#141 2009-07-23 00:49:10

rezor1991
Użytkownik
Skąd: wziąć na piwo?
Dołączył: 2008-03-11

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

niechcący "cytuj" zamiast "edytuj" jezor

Ostatnio edytowany przez rezor1991 (2009-07-23 00:49:58)


100x100

Offline

#142 2009-07-23 00:50:42

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

ABORCJA - oczywiście, że tak. Dobry przykład to Anglia bo z tego co wiem jest tam do 5 miesiąca. Polska jest już nielicznym krajem w UE gdzie nie ma aborcji legalnej co najmniej do 15 tygodni.
EUTANAZJA - oczywiście, że tak. Lecz tylko w przypadku nieuleczalnej choroby, a jeśli chory może odpowiedzieć to tylko za jego zgodą bo to on decyduje (no chyba że jakaś chora umysłowa).

Offline

#143 2009-07-23 01:06:02

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Dżibril napisał:

Brak smoświadomosci o niczym nie świadczy. A
"Człowiek to nie tylko forma człekokształtna ale świadomość otaczającego nas świata"
to Twoja wlasna opinia. Jak dla mnie to wielu ludzi nie ma swiadomosci otaczajacego ich swiata lub ma bardzo znikoma. Ale dla mnie sa ludzmi.

Tylko że ci "ludzie" myślą, funkcjonują, uczą się, poznają, komunikują się ... itd
a płód najwyżej kciuka possie ^^

Dżibril napisał:

A jeśli chcesz lepszy argument - dajemy życiu szanse , ale gdzies trzeba postawic kreske i powiedziec koniec , wiec korzystamy z tego naturalnego braku wspolczucia dla plemnikow i olewamy ich smierc.

Tak samo mamy gdzieś , że ludzie w Iraku giną, to ile Niemców podczas WW II zginęło, to że co chwila ktoś w afryce umiera itd. By zakazać aborcji trzeba by było zakazać zabijania. A że żyjemy w takim świecie gdzie zabijanie w imię ideologi i o ironio w obronie życia, jest na porządku dziennym to raczej nierealne.  No chyba ze stawianie kreski na tych życiach też uważasz za wpływ naturalnego braku współczucia?

Tera będzie wesoło....
Jakim prawem, nadałem matce prawo do decydowania nad prawem do życia jej płodu (uffff xD)? A jakim prawem ty to prawo jej zabierasz? (xD) Ona tez ma prawo do szczęście a jeśli uważa ze dziecko jej to zabierze, to woli to zdusić w zarodku ^^ widzę ten świat bez aborcji mata rodzi dziecko bez rączek i nóżek... wesoła rodzinka ^^

"kochanie złap piłeczkę" xD
"Chodź do mamusi"
upssss nie możesz?

EDIT: Czemu? Czemu ledziux podziel moje zdanie? co ja takiego uczyniłem ?
Latający potworze spaghetti, czemuś mnie opuścił xD

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2009-07-23 01:09:02)

Offline

#144 2009-07-23 01:11:08

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Tak se czytam te Wasze głupoty i się turlam ze śmiechu, jak widzę Waszą logikę rozumowania. Jak ktoś krzywdzi małe dzieci - NA SZNUR! Ale jak idzie o zabijanie jeszcze mniejszych dzieci odkurzaczem - JA, DAWAJ![brecht][rotfl] Normalnie jakbym Monty Pythona oglądał, ale spokojnie, Drodzy Państwo, ja tu tylko przejazdem. smile

Offline

#145 2009-07-23 01:25:25

rezor1991
Użytkownik
Skąd: wziąć na piwo?
Dołączył: 2008-03-11

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

akurat w kwesti samoświadomości, a człowieczeństwa Zgrzyt gruuubo sie mylisz jezor wiedz, że samoświadomość człowiek otrzymuje w wieku ok 2 lat. Więc czy mógłbyś powiedzieć czy 1 roczne dziecko nie jest człowiekiem bo nie ma świadomości swojego bytu ani nie wie czym jest świat wokół niego?

~MasterPLASTER ale sie Ciebie żarty trzymają o 1:11 ^^ akurat dałeś takie porównanie, że mam tyle śmiechu co Ty z takiego rozumowania... płód nie jest dzieckiem, dziecko nie jest nastolatkiem, nastolatek nie jest dorosłym. Równie dobrze możesz sie śmiać z zakazu srzedaży alkoholu do lat 18 i pozwolenie na jego spożywanie 25 latkom. nie ukrywając jest to delikatny tmat i zalrzy od kilku aspektów tak jak w przypdku pedofili. Jeśli babka nic sobie z tego nie robi i co chwila zalicza wpade bo może sie "opróżnić" to nie jest w porządku. Jeśli chodzi o aborcje w przypadkach innych niż gwałt czy uszkodzony płód. Nałożyłbym jakieś sankcje i dał do przeczytania pare broszurk na emat aborcji ale nie zakazywałbym jej(coś jak obecne sprawy rozwodowe: najpierw kontakt z psychologiem, a nóż widelec sie odwidzi i poprawi)


