#1 2009-05-11 15:54:51

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Paczka dla Fansubera

Planuje dla siebie zrobić paczke z narzędziami do tworzenia subów, ktora jest raczej niezbędną subberowi. Pomyslałem, ze moznaby takie cos zrobic takze dla wszystkich ;>
Co wy na to, zeby zrobic taka paczke?
CO waszym zdaniem powinno sie w niej znajdowac?

Imo (mogłem o czyms zapomniec:P):

- Aegisub
- X-Fonter (przeglądanie fontów- nie wymaga ich instalacji)
- High-Logic (tworzenie/spolszczanie fontów)
- Avisynth
- Pluginy do Avisynth
- Subtitle Workshop
- mkvmerge GUI
- MKVextractGUI
- MediaInfo GUI
- Megui
- DVD Decrypter
- DGIndex
- BeSweet

Offline

#2 2009-05-11 16:01:31

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Paczka dla Fansubera

Ja bym wrzucił jakieś instrukcje (do programów) i poradniki (także te filmowe twojego autorstwa jezor).


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#3 2009-05-11 16:02:02

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Paczka dla Fansubera

Osobiście nie widzę sensu, bo fansuber już ma to, co mu potrzeba. No i będziesz uaktualniał paczkę po wyjściu nowej wersji każdego z programów?

Offline

#4 2009-05-11 16:04:22

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Paczka dla Fansubera

Sir_Ace
Zapomniałeś o początkujących? jezor


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#5 2009-05-11 16:06:23

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Paczka dla Fansubera

Paczke robie dla siebie, ale innym tez sie moze przydac (początkującym), wiecz czemu by jej nie udostępnic oczkod
Jesli chodzi o aktualizacje, to moge je robic co jakis czas, nowosci nie wychodzą az tak czesto, a np. megui, aktualizuje się sam;p

Co do poradnikow, plikow video napewno nie wrzuce bo paczka byłaby za duza ^^

Offline

#6 2009-05-11 16:08:00

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Paczka dla Fansubera

tymek88 napisał:

Co do poradnikow, plikow video napewno nie wrzuce bo paczka byłaby za duza ^^

Zawsze można w osobnej paczce.


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#7 2009-05-11 16:12:04

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Paczka dla Fansubera

No fajnie, ale to wszystko już jest  necie (najnowsze wersje). Ponadto po kiego czorta początkującemu gościowi od type DVD Decrypter albo meGUI? Nie będę ci bronił, rób, co chcesz, ale 'początkującym' bardziej przydałby się zbiór odnośników + krótkie opisy programów.

Offline

#8 2009-05-11 17:35:02

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Paczka dla Fansubera

Panie i Panowie, witamy na AnSI kolejny głupi pomysł Tymka!! Cóż tym razem nasz znany warezownik wymyślił? Tym razem prezentuje wam paczkę z softem!! Pewno spytacie, po co to komu, skoro wystarczy trochę pogooglować, poszukać po forum i wnet można wyłapać potrzebny soft.

Dobra. IMO to szczyt głupoty dawać gotowy soft. Z doświadczenia wiem, że daje się raz jakąś tam wersję, a potem nie chce się aktualizować paczek, albo się zapomni. Swoją drogą najnowsza wersja nie oznacza najlepszą (znam przypadki, gdzie im wyższy numerek tym soft schodzi bardziej na psy). Poza tym to strata czasu. Lepsze są IMO poradniki, jak również opis softu z odnośnikami do stron producenta programu. Poza tym, co to za fansubber, któremy wszystko daje się na tacy? Żaden fansubber, fansubber za dychę od siedmiu bolesci, albo pseudofansubber. Każdy powinien dochodzić do wszystkiego samemu, wtedy można mówić o sukcesie. No tak, mówimy tu o początkujących n00bach, dla nich tym bardziej to jest wskazane. Google + fansubs.pl + część poradników z NnH (choć większość jest albo denna, albo niekompletna, albo niedziałająca, no ale zdarzają się ciekawe rzeczy, ja naliczyłem aż jedną, może dwie + kilka dead, których nie liczę).

PS. Jeśli chodzi o meGUI, to lepiej się zaopatrywać w najnowsze instalki, gdyż potem sa problemy (ja tak miałem przechodząc z niebieskiej wersji na zieloną).

Jak już dawać, to skonfigurowaną Yattę + opis co i jak (ja daję tylko swoim uczniom, w skład pakietu wchodzi również skonfigurowany BeLigt i DGIndex - ale to wszystko na potrzeby kursu kodowania, indywidualny konfig zająłby zbyt wiele czasu, poza tym nie miałbym pewności, że jest tak jak chciałem, zeby było).

