#21 2009-04-23 23:01:40

SevenMaster
Użytkownik
Skąd: ポズナン
Dołączył: 2008-07-20

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

- przy dodawaniu napisów możliwość dodania wymaganych czcionek (jeśli za bardzo miałoby to obciążyć serwer, to wystarczy dodatkowe pole z możliwością podania bezpośredniego linka do nich)
- większa skala ocen (np. słabe, przeciętne, dobre, bardzo dobre, doskonałe albo skala szkolna)
- powiadamianie o nowych napisach konkretnej osoby do danego anime na e-mail (jak ktoś ma zainstalowanego klienta pocztowego, to jest to bardziej wygodne niż ciągłe wchodzenie na ansi i patrzenie czy są już dodane napisy)
- id napisów jako link (o wiele szybsze niż wyszukiwanie id poprzez zaawansowane wyszukiwanie)

edit:
- jeden najczęściej używany tytuł zamiast oryginalnego (np. Fullmetal Alchemist: Brotherhood jest częściej używane niż Fullmetal Alchemist 2, lecz ten drugi jest oryginalny) oraz pole tytuły alternatywne (ilość nieograniczona; każdy można oddzielić przecinkami). Tym samym zastosowanie wyszukiwania ogólnego (tak, jak jest to zrobione na MyAnimeList - przeszukuje od razu najczęściej używany tytuł jak i tytuły alternatywne)

Ostatnio edytowany przez SevenMaster (2009-04-23 23:07:29)

Offline

#22 2009-04-23 23:22:29

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

sprawny rrs przy napisach, wybieram tytul anime ustawiam rrs zamiast powiadomiania mailowego smile uwazam ze latwiejsze i wygoniejsze do odbioru


wizard2000.jpg

Offline

#23 2009-04-23 23:24:29

rutek
Użytkownik
Skąd: Konstancin
Dołączył: 2007-01-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

kappuchu napisał:
bato3 napisał:
Zgrzyt napisał:

Że tak spytam.
A ty kto? bo nie kojarzę >.>
JA bym chciał taki wynalazek z MegaTokyo

Jam jest projektant-programista.

Błędne zgłoszenie - brak motywacji i opisu.

A jak chcesz megatokyo:

Pokaż spoiler

Ściągasz system kontroli wersji: monotone
I dalej z konsoli:
C:\> mtn -d directory_with_repository/megatokyo.mtn db init
C:\>mtn -d directory_with_repository/megatokyo.mtn pull megatokyo.it  it.megatokyo.*
C:\>mtn -d directory_with_repository/megatokyo.mtn -b it.megatokyo.www.test checkout directory_for_checkout/


zgrzyt bardzo dobrze opisał to, co mu na sercu leży... a ten spoiler nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o to, o czym pisał, więc nie wiem, o co kaman??

Można spróbować się domyślić, że to swoisty prztyczek w nos od "nieskojarzonego" dla osoby wstawiajacej kilkuset pikselowy obrazek bez użycia Spoiler. smile

Offline

#24 2009-04-23 23:27:22

kappuchu
Użytkownik
Skąd: Łódź [free shooter]
Dołączył: 2008-04-07

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

jak już było pisane... w 50% spoilery psują obrazki...


Dzień dobry. Kocham cię. Ten zapyziały świat niech o tym wie.

Offline

#25 2009-04-23 23:30:52

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Kolejna maruda(rutek) której nie kojarzę >.>

I do tematu:
Większa skala ocen - jestem za! i dodatkowo danym napisom można wystawić ocenę tylko raz, oraz możliwość wystawienia oceny bez przymusowego komentarza.

Dla trolli itd. dodatkowy podpis pod nickiem(coś jak u adminów) mówiący nam że to n00b, troll itd.

