#6981 2018-05-05 19:24:08

inrig
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Shodimaru23 napisał:
inrig napisał:
Słowianie napisał:

Edit//: Do wakacji nie będzie wcale reklam, ani nic co zarabia na AO. Świeże info (znaleźli sponosora z wyższej półki)  yahoo

Taa... Już widzę tego sponsora i te "świeże info". Kolejna wielka zapowiedź od AO i gejdora, tak jak to miało miejsce w zeszłe wakacje kiedy to niby AO miało wykupić licencje na anime i straszyło wszystkie onlajny... Na słowach się skończyło, więc nie przewiduje żeby było inaczej i tym razem. Najpierw coś zróbcie - później gadajcie.

Gamedor nie ma już nic wspólnego z a-o btw, teraz zarządza tam jakaś nowa pani.

Raczej po prostu przesadził z robieniem z siebie błazna i odsunął się w cień. Coś jak Kaczyński podczas wyborów. Jego sklepik dalej jest mocno promowany na stronie, więc wątpię żeby nie miał nić wspólnego z a-o. smile

Offline

#6982 2018-05-05 19:42:02

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

inrig napisał:
Shodimaru23 napisał:
inrig napisał:

Taa... Już widzę tego sponsora i te "świeże info". Kolejna wielka zapowiedź od AO i gejdora, tak jak to miało miejsce w zeszłe wakacje kiedy to niby AO miało wykupić licencje na anime i straszyło wszystkie onlajny... Na słowach się skończyło, więc nie przewiduje żeby było inaczej i tym razem. Najpierw coś zróbcie - później gadajcie.

Gamedor nie ma już nic wspólnego z a-o btw, teraz zarządza tam jakaś nowa pani.

Raczej po prostu przesadził z robieniem z siebie błazna i odsunął się w cień. Coś jak Kaczyński podczas wyborów. Jego sklepik dalej jest mocno promowany na stronie, więc wątpię żeby nie miał nić wspólnego z a-o. smile

Nie prowadzi już żadnej działalności na tej stronie, jedynie ma u nich reklamę za darmo.
Nie żebym kogoś bronił, ta strona teraz to ściek, mówię po prostu jak jest.


Moja lista anime: klik

Offline

#6983 2018-05-05 20:21:24

inrig
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Shodimaru23 napisał:
inrig napisał:
Shodimaru23 napisał:

Gamedor nie ma już nic wspólnego z a-o btw, teraz zarządza tam jakaś nowa pani.

Raczej po prostu przesadził z robieniem z siebie błazna i odsunął się w cień. Coś jak Kaczyński podczas wyborów. Jego sklepik dalej jest mocno promowany na stronie, więc wątpię żeby nie miał nić wspólnego z a-o. smile

Nie prowadzi już żadnej działalności na tej stronie, jedynie ma u nich reklamę za darmo.
Nie żebym kogoś bronił, ta strona teraz to ściek, mówię po prostu jak jest.

Ciężko mi w to uwierzyć, ale skoro tak mówisz to ok. A znasz może powód jego odejścia? Bo to akurat mogłoby być ciekawe smile_big

Offline

#6984 2018-05-05 20:23:39

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Shodimaru23 napisał:
inrig napisał:
Słowianie napisał:

Edit//: Do wakacji nie będzie wcale reklam, ani nic co zarabia na AO. Świeże info (znaleźli sponosora z wyższej półki)  yahoo

Taa... Już widzę tego sponsora i te "świeże info". Kolejna wielka zapowiedź od AO i gejdora, tak jak to miało miejsce w zeszłe wakacje kiedy to niby AO miało wykupić licencje na anime i straszyło wszystkie onlajny... Na słowach się skończyło, więc nie przewiduje żeby było inaczej i tym razem. Najpierw coś zróbcie - później gadajcie.

Gamedor nie ma już nic wspólnego z a-o btw, teraz zarządza tam jakaś nowa pani.

Gejdora dupa, zozol  oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#6985 2018-05-05 21:08:25

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Yagami_Raito8920 napisał:
Shodimaru23 napisał:
inrig napisał:

Taa... Już widzę tego sponsora i te "świeże info". Kolejna wielka zapowiedź od AO i gejdora, tak jak to miało miejsce w zeszłe wakacje kiedy to niby AO miało wykupić licencje na anime i straszyło wszystkie onlajny... Na słowach się skończyło, więc nie przewiduje żeby było inaczej i tym razem. Najpierw coś zróbcie - później gadajcie.

Gamedor nie ma już nic wspólnego z a-o btw, teraz zarządza tam jakaś nowa pani.

