#7021 2018-05-18 22:46:41

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Archer napisał:

MKV FHD

Ale co to znaczy "FHD"? Bo wiesz, HIDIVE np. ma FHD, które wygląda gorzej niż szrotowe 720p z pirackich onlajnów. Ustawili crf22 (powtarzam, crf22 dla 720p) i zadowoleni.

Hunter Killer napisał:

Gdyby powiedział, że bez znajomości kultury i obyczajów z tamtych rejonów bym tego nie zrozumiał, bym się zgodził.

Ja tam oglądam ten syf od prawie dziesięciu lat i dalej więcej nie wiem, niż wiem. No bo plz, co mi po tym, że typ mówi do laski "kun", jak nie mam zielonego pojęcia, dlaczego tak jest. Już lepiej jest wywalić ten sufiks, bo tylko mota.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7022 2018-05-18 23:11:54

Archer
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-26

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:
Archer napisał:

MKV FHD

Ale co to znaczy "FHD"? Bo wiesz, HIDIVE np. ma FHD, które wygląda gorzej niż szrotowe 720p z pirackich onlajnów. Ustawili crf22 (powtarzam, crf22 dla 720p) i zadowoleni.

No i? Płacisz 2,91 zł za odcinek lub abonament na wszystko co mają. Ja kupuję blureje z amazona, płacę za CR, Netflix i Amazon Prime Video, więc sory, ale to są groszowe sprawy - 15 zł abonamentu czy 34,90 zł za serial, wiec daruj sobie rozważania na temat jakości wideo oczkod

Ostatnio edytowany przez Archer (2018-05-18 23:13:04)

Offline

#7023 2018-05-18 23:20:33

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Grosz czy nie grosz, płacisz za produkt, który chciałbyś mieć. Więc sry, ale dla mnie oszczędny encode nie przejawia żadnej wartości.
Co do Netflixa, sam go posiadam i w sumie nie mam zastrzeżeń. Nawet starają się teraz przy tłumaczeniach. Irytuje mnie jedynie ten kulawy timing. Chociaż to i tak tylko anime, bo seriale oglądam z polskim audio.

W sumie problem z piratami jest też taki, że za darmo ogląda się po prostu lepiej. Lepszy obraz, lepsze napisy.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7024 2018-05-18 23:32:39

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Archer napisał:

Widzę, że już torrentowi rycerze i grammar nazi, szlachta fansuberska sra na kogoś, kto oprócz streamingu oferuje całe anime za 35 zł w MKV FHD i z napisami (które nie wypalają oczu), na własność, do pobrania. No i streaming. 

Fansuberstwo przewiduje zachęcanie do wspierania legalnych źródeł... A właśnie... jestem na ANSI xD Pardon.

Fakt, trochę krytyki się nazbierało, ale w większości nie dotyczy ona samej inicjatywy "legalnego streamingu", a wybranych zastosowanych rozwiązań jej zarządzania.

Ceny wydają się być OK, jednak jeśli za samo Amagiri należy zapłacić 35 zł, to chciałbym wiedzieć jak to anime się prezentuje we wszystkich aspektach posiadania wersji premium. Wystarczyłoby udostępnić te wszystkie FullHD, lektora itp za darmo do pierwszego odcinka, by później nie narażać się na komentarze typu "Kupiłem kota w orku. Oddawać moje pieniądze!"
Jak dla mnie, nowe przedsięwzięcia powinny jak najbardziej się reklamować puszczając oczko do widza. Kłania się tu teoria kosztów pozyskiwania klienta, która mówi, że bardziej opłaca się złapać i utrzymać klienta przy sobie, niż cały czas szukać nowych nabywców. Oczywiście warto byłoby tu wspomnieć o cyklu życia produktu ( w tym przypadku strony) z wyszczególnieniem jego początkowej fazy - zwiększone wydatki na rozruch, by zachęcić klienta, przy czym wydatki nie muszą być określane tylko w formie finansowej, a raczej inwestycjami posiadanego już kapitału, czyli jak wspomniałem wcześniej przykładowo udostępnieniem choćby 1 odcinka w wersji premium. Koncepcji na promocję strony jest wiele.
15 cebulionów za miesiąc? OK, choć obecnie nie ma sensu za to płacić (bo jeszcze nic tam nie ma), więc nie widzę nic złego w wypowiedziach mówiących o tym, że z tym wydawaniem gotówki lepiej się póki co wstrzymać. Chętnie widziałbym ich sukces, ale po co miałbym inwestować w coś co nie daje mi żadnych gwarancji, że będę mógł z tego skorzystać. Będzie więcej anime, to się zobaczy.

