#161 2011-04-21 19:22:16

StaticLord
Użytkownik
Skąd: Złotów
Dołączył: 2008-12-31

Odp: To Aru Majutsu no Index

Sado, tego jest znacznie więcej, ale ciężko wszystko spamiętać.
Zwłaszcza szczegóły i szczególiki.

Wycięta postać pochodzi z Angel Fall Arc, a nie jak wcześniej napisałem Deep Blood Arc. Jest nią Hino Jinsaku.
Seryjny morderca podejrzewany o wywołanie Angel Fall, czyli osobą o której wspomniał Sacredus.
http://toarumajutsunoindex.wikia.com/wiki/Hino_Jinsaku


Z SS wycieli akcję w dormitorium bo mieli mało czasu i to akurat można pomiąć na rzecz ważniejszych wydarzeń.
Btw czy w SS do Kanzaki i spółki nie wpadła Sasha w charakterze ambasadora, zapytać się po czyjej stronie opowie się Anglia w wojnie? Wydaje mi się, że to było w Between the Lines. Wycięte , a szkoda.


Kenshiro:
Czyli w anime efektowniej to zrobili. Bardzo podobała mi się ta scena.

Prawda, rzucenie całym blokiem daje lepszy efekt. I Lepiej obrazuje potężny potencjał obronny twierdzy Aleistera oraz moc Acceleratora.

Kenshiro.
Na BD skupią się pewnie na poprawianiu baboli w animacji i wprowadzaniu zmian kosmetycznych. Na wycofanie się z cenzury raczej nie można liczyć ale będę dobrej myśli.

Kenshiro:
Choć szkoda, że nie umarła. Nie dosyć tego, że przeżyła to w dodatku bez żadnych konsekwencji zdrowotnych, a to ją przecież dosłownie rozerwało od środka.

Gdyby nie Styil, nie przeżyła by bez natychmiastowej opieki medycznej. A co do powikłań, AC ma Heaven Cancellera. Z nim nikt nie będzie miał problemów zdrowotnych. To bóg swojego fachu. Nie na darmo ma takie przezwisko.

W kwestii brutalności w samym anime to w pierwszym sezonie był dość mocny moment w Deep Blood Arc, kiedy Aureollus obdarł ze skóry Magnusa i odciął ramię Toumy. W drugim sezonie mieliśmy strzał w szczękę z bliskiej odległości.

Właśnie, odstrzelona szczęka kobiety z Hound Dog.Przykład cenzury.

W LN, kawałek mięsa z owej szczęki wylądował na ustach Acceleratora, zgarnął języczkiem, przeżuł i wypluł. Kiedy zauważył, że babsko wciąż żyje kopniakami ( chyba 30) zepchnął ją do kompresora. A po ostatnim członku organizacji został jedynie palec od stopy.

Kolejny przykład, początek walki z Psami Gończymi. Kiedy wjechali w niego Vanem.
Fragment z LN. Dotyczy pasażera z tyłu. Choć jak się czyta, śmierć kierowcy, również wydaje się boleśniejsza.

"Hahaha... Tch, dammit, I'm getting bored. The entertainment's gettin' stale. Even I'm no demon."
Accelerator laughs.

"Shiiit, I've had it with killing, it's too tiresome. Right now, I can grant you a 50-percent discount."

"Ah, eh..."

The seat cotton is getting into the man's mouth; his voice was unintelligible.
Even then, the black-clad man was desperately spinning his words.

"...Ah, ack, f, fif-, ty, per-, cent. C, cash...?"

"Weeell..."

Accelerator idly swings his neck sideways.

"I'm tearing off 50 percent of your skin. And if you're still alive after that, I'll let you off!"

A *giiiii!!* bug shrieking-like sound reverberates.

Accelerator laughs.

With a face that looks enjoyed, delighted, mirthful, interested, and just had ice cream at the start of his diet.

Ostatnio edytowany przez StaticLord (2011-04-21 19:25:17)


HewhowieldsapieceoftheHeaventhatisinhabitedbyGod.jpg

Offline

#162 2011-06-25 16:47:31

adsko
Użytkownik
Dołączył: 2011-06-25

Odp: To Aru Majutsu no Index

Wie ktoś czy będzie następny sezon anime?? Czy na 2 sezonie 24 odcinku się kończy?