Envie napisał:

Znaczek płci & widoczny licznik postów ( a co jezor).

też jestem ZA!
bo sam nie wiem czy Envie to facet or babka, bo taki mało męski nick xD

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2009-04-23 23:36:19)

Offline

#26 2009-04-23 23:31:49

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

1. Edycja komentów, emoty, inne bajery w nim itd. odpadają. Jak pisali, będzie bajzel. Chyba że wstawić ograniczoną czasowo, np. do 30min.
2. Powiadamianie o komentach do napisów by się przydało. Czasem trafia się przy starszym subie i się nie zauważy, a nuż coś wartego uwagi się pojawi.
3. Nie widzę potrzeby wstawiania fps. Info powinno być w infie o napisach (a najlepiej nie usuwać stopek z SE i innych programów w napisach nie będących ass-em!!!).
4. Po szpała edycja napisów w grupach dla wybranych członków? Jeśli grupa ma taką wolę, to już ją rozwiązała przez założenie wspólnego konta, do którego mają dostęp wybrani.
5. W przypadku czcionek zapominacie, że ich dodawanie jest niezgodne z regulaminem. A nie można, bo czasem są to czcionki komercyjne, a przede wszystkim nie są napisami.
6. Wynajdywanie subów robionych pod dane releasy można spokojnie sprzężyć z tabelą infa o napisach, nie jedną taką wyszukiwarkę widziałem, która szuka także w tym miejscu wg słowa kluczowego. Do tego bywa, że starsze wydania nie mają podanie grupy, sam miałem taką sytuacje przy Darkstalekrsach, wtedy zostaje tylko podanie informacji o pliku wideo.
7. Nie widzę potrzeby zmiany form tabelki infa, po prostu trzeba ograniczyć możliwość jej rozciągania i może zabronić takiego jej rozwalania bzdurnymi robaczkami i niepotrzebnymi enterami. Zwijanie jej może utrudnić korzystanie.
8. Większa skala ocen jak najbardziej.
9. Trzeba w końcu scalić profil forum z tym z Ansi xD Logowanie ze strony głównej serwisu od razu na forum też byłoby miłe smile
10. ZNACZKI PŁCI na forum (ale to chyba nie miejsce na to) smile_big
11. Przy ostatnich 10 komentarzach przydałaby się taka opcja jak przy ostatnich 10 tematach na forum, mianowicie pokazująca kto jako ostatni dodał komentarz. Czasem w ciągu 30min dochodzi koment, a godziny się przecież nie zawsze pamięta oczkod tym bardziej, gdy pokazana jest tylko data na drugi dzień.

EDIT down
Ja tu dopisuję znaczki, a poniżej już są xD A liczników postów kto ma, ten ma jezor

Ostatnio edytowany przez Quithe (2009-04-23 23:50:09)


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#27 2009-04-23 23:34:13

Envie
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-12-21

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Znaczek płci & widoczny licznik postów ( a co jezor).

Offline

#28 2009-04-24 00:16:04

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Takie ułatwienie dla osób oglądających serie na bieżąco - lista obecnie oglądanych anime, dzięki której jednym kliknięciem można by było sobie sprawdzić do których z obecnie oglądanych serii zostały wydane napisy do następnego epka smile.

Offline

#29 2009-04-24 03:38:31

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Możliwość edycji info o napisach (to w tabelce), w tym tytułów (oficjalne/angielskie/polskie), bez konieczności ich uaktualniania (chodzi mi o to, żeby nie zaśmiecać maina, tym że np. zrobiło się błędy, o czymś zapomniało dopisać, poza tym takie aktualki są męczące). Oraz kolejna ważna sprawa - lista dodanych napisów (obecnie na mainie pokazuje te po angielsku, a przydało by się zmienić na japońskie/oryginalne, czyli takie, jakim tytułem producent nazywa swoje anime - często po angielskiej nazwie można nie skojarzyć anime, szczególnie ważne jest to dla tych którzy obcowali z mangą/grami/nowelami i innymi duperelami z których adaptowano anime).

Offline

#30 2009-04-24 08:13:19

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

DiamondBack napisał:

A co zrobi mod jak to tylko Kane może naprawić?

Przecież moderatorzy mogą edytować/"naprawiać" posty użytkowników.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#31 2009-04-24 08:31:25

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Zjadacz napisał:
bato3 napisał:

Zastanawiam się, czy lepszym/dodatkowym rozwiązaniem by było dodanie przy polu komentarza pola: Komentarz zawiera sugerowane poprawki do napisów.
Czyli dalej do tego powinno być dorobione szukanie napisów bez poprawek do wprowadzenia. A "właścicielowi" napisów po zalogowaniu powinna się ukazywać lista napisów do poprawki.

Wolałbym informowanie o komentach.