Co do kwestii stylu napisów:
To forum chyba istnieje po to, by takie kwestie poruszać. Czy z -kunem, czy bez niego? Jak bardzo polski podkład dialogowy różni się od napisów ( wątpię, by aktorzy czytali sufiksy)?

Obecnie nie ma co polecać stronki, której nawet się nie zna. Wspieranie legalnych źródeł owszem, ale wspieranie pustkowia? Nie widzę sensu.

Wszystko zatem rozkłada się o to, że nie ma czym się emocjonować, skoro strona jest w wieku wczesnodziecięcym.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2018-05-18 23:38:05)

Offline

#7025 2018-05-18 23:34:21

reddd
Użytkownik
Skąd: Warszawa/Puck
Dołączył: 2011-10-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Archer napisał:

Fansuberstwo przewiduje zachęcanie do wspierania legalnych źródeł... A właśnie... jestem na ANSI xD Pardon.

Obruszyłeś się, bo ktoś śmiał skrytykować zostawianie sufixów? Bo nie ogarniam trochę. Nikt tutaj nie bojkotuje projektu, tylko przedstawia fakty o niskiej cenie, kiepskiej ofercie i lenistwie w zostawianiu sufixów. smile_lol Sam też zacząłeś coś pisać MKV FHD, więc Kamiyan ci grzecznie odpisał, że to nic nie znaczy. Inicjatywa spoko, ale start tego projektu trochę fail. Takie drugie Anime Eden, tylko że w wersji cyfrowej. Szkoda tylko że czuć smród wygórowanego ego, które na moje oko może poskutkować szybkim zamknięciem imprezy, jeśli "fani nie docenią takiego przełomowego rozwoju rynku ze świetną ofertą startową".  oczkod

Ostatnio edytowany przez reddd (2018-05-18 23:36:16)


XX1BYr3.gif

Offline

#7026 2018-05-19 00:02:21

AtoMan
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

seba609 napisał:

I zakładam, że korekta polegała na dodaniu sufiksów xD

Bufallo napisał:

Jak bardzo polski podkład dialogowy różni się od napisów ( wątpię, by aktorzy czytali sufiksy)?

Za stroną, jeszcze raz:

Polskie napisy powstały z połączenia dwóch tłumaczeń. Tłumaczenie pierwsze: Studio PDK – Kamil Pozorski, Dagmara Niemiec, Mariusz G. Jaskot. Tłumaczenie drugie: wydawnictwo Animagia.pl – Tomasz Lewoc.

Polskie audio jest dziełem Studio PDK. Wydawnictwo Animagia.pl nie wprowadziło w nim żadnych zmian.

Sufiksów w audio w każdym razie nie ma i nie zauważyłem, żeby psuło to jakiekolwiek relacje i takie tam xD

reddd napisał:

Takie drugie Anime Eden, tylko że w wersji cyfrowej.

Nie widzę żadnych podobieństw póki co, chociaż... xD

Online

#7027 2018-05-19 03:10:08

meowchin
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-23

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:
Archer napisał:

MKV FHD

Ale co to znaczy "FHD"? Bo wiesz, HIDIVE np. ma FHD, które wygląda gorzej niż szrotowe 720p z pirackich onlajnów. Ustawili crf22 (powtarzam, crf22 dla 720p) i zadowoleni.

10-bitowe VP9 2500kbps, raczej powinno to wyglądać nieźle.
Tylko ten wybór kodeków trochę słaby. Wiele ludzi nie będzie potrafiło tego odtworzyć, szczególnie na telewizorach i innych badziewnych odtwarzaczach. Ale koszty licencyjne MPEGa pewnie są niemałe.

Offline

#7028 2018-05-21 15:02:20

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Gdyby ktoś chciał zobaczyć, jak się to prezentuje, a nie chce oglądać w przeglądarce czy cuś...
https://drive.google.com/file/d/1YRWOxw … RHzUz/view

Ostatnio edytowany przez Takto ^_^ (2018-05-21 15:02:35)

Offline

#7029 2018-05-21 20:18:33

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Takto ^_^ napisał:

Gdyby ktoś chciał zobaczyć, jak się to prezentuje, a nie chce oglądać w przeglądarce czy cuś...
https://drive.google.com/file/d/1YRWOxw … RHzUz/view

I tak jestem przeciwny płaceniu za coś takiego.
Niby dlaczego jakiś polak ma zarabiać na japońskiej produkcji...
Równie dobrze moglibyśmy płacić wszystkim onlajnowcom.

