#861 2013-01-17 02:50:28

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Bla, bla, bla - jak zrobili wielki cyrk z jednym serwisem, tak zamknęli szczekaczki i już nic w tej sprawie pewnie się nie zadzieje. Coś jeszcze trzeba dodawać?

Witax, tak, jest się, k***a, z czego cieszyć. Widać, że złodziejskie nasienie oO
Urizithar, tak, jestem tym pieprzonym złodziejem. Co nie znaczy, że muszę tolerować, że jakiś pieprzony złodziej okrada mnie. I nie, nie zgadzam się z próbą usprawiedliwiania tych pieprzonych złodziejów, jako Robin Hoodów krzewienia animu&mango Polsce.

Ostatnio edytowany przez Quithe (2013-01-17 02:54:34)


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#862 2013-01-17 02:56:09

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud, ja to sobie już dawno znalazłem i dobrze o tym wiem. Przecież w żaden sposób nie odpowiada to na zadane pytanie...

Urizithar napisał:

No to teraz onanizujcie się dalej.

Dziwne masz te upodobania, ale co kto lubi, nie? smile_lol

Offline

#863 2013-01-17 03:36:43

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Quithe napisał:

Bla, bla, bla - jak zrobili wielki cyrk z jednym serwisem, tak zamknęli szczekaczki i już nic w tej sprawie pewnie się nie zadzieje. Coś jeszcze trzeba dodawać?

Witax, tak, jest się, k***a, z czego cieszyć. Widać, że złodziejskie nasienie oO
Urizithar, tak, jestem tym pieprzonym złodziejem. Co nie znaczy, że muszę tolerować, że jakiś pieprzony złodziej okrada mnie. I nie, nie zgadzam się z próbą usprawiedliwiania tych pieprzonych złodziejów, jako Robin Hoodów krzewienia animu&mango Polsce.

Sam się usprawiedliwiasz. Czy ja się ciesze? z tego ze kradnę animu?  szalony po prostu napisałem prawdę, bez wymówek, może jeszcze do sądu pójdziesz bo ktoś użył twoich napisów. Ludzie ogarnijcie się w końcu bo to coraz śmieszniejsze ej

Czemu ang grupy olały to ze ktoś ich suby kradnie? Kocham Polską mentalność!  klnie

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-01-17 03:47:57)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#864 2013-01-17 03:49:31

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

W którym miejscu się usprawiedliwiam? Tam, gdzie przyznaję, że jestem złodziejem? Tam, gdzie napisałem, że nas nie będą ścigać?
Cieszysz się jak ostatni buc, że zajebiście jest okradać tego, który się namęczył nad stworzeniem czegoś, więc spierd****.

A znasz te powody? Już podawaliśmy przeróżne przykłady, że jest ok. Nieraz też trafiały do nas informacje, jakie doramy na tamtejszej scenie odchodzą. Gówno wiesz, w nogach śpisz.

Ostatnio edytowany przez Quithe (2013-01-17 03:50:46)


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#865 2013-01-17 03:58:34

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Quithe napisał:

W którym miejscu się usprawiedliwiam? Tam, gdzie przyznaję, że jestem złodziejem? Tam, gdzie napisałem, że nas nie będą ścigać?
Cieszysz się jak ostatni buc, że zajebiście jest okradać tego, który się namęczył nad stworzeniem czegoś, więc spierd****.

A znasz te powody? Już podawaliśmy przeróżne przykłady, że jest ok. Nieraz też trafiały do nas informacje, jakie doramy na tamtejszej scenie odchodzą. Gówno wiesz, w nogach śpisz.

Gdzie ja ciesze z tego człowieku? Suberzy robią świetną robotę Tylko ze trole ANSI przechodzą w przesadę, Takie wojenki są dziecinne, to nic nie zmieni do cholery! to do niczego nie prowadzi, tylko durnych kłótni, jeśli tak płaczecie to nie róbcie subów fochliwe dziewczynki ej

Nie mam zamiaru tu się wypowiadać, bo tutaj jest żałosny poziom, nawet pseudo mod nie umie panować nad nerwami, to ja dziękuje za takie śmieciowe forum

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-01-17 04:08:13)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#866 2013-01-17 04:01:56

Gamedor
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-24

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Shinden działa smutny

Offline

#867 2013-01-17 04:06:41

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax napisał:
Quithe napisał:

Kiedyś też już omawialiśmy etykę złodziejską. Ale wychodzi na to, że złodziej złodziejowi złodziejem jezor

Tylko ze kto więcej napracuje, przy kradzieży okej

To nie miało być pianie pochwalne, naprawdę? Jeśli to była ironia, to idź pan w **** z taką ironią.