100x100

Offline

#146 2009-07-23 06:36:48

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

jak płód jest uszkodzony to oczywiście, że powinno się powinno usunąć płód - ograniczamy tylko cierpienie matki i dziecka, co do gwałtu, tu mi wszystko jedno sami zadecydujcie, ale to, że komuś się chciało pierdolić i nie ma zamiaru brać za to konsekwencję, to tak jak ja bym mógł zabijać bez obawy przed więzieniem, albo kraść (wracamy do średniowiecza ?!).
Co z tego, że jest za dużo ludzi, ja na 5 starych pierdzieli harować nie będę! więc o fajnej emeryturce zapomnijcie... i to jest powód dla którego aborcja jest nielogiczna, zawsze były, są i będą sierocińce, a największą głupotą jest to, że jak kobieta chce aborcji, a ojciec dziecka chce je wychować to on i tak nie ma nic do gadania, bo jakichkolwiek praw w kwestii dziecka nabiera po jego narodzinach i to jest kolejny powód dla, którego jest przeciw reliktowi przeszłości jakim jest aborcja (prawo do zabijania bez konsekwencji).

Ostatnio edytowany przez luki349 (2009-07-23 06:37:27)

Offline

#147 2009-07-23 09:33:16

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

MasterPLASTER napisał:

ak ktoś krzywdzi małe dzieci - NA SZNUR! Ale jak idzie o zabijanie jeszcze mniejszych dzieci odkurzaczem - JA, DAWAJ!

Nie bez powodu słowa oznaczają to co oznaczają. Płód nie jest człowiekiem, nie jest dzieckiem. Płód to płód.
Ja ze swojej strony popieram eutanazje i aborcje. Aborcja powinna być decyzją kobiety. Inni ludzie, a tym bardziej Kościół Katolicki, nie powinni sie w to mieszać. Doskonałym przykładem jest przypadek 9 letniej Brazylijki, która została zgwałcona przez ojca i zaszła w ciążę. Oczywiście dokonano aborcji. Co Wy byście zrobili? Pozwolili urodzić pomimo że na 99% wystąpiły by powikłania i zagrażało to by Jej życiu? A co zrobił Watykan? Ekskomunikował lekarza, który dokonał aborcji, dziewczynkę i jej rodzinę.
A co do eutanazji. Powinienem móc zadecydować czy mam istnieć i wegetować (bo życiem bym tego nie nazwał) lub żyć i cierpieć, a przy tym i Moi bliscy, czy zakończyć to.


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#148 2009-07-23 09:52:44

ODIN
Użytkownik
Skąd: Malbork
Dołączył: 2009-05-13

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Ja bym ojca wykastrował ale o tym juz było:)


Moje życzenia są piękne jak marzenia lecz moje marzenia są nie do spełnienia...

Offline

#149 2009-07-23 09:58:22

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Jak się nie mylę to w niektórych krajach, gwałt karany jest odcięciem "sprzętu" lub śmiercią.


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#150 2009-07-23 10:06:04

ODIN
Użytkownik
Skąd: Malbork
Dołączył: 2009-05-13

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Śmierć to za łagodna kara Wsadzić takich do jakiegoś zakładu o chlebie i wodzie i jechana z łopatą od rana do nocy...


Moje życzenia są piękne jak marzenia lecz moje marzenia są nie do spełnienia...

Offline

#151 2009-07-23 10:10:43

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

chleb i woda.. nie przesadzacie ? kaszka proteinowa jest bardzo odżywcza a smakuje jak hybryda rzygów z glutami (jadłem.. bleee...), a wystarcza w 110% do przeżycia okej
3 lata takiej diety i byś był w stanie zabić za chleb, a aby nie trafić do więzienia to byś chyba dusze diabłu oddał! więc wądpie aby taka osoba znowu zrobiła to samo...

wracając do aborcji:
gwałty nie zdarzają się codziennie i choroby genetyczne też, więc niby czemu aborcja ma być legalna (oczywiście w tych wypadkach za zgodą lekarzy, itd to aborcja owszem powinna być)

Ostatnio edytowany przez luki349 (2009-07-23 10:14:12)

Offline

#152 2009-07-23 14:51:24

Dżibril
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

"Szczerze, jestem za.
Jeśli człowiek nie przejawia żadnej produktywności a jedynie zawadza i nabija staty w populacji globu. Az mi się jakieś anime przypomniało hmmm Geneshaft i jakaś książka czy film."