Ostatnio edytowany przez Shodimaru23 (2018-05-21 20:22:19)


Moja lista anime: klik

Offline

#7030 2018-05-21 20:33:23

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Shodimaru23 napisał:
Takto ^_^ napisał:

Gdyby ktoś chciał zobaczyć, jak się to prezentuje, a nie chce oglądać w przeglądarce czy cuś...
https://drive.google.com/file/d/1YRWOxw … RHzUz/view

I tak jestem przeciwny płaceniu za coś takiego.
Niby dlaczego jakiś polak ma zarabiać na japońskiej produkcji...
Równie dobrze moglibyśmy płacić wszystkim onlajnowcom.

Tu jest znacząca różnica między onlajnami, a licencjonowaną dystrybucją.
Onlajny sobie wrzucą i co uzbierają to ich, natomiast jeśli ktoś prowadzi legalną dystrybucję, oznacza to, że musiał otrzymać na to licencje, a co za tym idzie musiał wcześniej za nią zapłacić.

Nie mam czasu się rozpisywać, bo tłumaczę, ale pewnie zaraz polecą posty obszerniejsze smile

Offline

#7031 2018-05-21 20:44:17

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Shodimaru23 napisał:
Takto ^_^ napisał:

Gdyby ktoś chciał zobaczyć, jak się to prezentuje, a nie chce oglądać w przeglądarce czy cuś...
https://drive.google.com/file/d/1YRWOxw … RHzUz/view

I tak jestem przeciwny płaceniu za coś takiego.
Niby dlaczego jakiś polak ma zarabiać na japońskiej produkcji...
Równie dobrze moglibyśmy płacić wszystkim onlajnowcom.

Waneko, JPF, Studio JG itd. też zamknąć, co będą se zarabiać na japońskich produkcjach rotfl


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#7032 2018-05-21 20:56:17

tiger316
Użytkownik
Skąd: Ozorków
Dołączył: 2014-04-06

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Shodimaru23 napisał:
Takto ^_^ napisał:

Gdyby ktoś chciał zobaczyć, jak się to prezentuje, a nie chce oglądać w przeglądarce czy cuś...
https://drive.google.com/file/d/1YRWOxw … RHzUz/view

I tak jestem przeciwny płaceniu za coś takiego.
Niby dlaczego jakiś polak ma zarabiać na japońskiej produkcji...
Równie dobrze moglibyśmy płacić wszystkim onlajnowcom.

Jeśli masz ochotę płacić za reklamy, koparki i  kupa jakość wszystkiego, droga wolna. rotfl


"Please shut talking now." - Yuzuki Shiraishi
"This show right here...this is some quality because I was just bitchslapped by an unexpected wave of what the fuckery." - some guy about Flip Flappers
MAL, AniList

Offline

#7033 2018-05-21 21:49:27

paweloszu
Użytkownik
Dołączył: 2016-06-21

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Obejrzałem pierwszy odcinek i muszę stwierdzić, że jakość napisów jest całkiem dobra(pomijając kwestię pozostawionych sufiksów - mi się to podejście nie podoba), styl i sposób wypowiadania się postaci odpowiedni do sytuacji. Jakość wideo jest w porządku, wygląda lepiej niż wiele bajek na Crunchyroll'u, do a-o nie ma co porównywać, inna liga. Zaś co się tyczy lektora... radzę każdemu omijać szerokim łukiem, wypowiedzi postaci żeńskich są czytane przez kobietę, a męskich, przez faceta. Wypada to jak rosyjski fanowski lektor, gdzie często nasi koledzy ze wschodu stosują podobne urozmaicenie. Ogólnie rzecz ujmując umiarkowanie polecam to wydanie pod warunkiem oglądania z napisami(chyba że kogoś szlag trafia od sufiksów). Zobaczymy co będzie dalej, czy uzyskają następne licencje, bo na dzień dzisiejszy jedną bajką sprzed kilku lat to rynku nie zwojują.

Offline

#7034 2018-05-21 21:56:44

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Takto ^_^ napisał:

Gdyby ktoś chciał zobaczyć, jak się to prezentuje, a nie chce oglądać w przeglądarce czy cuś...
https://drive.google.com/file/d/1YRWOxw … RHzUz/view

Po pobraniu na dysk nie chce się odtworzyć i używa jakiegoś dziwnego kodeka.
W przeglądarce działa OK.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7035 2018-05-21 22:03:21

paweloszu
Użytkownik
Dołączył: 2016-06-21

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@Kamiyan
U mnie odtwarza prawidłowo w mpv oraz vlc.