Offline

#9 2009-05-11 17:52:16

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Paczka dla Fansubera

Czego viir sie boisz? Że niedługo wszyscy będą chcieli kodować? Że niby paczki zbyt ułatwiły by życie? Że najnowsze wersje nie są najlepsze? To po co piszesz, że lepsze były by odnośniki? Przeciez takowe bardzo często wygasają a i wersje programów się zmieniają. Nazywasz tymka warezownikiem? Człowieku *cenzura* w łeb on próbuje pomóc innym a ty swoim żałosnym zachowaniem znów pokazujesz jaki z ciebie pr0. Tylko ciekawe dlaczego przy każdym temacie z kodowaniem twoja pomoc ogranicza się na "LoOoooL i xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD"

Tu był EDIT BY Q
Q pisz na PW. Nie lubie jak mi się edytuje posty - mam złe wspomnienia po takich praktykach oczkod

Ostatnio edytowany przez DiamondBack (2009-05-11 21:06:19)


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#10 2009-05-11 17:57:54

Dragmaru
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-04-13

Odp: Paczka dla Fansubera

Ja już zrobiłem taką paczkę:
SubEdit + Aegisub + (extra gratis) link kopiuj/wklej-do-google na poradnik do robienia napisów: "podręcznik fansubbera".

PS: Co wy mi tu o jakimś meGUI opowiadacie? Ja robię napisy w SE, przerabiam w Aegi na ass i mucha nie siada. Zresztą jak ktoś chce, to i w notatniku zrobi dobre napisy jezor .

Offline

#11 2009-05-11 18:29:15

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Paczka dla Fansubera

Czego viir sie boisz? Że niedługo wszyscy będą chcieli kodować? Że niby paczki zbyt ułatwiły by życie? Że najnowsze wersje nie są najlepsze? To po co piszesz, że lepsze były by odnośniki?

Czytasz ze zrozumieniem, kretynie z minusowym IQ? Napisałem, że nie wszystkie najnowsze softy są najlepsze. I nie, niczego się nie boje palancie. Sam szkole w kodowaniu ludzi więc stul ten swój kretyński pysk.

To po co piszesz, że lepsze były by odnośniki?

Po to żebyś się głupio pytał.

Nazywasz tymka warezownikiem? Człowieku *cenzura* w łeb on próbuje pomóc innym a ty swoim żałosnym zachowaniem znów pokazujesz jaki z ciebie pr0.

Nie, prowiderem legalnego oprogramowania, wideo i mp3 :/ Sam się *cenzura* (wybaczy administracja słówko oczkod [Q: nie wybaczy, usunie jezor] ), ale tak, żebyś już nie wstał. Na ciebie szkoda słów niedorobiony trollu.

Tylko ciekawe dlaczego przy każdym temacie z kodowaniem twoja pomoc ogranicza się na "LoOoooL i xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD"

Jesteś żałosny, prowokujesz flejmy cholera wie po co. Wiesz że zbera ci się na bana, nie? Wielu userów jest tym usatysfokcjonowanych, może jak znikniesz, będzie w końcu spokój... nie robisz nic innego jak trollujesz.

I jeszcze jedno, nie fikaj do mnie, gówniarzu. :/

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2009-05-11 18:29:45)

Offline

#12 2009-05-11 18:50:20

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Paczka dla Fansubera

Panie i Panowie, witamy na AnSI kolejny głupi pomysł Tymka!! Cóż tym razem nasz znany warezownik wymyślił? Tym razem prezentuje wam paczkę z softem!! Pewno spytacie, po co to komu, skoro wystarczy trochę pogooglować, poszukać po forum i wnet można wyłapać potrzebny soft.

Ja bym to nazwał prowokacją, a nie to, co napisał DiamondBack ^^"
Kira, nie wiem czy czytałes mojego pierwszego (i chyba drugiego posta), paczke robie dla siebie, a moge ją przy okazji udostępnic- jak ktoś bedzie chciał, to skorzysta- nie robie jej dla ciebie ;] (btw. napisz to samo osobom, które robia paczki kodeków ;])
Co do noobow, a co ma uczenie się obsługi programow itp, do szukania oprogramowania po googlach ^^"

Po części zgodze się z DiamondBack`iem, bo zachowujesz się jak jakiś Pan, który myśli, ze wszystkie rozumy pozjadał.. Nauczam kodowac i jestesm mistrz ;]

Ostatnio edytowany przez tymek88 (2009-05-11 18:51:32)

Offline

#13 2009-05-11 19:00:43

Arst
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-05-22

Odp: Paczka dla Fansubera

A gdzie "Word", Panowie, gdzie on jest? Przecież to podstawa subów xD


Zniszczmy świat, aby stworzyć go na nowo.