Gejdora dupa, zozol  oczkod

rotfl  rotfl  rotfl


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#6986 2018-05-05 21:46:10

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Yagami_Raito8920 napisał:
Shodimaru23 napisał:
inrig napisał:

Taa... Już widzę tego sponsora i te "świeże info". Kolejna wielka zapowiedź od AO i gejdora, tak jak to miało miejsce w zeszłe wakacje kiedy to niby AO miało wykupić licencje na anime i straszyło wszystkie onlajny... Na słowach się skończyło, więc nie przewiduje żeby było inaczej i tym razem. Najpierw coś zróbcie - później gadajcie.

Gamedor nie ma już nic wspólnego z a-o btw, teraz zarządza tam jakaś nowa pani.

Gejdora dupa, zozol  oczkod

Coś Ci się chyba pomyliło.
Uploadowałem tam 5 lat temu, to prawda, ale jak strona dopiero co powstała, przez pierwszy miesiąc, jak jeszcze nie było z nimi żadnego kłopotu.
Zapewniano mnie, że nie będzie reklam, po jakimś czasie okazało się, że zrobiono mnie w bambuko, dodali je i odszedłem, nie tylko ja, bo i Okami-subs, i jeszcze kilka innych osób.
Jak napisałem do niego w sprawie koparki to dostałem cynk, że rezygnuje z posady i żeby więcej do niego nie pisać w sprawie a-o.ninja.
I w żadnym stopniu go nie bronię, to on dodał reklamy i koparkę, więc proszę mnie tak nie nazywać.

Ostatnio edytowany przez Shodimaru23 (2018-05-05 21:54:22)


Moja lista anime: klik

Offline

#6987 2018-05-05 22:27:44

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Po własnej osobie mogę powiedzieć że przez onlajny poznałem ANSI, więc wiem, że można przejść na drugą stronę.
Ba, wielu użytkowników forum, to z czasu "nowej kreski", to nawróceni xDD
Więc nie hejtować xDD


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#6988 2018-05-05 23:56:17

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Shodi tobie też zdarzało się kraść napisy...


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#6989 2018-05-06 00:50:57

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Cryla7 napisał:

Shodi tobie też zdarzało się kraść napisy...

Była taka sytuacja, ale nie do końca.
Dobrze wiesz, że Gamedor i jego ludzie podrzucali napisy na GaduGadu i mówili, żeby to wrzucać, zaklepywało się serie bieżące, etc.
Wiesz, bo też to robiłeś.
Była taka sytuacja z Sashą, uzyskałem pozwolenie na wrzutkę, po czym zacząłem kodować, etc...
To były moje początki w tym całym kodowaniu, robiłem to tak, jak mi pokazał jakiś człowiek od Gamedora, nie znałem się wtedy na tym, teraz jest trochę inaczej, bo poszedłem do szkoły informatycznej i studia, inna bajka i te sprawy, ale nie ważne.
Wracając do tematu, przekodowałem, wrzuciłem i okazało się, że dubbing jest angielski, no prawda, klapa po całości, odezwał się do mnie Sasha w tej sprawie, że go to zabolało, oczywiście usunąłem to "dzieło" i poprawiłem na japoński.
Kilka dni lub tygodni później wrzuciłem coś innego od Sashy, nie wiedziałem, że potrzebna jest zgoda na każde napisy z osobna, miałem wtedy chyba 15lat, trochę nie ogarniałem wtedy tych wszystkich zasad.
Sasha napisał do mnie i chyba do kogoś jeszcze, że nie udzielił mi zgody na to i zapytał, czemu to wrzuciłem.
Odpowiedziałem, że nie wiedziałem, że na każde napisy trzeba brać zgodę, po czym usunąłem wszystkie filmy z napisami od Sashy z kont playerowskich i obie strony były zadowolone.

Były też przypadki, że dostawałem napisy od Gamedora lub kogoś innego ze strony i po prostu kazał mi je wrzucić, dawał mi tylko czcionki i link do torrentu, żeby przekodować i wrzucić, tak też robiliśmy, na pewno pamiętasz.
Oczywiście pisali nam "zgoda udzielona, zielone światło", po czym oczywiście okazuje się, że zgody nie ma i tłumacze przyszli na chatango, które tam wtedy było i pisali, żeby to usunąć.

Robiłem bardzo dużo dla tej strony, poświęcałem jej po nawet 8 godzin dziennie.
Przez miesiąc praktycznie tylko dzięki mnie żyła, wrzucałem po 5-10 odcinków pod rząd.
To była chyba 2-3 klasa gimnazjum, pamiętam, że czułem satysfakcję z korzystania z tak zaawansowanego programu jak MeGUI.
Gamedor znalazł sobie łatwe mięso armatnie, wiedział, że w takim wieku mogę być naiwny.

Po tamtych sytuacjach zdecydowałem się opuścić to śmietnisko.
Nie mówię, że byłem święty, dalej nie jestem, trochę złego też w tym wszystkim narobiłem, pomogłem tej stronie urosnąć, ale nie babram się już w onlajnach od pięciu lat i nie mam już nic wspólnego z żadną stroną tego typu.