Ostatnio edytowany przez adsko (2011-06-25 16:48:01)

Offline

#163 2011-06-25 17:01:52

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: To Aru Majutsu no Index

Obstawiam, że zacznie się na jesień 2012. J.C.Staff puszcza Indexa i Shanę zazwyczaj na jasień. 2005 - pierwsza seria Shany, 2007 - druga, 2008 - pierwsza Indexa, 2009 - Railgun, 2010 - druga Indexa. Teraz będą puszczać ostatni sezon Shany, więc zapewne za ponad rok dostaniemy trzeci sezon Indexa. Później (bo znając życie na 3. serii się nie skończy, patrząc po materiale) rok lub dwa przerwy, gdzie dostaniemy nowego Railguna, jeśli przybędzie wystarczająco materiału, albo jakąś nową serię.

Swoją drogą na bakatsuki ostatnio dodali prawie wszystkie tomy. Został tylko 2. i połowa 3.

Ostatnio edytowany przez Sado (2011-06-25 17:02:18)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#164 2011-06-25 17:05:54

adsko
Użytkownik
Dołączył: 2011-06-25

Odp: To Aru Majutsu no Index

Ehhh szkoda że nie puszczają indexa jak np Naruto co tydzień;/

Offline

#165 2011-06-25 19:33:23

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: To Aru Majutsu no Index

@Sado
Niby racja, ale Railgun będzie pewnie pierwszy więc pewnie zobaczymy go już w przyszłym roku, a za 2 lata kolejnego Indexa. Możliwe też, że z tomów 20-22 Indexa zrobią kinówkę, bo ten arc świetnie na to się nadaje, a potem będzie jakaś dłuższa przerwa żeby przybyło trochę materiału źródłowego, w końcu ekranizują średnio 6/7 tomów na sezon a dopiero niedawno wyszedł pierwszy tom książkowej kontynuacji Indexa.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2011-06-25 19:36:14)

Offline

#166 2011-06-25 19:45:26

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: To Aru Majutsu no Index

Sacredus napisał:

@Sado
Niby racja, ale to studio ma sporą siłę przerobową, więc pewnie drugiego Railguna zobaczymy już w przyszłym roku, a za 2 lata kolejnego Indexa. Możliwe też, że z tomów 20-22 zrobią kinówkę, bo ten arc świetnie na to się nadaje, a potem będzie jakaś dłuższa przerwa żeby przybyło trochę materiału źródłowego, w końcu ekranizują średnio 6/7 tomów na sezon a dopiero niedawno wyszedł pierwszy tom książkowej kontynuacji Indexa.

Oby tak było ;] W każdym razie na pewno możemy być pewni kontynuacji, bo bluraye ładnie się sprzedają, a według rankingu sankaku kontynuacja Indexa jest najbardziej wyczekiwana. Co do filmu - myślisz, że max 2 godziny wystarczą na zekranizowanie całych 3 tomików? Ja tam za light novel biorę się dopiero od tego miesiąca, a i tak nie planuję czytania dalej, niż jest anime, ale jak patrzyłem wcześniej, to z jeden arc średnio zabiera im ze 4 odcinki. Ale się zobaczy.

Właśnie, jak to z tym Railgunem jest? To tylko manga, prawda? Żadnej powieści nie ma? I to na podstawie mangi jest robione anime czy jak?

Swoja drogą, ciekawe jaka jest szansa na zekranizowanie side story np. o Stiylu.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#167 2011-06-25 19:50:58

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: To Aru Majutsu no Index

Prawdę mówiąc ja też oczekuję na III sezon Indexa (choć znacznie mniej niż na III sezon Shany) ponieważ uważam, że gorzej niż w II sezonie być po prostu nie może. Ogólnie jestem ciekaw jak to się zakończy i żeby tego tylko nie przedłużali.

Offline

#168 2011-06-25 19:54:26

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: To Aru Majutsu no Index

Imo za mało materiału na kolejnego Railguna. Trzeci arc dopiero co się zaczął, a drugi to prequel wydarzeń z imouto arc.
No chyba że zrobią original story...

edit
Tak, Railgun to manga. Połowa anime jest na podstawie pierwszego arcu, natomiast pozostała część to original story, które powstało pod pieczą Kamachiego.

