#2061 2017-01-31 18:44:14

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

A ile starszych dobrych dark fantasy jesteście w stanie wymienić?

Offline

#2062 2017-01-31 19:14:46

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Przy dark fantasy "dobre" to pojęcie względne. jezor
Chociażby najbardziej klimatycznym anime dark fantasy jest dla mnie Tenshi no Tamago.

Offline

#2063 2017-01-31 19:25:41

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

SoheiMajin napisał:

Sam uważam, że to bardzo mało prawdopodobne, ale gdyby kilka lat temu ktoś spytał, czy polska gra o Wiedźminie podbije świat, to też byś stwierdził, że na pewno nie.

Z grą to się naprawdę postarali, więc ogromny sukces jakoś tak bardzo mnie nie dziwi.
To zdecydowanie jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem (wysokiej jakości, realistyczna grafika, dobra muzyka, rewelacyjna i wielowątkowa fabuła, jak również ciekawe, różnorodne i realistyczne jak na grę postacie). Ma trochę wad, ale w porównaniu z zaletami, uznaję je za marginalne.

SoheiMajin napisał:

Uważam, że anime mogłoby powstać, gdyby przede wszystkim polska strona wyraziła taką chęć. Ale że mamy swojego Bagińskiego, to raczej nie wyrazi. Nie mówiąc już o Sapkowskim.

Raczej odwrotnie. To wpierw Japończykom musiałoby zależeć, a wtedy wątpię, że strona polska wyraziłaby sprzeciw.

marek2fgc napisał:

Pod dark fantasy jeszcze mógłbym podciągnąć Shinsekai Yori.

To na pewno. Niektóre odcinki idealnie pasują.

Na anidb można sprawdzić, które anime są zaliczane do dark fantasy.

Dark Fantasy

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2017-01-31 19:57:01)

Offline

#2064 2017-01-31 19:42:51

NWW_Station
Użytkownik
Dołączył: 2016-03-14

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Kenshiro napisał:
SoheiMajin napisał:

Uważam, że anime mogłoby powstać, gdyby przede wszystkim polska strona wyraziła taką chęć. Ale że mamy swojego Bagińskiego, to raczej nie wyrazi. Nie mówiąc już o Sapkowskim.

Raczej odwrotnie. To wpierw Japończykom musiałoby zależeć, a wtedy wątpię, że strona polska wyraziłaby sprzeciw.

Lepiej posłuchaj wywiadów z Sapkowskim, dowiesz się, jak on grę jedzie. Uważa, że go okradli, bo ludzie powinni wychwalać jego książkę, a nie jakieś gry.

Offline

#2065 2017-01-31 19:53:48

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

NWW_Station napisał:

Lepiej posłuchaj wywiadów z Sapkowskim, dowiesz się, jak on grę jedzie. Uważa, że go okradli, bo ludzie powinni wychwalać jego książkę, a nie jakieś gry.

Czytałem te wywiady. Mówił głównie o tym, że wiele osób uważa jego książki za adaptację gry, a nie odwrotnie.
W tej sytuacji nic dziwnego, że mógł się zdenerwować.

A gra to nic innego jak tylko zmyślona kontynuacja przygód postaci, które znane były z jego powieści. Głównym powodem tej kontynuacji było niepewne zakończenie.

Pokaż spoiler
Nie wiadomo czy Geralt przeżył czy zginął i to samo Yennefer.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2017-01-31 19:55:00)

Offline

#2066 2017-01-31 20:19:19

NWW_Station
Użytkownik
Dołączył: 2016-03-14

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Nie, byłem na jednej "rozmowie" z nim i padały różne pytania. Było np takie: "czy czuje pan dumę, że dzięki pana powieści powstała tak świetna gra jak Wiedźmin, która jest wysoko oceniana nie tylko u nas?". Potem padła jego odpowiedź w stylu "przez tę firmę ludzie zapominają o mojej wspaniałej powieści" itd. Generalnie jego postawa jest absurdalna. Jak jego słucham, to się zastanawiam, czy komuś pozwoli jeszcze coś robić z tym uniwersum, chyba że ktoś mu nieźle zapłaci. Sam uwielbiam jego książki, ale gry nie trawię. Podchodziłem chyba 3 razy i zawsze odpychało mnie strasznie. Żeby było śmieszniej/dziwniej, jestem ogólnie fanem gier tego typu, ale to mi po prostu nie leży. Nie wiem, czy ma znaczenie, że dużo wcześniej książkę czytałem, ale wątpię.

