#961 2013-01-18 23:55:18

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax napisał:

@kishida Po co się wypowiadasz? skoro nie miałeś do czynienia z tłumaczeniem/uploadem?

Może tego nie wiesz, lecz jest to otwarte forum jak i dyskusja. Nie muszę być subberem by nie zgadzać się z shiudenem, w końcu o tym rozmowa jest, tym bardziej że pobieram stąd napisy, tak więc problemy na tej stronie tyczą się również mnie.

Envie napisał:

Nie rozumiem, dlaczego tak wielu suberów nienawidzi stron typu anime on-line. Z tego, co wiem, to zazwyczaj pytają o zgodę na wykorzystanie tłumaczenia. Zresztą nawet, gdyby takiej zgody nie otrzymali, to nic nie moglibyście zrobić, bo tłumaczenie nie jest do końca legalne, bo, np. suberzy są na różnym poziomie i może jakiś autor anime nie życzyłby sobie niepoprawnych napisów? Ja jestem zdania, że jeżeli ktoś coś wrzuca w sieć, to powinien wziąć pod uwagę to, że ktoś może z jego pracy skorzystać - czy mu się podoba, czy nie. Jeżeli się z tym tłumacz nie zgadza, to niech zostawi swoje dzieło tylko dla siebie, czasem wyjdzie to nawet na zdrowie. Co więcej anime on-line jest bardzo wygodne i dzięki temu więcej ludzi ma łatwiejszy dostęp do anime, a chyba właśnie o to chodzi, aby promować anime. Zawsze istnieje możliwość dogadania się i ustalenia kompromisu smile

Była mowa, sporo tych powodów. Envie, zacznij coś tworzyć wkładając w to czas i umiejętności, pojawi się cwaniak który zacznie na tobie zarabiać przez dłuuugi czas, zapewne nie mówiłbyś tak. Napisy nielegalne, a anime online legalne 2x!
No to masz swoje promowanie anime, wkurzanie osób które są wykorzystywane. Na pewno osoba która robi napisy dostaje kopa energii widząc że ktoś na nim zarabia, to dopiero motywacja smile
Złote "aby promować anime", chce ktoś by anime było promowane? Niech myśli nad sposobami aby napisy wychodziły częściej, jakość napisów poprawiała się, ponieważ przede wszystkim na napisach opiera się całe polskie animu. Z tego co widać, popieranie osób które trzaskają grubą kasę na innych super promowaniem nie jest.

Rzeczywiście, wolałbym by osoby tworzące napisy same wystawiły konkurencje dla anime-online, wiedziałbym że pieniądze idą rzeczywiście na rozwój i rozpowszechnianie rynku AMJ i trafiają do rąk osób które coś zrobiły, a nie porównywać to do gównianego sklejenia i wrzucenia video. Babcie nauczyłem w krótkim czasie jak ściągać z torrentów, to i nauczyłbym ją również szybko sklejać i uploadować, a tworzyć napisy to nie za bardzo.

Ostatnio edytowany przez kishida (2013-01-18 23:56:42)

Offline

#962 2013-01-19 00:23:46

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Envie napisał:

Rzeczywiście, wolałbym by osoby tworzące napisy same wystawiły konkurencje dla anime-online, wiedziałbym że pieniądze idą rzeczywiście na rozwój i rozpowszechnianie rynku AMJ i trafiają do rąk osób które coś zrobiły, a nie porównywać to do gównianego sklejenia i wrzucenia video. Babcie nauczyłem w krótkim czasie jak ściągać z torrentów, to i nauczyłbym ją również szybko sklejać i uploadować, a tworzyć napisy to nie za bardzo.

Tak, tak na pewno, nie zawsze takie łatwe jest sklejenie sobie epków, a co jeśli timing nie pasuje? lub w ogóle, rozwalony timing? Dlatego pytałem po co się wypowiadasz, bo pojecie masz marne. Oczywiście tłumacze odwalają najgorszą robotę, za co darze ich szacunkiem, bo odwalają kawał świetnej roboty, Ale skodowanie odc nie zawsze jest tak gładkie jak piszesz np. Musisz napisy zgrać z głosem, chodzi bardziej o napisy do starszych anime, taki przykład spróbuj skodować Mahou Shoujo Lyrical Nanoha A's tak żeby napisy pasowały...

