdecnv/dgdecnv.html

Offline

#26 2010-01-26 23:33:13

szulo
Użytkownik
Skąd: Dębno
Dołączył: 2004-09-23

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Offline

#27 2010-01-27 00:39:55

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Konwertowałem już jakiś czas temu filmy przez ATI AVIVO Video Converter i powiem, że często sam konwerter był ograniczany przez prędkość dysku. (konwersja szła szybciej jak dane które musiały się zapisać na dysku) ale plik wyjściowy zostawiał wiele do życzenia także do niczego się to nie nadaje jak do szybkiego konwertowania "na chwilę".


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#28 2010-01-27 00:45:21

Simple
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-09

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Jak najbardziej się przydaje do oglądania filmów/ anime z bardzo dużym bitratem (np BD). Przykładowo, odcinek Higurashi Kai, skodowany z bitrate'em osiągającym ok 80Mbps bez włączonego CUDA potrafił bardzo porządnie przyciąć na C2D@3ghz (100% wykorzystanego CPU - 2 rdzenie). Z włączonym CUDA, obciążenie procesora wynosiło ok 12-15% przy tych samych scenach - nie przycinało. Także sam widzisz, jaka to różnica.

Offline

#29 2010-01-27 02:55:58

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

No to się zaopatrzę w to 'cudo' xP Ale najwyraźniej tylko do oglądania.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#30 2010-01-27 03:57:35

Klapo
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-12-01

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Nom, ja już z pół roku oglądam przez CUDA.
Podstawa to: CCCP + CoreAVC + cuda + The KMPlayer
jakość jak żyleta, i zero przycięć:)


klapos.png

Offline

#31 2010-01-28 21:36:54

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

To mi CUDA też niezłego pałeru dały w przypadku Fullhd, na C2D 2.6 ghz chodziło ono gdzieś na
45% procesora, na quadzie 2,83 którego mam teraz chodziło na 12%, a z cudami obsługiwanymi przez Coreavc chodzi na 0-4% z napisami odtwarzanymi przez vobsub. Codec h264 z Windowsa 7 jest jeszcze lepszy, FHD chodzi cały czas na 0%, ale za to z napisami już chodzi na 10%, totalnie nie lubi vobsuba, a także nie da się na nim zbytnio przesuwać wideo co jedną klatkę i robi kratkozę gdy puszczę karaoke powodująca zwolnienia wideo, ogólnie więcej minusów niż plusów, pewnie dlatego też, bez dodatku od k-lite nie idzie tego kodeka przełączyć na inny. Odnośnie avisyntha, to tnie wideo, gdy coreavc ma włączone CUDA i zastanawia mnie czy da się napisać skrypt avs pozwalającego na obsługę cuda, szczególnie, że fullhd odtwarzane przez avisynth nie chodzi za dobrze. Jak ktoś znalazł coś ciekawego na ten temat, to niech tu napisze.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#32 2010-01-28 22:53:32

marc99
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-19

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Offline

#33 2010-01-28 23:18:19

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Niby tak teraz to czytam, ale po pierwsze trzeba zabulić 15$ by dostać licencję, a poza tym to wymaga kilku kroków, zanim można by odpalić skrypt avs, więc jakoś nie kali mi się zbytnio przerabianie za każdym razem pliku do dga i pisanie skryptu do tego jeszcze audio osobno wyciąga, może przy kodowaniu to wielkiej różnicy nie robi, ale dla samego odtwarzania wideo, trochę za dużo roboty. Bardziej interesowałoby mnie coś w stylu samego skryptu avs, który pozwala wykorzystywać cuda, ale z tego co widzę, oprócz jednego postu, gdzie ktoś próbował taki skrypt stworzyć to nie ma nic. Ogólnie myśląc o avisynthu to chodziło mi głównie o odtwarzanie fhd w aegisubie, który łyka skrypty avs.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#34 2010-03-15 21:04:04

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Pytanie: czy żeby CUDA działało, trzeba mieć toolkita zainstalowanego czy wystarczy sam kodek? Niby miałem od razu wersję 2.2 kodeka, ale po instalacji CoreAVC 2 nie pokazuje mi działania poprzez ikonkę w tray'u (mam zaznaczoną opcję wykorzystania CUDA). W ogóle znaleźć coś o instalacji tego i rozwiązaniu jakiegoś problemu, to mała masakra xP Chyba że 4 w nocy to było już za późno dla mnie.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#35 2010-03-15 21:22:26

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Chodzi ci o dekodowanie czy kodowanie? Jeśli o to pierwsze to musisz mieć aby odpowiednią wersję sterowników do karty.

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2010-03-15 21:22:44)

Offline

#36 2010-03-15 21:54:54

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Sterowniki miałem zainstalowane domyślnie - CUDA 2.2 dla Geforce GT220M (uroki kupna lapa z systemem). Próba instalacji wersji 2.3 się nie powodzi, wywala jakiś brak aktualnych sterów do sprzętu. I tak, dekodowanie/oglądanie.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#37 2010-03-15 22:04:38

Simple
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-09

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Raczej chodzi o Forceware, trzeba mieć odpowiednio nowe.

Offline

#38 2010-03-15 23:16:17

marc99
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-19

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Aby działało CUDA wystarczą same sterowniki do karty graficznej. W miarę możliwości jak najnowsze. Toolkit, SDK, itp. są dla twórców oprogramowanie i normalnemu użytkownikowi są niepotrzebne.

Offline

#39 2010-03-15 23:18:06

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Quithe, umiesz w ogóle zaznaczyć opcję prefer CUDA acceleration w coreavc? Jeśli tak, to kodeki powinny być dobre, jeśli nie, to musisz je uaktualnić, by to poszło, jeśli jest zaznaczona, a mimo to i tak jest niebieska ikona, to wiedz jeszcze jedno, że nie wszystkie wideo w h264 odtwarza z cudami, ale tak jakieś 80-90% odtwarza.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#40 2010-03-15 23:20:21

s0n1c
Użytkownik
Skąd: Tokyo-3
Dołączył: 2005-09-24

Odp: W oczekiwanie na... CUDA. NVIDIA CUDA.

Dokladnie, najlepiej najnowsze sterowniki do swojej karty, no i przede wszystkim karta GeForce 8xxx lub nowsza. Swoja droga na najnowszych ffdshow mam mniejsze zurzycie procesoa niz na coreavc. Moze nieznaczne, ale przyjnajmniej ffdshow jest za darmo.


KiXBu

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024