#841 2013-01-17 00:41:59

pbzowski
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-23

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

SoheiMajin
a ok, możesz np. zrobić domene POPRAWILEM.pl i tam, żeby otwierało wp.pl w ramach jednej sekcji a w ramach innej wyświetlało reklamę. Z tego co wiem to jest legalne. Tak długo jak nie będziesz, przechwytywał prywatnych danych użytkowników. Tylko czy ma to jakiś sens? Pytanie czy opłaca się mieć taką domenę, gdyż będziesz musiał ponosić koszty utrzymania, a bądźmy szczerzy, że mało realna szansa jest na to, że ktoś na tę stronę wejdzie z googla (silnik wyszukujący googla jest trochę uciążliwy dla mało popularnych stron)

L0NG3r napisał:
DUDi napisał:

Mam prawo ściągać filmy!
Polecam też bliższe zapoznanie się z portalem i całą prowadzoną w związku z tym akcją.

Zaprezentujmy dróżkę:
Legalnie kupiona płyta --> legalnie słuchana płyta --> nielegalnie udostępniana płyta --> legalnie ściągana płyta.
Czyli wpierdzielaj skradziony chleb, ale się nim nie dziel, bo pójdziesz siedzieć  madrala.

Dokładnie okej
art z niebezpiecznika - tutaj mamy kolejną wypowiedź w tej sprawie


coellus napisał:

Dobra, mnie się nie chce więcej wałkować tego samego, zwłaszcza że temat był wałkowany, przepraszam za wyrażenie, pierdyliard razy, żeby tylko w tym jednym temacie, a nie podobnych 15.

Przy okazji w świetle słów kolegi (o ile są prawdziwe, bo cały czas biorę na to poprawkę), analogicznie siundenowi inne serwisy mogą zapieprzać wideo ile się żywnie spodoba.

W sumie to jest nawet myśl, zamiast zdejmować stronę, zabierać im kasę z reklam, podpieprzając wideo, odpowiednie pozycjonowanie i voila, niech rachunki za serwer zapłacą z własnej kieszeni smile_lol

Dokładnie, Shinden swojego czasu miał nawet taki tekst, "wrzucone dla shinden bla bla, ... osoba która to wrzuciła jest złodziejem bla bla", teraz dają coś w stylu "wrzucone dla shinden bla bla, u nas na stronie się pojawi nowy odcinek szybciej bla bla"
z tym, że ciężko nazwać shindena czymś innym niż dobrze upakowanym forum, co więcej nie ma serwera plikowego dla anime, więc  w świetle prawa właściciel shindena ma czyste ręce, bo to jest nic innego jak forum, użytkownicy wrzucają filmy, zakładają tematy itd.

Ostatnio edytowany przez pbzowski (2013-01-17 01:15:15)

Offline

#842 2013-01-17 00:44:11

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Nie, bo to ja pisałem o wp, a nie on.

L0NG3r napisał:

Zaprezentujmy dróżkę:
Legalnie kupiona płyta --> legalnie słuchana płyta --> nielegalnie udostępniana płyta --> legalnie ściągana płyta.
Czyli wpierdzielaj skradziony chleb, ale się nim nie dziel, bo pójdziesz siedzieć  madrala.

Dlaczego skradziony? Idziesz sobie dróżką i widzisz, że leży, więc bierzesz. Nie Twoja sprawa, kto go tam położył - może piekarz?

Offline

#843 2013-01-17 00:50:27

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

SoheiMajin napisał:

Nie, bo to ja pisałem o wp, a nie on.

L0NG3r napisał:

Zaprezentujmy dróżkę:
Legalnie kupiona płyta --> legalnie słuchana płyta --> nielegalnie udostępniana płyta --> legalnie ściągana płyta.
Czyli wpierdzielaj skradziony chleb, ale się nim nie dziel, bo pójdziesz siedzieć  madrala.

Dlaczego skradziony? Idziesz sobie dróżką i widzisz, że leży, więc bierzesz. Nie Twoja sprawa, kto go tam położył - może piekarz?

Tak samo myślę, gdy widzę dziewczynę bitą i gwałconą przed bandę facetów - przecie to masochizm z parafilią być może  oczkod.