Ostatnio edytowany przez FAiM (2011-06-25 19:57:07)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#169 2011-06-25 19:57:40

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: To Aru Majutsu no Index

FAiM napisał:

Imo za mało materiału na kolejnego Railguna. Trzeci arc dopiero co się zaczął, a drugi to prequel wydarzeń z imouto arc.
No chyba że zrobią original story...

To pierwszy arc był materiałem na całego Railguna? Czy wymyślali jakieś oryginalne historie? (wcale bym się nie zdziwił, bo pod względem fabularnym Railgun mocno kulał, ciągle zapychano jakimś moeshitem z dziewczynami w bikini)

EDIT. Dzięki, wielkie. Już rozumiem.

Ostatnio edytowany przez Sado (2011-06-25 19:58:13)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#170 2011-06-25 20:00:30

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: To Aru Majutsu no Index

A odnośnie Railguna to wątpię, że będzie II sezon, ale na pewno z chęcią bym obejrzał gdyż to im się udało, a taki Index osiągnął prawie poziom dna (szczególnie II sezon). Przynajmniej w Railgun są sympatyczne bohaterki w przeciwieństwie do odpychających (i nudnego chłopca) w Index.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2011-06-25 20:01:58)

Offline

#171 2011-06-25 20:42:33

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: To Aru Majutsu no Index

Kenshiro napisał:

A odnośnie Railguna to wątpię, że będzie II sezon, ale na pewno z chęcią bym obejrzał gdyż to im się udało, a taki Index osiągnął prawie poziom dna (szczególnie II sezon). Przynajmniej w Railgun są sympatyczne bohaterki w przeciwieństwie do odpychających (i nudnego chłopca) w Index.

Mająca lesbijskie zapędy Kuroko, poprzez bladą i wątłą postać Misaki do durnej i przewidywalnej fabuły w drugiej części(13-24). Wiem, że lubisz lekkie ecchi, ale tą Kuroko to chyba bym powiesił. Na basenie, w mieście, nawet w mieszkaniu. Te same gagi, te same sytuacje się powoli przejadają oczkod 
Mam odmienne zdanie na temat Indexa, ale choć bym chciał, to i tak cię nie przekonam oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#172 2011-06-25 21:00:12

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: To Aru Majutsu no Index

Jeśli miałbym wybór oglądać walki w wykonaniu Toumy, a lesbijskie zapędy Kuroko względem Misaki to wolę to drugie. Powiem szczerze, że wcale nie były nudne, a stanowiły bardzo dobry humor. A Misaka ? Zdobyła moją sympatię właśnie w Railgunie. W I i II sezonie Indexa była tylko irytującą tsundere.

Railgun to nie było ecchi. Tam prawie fanserwisu nie było w ogóle (w II sezonie Indexa było go znacznie więcej). A fabuła ciekawsza niż w Indeksie i co ważne ładnie pokazana od początku do końca. Czyli nie tworzyli jakichś durnych kilku wątków nie mających ze sobą nic wspólnego.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2011-06-25 21:03:06)

Offline

#173 2011-06-25 21:19:55

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: To Aru Majutsu no Index

Kenshiro napisał:

Tam prawie fanserwisu nie było w ogóle

1289491852215.th.jpg

Ilość fanserwisu sama w sobie nie jest dla mnie ważna. Tak długo jak fabuła jest ciągająca, jestem w stanie wybaczyć inne wady(jak absurdy w które raildex jest pełen). Railgun jednak w większości to słodkie dziewczynki robiące słodkie rzeczy, dlatego też osobiście wolę Index. Mimo że bardziej lubię historie o naukowcach niż o magikach, a Biribiri jest jedną z moich ulubionych postaci. Może gdyby zamiast filerów w drugiej połówce daliby arc z Akceleratorem, miałbym inne zdanie o Railgunie.


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

#174 2011-06-25 21:27:46

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: To Aru Majutsu no Index

Właśnie ten odcinek plażowy miał głównie fanserwis dlatego napisałem "prawie". Poza tym trochę w I odcinku było typowego fanserwisu.

A w Index 2 fanserwis to dużo scen nagości z loli i nie tylko.

Offline

#175 2011-06-29 20:13:37

StaticLord
Użytkownik
Skąd: Złotów
Dołączył: 2008-12-31

Odp: To Aru Majutsu no Index

Czy ja wiem, pamiętam może od 4 do 7 takich scen. Co na serię 50 odcinkową(póki co) nie jest imponującą liczbą.