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-01-19 00:24:12)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#963 2013-01-19 00:32:35

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Żaden problem, akurat oglądałem niedawno i nie musiałem jakoś timingu poprawiać i nie było to do wydania hardsubów do których zapewne najlepiej by pasowały.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#964 2013-01-19 00:38:02

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax napisał:

skodowanie odc nie zawsze jest tak gładkie jak piszesz np. Musisz napisy zgrać z głosem, chodzi bardziej o napisy do starszych anime, taki przykład spróbuj skodować Mahou Shoujo Lyrical Nanoha A's tak żeby napisy pasowały...

I to według ciebie są poważne problemy? Coś takiego dla ciebie == kodowanie? No i pewnie jeszcze narzekałbyś, że przekodowanie odcinka trwa dłużej niż pół godziny?

No to ja już nie mam pytań. gwizdze

Offline

#965 2013-01-19 00:38:26

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kostek00 napisał:

Żaden problem, akurat oglądałem niedawno i nie musiałem jakoś timingu poprawiać i nie było to do wydania hardsubów do których zapewne najlepiej by pasowały.

Ale przy dialogach już było gorzej, chodzi mi o wersje DVD Nanohy, sam oglądałem na dysku i przy dialogach, było ze za długo wyświetla lub za krótko, dla własnego użytku da się przeżyć

Sir_Ace Ja nie pisałem ze to poważny problem  ej  tylko dla początkującego który nigdy nie używał Aegi lub podobnych, to był bardziej przykład, ze nie zawsze bez problemowo jest  smile Ja dzięki byciu uploaderem przeszedłem na DDL, nauczyłem się robić timing, typesetting, wiele ludzi nie wie jak zrobić timing do anime, niestety sporo ludzi to odstrasza od DDL lub lenistwo, nad czym ubolewam deprecha

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-01-19 00:50:40)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#966 2013-01-19 00:54:32

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

wiedziałbym że pieniądze idą rzeczywiście na rozwój i rozpowszechnianie rynku AMJ i trafiają do rąk osób które coś zrobiły

Ale tu chodzi o to, że nikt na tym nie zarabia (a z pewnością by mógł), wręcz przeciwnie - dokłada się do tego.

Witax napisał:

a co jeśli timing nie pasuje? lub w ogóle, rozwalony timing?

Ojejku, jejku, dzięki za troskę, ale coś czuję, że tłumacze poradziliby sobie lepiej niż wyśmienicie z tym problemem  smile_lol


Ty dulowaty userze!

Offline

#967 2013-01-19 01:01:35

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:
kishida napisał:

wiedziałbym że pieniądze idą rzeczywiście na rozwój i rozpowszechnianie rynku AMJ i trafiają do rąk osób które coś zrobiły

Ale tu chodzi o to, że nikt na tym nie zarabia (a z pewnością by mógł), wręcz przeciwnie - dokłada się do tego.

Witax napisał:

a co jeśli timing nie pasuje? lub w ogóle, rozwalony timing?

Ojejku, jejku, dzięki za troskę, ale coś czuję, że tłumacze poradziliby sobie lepiej niż wyśmienicie z tym problemem  smile_lol

Chyba nie wszystko przeczytałaś  smile  to był tylko przykład


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#968 2013-01-19 01:02:48

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax napisał:

Tak, tak na pewno, nie zawsze takie łatwe jest sklejenie sobie epków, a co jeśli timing nie pasuje? lub w ogóle, rozwalony timing? Dlatego pytałem po co się wypowiadasz, bo pojecie masz marne. Oczywiście tłumacze odwalają najgorszą robotę, za co darze ich szacunkiem, bo odwalają kawał świetnej roboty, Ale skodowanie odc nie zawsze jest tak gładkie jak piszesz np. Musisz napisy zgrać z głosem, chodzi bardziej o napisy do starszych anime, taki przykład spróbuj skodować Mahou Shoujo Lyrical Nanoha A's tak żeby napisy pasowały...