A co takiego Ty robisz , że uważasz że jesteś bardziej światu potrzebny ?
Poza tym widze pewną sprzeczność : jeżeli tak Ci zależy na ludzkości , to powinienes opowiedziec sie przeciw aborcji - kazde dziecko ma niemozliwy do oszacowania potencjal , wprowadza roznorodnosc genetyczna i mozna je wychowac na praktycznie kogokolwiek.

"Szczerze wkurza mnie takie wpierniczanie sie komuś w życie skoro ktoś Ci nie szkodzi"

Mnie tez to wkurza . Jak ktos chce kogos zabic to po co mu przeszkadzac skoro to nie jestem ja ? To jego prywatna sprawa i nic nam do niej.

"a teraz wyobraźcie sobie świat w którym aborcja jest zakazana, antykoncepcja też, a domów dziecka nie ma(aktualnie je likwidują w zamian rodzin zastępczych tylko z nimi też problem bo o ile dobrze kojarze max do 8 nieletnich dzieci mogą mieć pod opieką). interesując sie historią i fantastyką widze, że ten świat powoli zmierza do powstania jednego wielkiego totalitarnego państwa"

Hmmm ..... wyobrażam sobie i widze zupelnie co innego nie chce sie rozpisywac , ale moim zdaniem swiat by zmierzal w dokladnie przeciwnym od wymienionego przez Ciebie kierunku.

A co do polityki , UE i komunizmu , to radze sobie doczytac - sam nie jestem w tej materii ekspertem , ale jednak wiem tyle by wiedziec ze nie masz racji.

~ledziux , nie wiem po co sie wypowiadasz skoro wszystko jest dla Ciebie tak oczywiste i to na tyle ze nawet nie che Ci sie przytoczyc zadnych argumentow

"Tylko że ci "ludzie" myślą, funkcjonują, uczą się, poznają, komunikują się ... itd
a płód najwyżej kciuka possie ^^ "

Ktos juz to pisal - male dzieci tez nic innego nie robia.

"Tak samo mamy gdzieś , że ludzie w Iraku giną, to ile Niemców podczas WW II zginęło, to że co chwila ktoś w afryce umiera itd. By zakazać aborcji trzeba by było zakazać zabijania. A że żyjemy w takim świecie gdzie zabijanie w imię ideologi i o ironio w obronie życia, jest na porządku dziennym to raczej nierealne.  No chyba ze stawianie kreski na tych życiach też uważasz za wpływ naturalnego braku współczucia?"

Nie interesuje mnie Irak , IIWW , czy Afryka.Na zabijanie  nie ma ( w Polsce , w Europie ) przyzwolenia. Nie swoich obywateli , nie bez powodu ktory by to usprawiedliwial.

"Jakim prawem, nadałem matce prawo do decydowania nad prawem do życia jej płodu (uffff xD)? A jakim prawem ty to prawo jej zabierasz? (xD) Ona tez ma prawo do szczęście a jeśli uważa ze dziecko jej to zabierze, to woli to zdusić w zarodku ^^ "

A jakim prawem zabieramy ludziom prawo do zabijania sie nawzajem , skoro moze ich to uszczesliwic ? Oni chyba tez maja prawo do szczescia .

"widzę ten świat bez aborcji mata rodzi dziecko bez rączek i nóżek... wesoła rodzinka ^^"

Nie widze powodu , dla ktorego to dziecko niemialoby by szczesliwe. Tak samo rodzice.

"Nie bez powodu słowa oznaczają to co oznaczają. Płód nie jest człowiekiem, nie jest dzieckiem. Płód to płód."
Nikt Ci nigdy nie mówił zeby nie uzywac do tlumaczenia wyrazu ktory tlumaczysz ?

Idac za ciosem , dziecko to dziecko to nie czlowiek wiec mozna je zabic.

Offline

#153 2009-07-23 15:18:55

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

tylko ze ilość kobiet poddających się nielegalnie aborcji liczy się w milionach ^^
Spora część ląduje w szpitalu bo jakiś rybak źle dokonał skrobanki ^^
A tak te miliony miały by zapewnioną pomoc lekarską i psychologa... I zmniejszyło by to skale procederu przestępczego. I co z tego że zakaże się aborcji jak i tak będą jej dokonywać? jedyna różnica będzie w warunkach i ilości kobiet które przeżyją po powikłaniach. No chyba ze dobrze im tak, i mają to na co zasłużyły.. ale wtedy gryzie się to z tym "wielbieniem i ratowaniem życia"

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2009-07-23 15:19:26)

Offline

#154 2009-07-23 15:22:50

Dżibril
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Nic sie nie gryzie. To że przestepstwa sa wciaz popelniane to nie powod by je zalegalizowac. To ze zlodzieje kradna i to w warunkach wyoskiego stresu , czesto ryzykuja zdrowiem nie oznacza ze karadzieze powinny stac sie zgodne z prawem.