Trzeci sezon Index będzie na pewno i co do tego nie można mieć wątpliwości. Sądzę jednak, że poprzedzi go drugi sezon Railguna.

Wątek Siostrzyczek w Railgunie jest długi i rozbudowany, zatem mają dość materiału do adaptacji. Zawsze mogą zrobić jak w pierwszej serii i część sezonu wypełnić odrębnym wątkiem poza mangowym ale nie powinna zajść taka potrzeba ponieważ nim przyjdzie czas na anime Railgun ll to manga zapewni materiał na cały sezon i będziemy mieć ponownie Sister arc(bardziej rozbudowany i z innej perspektywy oraz z wspominkami Acceleratora podczas walki w Dystrykcie 17) i Queen of Tokiwadai Arc bo tak się chyba nazywa obecny arc?

PS. Ktoś pisał, że to prequel Imouto arc z LN. Nie mogę się zgodzić z tą nazwą. To prawda, że owy wątek w mandze zaczyna się kilka dni (tydzień, dwa?)zanim wplątał się w to Touma ale zasadniczo jest to to samo ale pokazane z perspektywy Mikoto.
Nie ma żadnego time skipa, przerwy nic. Po prostu autor go rozbudował i pokazał jak w tym bagnie znalazła się #3.
Dlatego to słowo nie ma racji bytu moim zdaniem.

Ostatnio edytowany przez StaticLord (2011-06-29 20:14:04)


HewhowieldsapieceoftheHeaventhatisinhabitedbyGod.jpg

Offline

#176 2011-07-28 16:59:14

NecroMac
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-28

Odp: To Aru Majutsu no Index

Sister arc ma całkiem sporo do pokazania, ch18-39 w mandze. czyli nie było by za wiele niepotrzebnego wyciniania, i trochę miejsca na typowe "Cute girls, doing cute things." Nie zapominajcie że Railgun ma jeszcze 2 Side story w LN'owej formie.
Ostatnio w całości przetłumaczony na angielski Railgun SS: Liberal Arts City jest dostępny na baka-tsuki .
do tego jeszcze Railgun SS2: Shopping Mall Demonstration , aktualnie tłumaczone na angielski.
Daje to wystarczająco materiału nawet bez Arcu który jeszcze nie jest nawet w mandze zaczęty.

BTW dla ludzi którzy już przeczytali LN(lub nie boją się spoilerów) polecam bardzo śmieszny fan fic


Ile bym dał by zobaczyć podobny obrót akcji w Railgun lub Index wow, ale do tego trzeba przebyć całą fabułe LN smutny

Ostatnio edytowany przez NecroMac (2011-07-28 17:00:49)

Offline

#177 2011-10-02 10:35:18

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: To Aru Majutsu no Index

No i jednak powstanie film.
Więcej informacji 11 października w magazynie Dengeki Bunko.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#178 2011-10-02 11:04:04

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: To Aru Majutsu no Index

Mam tylko nadzieję, że w filmie darują sobie zbędny fanserwis i nie będą próbowali na siłę zrobić jak najwięcej materiału. W ogóle ostatnio coś nastała moda na filmy po seriach TV (Steins Gate, Ao no Exorcist, Blood C, Hayate, Sora).

Swoją drogą do tych, co czytają LN

Pokaż spoiler
Czy pod koniec drugiej serii zekranizowano całe SS1? I rozumiem, że od następnego tomu zaczyna się już wojna?  Domyślam się, że to właśnie ona będzie tematem filmu, więc chciałbym się zapytać, kiedy kończy się arc z tą pierwszą wojną.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#179 2011-10-02 11:22:39

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: To Aru Majutsu no Index

Chyba całe SS zekranizowali... czyli do końca zostało im 9 tomów (nie wliczając SS 2), więc imo trochę za dużo jak na jeden film.
Ale zobaczymy co tam wymyślą, bo przecież mogą w międzyczasie wyemitować 3 serią. Albo może to być original work...

Pokaż spoiler
A wojna trwa do końca Indeksa, czyli do 22 tomu...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#180 2011-10-02 11:25:44

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: To Aru Majutsu no Index

Pokaż spoiler
A to nie ma dwóch wojen? W Anglii tam jakaś i III WŚ? Przynajmniej ja tak tylko słyszałem.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024