Offline

#7036 2018-05-21 22:32:28

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

tiger316 napisał:
Shodimaru23 napisał:
Takto ^_^ napisał:

Gdyby ktoś chciał zobaczyć, jak się to prezentuje, a nie chce oglądać w przeglądarce czy cuś...
https://drive.google.com/file/d/1YRWOxw … RHzUz/view

I tak jestem przeciwny płaceniu za coś takiego.
Niby dlaczego jakiś polak ma zarabiać na japońskiej produkcji...
Równie dobrze moglibyśmy płacić wszystkim onlajnowcom.

Jeśli masz ochotę płacić za reklamy, koparki i  kupa jakość wszystkiego, droga wolna. rotfl

Przecież onlajnowce oferują dokładnie to samo, co ta strona, czyli usunięcie reklam.
Nie bronię tu onlajnów, broń boże.
Na szacunek trzeba sobie zapracować.
Taka "firma"/witryna, która dopiero co powstała też - bez wyjątków.
Wykupowanie abonamentu na tej stronie, żeby zobaczyć jedno, dwa anime... (bo tylko tyle pewnie tam jest)

Hunter Killer napisał:
Shodimaru23 napisał:
Takto ^_^ napisał:

Gdyby ktoś chciał zobaczyć, jak się to prezentuje, a nie chce oglądać w przeglądarce czy cuś...
https://drive.google.com/file/d/1YRWOxw … RHzUz/view

I tak jestem przeciwny płaceniu za coś takiego.
Niby dlaczego jakiś polak ma zarabiać na japońskiej produkcji...
Równie dobrze moglibyśmy płacić wszystkim onlajnowcom.

Waneko, JPF, Studio JG itd. też zamknąć, co będą se zarabiać na japońskich produkcjach rotfl

Tak, rzeczywiście, może źle to zabrzmiało, ale chodziło mi o to, co napisałem w odpowiedzi do tiger316.

Ostatnio edytowany przez Shodimaru23 (2018-05-21 22:34:35)


Moja lista anime: klik

Offline

#7037 2018-05-21 23:16:32

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Wydawnictwo Animagia jeszcze nic nie wydało choć się tak nazwało, a planuje nikomu nie znane animacje nawet nie klasy B i C..., choć jakiś sposobem ma jedno anime od 2x2, a ci coraz to starsze tytuły prezentują u coraz to bardziej egzotycznych operatorów, i są w jakimś dziwnym związku z Anime Eden, które chce sprzedawać anime na litość... Toż to kiepsko dobrana komitywa. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że będzie to klapa numer trzy.

Offline

#7038 2018-05-21 23:16:35

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Shodimaru23 napisał:

Tak, rzeczywiście, może źle to zabrzmiało, ale chodziło mi o to, co napisałem w odpowiedzi do tiger316.

Znaczy się... Biznesplan jest na takim poziomie, że padną tak szybko... jak powstali. Chyba że zaraz ruszy kilka innych pozycji/pomyślą o jakiś trialach testowych.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#7039 2018-05-21 23:26:35

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Hunter Killer napisał:
Shodimaru23 napisał:

Tak, rzeczywiście, może źle to zabrzmiało, ale chodziło mi o to, co napisałem w odpowiedzi do tiger316.

Znaczy się... Biznesplan jest na takim poziomie, że padną tak szybko... jak powstali. Chyba że zaraz ruszy kilka innych pozycji/pomyślą o jakiś trialach testowych.

Raczej musieliby się wykosztować na jakiś hit z przyszłego sezonu i pilnować zażarcie by jakieś anime online nie wstawiało odcinków. Ależ to by była tragedia, gdyby nie było na anime online odcinków SAO i Tytanów...

Offline

#7040 2018-05-21 23:40:32

AtoMan
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Tak na marginesie - dwugłosowa opcja jest dostępna do odcinków 1-6, 7-14 to już nieco bardziej "klasyczny" lektor, chociaż nie powiem, żeby mnie to specjalnie kręciło. Natomiast trop "rosyjski" jest słuszny, bo np. SAO leciało na antenie rosyjskiego 2x2 w podobnej wersji, więc nie jest to "opcja fanowska", a coś, co istnieje na wschodzie i całkowicie wyparło drętwego dziada.

Nesbro napisał:

u coraz to bardziej egzotycznych operatorów

Tu muszę się sprzeciwić, bodaj są dostępni u kilku operatorów z pierwszej dziesiątki, a od początku byli we względnie popularnym Jamboksie oczkod

Online

Stopka forum

© Animesub.info 2024