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#844 2013-01-17 00:59:08

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Nie ma to jak stawianie prawa autorskiego na równi z gwałtami. Ale żeby nie było - to tylko i wyłącznie Twoja sprawa, co myślisz.

Rozumiem, że plików nie pobierasz, skoro to przestępstwo tak ciężkiej wagi.

Ostatnio edytowany przez SoheiMajin (2013-01-17 00:59:45)

Offline

#845 2013-01-17 01:15:34

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

SoheiMajin napisał:

Nie ma to jak stawianie prawa autorskiego na równi z gwałtami. Ale żeby nie było - to tylko i wyłącznie Twoja sprawa, co myślisz.

Rozumiem, że plików nie pobierasz, skoro to przestępstwo tak ciężkiej wagi.

Po prostu jak mam wątpliwości, czy coś jest słuszne czy nie, to uwielbiam to wyolbrzymiać, wtedy mam 99% pewność trafności odpowiedzi. Pobieram, robię to świadomie. Osoby, które pobierają, myśląc, że to piekarz położył, i tak oszukają same siebie, bo prawdę i tak znają.

Robię to, co kocham, pobieram to, na co mnie nie stać, nie stać, by kupować z Japonii i wtedy gotowe pl. lub ang. napisy wrzucać.
Dlatego wolę pójść za to, co kocham, do więzienia, niż świecić oczkami i chrzanić, że jam nie wiedział, mocium sędzio, że to...

Niech zniosą taki idiotyczny paragraf i niech wsadzają, kogo chcą, ja ściągać nie przestanę, ale nie będzie mi nikt mówił, że ja uczciwy obywatel jestem. Złodziej to złodziej, pobieram od złodzieja, więc jestem złodziejem. Gadanie, że on - osoba, która udostępnia dany plik, jest złodziej, a ja to ofiara przestępstwa, to istne chamstwo.

Słowo odpowiedzialność się kłania. Nie mam zamiaru bronić się kłamstwem.

Ostatnio edytowany przez L0NG3r (2013-01-17 01:17:40)


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#846 2013-01-17 01:41:02

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

W końcu ktoś napisał prawdę  smile_lol subber nie ma żadnego prawa do swoich napisów, inni mogą co chcą z nimi zrobić, to już kwestia etyczna. nazywanie uploadera złodziejem przez tych bulwersujących się tłumaczy jest śmieszne, zacznijmy w końcu to nazywać po imieniu, tłumacz to złodziej tak samo uploader. to tak jakby złodziej ukradł złodziejowi. Zaznaczam ze jestem po obu stronach barykady, każda ze stron ma trochę racji, ale nie przesadzajmy  shithappens

Ale i tak to nic nie zmieni  beznadzieja

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-01-17 01:46:56)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#847 2013-01-17 01:59:21

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax, ktoś tu podał jakiś akt prawny albo coś takiego, że autor tłumaczenia nie ma praw do swoich napisów i każdy może zrobić z nimi wszystko? Pytam poważnie, dużo tego tu jest, mogłem przeoczyć. Byłbym wdzięczny, gdybyś podał.

Offline

#848 2013-01-17 02:01:38

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

L0NG3r napisał:

Słowo odpowiedzialność się kłania. Nie mam zamiaru bronić się kłamstwem.

Nie musisz się bronić kłamstwem, bo pobieranie filmów nie jest przestępstwem i odpowiedzialności za to nie ponosisz.

Offline

#849 2013-01-17 02:01:45

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax napisał:

W końcu ktoś napisał prawdę  smile_lol subber nie ma żadnego prawa do swoich napisów, inni mogą co chcą z nimi zrobić

Teraz pytanie - wierzyć jakiemuś śmiesznemu człowieczkowi z forum, co powołuje się na własne "bo tak", czy jednak temu co o napisach orzekł sądowy biegły (parę razy wspominane w temacie)?