Nadal robię swoje, wydaję suby do czego chcę. Jeśli ktoś mi ukradnie te suby, nic z tym zrobić nie mogę, jak się okazuje. Ale nie oznacza to, że nie mogę po tych ćwokach jechać i psioczyć, na czym ten świat stoi.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#868 2013-01-17 04:09:19

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Quithe napisał:
Witax napisał:
Quithe napisał:

Kiedyś też już omawialiśmy etykę złodziejską. Ale wychodzi na to, że złodziej złodziejowi złodziejem jezor

Tylko ze kto więcej napracuje, przy kradzieży okej

To nie miało być pianie pochwalne, naprawdę? Jeśli to była ironia, to idź pan w **** z taką ironią.

Nadal robię swoje, wydaję suby do czego chcę. Jeśli ktoś mi ukradnie te suby, nic z tym zrobić nie mogę, jak się okazuje. Ale nie oznacza to, że nie mogę po tych ćwokach jechać i psioczyć, na czym ten świat stoi.

To nie była ironia  ukryty Nie zabraniam Ci psioczyć, nie szkoda wam życia na takie coś? Sam nie popieram online, sam nie cierpie online, a zaczynałem od tego marnego online i to przyprowadziło mnie na ANSI, co ogarnięci kiedyś przejdą na DDL, osoby co popierają online są po prostu leniwe lub są idiotami i nie ogarniają DDL rotfl  rotfl

PS. nie popieram zarabiania za pirackie treści, żeby nie było, wyjątek jest wtedy kiedy całość idzie na utrzymanie serwisu, tak krzyczycie ze Shinden'a ale nie macie dowodu na to ze admin pakuje do swojej kieszeni za reklamy kaske, czemu innych stron nie czepiacie się? nikogo nie bronie żeby nie było

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-01-17 04:30:47)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#869 2013-01-17 04:17:57

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Gamedor napisał:

Shinden działa smutny

-_-
W takim razie czekam na prywatną wiadomość, powiedziała Misaka do siebie by wyrazić chęci do pomocy.

Offline

#870 2013-01-17 04:19:22

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Obrabianie kogoś z czegoś w internecie? Szeroko akceptowalny standard.
Zdobywanie na tym w jakikolwiek sposób środków finansowych? Chamstwo do kwadratu.

Ja rozumiem, że można być hipokrytą i okradać w sieci pierwotnego właściciela praw do danej rzeczy. Żeby jednak następnie jeszcze pluć mu w twarz inkasując kasę za jego produkt? Miałbym raczej opory...

Pokaż spoiler
do czasu zobaczenia kasy spływającej na konto za reklamy z mojego onlajna. oczkod

Offline

#871 2013-01-17 04:43:04

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Najśmieszniejsze jest to, że sam ani razu nie podniosłem argumentu, że ktoś na czymś zarabia. Mnie wkurza, że biorą (wszystkie online'y), nie pytają, często skopią, ewentualnie coś zmienią, debilne formułki wysyłają, tłumaczą się głupimi argumentami, że to dla dobra ogółu i jeszcze fochy strzelają, że my na nich fochy strzelamy, a przecież chcą dobrze...
Witax, wychodzi na to, że jesteśmy po tej samej stronie. I tak, od czasu do czasu nie szkoda mi czasu na takie marudzenie (a obecnie mam go za dużo) oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#872 2013-01-17 04:56:37

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Quithe napisał:

Najśmieszniejsze jest to, że sam ani razu nie podniosłem argumentu, że ktoś na czymś zarabia. Mnie wkurza, że biorą (wszystkie online'y), nie pytają, często skopią, ewentualnie coś zmienią, debilne formułki wysyłają, tłumaczą się głupimi argumentami, że to dla dobra ogółu i jeszcze fochy strzelają, że my na nich fochy strzelamy, a przecież chcą dobrze...
Witax, wychodzi na to, że jesteśmy po tej samej stronie. I tak, od czasu do czasu nie szkoda mi czasu na takie marudzenie (a obecnie mam go za dużo) oczkod

