#381 2011-02-22 03:04:33

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

~skynet, u mnie wyskakuje takie coś:
http://animesub.info/szukaj.php?szukane=K-On&pTitle=org
Tak jak pisali poprzednicy - jest tego więcej. Dlatego też #Kane sam polecił w niektórych przypadkach używanie google.

Offline

#382 2011-02-22 03:16:03

skynet
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-28

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Myore napisał:

Lepszy przykład:
"Bishoujo Senshi Sailor Moon" i "Sailor Moon" to jedno i to samo,
więc wpisz "Bishoujo Senshi Sailor Moon" (oryginalny) i wyszukaj.
Następnie wpisz "Sailor Moon" (angielski)  i wyszukaj.
Porównaj liczbę wyników każdego wyszukiwania.

Proszę uprzejmie:

--- s1.list    2011-02-22 02:00:22.930349360 +0100
+++ s2.list    2011-02-22 02:00:26.269870997 +0100
poniżej tutuł japoński różny od Bishoujo Senshi Sailor Moon
@@ -199,0 +200 @@
+Sailor_Moon_Make_Up_Sailor_Soldiers_Hawk110_AnimeSubInfo_id6254.zip
@@ -244,0 +246 @@
+Sailor_Moon_R_The_Movie_suzaku_AnimeSubInfo_id3305.zip
@@ -287,0 +290,40 @@
+Sailor_Moon_S_ep01_darkschab_AnimeSubInfo_id3110.zip
+Sailor_Moon_S_ep100_suzaku_AnimeSubInfo_id3097.zip
+Sailor_Moon_S_ep101_suzaku_AnimeSubInfo_id3096.zip
+Sailor_Moon_S_ep102_suzaku_AnimeSubInfo_id3171.zip
+Sailor_Moon_S_ep103_suzaku_AnimeSubInfo_id3172.zip
+Sailor_Moon_S_ep104_suzaku_AnimeSubInfo_id3173.zip
+Sailor_Moon_S_ep105_suzaku_AnimeSubInfo_id3174.zip
+Sailor_Moon_S_ep106_suzaku_AnimeSubInfo_id2950.zip
+Sailor_Moon_S_ep107_suzaku_AnimeSubInfo_id2951.zip
+Sailor_Moon_S_ep108_suzaku_AnimeSubInfo_id2952.zip
+Sailor_Moon_S_ep109_suzaku_AnimeSubInfo_id2953.zip
+Sailor_Moon_S_ep110_suzaku_AnimeSubInfo_id2897.zip
+Sailor_Moon_S_ep111_suzaku_AnimeSubInfo_id2898.zip
+Sailor_Moon_S_ep112_suzaku_AnimeSubInfo_id2899.zip
+Sailor_Moon_S_ep113_suzaku_AnimeSubInfo_id2900.zip
+Sailor_Moon_S_ep114_suzaku_AnimeSubInfo_id3629.zip
+Sailor_Moon_S_ep115_suzaku_AnimeSubInfo_id3644.zip
+Sailor_Moon_S_ep116_suzaku_AnimeSubInfo_id3647.zip
+Sailor_Moon_S_ep117_suzaku_AnimeSubInfo_id3669.zip
+Sailor_Moon_S_ep118_suzaku_AnimeSubInfo_id3186.zip
+Sailor_Moon_S_ep119_suzaku_AnimeSubInfo_id3187.zip
+Sailor_Moon_S_ep120_suzaku_AnimeSubInfo_id3188.zip
+Sailor_Moon_S_ep121_suzaku_AnimeSubInfo_id3189.zip
+Sailor_Moon_S_ep122_suzaku_AnimeSubInfo_id3675.zip
+Sailor_Moon_S_ep123_suzaku_AnimeSubInfo_id3679.zip
+Sailor_Moon_S_ep124_suzaku_AnimeSubInfo_id3688.zip
+Sailor_Moon_S_ep125_suzaku_AnimeSubInfo_id3689.zip
+Sailor_Moon_S_ep126_suzaku_AnimeSubInfo_id2920.zip
+Sailor_Moon_S_ep127_suzaku_AnimeSubInfo_id2921.zip
+Sailor_Moon_S_ep90_suzaku_AnimeSubInfo_id2874.zip
+Sailor_Moon_S_ep91_suzaku_AnimeSubInfo_id2876.zip
+Sailor_Moon_S_ep92_suzaku_AnimeSubInfo_id2878.zip
+Sailor_Moon_S_ep93_suzaku_AnimeSubInfo_id2879.zip
+Sailor_Moon_S_ep94_suzaku_AnimeSubInfo_id2990.zip
+Sailor_Moon_S_ep95_suzaku_AnimeSubInfo_id2991.zip
+Sailor_Moon_S_ep96_suzaku_AnimeSubInfo_id2992.zip
+Sailor_Moon_S_ep97_suzaku_AnimeSubInfo_id2993.zip
+Sailor_Moon_S_ep98_suzaku_AnimeSubInfo_id3094.zip
+Sailor_Moon_S_ep99_suzaku_AnimeSubInfo_id3095.zip
+Sailor_Moon_S_The_Movie_suzaku_AnimeSubInfo_id3365.zip
poniżej tutuł angielski Sailormoon zamiast Sailor Moon
@@ -336 +377,0 @@
-Sailormoon_Super_S_The_Fabulous_9_Get_Together_Miracle_in_the_Black_Dream_Hole_suzaku_AnimeSubInfo_id3401.zip