Philosoraptor2.jpg?1250275819


[edit]

Aj, dobra. Już nie nadążam za tematem. Pora lulu.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2013-01-17 02:03:35)

Offline

#850 2013-01-17 02:06:17

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sir_Ace napisał:
Witax napisał:

W końcu ktoś napisał prawdę  smile_lol subber nie ma żadnego prawa do swoich napisów, inni mogą co chcą z nimi zrobić

Teraz pytanie - wierzyć jakiemuś śmiesznemu człowieczkowi z forum, co powołuje się na własne "bo tak", czy jednak temu co o napisach orzekł sądowy biegły (parę razy wspominane w temacie)?

http://i0.kym-cdn.com/photos/images/ori … 1250275819


[edit]

Aj, dobra. Już nie nadążam za tematem. Pora lulu.

Miałem do czynienia z prawami autorskimi, a dokładnie z ZAiKsem

dulu napisał:

Witax, ktoś tu podał jakiś akt prawny albo coś takiego, że autor tłumaczenia nie ma praw do swoich napisów i każdy może zrobić z nimi wszystko? Pytam poważnie, dużo tego tu jest, mogłem przeoczyć. Byłbym wdzięczny, gdybyś podał.

Niestety nie chce mi się szukać, nie jestem prawnikiem. Pomyśl logicznie, np twoje napisy do pirackich treści, nie mają żadnych praw autorskich, chyba ze masz licencje. Regulamin ANSI wykorzystuje luki prawne

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-01-17 02:16:22)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#851 2013-01-17 02:10:25

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Złodziej złodziejowi nie równy(ktoś już to zdanie napisał xd).


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#852 2013-01-17 02:15:44

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Yagami_Raito8920 napisał:

Złodziej złodziejowi nie równy(ktoś już to zdanie napisał xd).

Dlatego pisałem, też coś o tym, ale nie zmienia to faktu ze złodziej to złodziej  smile


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#853 2013-01-17 02:16:34

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax napisał:
dulu napisał:

Witax, ktoś tu podał jakiś akt prawny albo coś takiego, że autor tłumaczenia nie ma praw do swoich napisów i każdy może zrobić z nimi wszystko? Pytam poważnie, dużo tego tu jest, mogłem przeoczyć. Byłbym wdzięczny, gdybyś podał.

Niestety nie chce mi się szukać, nie jestem prawnikiem. Pomyśl logicznie, np twoje napisy do pirackich treści, nie ma żadnych praw autorskich, chyba ze masz licencje. Regulamin ANSI wykorzystuje luki prawne

Tak na logikę to ściąganie filmów z internetów to zwykłe piractwo i nielegalne jest... Ja prosty człowiek jestem - uwierzę, jak zobaczę. Jak na razie jeszcze nikt niczego tu nie udowodnił, więc rzucanie takimi "pewnymi" osądami można sobie zostawić na wieszaku.

Offline

#854 2013-01-17 02:22:29

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

dulu napisał:
Witax napisał:
dulu napisał:

Witax, ktoś tu podał jakiś akt prawny albo coś takiego, że autor tłumaczenia nie ma praw do swoich napisów i każdy może zrobić z nimi wszystko? Pytam poważnie, dużo tego tu jest, mogłem przeoczyć. Byłbym wdzięczny, gdybyś podał.

Niestety nie chce mi się szukać, nie jestem prawnikiem. Pomyśl logicznie, np twoje napisy do pirackich treści, nie ma żadnych praw autorskich, chyba ze masz licencje. Regulamin ANSI wykorzystuje luki prawne

Tak na logikę to ściąganie filmów z internetów to zwykłe piractwo i nielegalne jest... Ja prosty człowiek jestem - uwierzę, jak zobaczę. Jak na razie jeszcze nikt niczego tu nie udowodnił, więc rzucanie takimi "pewnymi" osądami można sobie zostawić na wieszaku.

Dlatego pisałem o lukach prawnych, nie pójdziesz za to siedzieć, bo są luki prawne, ale to nie zmienia faktu ze jest to kradzież, tylko ze większość wymyśla wymówki

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-01-17 02:29:31)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#855 2013-01-17 02:28:04

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

dulu napisał:

Tak na logikę to ściąganie filmów z internetów to zwykłe piractwo i nielegalne jest... Ja prosty człowiek jestem - uwierzę, jak zobaczę. Jak na razie jeszcze nikt niczego tu nie udowodnił, więc rzucanie takimi "pewnymi" osądami można sobie zostawić na wieszaku.