Offline

#14 2009-05-11 19:06:43

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Odp: Paczka dla Fansubera

Osobiście do tworzenia, edycji, konwersji napisów polecam program Jubler, zdaję się być nieźle rozbudowany i obsługuje wszystkie formaty napisów od tmp po ass.

Ostatnio edytowany przez zmora150 (2009-05-11 19:06:59)

Offline

#15 2009-05-11 19:14:59

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Paczka dla Fansubera

Vir ludzie tacy jak ty z nosem powyżej czoła zawsze byli dla mnie źródłem rozrywki. Piszesz, że ja flejmuje a sam wprowadzasz tu chorą atmosferę wywyższania się nad innymi. Myślisz, że należysz do jakiejś lepszej kasty tutaj? Serio większa część twoich postów wygląda dokładnie tak samo - ty pr0 reszta to złośliwe n00bstwo które należy zniszczyć, zdeptać, zbanować. Sprawdz sobie w jakimś słowniku znaczenie słowa n00b nim zaczniesz każdego nim namaszczać. I niech cię moje warny czy bany nie bolą.

Czytasz ze zrozumieniem, kretynie z minusowym IQ? Napisałem, że nie wszystkie najnowsze softy są najlepsze. I nie, niczego się nie boje palancie. Sam szkole w kodowaniu ludzi więc stul ten swój kretyński pysk.

Ta? A mi się wydaje, że ci po prostu żal dupę sciska, że komuś mogło by przyjść łatwiej dojście co i jak z kodowaniem niż tobie. Zwłaszcza, że naprawdę śmiesznie wyglądałeś gdy przez pół roku robiłeś z siebie debila na anfo pytająć o wszystko

Ostatnio edytowany przez DiamondBack (2009-05-11 21:07:37)


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#16 2009-05-11 19:19:11

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Paczka dla Fansubera

Hmmm... Ludzie są gorsi od zwierząt, bo zwierzęta walczą jak muszą, a ludzie robią to dla nudy czy tam zabicia czasu. Chce zrobić paczkę niech zrobi, co to komu przeszkadza? Traci ktoś coś na tym... jedyne, co to może ktoś zyskać. A co do "dochodzenia do czegoś samemu", jakbyśmy sobie wiedzy nie przekazywali, to w tej chwili taki człowieczek by grzał poślady przy ognisku w jaskini... Albo i nawet nie... Biegał by z kamykiem za zwierzakiem i chrząkał... człowiek oczywiście.

A co do paczki, zrób... Tylko taką bogatą ^^


FluxBB bbcode test

Offline

#17 2009-05-11 19:39:08

Dragmaru
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-04-13

Odp: Paczka dla Fansubera

Znów temat zamienia się w kłótnię -_-. Kira po części ma rację. Nie widzę sensu robienia takiej paczki. Doświadczeni suberzy mają swoje, sprawdzone metody oraz programy do robienie napisów, a nowi suberzy tylko by się pogubili, jakbyś ich zarzucił stosem specjalistycznych narzędzi. Nie widzę więc specjalnie odbiorców takiej paczki. Jeśli już chcesz coś zrobić, to lepiej by było jakbyś napisał jakiś poradnik, jak zacząć robić napisy i dał link (paczkę z) do odpowiedniego programu, w którym można pracować. SE jest imo idealnym programem, w którym można zrobić naprawdę niezłe napisy (jak na początek).

Offline

#18 2009-05-11 19:42:24

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Paczka dla Fansubera

Dragmaru napisał:

SE jest imo idealnym programem, w którym można zrobić naprawdę niezłe napisy (jak na początek).

Tyle że jedynie dwa spośród puli wytypowanych programów służy 'robieniu napisów', o które ci chodzi. Reszta służy do obróbki hardów, czego SEPem nie zrobisz.

Offline

#19 2009-05-11 20:04:15

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Paczka dla Fansubera

IMO, początkującym wystarczy sam SubEdit, a nie 10 przeróznych, zbytecznych programów, których nazwy wskazują na jakąś galaktykę albo wirusa.
Cała reszta ma wystarczające doświadczenia, by móc znaleźć odpowiedni dla siebie program, w dodatku do którego instrukcję obsługi bezproblemowo może odszukać w zakamarkach sieci.
Czyli - robienie takiej paczki to po prostu nonsens.

Offline

#20 2009-05-11 20:05:11

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Paczka dla Fansubera

Jeśli już chcesz coś zrobić, to lepiej by było jakbyś napisał jakiś poradnik, jak zacząć robić napisy i dał link (paczkę z) do odpowiedniego programu,

- Przerabianie txt (mDVD) na ASS i tworzenie stylu
- Robimy pierwsze karaoke
- Przesuwanie czasu napisów w formacie *.ass
- Dodawanie napisów do pliku *.mkv

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024