#61 2010-08-14 12:16:23

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: To Aru Majutsu no Index

Ale czy to oznacza, że trzeba zaraz szukać spoilerów?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#62 2010-08-14 23:41:33

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: To Aru Majutsu no Index

Jak ktoś chce to przecież można zawsze zacząć czytać pierwowzór oczkod


tumblr_static_bug.gif

Offline

#63 2010-09-23 22:49:09

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: To Aru Majutsu no Index

EDIT: Skoro 2 sezon już się zaczął usunąłem spoilery żeby nie psuć wam zabawy z oglądania

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2010-10-14 10:35:39)

Offline

#64 2010-09-23 23:04:36

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: To Aru Majutsu no Index

Że też ci się chciało tyle produkować jezor

Offline

#65 2010-09-24 13:00:27

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: To Aru Majutsu no Index

Xa, no to szykuje się powiększenie haremu i więcej walk niż w 1 sezonie, jeśli wszystko ładnie będą ekranizować xD Ba, ciekawe czy zekranizują akcje z bębenkami usznymi z 8 tomu xD No bo to zakrawa na akcje DVD/BD (cenzura xD). No i masa nowych postaci ^.^

Ostatnio edytowany przez KieR (2010-09-24 13:09:59)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#66 2010-09-24 13:43:53

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: To Aru Majutsu no Index

O, będzie co oglądać, dalszych spoilów nie czytam, zepsułbym sobie przyjemność z oglądania:)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#67 2010-10-13 20:37:13

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: To Aru Majutsu no Index

Pierwszy ep drugiego sezonu imo bardzo słaby. Na dobrą sprawę nie działo się nic + jakże dopracowane sceny z tym magiem sikającym krwią ;] Ale na dobrą sprawę dużo więcej się nie spodziewałem. W końcu ponad połowa pierwszego Indexa wyglądała podobnie.

Offline

#68 2010-10-16 12:09:53

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: To Aru Majutsu no Index

W najnowszym odcinku: loliconowy fanservice, loli z głosem Kugimiy'i Rie, gadająca piłka plażowa i jeszcze większa ilość paplaniny pseudochrześcijańskiej.

36929a46.gif

Ostatnio edytowany przez lipa3000 (2010-10-17 19:22:00)


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#69 2010-10-20 22:23:16

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: To Aru Majutsu no Index

Dobra wypada coś napisać o wrażeniach z pierwszych dwóch ep.
OP - Całkiem niezły i bardzo… Railgunowy. To nic złego, ale mam nadzieję, że 2 OP będzie ostrzejszy.
ED - Nie mam większych zastrzeżeń. Sądząc po przeglądzie postaci, który w pewnym momencie się pokazuje, nowe OP/ED pojawią się pewnie po zakończeniu arca z dniem sportu (bo w OP i ED jest Oriana, a już Venty ani Aquy nie ma).

1ep:
Touma to ma w życiu pecha. Nie dość, że musi niańczyć Index, nie może (i nie zrobi jezor) zrobić spokojnie pracy domowej, to jeszcze atakuje go jakiś mag. „Co za niefart", nie można się z nim nie zgodzić. Motyw z klątwą wydaje mi się lekko naciągany, bo przecież mag powinien znaleźć jakiś inny sposób na jej zdjęcie niż poszukiwanie Indexu, a potem jeszcze ryzykowna próba przeczytania jakiejś zakazanej księgi. Tak na marginesie, sądząc po animacji poszukiwania księgi to ciekawe ile by mu zajęło znalezienie tej właściwej (bo nie wiemy czy ta, którą przeczytał, była akurat tą, która była mu potrzebna).
W każdym razie najlepszą sceną bez wątpienia jest spotkanie Toumy i Mikoto, a sam odcinek dobrym połączeniem pierwszego i drugiego sezonu, tym bardziej, że scena z Kanzaki na końcu idealnie wprowadza nas do następnego arca.

2ep
Bardzo ładnie zekranizowane. Prawie nic nie pominęli, no może trochę żartów, ale to w niczym nie przeszkadza, bo zostają smaczkami dla tych, którzy czytali LN. Trochę szkoda, że nie popisali się znajomością włoskiego, w scenie kiedy Agnese wydaje rozkazy jej podwładnym, ale będą jeszcze mieli ku temu kilka okazji. Orsula jest taka, jaką ją sobie wyobrażałem, Index okazała się w czymś pomocna, Laura jest niższa niż myślałem, a fanserwis… cóż na szczęście to chyba na tyle, jeśli chodzi o ten arc (a przynajmniej nie przypominam sobie żeby coś  takiego jeszcze miało być). A i pięknie wkleili Itsuwę do 2ep (powinna pojawić się dopiero we Włoszech, ale nigdzie nie napisano, ze nie brała udziału w tych wydarzeniach - tym bardziej, że ktoś tam o nich opowiadał). W następnym ep będzie starcie w wesołym miasteczku, więc powinny być więcej akcji.

