#4101 2014-01-28 19:25:50

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

dajcie mu trochę potrolować, ponieważ liczy się zabawa, a coś czuję, że zbliża się do bana.

Pokaż spoiler
20131005170257.gif

Offline

#4102 2014-01-28 19:26:08

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Wiadomo od dawna, że laudemort to król na shindenie, który kasą z nikim się nie podzieli.
A uploaderzy to murzyni pracujący na swego króla, a to wszystko pod otoczką propagowania animu w Polsce. Tak właśnie działa kapitalizm, drogie dzieci smile


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#4103 2014-01-28 19:31:31

cordo
Użytkownik
Skąd: z zasiedmiogrodu
Dołączył: 2008-05-31

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Yagami_Raito8920 napisał:

Wiadomo od dawna, że laudemort to król na shindenie, który kasą z nikim się nie podzieli.
A uploaderzy to murzyni pracujący na swego króla, a to wszystko pod otoczką propagowania animu w Polsce. Tak właśnie działa kapitalizm, drogie dzieci smile


Więc może oświecisz mnie dlaczego laudemort nie sprzedaje już koszulek z motywem anime na siundenie?
Przecież sprzedając je nadal, byłby jeszcze bogatszy.


"Udzielenie odpowiedzi to uczucie wyższości na chwilę. Nieudzielenie żadnej to uczucie wyższości na całe życie"

bazinga

Offline

#4104 2014-01-28 19:36:10

kiideny
Użytkownik
Dołączył: 2013-09-01

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

cordo napisał:
Yagami_Raito8920 napisał:

Wiadomo od dawna, że laudemort to król na shindenie, który kasą z nikim się nie podzieli.
A uploaderzy to murzyni pracujący na swego króla, a to wszystko pod otoczką propagowania animu w Polsce. Tak właśnie działa kapitalizm, drogie dzieci smile


Więc może oświecisz mnie dlaczego laudemort nie sprzedaje już koszulek z motywem anime na siundenie?
Przecież sprzedając je nadal, byłby jeszcze bogatszy.

Może się nie sprzedawały.
Może nie miał zarejestrowanej działalności handlowej.
Nie wiem jak te koszulki wyglądały ale podejrzewam że znajdowały się na nich wizerunki postaci z anime, więc może nie miał licencji na te wizerunki. (Chyba, że było na nich tylko logo shindena.)

Ostatnio edytowany przez kiideny (2014-01-28 19:37:13)

Offline

#4105 2014-01-28 19:42:44

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Zapewne interes nie przynosił mu zysku, jakiego oczekiwał, więc skończył.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#4106 2014-01-28 19:52:03

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

cordo napisał:
Yagami_Raito8920 napisał:

Wiadomo od dawna, że laudemort to król na shindenie, który kasą z nikim się nie podzieli.
A uploaderzy to murzyni pracujący na swego króla, a to wszystko pod otoczką propagowania animu w Polsce. Tak właśnie działa kapitalizm, drogie dzieci smile


Więc może oświecisz mnie dlaczego laudemort nie sprzedaje już koszulek z motywem anime na siundenie?
Przecież sprzedając je nadal, byłby jeszcze bogatszy.

Jeżeli te koszulki były tak profesjonalne jak layouty na shindenie to się na pewno nie sprzedawały.
Za dużo roboty w porównaniu do zysków. Pewnie musiał by zamawiać te koszulki w detalu...
Sama próba sprzedaży takich koszulek świadczy o tym że w tym wszystkim chodzi o zarabianie, a nie o popularyzacje  hehe  anime w Polsce.
W sumie normalne podejście, nie miał bym nic przeciwko gdyby nie działo się to kosztem tłumaczy którzy nie chcą aby ich napisy były tam udostępnianie.

Offline

#4107 2014-01-28 20:07:42

Marthless
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

pyransc napisał:

nie miał bym nic przeciwko gdyby nie działo się to kosztem tłumaczy którzy nie chcą aby ich napisy były tam udostępnianie.

Są też inne portale z anime, nie tylko Shinden, którzy (chyba niektórzy korzystają jeszcze) z waszych napisów, i też mają problemy, aby je umieścić na stronie. Więc pytanie jest takie, czy jeśli ktoś będzie tak uprzejmy o pytanie na zgodę i jej nie otrzyma, to czy liczy się że ta wiadomość poszła od razu "do listy ignorancji" ?