Ostatnio edytowany przez Shodimaru23 (2018-05-06 01:27:14)


Moja lista anime: klik

Offline

#6990 2018-05-06 02:12:14

haraj
Użytkownik
Dołączył: 2017-07-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Jestem tu nowy, więc nie jestem into te wszystkie dramy i kopiowanie napisów, ale imo wypominanie komuś czegoś, co zrobił 5 lat temu jak był w gimnazjum jest trochę głupie.

Offline

#6991 2018-05-06 09:31:31

roobalek
Użytkownik
Dołączył: 2014-04-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

haraj napisał:

(...) wypominanie komuś czegoś, co zrobił 5 lat temu jak był w gimnazjum jest trochę głupie.

Głupie? Niekoniecznie.
Punkt widzenia zależy od... przyjętego systemu wartości.
Jeżeli komuś przyświecają wartości modelu "bezstresowo róbta co chceta", to i owszem, przywoływanie zdarzeń z przeszłości może być dla niego głupie.
Jeżeli komuś przyświecają wartości modelu "pewnych rzeczy: -nie wypada robić, -się nie robi, -robienie jest niedopuszczalne", to przywoływanie zdarzeń z przeszłości nie będzie dla niego głupie.

Offline

#6992 2018-05-06 10:17:25

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

roobalek napisał:
haraj napisał:

(...) wypominanie komuś czegoś, co zrobił 5 lat temu jak był w gimnazjum jest trochę głupie.

Głupie? Niekoniecznie.
Punkt widzenia zależy od... przyjętego systemu wartości.
Jeżeli komuś przyświecają wartości modelu "bezstresowo róbta co chceta", to i owszem, przywoływanie zdarzeń z przeszłości może być dla niego głupie.
Jeżeli komuś przyświecają wartości modelu "pewnych rzeczy: -nie wypada robić, -się nie robi, -robienie jest niedopuszczalne", to przywoływanie zdarzeń z przeszłości nie będzie dla niego głupie.


Jeśli chcesz, możesz wyznawać taki sposób myślenia, jednak pamiętać należy też, że człowiek nie bydło (choć zdarzają się wyjątki) i zdanie może zmienić.
W życiu robi się pewne rzeczy, których się potem żałuje, ale ludzie, mówimy tu na japońskich bajkach. Jest sens tak długo pieklić się o taką sprawę i na każdym kroku wypominać komuś, że ileś lat temu robił na chwałę jakiegoś onlajna? Jeśli to co napisał Shidomaru jest prawdą i sprawa tamtych serii upniętych bez pozwoleń została zakończona miedzy nim a danymi tłumaczami, to po co po raz n-ty się nad tymi odcinkami roztrząsać? Inna sprawa, gdyby się tego wypierał, ale w swoim ostatnim poście się przecież do tego (możliwe, że ponownie) przyznał.

Równie dobrze można obecnym zatwardziałym przeciwnikom onlajnów, którzy coś tam kiedyś robili przy tych ninjach, czy shindenach nieustannie wypominać ich przeszłość, a nawet pokusić się o oskarżenia o dwulicowość ( bo jak to kiedyś je lubił, teraz nimi gardzi?!?!?!). Wszystko fajnie róbcie co chcecie, ale czy ma to sens? Zmienili swoje nastawienie do tematu, wyjaśnili sobie sprawy i gitara, niech im anime rozrywką będzie.

Jeśli już chcecie z onlajnami walczyć, to marnowanie czasu na krytykę kogoś, kto zmienił już swoje zdanie jest niezbyt dobrym pomysłem (no chyba, że tak jak ja piszesz po to, żeby się czym przez kilka minut zająć smile ). Sam nie przepadam za obecnym trendem, w który pchają się polskie strony z anime, ale jako tłumacz przymykam na to oko, jeśli taki onlajn o moje subki poprosi. W sumie ja to i tak już wydałem, a jak ktoś ma okazję parę groszy z reklam na tym zarobić, to brawo, nawet jeśli wychodzi na Janusza biznesu, to jednak na cole z biedry ma. A jakby któremuś coś odwaliło i chciał mi się w jakiś sposób odwdzięczyć, to profit x2. Ostatecznie i tak każdy może sobie wybrać, czy chce coś ode mnie oglądać online czy przez pobranie video i napisów. Byłem, jestem i będę w obu miejscach smile Zawsze publikuję listę onlajnów z pozwoleniami, by widzowie, których mimo wszystko gryzłoby sumienie, znaleźli taki onlajn, który pozwolenie otrzymał.