Ostatnio edytowany przez NWW_Station (2017-01-31 20:20:55)

Offline

#2067 2017-01-31 20:21:16

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Akurat pan S to buc jakich mało. smile_big


wladza1.png

Offline

#2068 2017-01-31 20:22:00

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Kenshiro napisał:

Na anidb można sprawdzić, które anime są zaliczane do dark fantasy.

Widziałem. Madoka? Również na wiki tak nazywają. Serio Madoka to dark fantasy? Może jestem dziwny, ale nie wiem, z której strony. A jeśli serio tak to kwalifikować, to co czwarte anime można by nazywać dark fantasy. Bo bywają mroczne.

Offline

#2069 2017-01-31 20:25:36

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

NWW_Station napisał:

Sam uwielbiam jego książki, ale gry nie trawię. Podchodziłem chyba 3 razy i zawsze odpychało mnie strasznie. Żeby było śmieszniej/dziwniej, jestem ogólnie fanem gier tego typu, ale to mi po prostu nie leży. Nie wiem, czy ma znaczenie, że dużo wcześniej książkę czytałem, ale wątpię.

Jeśli oceniasz grę i porównujesz do innych podobnych gatunkowo, to ta jest rewelacyjna.
Jednak jeśli oceniasz na podstawie samej fabuły i postaci, które dobrze znałeś z książki (ja nie znałem przed ukończeniem Wiedźmina 3), to już trochę  zmian może ci się nie podobać.

Zresztą jeśli patrzeć na daty to fabuła gry zaczyna się dopiero po kilku latach od zakończenia fabuły powieści.
Zrobili taki przeskok czasowy zapewne nie bez powodu.

Offline

#2070 2017-01-31 20:35:47

NWW_Station
Użytkownik
Dołączył: 2016-03-14

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Kenshiro napisał:
NWW_Station napisał:

Sam uwielbiam jego książki, ale gry nie trawię. Podchodziłem chyba 3 razy i zawsze odpychało mnie strasznie. Żeby było śmieszniej/dziwniej, jestem ogólnie fanem gier tego typu, ale to mi po prostu nie leży. Nie wiem, czy ma znaczenie, że dużo wcześniej książkę czytałem, ale wątpię.

Jeśli oceniasz grę i porównujesz do innych podobnych gatunkowo, to ta jest rewelacyjna.
Jednak jeśli oceniasz na podstawie samej fabuły i postaci, które dobrze znałeś z książki (ja nie znałem przed ukończeniem Wiedźmina 3), to już trochę  zmian może ci się nie podobać.

Jak pisałem, odpycha mnie ta gra i to strasznie. Zawsze zaczynam z myślą "chce się w to wkręcić" i mnie odrzuca po jakiś 2-3h już do takiego stopnia, że to z dysku wywalam w cholerę. Próbowałem każdej części ,zawsze było tak samo.

Offline

#2071 2017-01-31 21:52:32

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

NWW_Station napisał:

Jak pisałem, odpycha mnie ta gra i to strasznie. Zawsze zaczynam z myślą "chce się w to wkręcić" i mnie odrzuca po jakiś 2-3h już do takiego stopnia, że to z dysku wywalam w cholerę. Próbowałem każdej części ,zawsze było tak samo.

To może wymień wady tej gry według ciebie.

Offline

#2072 2017-01-31 22:11:53

NWW_Station
Użytkownik
Dołączył: 2016-03-14

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Kenshiro napisał:
NWW_Station napisał:

Jak pisałem, odpycha mnie ta gra i to strasznie. Zawsze zaczynam z myślą "chce się w to wkręcić" i mnie odrzuca po jakiś 2-3h już do takiego stopnia, że to z dysku wywalam w cholerę. Próbowałem każdej części ,zawsze było tak samo.

To może wymień wady tej gry według ciebie.

To nie ma większego sensu, dla mnie prawie wszystko jest tam złe. Drętwe dialogi, słaba fabuła, nudne questy, sztywniacka walka. Czego się spodziewałeś, jeśli mnie gra odrzuca już w początkowych etapach? Może grafika jest ładna, ale jakoś mnie tam nie oczarowała. Może dlatego, że jakoś specjalnie nigdy nie zwracałem uwagę na grafikę. Zwykle wyglądało to tak: była super gra, to i grafikę potrafiłem docenić, była słaba, grafika jej nie uratowała. To jest ta druga opcja raczej.

Kończąc, nie rozumiem fenomenu tej produkcji. Takie Diablo 3, które jest pełne wad (wiem, inny gatunek i w ogóle), jest dla mnie lepsze, bo je ukończyłem, ba, grałem na kolejnych poziomach trudności, czyli było dla mnie ciekawsze/miało to coś.