Co do postaci (dla ciekawskich), które się pokazały, ale nie ma o nich póki co za wiele. UWAGA NA SPOIERY Z DALSZYCH EP:
Laura:

Pokaż spoiler
Przewodzi Neccecariusowi i jest przełożoną Styila i Kanzaki. Jak to powiedział Styil trudno określić jej charakter, bo robi tyle samo rzeczy dobrych, co złych. Dla przykładu w tym arcu przyjmuje Orsulę do swojego kościoła, ale już później wyrzuca z samolotu Lidvie (Lidie?), pilota i pewien cenny przedmiot, a potem każe jej wybierać, co ocali (a sama jedynie się przygląda). Tsuchimikado nauczył ją japońskiego slangu, czy staro japońskiego, nie pamiętam dokładnie, w każdym razie uparcie go używa, w tym do negocjacji z Miastem Akademickim, co kilka postaci odbierze jako żarty z nich. Ma też zwyczaj mruczenia pod nosem kiedy coś pisze, co wycięto ze sceny kiedy pisała zaklęcie komunikacji (tak na marginesie to po tym przeszli ze Styilem na angielski, ale coś skopała więc i tak nie wiele rozumiał z tego co mówiła).

Saiji Tatemiy (ten w 2 koszulkach na końcu ep):

Pokaż spoiler
Obecny przywódca Amakusy. Walczy dwuręcznym mieczem i chciał pomóc Orsuli, która poprosiła ich o pomoc, ale ta w pewnym momencie pomyślała, że Saiji chce ją wykorzystać do przywrócenia siły Amakusie i od nich uciekła (i wtedy Touma wpadł na nią na przystanku). W następnym odcinku będzie walczyć z Toumą z Styilem, a później sprzymierzą siły aby odbić Orsulę, z rąk...

Itsuwa (jest w tej samej scenie co Seiji i to ona mówi mu, że wszystko jest już przygotowane):

Pokaż spoiler
Nie za wiele wiem o tej postaci, ale postaram się coś napisać.
Jest nieśmiała, potrafi prowadzić samochód, motorówkę itp. (nie ma to jak wyszkolenie Amakusy). Do walki używa włóczni oraz żyłek tak jak Kanzaki. Podobno jest bardzo silna, co pokaże kiedy Touma zostanie pokonany na jej oczach i sama pokona jego przeciwnika (Aqua). Podobno później zostanie także ochroniarzem naszego pechowego bohatera i póki co wiem tyko tyle.

Dobra koniec na dziś. Obiecuję, że nie będę już więcej spoilerować (a przynajmniej do 3 serii Indexa jezor)

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2010-10-20 22:46:40)

Offline

#70 2010-10-20 22:39:35

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: To Aru Majutsu no Index

Cóż... drugi sezon miał być fajny, a na razie zapowiada się, że dostaniemy taki mix "Index x Railgun".
No chyba, że oglądamy 'For the plot' jak wspomniał Lipa - wtedy wszystko jest "ołkej maaaan"

Ostatnio edytowany przez Sledziu_w (2010-10-20 22:40:04)


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#71 2010-10-21 17:11:22

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: To Aru Majutsu no Index

Xa, ja się nie mogę doczekać momentu, gdzie główny bohater zrywa bencki xD


tumblr_static_bug.gif

Offline

#72 2010-10-21 17:16:49

Harz
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: 2007-04-24

Odp: To Aru Majutsu no Index

Mi się tam fajnie ten drugi sezon ogląda, gdybym miał all epki, to bym już pewnie obejrzał całość. Jak ktoś zna podobną pozycję, to niech się nie krępuje jezor


Temee-0.png
"Why? Because Trolling is a Art!"
                                    ~Pablo Picasso

Offline

#73 2010-10-26 22:55:01

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: To Aru Majutsu no Index

Utrzymując temat przy życiu...

3ep:
W sumie całkiem niezły, ale mogli przeciągnąć trochę walkę z Saijim, no ale w następnym odcinku będzie sporo walki, więc nie ma co marudzić. Z pewnością podobała mi się scena Touma x Orsula... kurcze zaczynam lubić Orsulę, a Touma... zmęczył się tą sceną, więc do następnego odcinka dajmy mu spokój smile

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2010-10-26 22:57:05)

Offline

#74 2010-10-26 23:17:52

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: To Aru Majutsu no Index

A mnie jak zwykle niemiłosiernie wkurza Index. Poza tym jak zwykle rozwala mnie to, że każdy pada po 1 uderzeniu od takiego cherlaka jak Touma smile_big

Offline

#75 2010-10-31 13:40:19

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: To Aru Majutsu no Index

I znowu za dużo gadania za mało walki... Jedyna scena w 4ep jaka mi się podobała to jak Touma wyskoczył z Orsulą na dach kościoła (i w końcu puścili jakąś porządną muzę jezor). Przede wszystkim zawiodłem się na samej bitwie. W novelce było 250 zakonnic vs 50 członków Amakusy, ale to można zwalić na ograniczenia/budżet, mimo wszystko pozostaje mały niesmak po tym jak się czytało jak to