Dlatego słów pana pbzowski nie brałbym na serio(jeśli Ace czekał na odp, choć jego pytanie wydaje m się retoryczne). Nikt nic nie udowodnił, więc sprawa animu online jest nadal otwarta.

Pokaż spoiler
Byle temat żył  evil


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#856 2013-01-17 02:28:56

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kiedyś też już omawialiśmy etykę złodziejską. Ale wychodzi na to, że złodziej złodziejowi złodziejem jezor


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#857 2013-01-17 02:32:20

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Quithe napisał:

Kiedyś też już omawialiśmy etykę złodziejską. Ale wychodzi na to, że złodziej złodziejowi złodziejem jezor

Tylko ze kto więcej napracuje, przy kradzieży okej


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#858 2013-01-17 02:32:52

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

No nic, może jutro ktoś rzuci jakimś linkiem, żeby coś udowodnić.

Offline

#859 2013-01-17 02:41:26

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@Dulu proszę
http://www.uprp.pl/uprp/_gAllery/28/33/ … TERNET.pdf pdf ze strony urzędu patentowego polski - strona 24 na temat udostępniania napisów

UDOSTĘPNIANIE NAPISÓW DO FILMÓW W INTERNECIE UDOSTĘPNIANIE NAPISÓW DO FILMÓW W INTERNECIE
Nie do końca jasna z punktu widzenia polskiego prawa wydaje się kwestia legalności publikowania napisów do filmów rozpowszechnionych w Internecie. Z jednej
strony autorzy tłumaczeń korzystają ze swego prawa do tworzenia tłumaczeń, uzasadniając to chęcią rozwijania swojego hobby, faktem niedostępności lub niedoskonałości dostępnych w oryginalnych wersjach filmów tłumaczeń. Niekiedy spotkać można również argumentację, że napisy tworzone są dla osób z dysfunkcją słuchu, które tylko w ten sposób mogą w pełnie cieszyć się zakupionym utworem. Tymczasem organa ścigania powołują się na art. 2 PrAut, twierdząc, że tłumaczeniem będącym prawem zależnym, można rozporządzać jedynie za zezwoleniem twórcy utworu pierwotnego (w tym wypadku osoby, której przysługuje prawo autorskie do ścieżki dźwiękowej filmu, scenariusza). Stąd też należy uznać, iż oferowanie napisów w Internecie narusza prawa autorskie twórcy utworu pierwotnego.

nieco wyżej masz również opisane na temat ściągania filmów i muzyki z internetu - jest legalne na własny użytek do puki nie rozpowszechniasz tego podczas ściągania osobą z poza kręgu znajomych i rodziny.

Co do napisy.org to jak już wcześniej pisałem sprawa została umorzona bo głupi policjanci pozabezpieczali napisy które były za stare (miały ponad 3 lata i dostawcy internetowi nie mieli tych osób już IP), przez co nie zostały postawione  zarzuty żadnym tłumaczą. A administrator został uniewinniony z powodu "Prokuratura dysponuje opinią biegłego, który uważa, że tłumaczenie ze słuchu nie narusza praw autorskich. Okazuje się więc, że właściwie nie doszło do naruszenia prawa. "  - co nie oznacza że rozpowszechnianie takiego tłumaczenie jest zgodne z prawem, a jedynie że wolno ci tłumaczyć dla siebie, rodziny, bliskich znajomych.
link do artykułu na temat napisy.org
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/int … syorg.aspx

Edit. Bonus na blogu vaGla.pl na temat tamtej strony: http://prawo.vagla.pl/node/9055

Ostatnio edytowany przez paskud (2013-01-17 02:43:10)

Offline

#860 2013-01-17 02:47:51

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Postanowiłem napisać, bo oświeciło mnie czemu ten temat istnieje. To kółeczko wzajemnej adoracji i zagłuszania złodziejskiego sumienia pod tytułem "jestem lepszy niż te onlinowe szuje". Uploaderzy na shindenie też mają coś podobnego - "jestem lepszy niż te kutafony z animezone co to tylko wklejają link zamiast coś zrobić". Tak na dobrą sprawę to wszyscy mają online samo w sobie gdzieś. No to teraz onanizujcie się dalej.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024