Na prawdę Przepraszam ze źle Cie oceniłem, jesteś na prawdę w porządku smile  smile  smile  smile Jeśli kogoś innego uraziłem to również przepraszam. Na prawdę wykonujecie kawał świetnej roboty, nigdy inaczej nie sądziłem smile

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-01-17 04:57:29)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#873 2013-01-17 07:53:31

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax napisał:

Czemu ang grupy olały to ze ktoś ich suby kradnie?

Skoro sami suby kradną baka. A zresztą, ktoś ich w ogóle okrada?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#874 2013-01-17 08:10:25

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

FAiM napisał:
Witax napisał:

Czemu ang grupy olały to ze ktoś ich suby kradnie?

Skoro sami suby kradną baka. A zresztą, ktoś ich w ogóle okrada?

np ANSI? a raczej tłumacze ej  nie pisze ze wszyscy


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#875 2013-01-17 08:36:11

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Wróć kilka stron, tam masz odpowiedź.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#876 2013-01-17 08:48:41

paskud
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

dulu napisał:

paskud, ja to sobie już dawno znalazłem i dobrze o tym wiem. Przecież w żaden sposób nie odpowiada to na zadane pytanie...

Jak to nie? Odpisałem na prośbę o  jakiś link aby coś udowodnić - nie sprecyzowałeś o jaki ci chodzi. A ja cię wykorzystałem aby napisać na temat legalności wrzucania do internetu napisów, która to odpowiedź była w głównej mierze kierowana do naszej kruszynki coellus (udowadniała mi że jest to legalne x stron temu, nie chciało mi się wtedy tego szukać, a teraz cytowanie tak odległego postu wydało mi się głupie - więc się posłużyłem twoją prośbą o link do art. prawnego).
Tak więc droga coellus jak widzisz możesz tłumaczyć sobie animu, ale nie wolno ci tego dzieła wrzucać na ansi aby osoby z poza twojej rodziny/znajomych to pobierali i wykorzystywali do oglądania anime.

Druga część posta była zarówno do ciebie jak i do niej - ona w prawdzie prosiła o napisanie jak się skończyła ta sprawa z napisy.org, ale ty skwitowałeś podanie linka do strony jako pójście na łatwiznę - więc ci rozwinąłem zakończenie sprawy.

Offline

#877 2013-01-17 08:51:12

pbzowski
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-23

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax napisał:

W końcu ktoś napisał prawdę  smile_lol subber nie ma żadnego prawa do swoich napisów, inni mogą co chcą z nimi zrobić, to już kwestia etyczna. nazywanie uploadera złodziejem przez tych bulwersujących się tłumaczy jest śmieszne, zacznijmy w końcu to nazywać po imieniu, tłumacz to złodziej tak samo uploader. to tak jakby złodziej ukradł złodziejowi. Zaznaczam ze jestem po obu stronach barykady, każda ze stron ma trochę racji, ale nie przesadzajmy  shithappens

Ale i tak to nic nie zmieni  beznadzieja

To nie tak, suber ma prawa autorskie to stworzonych przez siebie napisów, w dodatku niezbywalne... co by się nie działo autor napisów dalej pozostaje autorem, ponieważ nie narusza to prawa...
dalej autor napisów nie ma prawa ich udostępniać w sieci takie prawa mają tylko osoby które nabyły prawa własności do utworu pierwotnego - co jest trochę chore, ale prawo Polskie nie jest normalne...
dalej portale online legalnie pobierają napisy i nielegalnie je udostępniają, chyba, że prawo własnościowe wytwórni do anime wygasło... w takim wypadku mogą zrobić z tymi napisami co im się podoba (każdy nabywa prawo do kopiowania w całości), oczywiście poza usunięciem informacji, o twórcy napisów...

suber-subera nie okrada, okrada wytwórnie anime, lub osoby które posiadają prawo własności do tytułu czyli czytaj takie np. AXN,

Offline

#878 2013-01-17 09:42:28

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

SoheiMajin napisał:
L0NG3r napisał:

Słowo odpowiedzialność się kłania. Nie mam zamiaru bronić się kłamstwem.