W tym przypadku to nie wina szukajki, tylko autorów którym się nie chce poprawnie wklepać Tytułu.
I nie ciągnąłem tego wszystkiego, pobrałem tylko info z Content-Disposition w którym jest filename i zapisałem do pustego pliku.

@marcin2 Tutaj ładniej działa http://animesub.info/szukaj_old.php ale pewnie i serwer się bardziej męczy.

Ostatnio edytowany przez skynet (2011-02-22 03:23:03)

Offline

#383 2011-02-22 11:55:40

Oin
Użytkownik
Skąd: Gorlice / Kraków
Dołączył: 2005-06-14

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

bodzio napisał:

Dlaczego tak brutalnie ich uświadomiłeś, niszcząc ich marzenia? oczkod

To Kane nie dogada się z alfim odnośnie obecności softów na f.pl i oba serwisy się nie połączą? :<


Minds are like parachutes. Just because you've lost yours doesn't mean you can borrow mine.

Offline

#384 2011-02-22 12:34:58

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Oin napisał:

To Kane nie dogada się z alfim odnośnie obecności softów na f.pl i oba serwisy się nie połączą? :<

lolansi.jpg

Offline

#385 2011-02-22 14:09:50

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Jeśli kogoś energia rozpiera, może czas zaciągnąć się do jakiejś grupy i tam zająć się korektą? Po jakimś roku zabawy powinno się nabrać skilla wystarczającego, żeby stwierdzić, że poprawki zgłaszane przez sporą część ludu śmierdzą...


No i wypowiedź administratora serwisu:

Kane, 2009-04-27 16:34:17 napisał:

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości:
na ANSI nie będzie poprawiania czy też "poprawiania" napisów bez zgody na to ich autora.


Zresztą temat został założony przez 'szarego usera znikąd' i administracja nie obiecywała w nim żadnych zmian. Możecie dalej kłócić się, skąd jesteśmy, dokąd zmierzamy i ile lat ma słoń, ale...

                                                                                                                images?q=tbn:ANd9GcTTYstjCs8e27_4NUGeJKHDo6EIL2F_GYYPK2LlGNCBIN_GOI0DbA&t=1

Offline

#386 2011-03-08 21:29:58

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Sir_Ace napisał:

Sam pomysł z drzewkiem może nie byłby najgorszy, ale widziałbym go raczej w odnowionej szukajce.
Najpierw wyszukiwalibyśmy same tytuły, potem rozwijalibyśmy listę osób/grup tłumaczących dane coś, i dopiero wtedy mielibyśmy przed oczami listę odcinków.

Tak będzie działać nowa szukarka:
- najpierw szukasz anime (np: "naruto")
- otrzymujesz listę pasujących tytułów anime (np: naruto tv, naruto ship., naruto move 1)
- klikasz na wybrany tytuł i dostajesz listę napisów do tego konkretnego anime (i będzie można ściągnąć paczkę)

groozin napisał:

[...]wspomnę o jeszcze jednej rzeczy, której serwis pilnie potrzebuje: listy ostatnio skomentowanych WŁASNYCH napisów

Ta funkcjonalność będzie wdrożona.

Co do systemu "open source'owych poprawek" do napisów - to pojawił się już taki pomysł w formie "translatora online". Ale jeśli będzie realizowany to na pewno nie teraz. Teraz skupiamy się na dokończeniu nowego ANSI - które stało się już chyba mitem smile_big

BTW, na dniach ogłoszę oficjalną zrzutkę na serwer i nowe ANSI :-)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#387 2011-03-08 23:12:23

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Kane będzie nowy Layout na strone Ansi ?:D ;>
Ps. Jak było już wałkowane to z góry przepraszam :]


ファンのファンのために

Offline

#388 2011-03-08 23:46:16

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Czolgi napisał:

Kane będzie nowy Layout na strone Ansi ?:D ;>

Oby nie, moim zdaniem skromne poprawki w wyglądzie wystarczą.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#389 2011-03-09 01:39:53

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

@Kane, a możesz dodać funckję powiadamiania o komentarzach własnych tłumaczeń? Innymi słowy, żeby tłumacz dostawał skromne info o tym, że ktoś dodał koment. Pomogło by to chociaż by w aktualizacji subów.