Offline

#4108 2014-01-28 20:14:28

Sasha1
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2012-02-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Idź zawracać tyłek takimi durnymi pytaniami osobie, która nie wysłała ci bajki.

Offline

#4109 2014-01-28 20:14:38

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Marthless napisał:

Więc pytanie jest takie, czy jeśli ktoś będzie tak uprzejmy o pytanie na zgodę i jej nie otrzyma, to czy liczy się że ta wiadomość poszła od razu "do listy ignorancji" ?

A po polsku, jeśli prosić można?

Offline

#4110 2014-01-28 20:22:16

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Marthless, czyli wg ciebie za każdym razem jak uploader poprosi, musi otrzymać zgodę? Seems legit.

Zgoda to równoznaczność "tak, możesz na moim subach zarabiać" a raczej właściciel stodoły. Nie każdy musi się na to godzić, nie?

Ostatnio edytowany przez kishida (2014-01-28 20:41:38)

Offline

#4111 2014-01-28 20:23:51

Marthless
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@Sir_Ace, chodził oto, iż jeśli ktoś pyta o zgodę osobę z jakieś grupy tłumaczącej, a nie dostał ta osoba w ogóle odpowiedzi... to można liczyć, że ta osoba, która tłumaczyła daną serie to zignorowała tą wiadomość, czyli automatycznie poszła do listy ignorancji  (jednym słowem została ona olana).

Offline

#4112 2014-01-28 20:24:16

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Marthless napisał:
pyransc napisał:

nie miał bym nic przeciwko gdyby nie działo się to kosztem tłumaczy którzy nie chcą aby ich napisy były tam udostępnianie.

Są też inne portale z anime, nie tylko Shinden, którzy (chyba niektórzy korzystają jeszcze) z waszych napisów, i też mają problemy, aby je umieścić na stronie. Więc pytanie jest takie, czy jeśli ktoś będzie tak uprzejmy o pytanie na zgodę i jej nie otrzyma, to czy liczy się że ta wiadomość poszła od razu "do listy ignorancji" ?

Odpisywałem na post dotyczący shindena dlatego odnosiłem się do tego portalu, ale mam takie samo zdanie o wszystkich onlinach które tak postępują.

Na pytanie nie odpowiem bo nie wydaję, nie udostępniam i  nie tłumacze anime.Nie należę do żadnej grupy tłumaczącej anime.

Marthless napisał:

@Sir_Ace, chodził oto, iż jeśli ktoś pyta o zgodę osobę z jakieś grupy tłumaczącej, a nie dostał ta osoba w ogóle odpowiedzi... to można liczyć, że ta osoba, która tłumaczyła daną serie to zignorowała tą wiadomość, czyli automatycznie poszła do listy ignorancji  (jednym słowem została ona olana).

Jeżeli się nie mylę prawa autorskie gasną po 70-ciu latach po śmierci autora, także musisz odczekać trochę zanim udostępnisz takie napisy gdziekolwiek. Brak sprzeciwu nie jest równy ze zgodą autora na wykorzystanie ich gdzie indziej. Bo chyba o to Ci chodzi.

Ostatnio edytowany przez pyransc (2014-01-28 20:29:09)

Offline

#4113 2014-01-28 20:40:13

Marthless
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Marthless, czyli wg ciebie za każdym razem jak uploader po prosi, musi otrzymać zgodę? Seems legit.

Rozumiem, że są "tacy" ludzie co i tak biorą. Ale dajmy np. mnie, iż nie dostane zgody od osoby tłumaczącej. To ta osoba jest według ciebie nie ufna, ok, co do Shindena to nie wiem co laud robi z tą kasą ale jak dołączałem do grupy uplader'a, to nie było takich problemów o dostanie napisów.

Dodam przykład o brak zgody na napisy, od osoby "~takemikazuchi01" dla serii "Ro-Kyu-Bu! SS

Wysłano: 2013-08-16 22:32:42 - od tej daty, jeszcze nic nie zuploadowałem...

Witam i od razu przepraszam za zwłokę. Życie rolnika ciężkim jest.