Tak samo.
Zabawnie by było dostawać listę napisów do poprawki od ludzi, którzy się na rodzimym języku nie znają >.<
Żeby nie było - już nieraz dostawałem pm z 'błędami', z których żaden błędem nie był.


wladza1.png

Offline

#32 2009-04-24 08:40:26

KAT
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

mbell napisał:

Informacja o komentarzu do napisów
Autor ( lub osoba zamieszczająca napisy ) ma możliwość, podczas dodawania napisów oraz przy modyfikacji, zaznaczyć checkbox aby być informowanym ( mail , wiadomość ) że pojawił się komentarz do jego napisów.

Imo lepszym rozwiązaniem jest po prostu dodanie w profilu użytkownika opcji w stylu: Chcę dostawać powiadomienia o nowych komentarzach do moich napisów na maila.

Ostatnio edytowany przez KAT (2009-04-24 08:40:47)

Offline

#33 2009-04-24 08:45:04

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Ja to bym wolał w formie PW na ANSI, a nie na maila - zdecydowanie wygodniejsze.

Ostatnio edytowany przez cieslak (2009-04-24 08:45:15)

Offline

#34 2009-04-24 08:52:34

Dragmaru
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-04-13

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Ograniczenie znaków w opisie napisów, ale za to rozszerzony formularz (o czym już dyskutowaliśmy kilka dni temu).

Offline

#35 2009-04-24 09:26:26

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Przydałoby się sortowanie (np. po wyszukaniu) napisów wg grupy.
Ewentualnie, jesli to nie problem (a kiedys juz o tym wspominałem)... moze mały modzik, ze spisem grup fansuberkich i ich projektów? :>

Offline

#36 2009-04-24 10:38:18

bato3
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2008-04-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

rutek napisał:
kappuchu napisał:
bato3 napisał:

Jam jest projektant-programista.

Błędne zgłoszenie - brak motywacji i opisu.

A jak chcesz megatokyo:

Pokaż spoiler

Ściągasz system kontroli wersji: monotone
I dalej z konsoli:
C:\> mtn -d directory_with_repository/megatokyo.mtn db init
C:\>mtn -d directory_with_repository/megatokyo.mtn pull megatokyo.it  it.megatokyo.*
C:\>mtn -d directory_with_repository/megatokyo.mtn -b it.megatokyo.www.test checkout directory_for_checkout/


zgrzyt bardzo dobrze opisał to, co mu na sercu leży... a ten spoiler nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o to, o czym pisał, więc nie wiem, o co kaman??

Można spróbować się domyślić, że to swoisty prztyczek w nos od "nieskojarzonego" dla osoby wstawiajacej kilkuset pikselowy obrazek bez użycia Spoiler. smile

Odczepcie się od tego spojlera!
Wewnątrz niego są informacje jak sobie pobrać najnowszą wersję systemu tłumaczącego web-komiksy na którym chodzi megatokyo


Japoński Cesarz wywieszając prześcieradło chciał udowodnić ludowi, że jego żona była cnotliwa, a oni zrobili z tego flagę.

Offline

#37 2009-04-24 10:51:44

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

programista-dietetyk chyba nie skumał o co mi chodziło O.o
i co do tego

Błędne zgłoszenie - brak motywacji i opisu.

Po co opis? jak ten wycinek wszystko ładnie zwięźle opisuje czego chce, i jak to bez motywacji? >..> programista-urolog

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2009-04-24 10:52:19)

Offline

#38 2009-04-24 11:23:19

kappuchu
Użytkownik
Skąd: Łódź [free shooter]
Dołączył: 2008-04-07

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

bato3 napisał:

Odczepcie się od tego spojlera!
Wewnątrz niego są informacje jak sobie pobrać najnowszą wersję systemu tłumaczącego web-komiksy na którym chodzi megatokyo

A co to ma niby do tematu??


Dzień dobry. Kocham cię. Ten zapyziały świat niech o tym wie.

Offline

#39 2009-04-24 11:36:32

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Kane napisał:
DiamondBack napisał:

A co zrobi mod jak to tylko Kane może naprawić?

Przecież moderatorzy mogą edytować/"naprawiać" posty użytkowników.

Kliknij na pokaż spojler i zobacz jak ładnie post jest przecięty. I co nadal uważasz, że moderator może to naprawić? Chyba tylko usuwając znacznik spojler.


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#40 2009-04-24 12:22:47

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Tak, tak. Kłóćcie się. Pan programista sobie pójdzie i dalej jak ansi się sypało, tak się sypać będzie.
Ciekawe, skąd wy czerpiecie tą całą siłę na czepianie się pierdołów.


wladza1.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024