Offline

#2073 2017-01-31 22:29:32

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

NWW_Station napisał:

Kończąc, nie rozumiem fenomenu tej produkcji. Takie Diablo 3, które jest pełne wad (wiem, inny gatunek i w ogóle),(...)

NWW_Station napisał:

To nie ma większego sensu, dla mnie prawie wszystko jest tam złe.

Ale to już akurat nie wina gry, tylko Twojego gównianego gustu. jezor


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#2074 2017-01-31 22:46:03

QuariooX
Użytkownik
Dołączył: 2013-08-13

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

NWW_Station napisał:

To nie ma większego sensu, dla mnie prawie wszystko jest tam złe. Drętwe dialogi, słaba fabuła, nudne questy, sztywniacka walka.

Trochę pojechałeś szalony

Offline

#2075 2017-01-31 22:55:33

NWW_Station
Użytkownik
Dołączył: 2016-03-14

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Wiedziałem, że tak będzie, dlatego nie chciałem nic pisać. Mnie to nie podchodzi i tyle. Czasem już tak bywa, że komuś coś się nie podoba i pewnie nawet się traci obiektywizm. Ja mam tak z tą produkcją i tyle, na cholerę to roztrząsać? Dla mnie to jest słabe i tyle.

Offline

#2076 2017-01-31 23:00:19

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Ariakis napisał:
NWW_Station napisał:

Kończąc, nie rozumiem fenomenu tej produkcji. Takie Diablo 3, które jest pełne wad (wiem, inny gatunek i w ogóle),(...)

NWW_Station napisał:

To nie ma większego sensu, dla mnie prawie wszystko jest tam złe.

Ale to już akurat nie wina gry, tylko Twojego gównianego gustu. jezor

Czy każdy kto krytykuję Wiedźmina 3 ma gówniany gust? Toć to nie jest gra dla osób, które chciałby się rozkoszować dobrą fabułą. Podstawka to szybki bieg zdarzeń po krainie od walki do walki, a w Skellige ledwie się pojawiamy i po chwili już Geralt jest gdzieś indziej, i gra ma się ku końcowi. Także droga jest krótka i nie satysfakcjonująca dla kogoś, kto nie chcę machać mieczem w zadaniach pobocznych z których dobrą narracje ma tylko kilka misji. Nie inaczej jest w dodatku Krew i Winno, że iż mimo sprowadzenia nas do nowej krajany w konkretnym celu, to nie warto głównego wątku pchać do przodu, bo ten się szybko skończy, a gracz wtedy może poczuć niedosyt. I znowuż lekarstwem na tą są zadanie poboczne z których jedynie kilka to ciekawa misja, a większość to zapychacze. Zdecydowanie najlepiej wypada dodatek Serce z Kamienia, gdzie narracja moim zdaniem najlepsza, a nie trzeba płacić za krainie której nie chcę się eksplorować.

Offline

#2077 2017-01-31 23:12:01

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Wiedźmin 3 (to samo wcześniejsze) składa się z głównych zadań i mnóstwa pobocznych.
Najlepiej jest tak grać, żeby wpierw wykonać wszystkie zadania poboczne, zlecenia, poszukiwania i odkryć znaki zapytania, a dopiero potem zaczynać misje główne (ja tak zawsze gram w miarę możliwości).
Cała fabuła jest właśnie zawarta w misjach głównych i stoi na bardzo wysokim poziomie, a wykonywanie co chwilę misji pobocznych nie pozwala się na niej skupić.
Chociaż niektóre zadania poboczne są też ważne i ciekawe fabularnie.

Odnośnie grafiki to jest rewelacyjna. Prawie jak prawdziwy świat. Oczywiście na najwyższych ustawieniach.
Poniżej kilka kadrów z mojej gry.

6Y4iqYTq.jpg k9eNlVwZ.jpg N0JfpCii.jpg Azl4WG0U.jpg VMRibM4u.jpg

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2017-02-01 00:10:30)

Offline

#2078 2017-02-01 00:57:35

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Nesbro napisał:

Czy każdy kto krytykuję Wiedźmina 3 ma gówniany gust? Toć to nie jest gra dla osób, które chciałby się rozkoszować dobrą fabułą.