Pojęcie mam marne ponieważ nie przytoczyłem twojej wypowiedzi którą zadałeś tera i powinienem mieć przygotowaną odpowiedz "a co jeśli"?
Ile jest takich sytuacji? Jak timing nie pasuję to w ogromnej większości jest to przesunięcie w odpowiednich elementach o X ilość czasu, trudno znaleźć napisy i zły fps video, coś żeby było więcej roboty.

Jak kogoś cytujesz, cytuj tą osobę, więc Envie w to nie mieszaj smile

coellus napisał:

Ale tu chodzi o to, że nikt na tym nie zarabia (a z pewnością by mógł), wręcz przeciwnie - dokłada się do tego.

Wiem, lecz jakbym miał komuś dawać kasę, to zapewne tym, co się napracowali, a nie cwaniakom. Jak to wszyscy piszą "dla dobra anime w Polsce" wyszłoby to lepiej.

Ostatnio edytowany przez kishida (2013-01-19 01:05:35)

Offline

#969 2013-01-19 01:11:14

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@kishida takie luźne pytanie, skąd dowiedziałeś się o ANSI? mimo ze online słaba reklama, ale sporo użytkowników ANSI zaczynało od online

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-01-19 01:13:20)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#970 2013-01-19 01:28:04

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax napisał:

@kishida takie luźne pytanie, skąd dowiedziałeś się o ANSI? mimo ze online słaba reklama, ale sporo użytkowników ANSI zaczynało od online

Masz na to jakieś potwierdzenie, czy po prostu sam tak uważasz? (no 'ard feelin's - just askin' the question).

Ostatnio edytowany przez Sledziu_w (2013-01-19 01:29:09)


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#971 2013-01-19 01:42:05

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sledziu_w napisał:
Witax napisał:

@kishida takie luźne pytanie, skąd dowiedziałeś się o ANSI? mimo ze online słaba reklama, ale sporo użytkowników ANSI zaczynało od online

Masz na to jakieś potwierdzenie, czy po prostu sam tak uważasz? (no 'ard feelin's - just askin' the question).

Pisze o tych nowszych użytkownikach od 2009 do 2012 około, wiele osób w ogóle anime poznało dzięki online, i nie zaprzeczysz.
Tylko niestety to wada bo zrobiło się popularne....gdyby nie online, pewnie kilku krotnie mniej fanów by było

PS. już napisałem to co chciałem. Bo tutaj nie ma żadnego sensu dalej pisać...

Ostatnio edytowany przez Witax (2013-01-19 02:20:21)


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#972 2013-01-19 03:04:41

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Pierwsze co zrobiłem 5 lat temu jak każdy lajk chcąc zacząć oglądać anime to wpisanie w google, anime napisy pl, zgadnij co ma pierwszą pozycję.

W ogóle pytasz mnie kiedy dowiedziałem się o ANSI, a nie kiedy zacząłem zagłębiać się w anime.
Moja przygoda zaczęła się od pożyczonych płyt od kumpla, tak więc nie od online.
Jak pisałem, nie zgadzam się z aktualnymi serwisami anime-online, ponieważ trzepie grubą kasę za czyjąś ciężką pracę (ciężką w porównaniu do tego, co oni robią)

Offline

#973 2013-01-19 09:32:52

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witax napisał:

Tylko niestety to wada bo zrobiło się popularne....gdyby nie online, pewnie kilku krotnie mniej fanów by było

I o to właśnie chodzi. Spokojniejsze były to czasy, gdy mało kto anime oglądał, a znajomi pożyczali je sobie na płytkach CD, 4 epki na płytce, xvid, 170mb na ep. Z eng. hardkiem, co by język szkolić.  los


wladza1.png

Offline

#974 2013-01-19 13:18:53

FusRoDah!
Użytkownik
Dołączył: 2012-12-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kupa NIC z tym nie zrobicie kupa NIC
ale trollować każdy może smile_big