Pokaż spoiler
około setka zakonnic przebiła sobie bębenki uszne żeby uniknąć ataku Indexu, a tu ledwie garstkę z nich pokazali.
Chyba będę musiał przestać porównywać anime i LN, bo stracę całą przyjemność z oglądania tego... A i dla odmiany muszę przyznać, że sprytnie wklejają Itsuwę, jestem pewien, że jej fani szaleją z radości smile

EDIT: 5ep:
Spodziewałem się czegoś lepszego i miałem wrażenie, że skrócono nieco walkę Toumy z Agneze. W każdym razie to koniec pierwszego arca i muszę przyznać, że spodziewałem się większej walki na budowie, ale to można zwalić na ograniczenia (dla przypomnienia 250 vs 50), lub przynajmniej jakichś efektowniejszych walk. W sumie jest całkiem nieźle, a z bohaterami tego arca jeszcze się zobaczymy.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2010-11-08 19:21:43)

Offline

#76 2010-11-10 16:07:15

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: To Aru Majutsu no Index

Relacje pomiędzy postaciami w Indexsie:


1234i.th.png

W spoilerze trochę większe.

Pokaż spoiler
1234i.png


To jest takie duże, żeby aby wszyksto ujrzeć, włączcie przy tym opcję "Dopasuj szerokość" tak to się przynajmniej w Operze nazywa, ale inne przeglądarki też powinny mieć taką funkcję.

Ci co patrzyli, to wiedzą, że jeszcze cała masa nowych postaci do poznania xD

Ostatnio edytowany przez KieR (2010-11-10 16:14:22)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#77 2010-11-10 16:46:21

ODIN
Użytkownik
Skąd: Malbork
Dołączył: 2009-05-13

Odp: To Aru Majutsu no Index

Oglądając tą serię nie dziwię się, że kościół jest przeciwko anime. Jak tak można bić zakonnice jezor


Moje życzenia są piękne jak marzenia lecz moje marzenia są nie do spełnienia...

Offline

#78 2010-11-14 00:13:32

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: To Aru Majutsu no Index

Poczekaj aż zobaczysz co będzie dalej...

Co do 6ep widzę, że wycięli scenę z mierzeniem poziomu mocy (zresztą i tak była w Railgunie) i skrócili nam scenę w sklepie (całe szczęście). Prawdę mówiąc miałem wrażenie, że to streszczają, bo trzeba to zekranizować a lepsze rzeczy wymagają "więcej miejsca", ale nigdy nie przepadałem za tym arciem, i oglądam go raczej z rozpędu, więc to, że ma mieć tylko 2 odcinki raczej mnie cieszy jezor

Offline

#79 2010-11-21 01:05:40

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: To Aru Majutsu no Index

Odcinek 4. -  jednym słowem: nuda. W pierwszej połowie odcinka nie dzieje się nic. Powili zaczynam żałować, że zawsze podczas tych pseudochrześcijańskich rozmów się wyłączałem. Wiedziałbym przynajmniej o co chodzi. W drugiej zły Kościół Rzymskokatolicki wystawia do walki z kilkoma głównymi bohaterami swoje mięso armatnie. Zastępy zakonnic nie potrafią nawet zranić żadnego z nich, co więcej, taki na przykład Tatemiya odwala po kilka sióstr byle machnięciem miecza. Odcinek kończy się przebiciem bębenków słuchowych zakonnic. Prawdopodobnie każda z nich nosiła w kieszeni dwa egzemplarze pióra, żeby móc zrobić to tak spektakularnie. Kończę bez chęci na oglądanie kolejnych odcinków.

Odcinek 5. Zakonnice rąbiące drzwi do kościoła i zaglądające przez szczeliny to chyba jakieś odwołanie do Lśnienia. Zamiast jednak szybko je zniszczyć, dają czas bohaterom na długą i nudną rozmowę. Najlepsza scena odcinka to Touma nokautujący fire punchem loli na szczudłach. Steel stworzył dookoła kościoła coś na wzór kręgu transmutacyjnego, a siostry, które chwilę wcześniej nie miały oporu przebić sobie bębenki, nagle się przestraszyły i przestały walczyć. Na koniec Toumę odwiedziła w szpitalu Kanzaki, która chyba zamieniła się charakterami z Misaką.
vlcsnap2010112023h51m17.th.png

Miałem obejrzeć szósty odcinek, ale to ponad moje siły.


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#80 2010-11-21 10:36:09

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: To Aru Majutsu no Index

co do bicia, to mamy chyba jakiś nowy trend - każdy zły charakter płci żeńskiej musi spektakularnie oberwać sierpowym po buzi, przelecieć dwadzieścia metrów, a potem zalać się krwią. Jak na anime, to niby nic dziwnego, ale w przeciągu dwóch-trzech odcinków mieliśmy dwie prawie identyczne sceny...

Już pierwszy odcinek był słaby - reszta niestety też.

Ostatnio edytowany przez Sledziu_w (2010-11-21 10:38:29)


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024