#121 2024-01-23 00:36:27

pcela
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2008-12-05

Odp: Anime w polskim kinie

Pewnie Helios puści to w ramach Nocnych Maratonów Filmowych (raz w roku jest minimaraton anime).

To właśnie sukces pierwszej edycji (leciało Belle i Mirai), skłoniły dystrybutorów do stopniowego wprowadzenia anime do kin.
W Blue City na pokazie przedpremierowym (w ramach NMF), film był wyświetlany na raz w we wszystkich salach, nie licząc sal dream, praktycznie wypchanych po brzegi (co daje ok 650-700 sprzedanych biletów na jeden seans w danym dniu). Dla dystrybutorów to był znak, że emisja anime w kinach może być opłacalna, a nawet przynieść zyski.


userbar.png
pcela.png

Offline

#122 2024-01-23 11:32:59

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime w polskim kinie

Wydaje mi się, że to zasługa bardziej Crunchyroll i ich ekspansji na rynku, bo to na stronach CR już często pojawiają się informacje, że dana produkcja będzie dostępna w całym EU. O nowym Demon Slayer przeczytałem tutaj:

https://www.crunchyroll.com/news/announ … ease-dates

A dzień czy dwa później, że będzie u Heliosa oczkod


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#123 2024-02-28 22:24:29

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime w polskim kinie

Film anime "Lupin III: Zamek Cagliostro" wejdzie do polskich kin, klik. Trochę dziwne, że dopiero teraz, bo wersja UHD, o której mowa, jest dostępna od roku czy dwóch, ale zawsze miło.

Swoją drogą dzisiaj Demon Slayer sobie oglądałem i bardzo przyjemny seans. Nawet ta końcówka znanego sezonu jakoś inaczej wypada w kinie, bo jednak ekran, sala itd. robią swoje i bardzo obiecujący początek kolejnej serii. Główny zarzut, jaki mam, który nie wiem, z czego wynika (Cinema City, ich kopii czy jeszcze czegoś innego), to cichsze nagłośnienie w początkowej części, gdy był recap (kilka minut wstępu). Już myślałem, że będzie tak cały czas, ale jednak tylko w tamtym miejscu.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#124 2024-02-28 22:38:50

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

Odp: Anime w polskim kinie

Sam też byłem na kinowym "Zabójcy" i podobnie czuję się po seansie bardzo zadowolony. Problemu z dźwiękiem, ja byłem w Heliosie, nie uświadczyłem, więc to pewnie jakiś odosobniony przypadek.

Ale powiedz Hunterze, bo jesteś pewnie obeznany w temacie. Czy na "Lupin III: Zamek Cagliostro", warto iść bez znajomości poprzednich tytułów z serii, wiedzę o Lupinie czerpiąc tylko z książek?


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

#125 2024-02-28 23:08:39

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime w polskim kinie

Diablo napisał:

Ale powiedz Hunterze, bo jesteś pewnie obeznany w temacie. Czy na "Lupin III: Zamek Cagliostro", warto iść bez znajomości poprzednich tytułów z serii, wiedzę o Lupinie czerpiąc tylko z książek?

Warto, bo to świetny film, a znajomość Lupina jako takiego (z innych serii itd.), niewiele tutaj na dobrą sprawę zmienia. Jakieś tam oczko do fanów będzie, ale z drugiej strony jakiś gag się powtórzy, więc bez obaw. Jeśli nie widziałeś, to tym bardziej seans będzie udany, bo to prawdopodobnie najlepsza kinówka z Lupinem smile


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#126 2024-02-28 23:19:22

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

Odp: Anime w polskim kinie

Hunter Killer napisał:

. Jeśli nie widziałeś, to tym bardziej seans będzie udany, bo to prawdopodobnie najlepsza kinówka z Lupinem smile

No to mnie kupiłeś. Widziałem zapowiedź przed seansem "Zabójcy" i tak właśnie myślałem, że może być interesująco.


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

#127 2024-03-01 03:09:07

Skowyt
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2005-10-23

Odp: Anime w polskim kinie

Hunter Killer napisał:

Główny zarzut, jaki mam, który nie wiem, z czego wynika (Cinema City, ich kopii czy jeszcze czegoś innego), to cichsze nagłośnienie w początkowej części, gdy był recap (kilka minut wstępu). Już myślałem, że będzie tak cały czas, ale jednak tylko w tamtym miejscu.