A jeśli ktoś nie pyta się nawet o zgodę? Jeśli jest wierzący, to niech wie, że przyjdzie kryska na matyska, jeśli jest ateistą, niech ma świadomość, że i tak nie ma co być takim cebulakiem, bo nawet jak coś będzie z tego miał, to i tak kiedyś skończy 2 metry pod ziemią (mimo wszystko źle im nie życzę, więc niech stanie się to jak najpóźniej).

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2018-05-06 10:18:36)

Offline

#6993 2018-05-06 10:57:11

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

A-O ma pierdylion reklam O_o.  Ciekawe  czy dalej wciskają programy do skryptu do kopania BT ;>


ファンのファンのために

Offline

#6994 2018-05-06 10:59:48

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Buffalolo napisał:

Sam nie przepadam za obecnym trendem, w który pchają się polskie strony z anime.

To nie jest nawet trend polskich onlajnów. Cały internet to z roku na rok coraz gorszy syf. Przynajmniej w temacie "darmowych treści", bo na nagle wszyscy jakoś poczuli, że muszą coś z tego mieć. Na obecne Lyrical Nonsense nie mogę nawet patrzeć, bo niedobrze mi się robi. Liczą sobie po 20$ za przetłumaczenie głupiej piosenki, a jak ktoś nie ufunduje, to robią miesiącami. Albo i wcale. Koparki na stronie też zresztą mają i przy przeglądaniu czegokolwiek od razu się $$$ odpala. A na stronie oczywiście nic o tym nie piszą. No i pomyśleć, że jeszcze do niedawna robili sprawnie całe sezony bez żadnych dotek i koparek.

ANSI to z kolei taka strona starej daty – tylko ważne rzeczy (proste UI, szybkie ładowanie), zero syfu z reklamami i innymi niespodziankami. Nie wiem, może po prostu kiedyś trawa była bardziej zielona, ale nie kojarzę, żeby wcześniej internet przypominał koparkowe onlajny. Raczej właśnie było to w stylu ANSI. No i tu dalej ludzie murzynią, bo lubią. Bez przycisku do paypala przy nicku tłumacza.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2018-05-06 11:00:48)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#6995 2018-05-06 11:45:03

Grucha00
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-13

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:

No i tu dalej ludzie murzynią, bo lubią. Bez przycisku do paypala przy nicku tłumacza.

I dlatego nowi tłumacze często uciekają na takie a-0, tutaj napiszą im prawdę o ich wydaniu, a ci z płaczem, że to nie prawda, bo nikt się tutaj na tym nie zna. Młodzi nie lubią krytyki i to jest ich bolączka.

Offline

#6996 2018-05-13 00:49:25

Arisa85
Użytkownik
Skąd: Zatory
Dołączył: 2016-05-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Nie wiem jak wy, ale ja mam mozilla i opera i ściągam za pomocą wtyczek/rozszerzenia z a-o.ninja bez problemu. Nawet nie muszę odblokowywać moich wtyczek adblock i nadal mi odtwarza na a-o.ninja.


Arisa85.jpg
[size=1]Anime-Planet.com - anime | manga | watch anime online[/size]

Offline

#6997 2018-05-13 09:59:36

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Arisa85 napisał:

Nie wiem jak wy, ale ja mam mozilla i opera i ściągam za pomocą wtyczek/rozszerzenia z a-o.ninja bez problemu. Nawet nie muszę odblokowywać moich wtyczek adblock i nadal mi odtwarza na a-o.ninja.

Ja też być sciągać z A-0 za pomocą programa IDMa, być okej tera, bo reklama antyadblokować off.


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#6998 2018-05-13 10:10:04

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

LagoonCompany napisał:
Arisa85 napisał:

Nie wiem jak wy, ale ja mam mozilla i opera i ściągam za pomocą wtyczek/rozszerzenia z a-o.ninja bez problemu. Nawet nie muszę odblokowywać moich wtyczek adblock i nadal mi odtwarza na a-o.ninja.

Ja też być sciągać z A-0 za pomocą programa IDMa, być okej tera, bo reklama antyadblokować off.

Znowu piszesz po pijaku?


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

#6999 2018-05-13 11:03:44

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Tak xD
Ale to nie zmienia faktu że nanoadbloker jest wykrywany na AO, a Słowianie (gejdor?) napisał że mają sponsora i niby reklam teraz nie ma jezor.
Ale bałbym się sprawdzać, bo szkoda mi dysku :PP.


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#7000 2018-05-13 11:07:52

Eftar
Użytkownik
Dołączył: 2014-11-24

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

LagoonCompany napisał:

Tak xD
Ale to nie zmienia faktu że nanoadbloker jest wykrywany na AO, a Słowianie (gejdor?) napisał że mają sponsora i niby reklam teraz nie ma jezor.
Ale bałbym się sprawdzać, bo szkoda mi dysku :PP.

Taki sponsor, że blokowane 18 reklam i jedna koparka na stronie głównej. XD!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024