Offline

#975 2013-01-19 13:28:46

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Jak to nic? Można jak wspomniany pomysł założyć konkurencję :#
Można też raportować każde ich video, jak będzie spora liczba zgłoszeń to będą im usuwać smile

Offline

#976 2013-01-19 13:28:57

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

FusRoDah! napisał:

kupa NIC z tym nie zrobicie kupa NIC
ale trollować każdy może smile_big

E tam, od dawna praktykuje sposób dość prosty - zaczynam tłumaczenie, potem rzucam i czekam aż ktoś inny dokończy serie, bo wtedy onlajn ukradnie jego tłumaczenie.  Teraz stoję tak z Nekomonogatari.   smile_lol


wladza1.png

Offline

#977 2013-01-19 13:40:32

FusRoDah!
Użytkownik
Dołączył: 2012-12-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

deal with it! cool

Offline

#978 2013-01-19 14:02:49

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Gdyby ANSI naprawdę ruszyło na wojnę, w regulaminie zaistniałby oficjalny zakaz kontynuowania tłumaczenia serii, których chociaż jeden odcinek pojawi się na wiadomym serwisie.

Offline

#979 2013-01-19 14:09:01

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

bodzio napisał:
FusRoDah! napisał:

kupa NIC z tym nie zrobicie kupa NIC
ale trollować każdy może smile_big

E tam, od dawna praktykuje sposób dość prosty - zaczynam tłumaczenie, potem rzucam i czekam aż ktoś inny dokończy serie, bo wtedy onlajn ukradnie jego tłumaczenie.  Teraz stoję tak z Nekomonogatari.   smile_lol

No patrzcie jak to pozytywnie wpływa na "rozszerzanie anime", no ale dobra, ludzie z siudena wiedzą lepiej.
Kolejna opcja "nic nie możecie zrobić". Może strona nie zamknie działaności, lecz to nie znaczy że subberzy nie mogą się zgadać by nie dodawać wstawek na jakiś czas. Z tego co siuden mówi, ledwo starcza na serwer, po jakimś miesiacu, dwa padnie, ponieważ na pewno zainteresowanie spadnie,a jak nie, to oznacza że właściciel wziął kredyt, bądź jednak sięgnął do magicznych zasobów których nie ma smile

Offline

#980 2013-01-19 14:35:17

FusRoDah!
Użytkownik
Dołączył: 2012-12-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:
bodzio napisał:
FusRoDah! napisał:

kupa NIC z tym nie zrobicie kupa NIC
ale trollować każdy może smile_big

E tam, od dawna praktykuje sposób dość prosty - zaczynam tłumaczenie, potem rzucam i czekam aż ktoś inny dokończy serie, bo wtedy onlajn ukradnie jego tłumaczenie.  Teraz stoję tak z Nekomonogatari.   smile_lol

No patrzcie jak to pozytywnie wpływa na "rozszerzanie anime", no ale dobra, ludzie z siudena wiedzą lepiej.
Kolejna opcja "nic nie możecie zrobić". Może strona nie zamknie działaności, lecz to nie znaczy że subberzy nie mogą się zgadać by nie dodawać wstawek na jakiś czas. Z tego co siuden mówi, ledwo starcza na serwer, po jakimś miesiacu, dwa padnie, ponieważ na pewno zainteresowanie spadnie,a jak nie, to oznacza że właściciel wziął kredyt, bądź jednak sięgnął do magicznych zasobów których nie ma smile

odbieram to jak wrzut. nie popieram online, tylko mówie, że ta dyskusja jest jak rzucanie grochem o ściane.
Załóżmy twój ' misterny' plan zaskutkuje, siunden padnie. Rozpisz mi teraz plan na wszystkie kreskówki  hehe

Ostatnio edytowany przez Quithe (2013-01-19 14:38:11)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024