Słyszałem od znajomego, który częściej bywa w kinie, że prawie zawsze prosi by dali normalną głośność, bo zmniejszają np. na życzenie rodziców z dziećmi... Coś w tym musi być bo u mnie w heliosie nagłośnienie było tragiczne ;/ Mam nadzieję, że na Lupinie będzie lepiej już w innym miejscu.
Co do samego Demon Slayera ciekawe jest, że tak mało mamy filmów anime w kinach a tu puszczają recap z wprowadzeniem do kolejnego filmu, gdzie osoba bez znajomości wcześniejszych sezonów może mieć problemy by się odnaleźć ;>

Offline

#128 2024-03-14 16:45:27

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Anime w polskim kinie

Spy x Family Code: White 26 kwietnia.
https://pl.ign.com/spy-x-family-code-wh … e-premiery

Ostatnio edytowany przez Takto ^_^ (2024-03-14 16:45:44)

Offline

#129 2024-03-14 23:24:02

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime w polskim kinie

Takto ^_^ napisał:

Spy x Family Code: White 26 kwietnia.
https://pl.ign.com/spy-x-family-code-wh … e-premiery

Cudnie, liczyłem na to i w sumie się trochę spodziewałem, że są duże szanse. Teraz tylko by mi to Cinema City sprezentowało.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#130 2024-04-08 19:31:29

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime w polskim kinie

Chyba nikt nie informował, a to news sprzed miesiąca, który już widać na przykład w Multikinie, ale do rzeczy...  Gutek Film nabył prawa kinowe do 6 kultowych tytułów Studia Ghibli: „Spirited Away: W krainie bogów”, „Ruchomy zamek Hauru”, „Księżniczka Mononoke”, „Ponyo”, „Tajemniczy świat Arrietty” i „Narzeczona dla kota”. Więcej informacji tutaj, klik.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#131 2024-04-08 20:45:20

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime w polskim kinie

Hunter Killer napisał:

Chyba nikt nie informował, a to news sprzed miesiąca, który już widać na przykład w Multikinie, ale do rzeczy...  Gutek Film nabył prawa kinowe do 6 kultowych tytułów Studia Ghibli: „Spirited Away: W krainie bogów”, „Ruchomy zamek Hauru”, „Księżniczka Mononoke”, „Ponyo”, „Tajemniczy świat Arrietty” i „Narzeczona dla kota”. Więcej informacji tutaj, klik.

Ta jak zwykle zadziwiają mnie ci ludzie od marketingu, to kiedy i w jakich kinach to chyba ultra, hard, top secret, spalić przed przeczytaniem informacje  ostrzezenie


ara ara...

Offline

#132 2024-04-08 21:37:53

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime w polskim kinie

Kilgur napisał:
Hunter Killer napisał:

Chyba nikt nie informował, a to news sprzed miesiąca, który już widać na przykład w Multikinie, ale do rzeczy...  Gutek Film nabył prawa kinowe do 6 kultowych tytułów Studia Ghibli: „Spirited Away: W krainie bogów”, „Ruchomy zamek Hauru”, „Księżniczka Mononoke”, „Ponyo”, „Tajemniczy świat Arrietty” i „Narzeczona dla kota”. Więcej informacji tutaj, klik.

Ta jak zwykle zadziwiają mnie ci ludzie od marketingu, to kiedy i w jakich kinach to chyba ultra, hard, top secret, spalić przed przeczytaniem informacje  ostrzezenie

News sprzed miesiąca, a w grafik swój wpisało Multikino dzisiaj pierwsze trzy. Pewnie sami nie wiedzieli, kto będzie od nich brał jezor


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#133 2024-04-09 00:25:17

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime w polskim kinie

Hunter Killer napisał:

News sprzed miesiąca, a w grafik swój wpisało Multikino dzisiaj pierwsze trzy. Pewnie sami nie wiedzieli, kto będzie od nich brał jezor

Wiesz nie patrzyłem tylko na newsa, po prostu 0 info na ich stronie, nawet w zakładce zapowiedzi magiczne PREMIERA W KINIE WKRÓTCE. Tak się zastanawiam po co oni kupują te prawa, jak w ogóle tego nie reklamują nawet na swojej stronie, nie mówię już o tych paru stronach zajmujących się anime jezor

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2024-04-09 00:28:49)


ara ara...

Offline

#134 2024-04-09 20:50:06

Tensazen
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: 2011-03-06

Odp: Anime w polskim kinie

Film Haikyuu u nas 31 Maja smile
https://twitter.com/radziokoch/status/1 … WH96w&s=19

Ostatnio edytowany przez Tensazen (2024-04-09 20:50:35)

Offline

#135 2024-04-14 00:26:59

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Anime w polskim kinie

Kilgur napisał:
Hunter Killer napisał:

News sprzed miesiąca, a w grafik swój wpisało Multikino dzisiaj pierwsze trzy. Pewnie sami nie wiedzieli, kto będzie od nich brał jezor

Wiesz nie patrzyłem tylko na newsa, po prostu 0 info na ich stronie, nawet w zakładce zapowiedzi magiczne PREMIERA W KINIE WKRÓTCE. Tak się zastanawiam po co oni kupują te prawa, jak w ogóle tego nie reklamują nawet na swojej stronie, nie mówię już o tych paru stronach zajmujących się anime jezor

Jak to po co??? Żeby potem mówić że wydali jakieś anime ale że się nie sprzedawało to nie mają zamiaru już wydawać kolejnych.


wizard2000.jpg

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024