Offline

#155 2009-07-23 15:26:11

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Dżibril napisał:

Idac za ciosem , dziecko to dziecko to nie czlowiek wiec mozna je zabic.

Powtórzę się. Nie bez powodu słowa oznaczają to co oznaczają. Dziecko jest człowiekiem.
"Dziecko – w podstawowym znaczeniu młody człowiek, który nie osiągnął jeszcze pełnej dojrzałości."
Człowiek nie oznacza tylko osoby dorosłej, ale także starca, nastolatka, niemowlaka itp.

Ostatnio edytowany przez Tristan (2009-07-23 15:30:55)


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#156 2009-07-23 15:29:48

Tiv
Użytkownik
Dołączył: 2008-10-06

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

aborcja powinna być legalna dla kobiet po gwałcie badź wtedy kiedy płód zagraża życiu matce

a jeśli jakaś pinda nie zdaje sobie sprawy z tego co robi to juz jest jej problem
za głupotę powinno się płacić

Offline

#157 2009-07-23 15:37:50

Dżibril
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Tristan napisał:
Dżibril napisał:

Idac za ciosem , dziecko to dziecko to nie czlowiek wiec mozna je zabic.

Powtórzę się. Nie bez powodu słowa oznaczają to co oznaczają. Dziecko jest człowiekiem.
"Dziecko – w podstawowym znaczeniu młody człowiek, który nie osiągnął jeszcze pełnej dojrzałości."
Człowiek nie oznacza tylko osoby dorosłej, ale także starca, nastolatka, niemowlaka itp.

Jezyk nie byl i nie bedzie nigdy zadnym argumentem. Jest tlko narzedziem do opisu swiata , mysli etc. i tak trzeba go traktowac. Za pomoca jezyka mozna opisac/wykreowac rozne rzeczy , co nie oznacza ze maja one jakikolwiek sens.

To samo tyczy sie zonglerki definicjami - ludzie je wymyslili , ludzie nadali im sens.

Offline

#158 2009-07-23 15:56:31

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Dżibril napisał:

~ledziux , nie wiem po co sie wypowiadasz skoro wszystko jest dla Ciebie tak oczywiste i to na tyle ze nawet nie che Ci sie przytoczyc zadnych argumentow

To niech będą takie argumenty za aborcją.
Wiadomo, że nawet kochając się zabezpieczeniem może się zdarzyć, że dziewczyna zajdzie w ciążę. I co wtedy ? Ma urodzić to dziecko mimo, że go nie chce. Oczywiście ktoś wredny może powiedzieć, że jak nie chce mieć dziecka to ma w ogóle nie uprawiać seksu, ale obecnie to jest bez sensu bo nie po to są zabezpieczenia.
Ktoś inny może powiedzieć, że jeśli tak nie chce dziecka to niech urodzi i odda do adopcji.
Lecz to również nie ma sensu bo ciąża i poród jak się nie chce przez to przechodzić jest czymś bardzo nieprzyjemnym, a nawet ryzykownym więc to rozwiązanie jest gorsze od aborcji.
Oczywiście jest wiele dziewczyn co liczą na stosunek przerywany, kalendarzyk czy inne bzdury. Jak wtedy zachodzą w ciąże to już z ich winy no ale mimo wszystko żeby karać ich za to dzieckiem to przesada. Dlatego aborcja ma więcej zalet bo zawsze trzeba patrzeć z perspektywy tych biedniejszych i pokrzywdzonych.

Offline

#159 2009-07-23 16:09:38

ODIN
Użytkownik
Skąd: Malbork
Dołączył: 2009-05-13

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

Jak kogoś stać na aborcje to co na gumki albo tabletki nie mieli?
Trzaba myśleć mózgiem a nie innymi częściami ciała.

Za głupotę niech płacą a aborcja tylko w przypadku zagrożenia życie lub gwałtu.


Moje życzenia są piękne jak marzenia lecz moje marzenia są nie do spełnienia...

Offline

#160 2009-07-23 16:15:54

Dżibril
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: O wszystkim i o niczym (Never ending story)

"Wiadomo, że nawet kochając się zabezpieczeniem może się zdarzyć, że dziewczyna zajdzie w ciążę"

Takie osoby stanowia ulamek procenta z par wspolzyjacych ze soba. I i tak ciaza wynika z braku ostroznosci/zaniedbania. tapsy+prezer +( w razie gdy gumka zawiedzie )ew. tab. "po" = 100% skutecznosci.

"Dlatego aborcja ma więcej zalet bo zawsze trzeba patrzeć z perspektywy tych biedniejszych i pokrzywdzonych."
Wydaje mi sie ze dziecko jest tu najbardziej pokrzywdzone , bo to jemu grozi sie smiercia.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024