Co tyczy się zgody, warunki dla wszystkich stron/portali są takie same, a mianowicie:
- info o tłumaczu i grupie
- brak reklam na stronie

Wiem, że reklamy nie leżą w kompetencji uploaderów, jak również wiem, iż nic z tym nie możesz zrobić. Szczerze mówiąc, a raczej pisząc, miałem i mam dylemat odnośnie zgody, bo jak ci zapewne wiadomo, wylewano tu na głowy uploaderów spore ilości jadu/pretensji(z czym poniekąd się zgadzam), ponieważ nie pytali się o zgodę. Ty o nią się zapytałeś i tu narodził się problem. Czytałem wiele o "wojnie" i na ansi, i na shindenie. Każda ze stron obrzuca/ła się obornikiem. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem po stronie ansi. Nie podoba mi się to, że ktoś na mojej dobrowolnej i nieodpłatnej "pracy" zarabia, czy to pośrednio, czy bezpośrednio. Udzielając ci zgody nie byłbym fair w stosunku do osób, którym tejże zgody odmówiłem, więc w ostatecznym rozrachunku moja odpowiedź brzmi: nie. Nie mogę udzielić ci zgody, sumienie mi na to nie pozwala.

Mam nadzieję, że uszanujesz moje zdanie i mimo wszystko nie zuploadujesz odcinków z moimi napisami. Dzięki, że zapytałeś o zgodę.

Moja odpowiedź jest uwzględnione w linku, który podałem (brak zgody oznaczony czerwonym kolorem), i z tego co widzę, nikt tej serii jeszcze nie tykał. Więc kto tu jest takim złodziejem o braku szacunku do osób tłumaczących. (przynajmniej ja tak mam)

pyransc napisał:

Jeżeli się nie mylę prawa autorskie gasną po 70-ciu latach po śmierci autora, także musisz odczekać trochę zanim udostępnisz takie napisy gdziekolwiek. Brak sprzeciwu nie jest równy ze zgodą autora na wykorzystanie ich gdzie indziej. Bo chyba o to Ci chodzi.

O prawach nie będę rozmawiał, więc odpuszczę te rozmowę.

Ostatnio edytowany przez Marthless (2014-01-28 20:45:06)

Offline

#4114 2014-01-28 20:51:09

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Porzuć stanowisko uploadera i przejdź na jasną stronę księżyca
Jak nic nie uploadujesz, laudi i tak cię wykopie, sooner or later oczkod

Ostatnio edytowany przez Yagami_Raito8920 (2014-01-28 20:51:47)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#4115 2014-01-28 20:55:41

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Marthless, no to fajnie. Mogę ci przybić piątkę. Jednak to nadal nie zmienia faktu, że napisy są brane bez pozwolenia, a te co są, nie są usuwane.
Chyba, że piszesz to wszystko po to, by od teraz ludzie pisali "uploaderzy to złodzieje, ale nie Marhless", jeżeli to prawda, a nie pojedynczy przypadek, w końcu na łonlajnach nie siedzę.  oczkod

PS. W ogóle ta seria i tak nieprzetłumaczona. Pytałem się o kontynuacje w jesień, a zaraz będziemy mieć wiosnę...

Ostatnio edytowany przez kishida (2014-01-28 20:57:16)

Offline

#4116 2014-01-28 22:19:16

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

lulucore to taki śmieszek, a wyście go zbanowali :<
no lulz, no fun :<


Ty dulowaty userze!

Offline

#4117 2014-01-28 23:30:28

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Zasłużył. Na jego miejsce przyjdzie 10 oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#4118 2014-02-10 22:17:12

nototaku
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ach ci otaku... I don't even...
206 stron tego tematu na ANSI zachęciło mnie do zrobienia czegoś w rodzaju kompendium na temat downloadu: http://pokazywarka.pl/pobieranie_anime/
To znaczy nie wiem jeszcze czy chce mi się to dalej robić, ale ta pierwsza część jest chyba najbardziej przydatna w tym temacie, o ile w ogóle jest przydatna xD
Online-ludki mogłyby przeczytać zanim zaczną pier...podawać różne mało sensowne argumenty.

Offline

#4119 2014-02-10 22:28:54

wtas
Użytkownik
Skąd: Gorzów Wielkopolski / Poznań
Dołączył: 2011-09-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

W tabelce jest błąd.
Torrenty także umożliwiają oglądanie nie do końca ściągniętego pliku. (Nie wiem czy wszystkie programy, ale w uTorrencie na pewno jest taka opcja.)

Ostatnio edytowany przez wtas (2014-02-10 22:32:19)

Offline

#4120 2014-02-10 22:45:19

nototaku
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@wtas faktycznie, zapomniałem o tym, już poprawione.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024