EDIT@down:
Miło smile

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2011-03-09 05:25:47)

Offline

#390 2011-03-09 04:38:40

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

marcin2, powiadamianie o komentarzu ma być.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#391 2011-03-09 10:08:14

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Czolgi napisał:

Kane będzie nowy Layout na strone Ansi ?:D ;>

Ja przygotuję jeden prosty/skromny/przejrzysty :-)
Kolejne będzie mógł zrobić każdy, kto zna podstawy HTML i jako tako zna CSS >= 2.1

Najpewniej ogłosi się na to jakiś konkurs.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#392 2011-03-09 11:51:38

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Zjadacz nie chodzi mi o jakiś cukierkowy, tylko właśnie taki o którym wspominasz, Lekkie poprawki, może inne logo inna czcionka napisu ansi. Obecny layout  jest ok,  ma swoje lata, to daje jej urok. Jednak chyba nie będzie do końca funkcjonalna na '' Nowe ansi''  Lekkie zmiany myślę że nie popsują uroku, lecz je wzmocnią.
Kane skromny i przejrzysty <ok> :]. Mam jeszcze do ciebie pytanie. Byłby może konkurs na Logo Ansi? Mamy sporo talentów graficznych, i na pewno spora grupa ludzi chętnie by się zabrała za konkurs. :]


ファンのファンのために

Offline

#393 2011-03-09 14:44:20

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Zaznaczam, że tematu nie czytałem w całości, więc nie wiem co się już pojawiło wcześniej.

Tak będzie działać nowa szukarka:
- najpierw szukasz anime (np: "naruto")
- otrzymujesz listę pasujących tytułów anime (np: naruto tv, naruto ship., naruto move 1)
- klikasz na wybrany tytuł i dostajesz listę napisów do tego konkretnego anime (i będzie można ściągnąć paczkę)

Nie wiem czy było o tym pisane wcześniej, ale przy kliknięciu na konkretne anime fajnie byłoby, żeby na stronie z listą napisów do niego było coś w rodzaju krótkiego opisu+loga/zdjęcia dotyczącego tego anime oraz linków do MAL, AP, AniDB, tematu na forum o danym anime. Myślę, że byłoby to przydatne np. w szukaniu releasów do konkretnego synchro, chociaż głownie chodzi mi o kwestie estetyczne i informacyjne. Wyobrażam sobie też sytuację, kiedy ściągam napisy do jakiegoś odcinka, klikam w link do AP i aktualizuję listę obejrzanych odcinków zamiast klikaż w zakładkę, iść do profilu, oglądanych i dopiero działać. Wiadomo, że mało kto aktualizuje te listy zaraz po obejrzeniu (ja np. raz na tydzień to robię, lub po obejrzeniu całości), ale zawsze taka możliwość byłaby dostępna. No i ładnie by to wyglądało.

Kolejna kwestia to grupowanie lub filtrowanie listy napisów do konkretnego anime wg autora/grupy, która napisy tworzyła. Podobna kwestia mogłaby dotyczyć synchr do danych releasów, chociaż to już nie jest niezbędne. Wyobrażam to sobie tak: wchodzę na stronę naruto i mam możliwość wyboru filtrowania wg autora/grupy, odcinków (np. chce widzieć wszystkie napisy do odcinka 1545), etc.

Listę napisów wyobrażam sobie tak, że jest wiersz, w którym mamy widoczny tytuł oryginalny + guziczek 'pokaż więcej' (rozwija się ze ślicznym efektem slide-out przesuwając w dol inne elementy listy-kolejne wiersze xD ), numer odcinka, autor i kawałek opisu zawierając informacje o synchro + guziczek 'pełny opis'. Teraz jest miejsce na ocenę + ew. guziczek pokazujący bardziej szczegółowy wykres (oceny od czasu, liczba ocen od ocen etc.) a obok przycisk 'komentarze/skomentuj', który powoduje pojawienie się/rozwinięcie komentarzy. Dalej są przyciski-łącza do: czcionek, tematu grupy z nowościami na forum/strony projektu lub gdziekolwiek, gdzie będzie jeszcze więcej info. Wszystko to w jednym wierszu.

nie wiem czy nie za późno na takie sugestie oczkod


flzQwEU.jpg

Offline

#394 2011-03-09 15:03:31

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Czolgi napisał:

Zjadacz nie chodzi mi o jakiś cukierkowy, tylko właśnie taki o którym wspominasz, Lekkie poprawki, może inne logo inna czcionka napisu ansi. Obecny layout  jest ok,  ma swoje lata, to daje jej urok. Jednak chyba nie będzie do końca funkcjonalna na '' Nowe ansi''  Lekkie zmiany myślę że nie popsują uroku, lecz je wzmocnią.
Kane skromny i przejrzysty <ok> :]. Mam jeszcze do ciebie pytanie. Byłby może konkurs na Logo Ansi? Mamy sporo talentów graficznych, i na pewno spora grupa ludzi chętnie by się zabrała za konkurs. :]

No ja byłbym właśnie za zostawieniem kolorystyki, ale uaktualnieniem głównego loga, czcionek, ramek itp. Czyli się rozumiemy w zasadzie, ale inaczej to ujęliśmy jezor


"Skazany na zajebistość"

Offline

#395 2011-03-09 15:04:41

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Czolgi napisał:

Byłby może konkurs na Logo Ansi? Mamy sporo talentów graficznych, i na pewno spora grupa ludzi chętnie by się zabrała za konkurs. :]

Ja tam bym wolał pozostać przy starem. Teraz ludzie porobiliby loga z obrazkami z gównianych animców, pedobajki itp.

Offline

#396 2011-03-09 15:16:52

Aurius
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-16

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Nowe logo ANSI musi mieć obowiązkowo elementy z Elfen Lied.

Offline

#397 2011-03-09 15:17:55

Oberleutnant
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-24

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Tak szczerze, to mi jedynie brakuje pewnej funkcji, która była dostępna na starym ANSI, zaznaczania napisów i ściągania ich "kupą", cała reszta jest niepotrzebna. Można co prawda usprawnić tę wyszukiwarkę, ale mi osobiście jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żebym nie odnalazł poszukiwanych przeze mnie napisów, jeśli oczywiście były w bazie ANSI. Trzy kliknięcia więcej nikogo nie zbawią, chociaż przyznaję, że nigdy nie szukałem napisów do jakichś tasiemców, zapewne ich tyczy się główna fala narzekań.

Offline

#398 2011-03-09 15:59:01

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Kupiaste ściąganie - planowany jest powrót tej opcji.
Nie będzie żadnych pierdół typu okładki i opisy.
Suby jakoś tam mają być filtrowane wg autorów, ale to chyba było ustalone, gdy wyjdą całe od jednego i wybierze taką opcję (już nie pamiętam). Takie slajdowanie to przesada jezor


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#399 2011-03-09 16:12:15

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Skoro tak jakoś rozmowa się rozkręciła, to ja może zapytam się o coś. Mianowicie było mówione, iż w nowym ANSI będzie możliwość zmiany opisu bez potrzeby dodawania napisów. Będzie do tego jakiś przycisk w dolnym prawym rogu okna z opisem, czy będzie trzeba, tak jak teraz, przez panel "Moje napisy" to robić?
I drugie pytanko, będzie możliwość korzystania z tagów w opisach, tak właściwie to chodzi mi o jeden (URL). W ten sposób możnaby ukryć linka do czcionek pod jakimś słówkiem i okna by się tak nie rozjeżdzały. Nie trzeba byłoby też kopiować odnośnika, tylko klikałoby się na linka.

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2011-03-09 17:55:59)

Offline

#400 2011-03-09 18:14:30

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Czolgi napisał:

Byłby może konkurs na Logo Ansi?

Hmm... raczej nie, nowe logo już mam :-) ale niczego nie przesądzajmy.

Subarashi napisał:

[...]przy kliknięciu na konkretne anime fajnie byłoby, żeby na stronie z listą napisów do niego było coś w rodzaju krótkiego opisu+loga/zdjęcia dotyczącego tego anime oraz linków do MAL, AP, AniDB, tematu na forum o danym anime.

Coś takiego przewiduję. Ale uproszczone, link do recki i AniDB - czy będzie tego więcej - na początku raczej nie... później użytkownicy zdecydują :-)

Filtrowana na początku nie będzie. Później pewnie się dopisze skrypt w JavaScript, który będzie robił coś takiego.

Nighthanter napisał:

[...]możliwość zmiany opisu bez potrzeby dodawania napisów [...] (URL). W ten sposób możnaby ukryć linka do czcionek

Pomysły warte wdrożenia. Ale nie od razu, na początek to ja chcę te nowe ANSI odpalić z funkcjonalnościami ze starego - tylko zrobionymi lepiej i w miarę upływu czasu/potrzeb dodawanie kolejnych funkcjonalności.

Do zgłaszania nowych funkcjonalności i błędów będzie udostępnione specjalne proste w użyciu narzędzie (czyli tzw. bug tracker ;-)).


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024