Nie musisz się bronić kłamstwem, bo pobieranie filmów nie jest przestępstwem i odpowiedzialności za to nie ponosisz.

Prawo państwa kontra sumienie + zdrowy rozsądek, jedno mi mówi, że kradnę, drugie, że nie, odpowiedź oczywista, które jest wiarygodniejsze  oczkod.


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#879 2013-01-17 09:43:54

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ja tylko pragnę przypomnieć, że z cytowanego przez pbzowskiego linku od biura patentowego sprawa legalności publikacji napisów zaczyna się od znamiennego:

Nie do końca jasna z punktu widzenia polskiego prawa wydaje się kwestia legalności publikowania napisów do filmów rozpowszechnionych w Internecie.

I przypominam również, że w tle przewija się prawo telekomunikacyjne i 2-letnia retencja danych.
Już zakładając, że policjanci rzeczywiście bystrzachami nie są i zabezpieczyli materiał starszy niż 2 lata (co wydaje mi się arcybzdurne, bo to jak zabezpieczać zwłoki ofiar seryjnego mordercy sprzed 2 lat, a nowszych już nie), to bez problemu mogą uwalić każdy inny serwis z napisami, oczywiście ucząc się na błędach i zabezpieczając materiał dowodowy do 2 lat.
Nie tylko niczego takiego nie ma, to w dodatku cały kontent napisów.org został wrzucony na napisy24.pl.
Gdyby było tak, jak mówicie, to później droga do uwalania tłumaczy i wyciągania niebagatelnej kasy przez OZZ-y od nich stałaby otworem i nie mówcie mi (Witax, jeśli miałeś do czynienia z ZAIKS-em - nota bene ja też - to wiesz, jakie są OZZ-y), że z tej okazji by nie skorzystali, bo już teraz robią to do oporu.

L0NG3r napisał:
SoheiMajin napisał:
L0NG3r napisał:

Słowo odpowiedzialność się kłania. Nie mam zamiaru bronić się kłamstwem.

Nie musisz się bronić kłamstwem, bo pobieranie filmów nie jest przestępstwem i odpowiedzialności za to nie ponosisz.

Prawo państwa kontra sumienie + zdrowy rozsądek, jedno mi mówi, że kradnę, drugie, że nie, odpowiedź oczywista, które jest wiarygodniejsze  oczkod.

Nie, dałeś się omamić propagandą, że jest to kradzież.
Dostałam kiedyś zaproszenie na konferencję prawniczą UJ pt. "Piractwo w sieci", nie omieszkałam się pójść, bo znajomy wygłaszał tam referat. I on akurat powiedział coś bardzo fajnego, że dawniej, przy narodzinach koncepcji praw autorskich, czyli u takiego zarania dziejów, założeniem praw autorskich było to, że autor dostawał specjalne prawa i przywileje w zamian za oddawanie swojego dzieła do domeny publicznej. A później to już poszło wszystko w złym kierunku, czyli ograniczania domeny publicznej na rzecz praw autorskich.

Ostatnio edytowany przez coellus (2013-01-17 09:48:27)


Ty dulowaty userze!

Offline

#880 2013-01-17 11:50:05

pbzowski
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-23

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:

Ja tylko pragnę przypomnieć, że z cytowanego przez pbzowskiego linku od biura patentowego sprawa legalności publikacji napisów zaczyna się od znamiennego:

Nie do końca jasna z punktu widzenia polskiego prawa wydaje się kwestia legalności publikowania napisów do filmów rozpowszechnionych w Internecie.

To z powodu, że jakby na to nie patrzeć mamy prawa autorskie, bo to nasze dzieło, więc w teorii mamy (a przynajmniej powinniśmy mieć) prawo rozpowszechniać to na prawo i lewo. Z drugiej jednak strony  mamy te prawa autorskie zależne  i zapisek

Rozporządzanie i korzystanie z opracowania zależy od zezwolenia twórcy utworu pierwotnego (prawo zależne)

Ostatnio edytowany przez pbzowski (2013-01-17 11:50:56)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024