Gdybyśmy porównywali z klasycznymi cRPGami typu PoE, Tyranny czy nawet z podobnymi gatunkowo Skyrimem lub DA:I to możnaby szukać stron lepszych, gorszych - oceniając postacie niezależne, wątki główne i poboczne czy nawet system craftingu. Ale jeśli w jednym poście pada tytuł cRPGa akcji i hack&slasha, który grywalny jest jedynie w multi to owszem - każda taka osoba ma gówniany gust. smile

Ostatnio edytowany przez Ariakis (2017-02-01 00:57:56)


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#2079 2017-02-03 21:36:30

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Nie będę zakładać nowego tematu, ale skoro ostatnio ukończyłem "Krew i Wino" to napiszę wady i zalety tego dużego dodatku do Wiedźmina 3.

Jeśli mowa o wadach gry, a dokładnie o tym co mi się nie podobało.

1. Duże miałem oczekiwania odnośnie zadania związanego z Vivienne, a bardzo się zawiodłem. Redzi ewidentnie spartolili sprawę z tym zadaniem.

Pokaż spoiler
Najładniejsza dziewczyna w grze (nie liczę Ciri), a Geralt miał ją swatać z jakimś głupim rycerzykiem.

2. Dlaczego w tej grze nie ma żadnych super silnych bosów?. Owszem to nie Final Fantasy, gdzie mega potężni i nieobowiązkowi przeciwnicy są standardem, ale mimo to Wiedźmin 3 bardzo mnie zawiódł pod tym względem. Skończyłem grę mając 53 poziom. Z kim mam teraz walczyć? Jest jeszcze jakiś silny potwór?
3. Żenująca cenzura polegająca na celowym nie pokazywaniu pewnych scen. Niektórzy pisali, że Redzi nie boją się trudnych tematów, ale jest to ewidentna bzdura. Chociażby pod koniec gry, gdy
Pokaż spoiler
wampiry zaatakowały miasto i zaczęła się masakra ludzi, to nie ucierpiało dosłownie żadne dziecko. Jakby te postacie były nietykalne (chociaż faktycznie są podczas gry smile ). Dorośli giną i pełno ich ciał, a dzieci w ogóle. W tym zadaniu z sierocińcem natomiast, to jedynie pokazali ciała 3-4 chłopców i tyle w tym temacie. Ani jednej sceny śmierci. Chociaż w większości zachodnich gier w ogóle nie ma takich postaci, więc może w Wiedźminie nie było tak źle.

4. Twórcy gry nie chcieli pokazywać żadnych scen z przeszłości bohaterek. Mam tu głównie na myśli Syannę. Wszystko można tylko przeczytać w tekstach, a gdzie retrospekcje?
5. Ta gra jest zbyt łatwa. Po licho te wszystkie eliksiry, znaki, oleje, bomby czy inne wspomagacze? To jest w ogóle niepotrzebne. Wystarczy dobra zbroja i dobry miecz, więc nawet nie używałem innej pomocy.
6. Nie sądziłem, że księżna okaże się taką idiotką na końcu gry. smile Chociaż w dużym stopniu można ją zrozumieć.
7. Winnica nie przynosząca zysków.
8. Durne teksty co chwilę rzucane do przebiegającego obok Geralta i nie tylko do niego. To często obrzydliwe odzywki, różne irytujące i ciągle powtarzalne teksty (ta sama postać wiele razy się powtarza dopóki jesteś blisko) to nieodłączna część całego "Wiedźmina". Twórcy mogli sobie ten element darować, a gra byłaby przyjemniejsza.
9. Dom publiczny w Krew i Wino to kompletne dno (jeszcze gorsze niż w Novigradzie).

Natomiast zalety:

1. Przepiękna chwilami muzyka. Muszę naprawdę przyznać, że niektóre rytmy (szczególnie te smutne) tworzyły świetny klimat i bez nich wiele scen byłoby dużo gorszych.
2. Piękna grafika, ale nie powiedziałbym, że ładniejsza niż wcześniej
3. Wciągająca fabuła, ale to standard w Wiedźminie.

Oceniam Krew i Wino 8/10. Natomiast mój łączny czas gry w całego Wiedźmina 3 (podstawka plus 2 dodatki) to 380 godzin. smile


Jakby ktoś chciał zobaczyć moją walkę w Wiedźminie 3 z ostatecznym bosem, to poniżej link.

https://www.youtube.com/watch?v=NQSXpEzhXvM

Prosiłbym o odpisywanie jedynie osoby, które ukończyły tą grę.

Offline

#2080 2017-02-03 23:01:28

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Kenshiro napisał:

9. Dom publiczny w Krew i Wino to kompletne dno (jeszcze gorsze niż w Novigradzie).

A mogę zapytać, jak sobie wyobrażasz domy publiczne?

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024