#1361 2013-05-01 13:36:27

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:
Ariakis napisał:
paskud napisał:

Co został chyba dostatecznie podkreślone (według mnie) za pomocą stwierdzenia Sir_Ace że shinden wyprzedza cenę ansi sześcioma wielbłądami (bądź też 1828 butelkami wódki <- pytanie brzmi jakiej 0.5 czy 0.7?).

bo ja wiem - są miejsca, gdzie za parę dobrych wielbłądów kupisz sobie żonę ojej

Ale w Polsce handel ludźmi jest zakazany, ale swoją drogą fajnie by wyglądało shinden jest wart 32 wielbłądy albo 8 żon  wow .

Laudemort miałby niezły harem  smile_lol


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1362 2013-05-01 13:53:47

Prey
Użytkownik
Dołączył: 2006-10-05

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Hunter Killer napisał:

Ta, napis typu: "Zrobiła grupa..., ukradł shinden".  szalony

E bardziej w stylu "oglądasz to animu online , spodziewaj się wizyty smutnych panów w garniakach" jezor


Prey.jpg

Offline

#1363 2013-05-01 15:21:49

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

paskud napisał:
tymek88 napisał:

UUU, pamiętam, że nieco ponad rok temu zaczęła się ta... niechęć do stron z anime online - które w tamtym czasie jakoś zaczęły rosnąć jak grzyby po deszczu... Nie wiedziałem, że nadal to się tak ciągnie ;P

Tymek88 ta wojna nie trwa od ponad roku tylko znacznie dłużej (ten temat był założony w 2009), a do tego istnieje bardzo podobny temat: http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=256401&p=1 . Chociaż może ci się wydawać że jest to jedynie ponad rok ponieważ ta jałowa dyskusja po czym znów wybucha na pewien czas, po czym znów jest zapominana i znów wybucha (i tak błędne koło się zamyka).


W sumie racja, jakoś upływ czasu mi uciekł ;p
Sam pisałem w jednym z tych dwóch tematów jak znalazłem posta to, napisałem go w lutym 2011 - więc to już ponad dwa lata ;p

Ale rozmowa ciągnie się od prawie 70ciu stron - nie wiem czy padały jakieś sugestie, ale prawda jest taka, że NIC nie możecie z tym zrobić.. NIC!

Jeśli wrzucacie suby na ansi, albo w inne publiczne miejsce, to tracicie już nad nimi kontrolę - każdy może je wykorzystać z waszą zgodą lub bez niej - nic na to nie poradzicie oczkod

rikuo napisał:

Więc jak kto woli nie chcą hardków na online dawajcie wąskiej grupie osób a reszta w końcyu zacznie się uczyć języków obcych.

To jest jedyne rozwiązanie, ale imo mija się z celem. "A przetłumaczę sobie napisy do xx odcinka dla 15 osób..." oczkod A i tak to pewności nie daje, czy suby nie zostaną gdzieś opublikowane.
I tak, tylko my - fajni na tym tracimy... ;]


Quithe napisał:

Jaka szkoda, że nie zarabiamy miesięcznie tych 2500 dolców, nie musiałbym bujać się po rusztowaniach :/

Ehm.... Nie znam się na tym (nigdy nie używałem reklam) - myślisz, że taką kwotę może wyciągać miesięcznie np. taki Shinden? -> O ile dobrze zrozumiałem, jeśli to była jakaś aluzja do anime-online ;p

Offline

#1364 2013-05-01 15:26:58

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Coś pisali, że shinden jakieś 5K PLN wyciąga miesięcznie. A kwotę podałem z szacowanego wyliczenia przez tę stronę, co Ace wrzucił oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#1365 2013-05-01 15:56:16

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Jeżeli założymy że stronę odwiedza kilkanaście, bądź kilkadziesiąt tys. UU, mamy tam reklamy standardowe, no i najważniejsze, pop-upy, to spokojnie będzie nawet więcej niż 5 tys. Wszystko zależy od realnej ilości odwiedzin i stawkach za reklamy.
Jeżeli na biednym blogu można zarobić kilkaset złotych z bardzo małą grupą widzów, co dopiero na serwerze który jest linkownią do odc online, nic na ich serwerach nie siedzi, ludzie sami dodają. Złoty biznes :>

Offline

#1366 2013-05-01 16:13:49

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Quithe napisał:

Coś pisali, że shinden jakieś 5K PLN wyciąga miesięcznie. A kwotę podałem z szacowanego wyliczenia przez tę stronę, co Ace wrzucił oczkod


Dziwnie działa ta stronka? ;>

anime-shinden.info
http://www.webarbiter.com/pl/anime-shinden.info

sama domena usługodawcy (do konkretnego serwera) -> http://na7.pl:
http://www.webarbiter.com/pl/na7.pl

moje forum ze starą domeną (darmową - od serwerowni) -> http://nnh.na7.pl  (dodam, że ta stara domeną jest wyłączona, a w zasadzie ma automatyczne przekierowanie na nową):
http://www.webarbiter.com/pl/nnh.na7.pl

z nową domeną -> http://nnh-team.org:
http://www.webarbiter.com/pl/nnh-team.org

;>

Offline

#1367 2013-05-01 16:22:50

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Po prostu podaje kwoty wg jakiejś tam popularności. Gdyby ANSI zaśmiecić reklamami od góry do dołu, to by pieniądz był. Ciekawe, czy te onjalny płacą podatki. Pewnie nie, bo takie zarabianie podpada już u nas pod działalność gospodarczą.

Offline

#1368 2013-05-01 17:03:35

napastnik
Użytkownik
Dołączył: 2011-01-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Przecież nikt nie ma ochoty płacić za utrzymanie serwera z własnej kieszeni. Śmieszna jest ta wasza dyskusja która już ciągnie się od 4 lat i nic z niej nie wynika, online nie zniknie. Poza tym shindan jest na tyle potężną stronką, że może wypiąć na was d*** i założyć stronkę z własną bazą napisów.

Offline

#1369 2013-05-01 17:05:46

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

napastnik napisał:

Poza tym shindan jest na tyle potężną stronką, że może wypiąć na was d*** i założyć stronkę z własną bazą napisów.

Hm... po czym to wnosisz? cojest


K5Cqyo6.png?1

Offline

#1370 2013-05-01 17:14:15

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

napastnik napisał:

Poza tym shindan jest na tyle potężną stronką, że może wypiąć na was d*** i założyć stronkę z własną bazą napisów.

Ale cię na żarty wzięło  wow
Nam by to było na rękę. Niech stworzą sobie bazę i niech gromadzą własnych tłumaczy. Ba, 50 razy ta propozycja dla nich się przewijała w tym temacie. Ale ich "potęga" jakoś takiego projektu nie ogarnia.


Ty dulowaty userze!

Offline

#1371 2013-05-01 17:16:40

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

FAiM napisał:
napastnik napisał:

Poza tym shindan jest na tyle potężną stronką, że może wypiąć na was d*** i założyć stronkę z własną bazą napisów.

Hm... po czym to wnosisz? cojest

Są na tyle oddanymi sprawie złodziejami, że mogą zagarnąć wszystkie napisy, jakie pojawiły się w bazie ANSI. Bo chyba nie uwierzyłeś, że chodzi o tworzenie własnych napisów jezor

Offline

#1372 2013-05-01 17:26:43

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

napastnik napisał:

Poza tym shindan jest na tyle potężną stronką, że może wypiąć na was d*** i założyć stronkę z własną bazą napisów.

To jest tak niedorzeczne, że na początku myślałem, że to żart. Dopiero po przeczytaniu reszty komentarzy zrozumiałem, jak bardzo się myliłem.

Hmm... ale jak taka strona miałaby działać? Prosiaki kradłyby napisy z bazy ANSI i dodawałyby je do bazy swojego chlewika, podpisując wrzuty, "DODAŁ LAUDI, tłumaczył x" ?
Edit: No i obowiązkowe - "upload tylko dla shitdena, jeżeli zauważysz te napisy na innej stronie, to wiedz, że są to złodzieje".

Ostatnio edytowany przez Sledziu_w (2013-05-01 17:29:59)


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#1373 2013-05-01 18:40:08

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

napastnik napisał:

Przecież nikt nie ma ochoty płacić za utrzymanie serwera z własnej kieszeni.

Dlaczego? Nie kumam twojego rozumowania ^^"
Jak nie ma ochoty ktoś płacić za serwer to żadnej strony nie robi - proste
LOL...
Zakładasz stronę z jakąś tematyką to chyba logiczne że musisz ponieść jakieś koszta utrzymania...

Ja swoje forum prowadzę od 6 lat (z wyjątkiem ostatniego roku ;p - przerwa) i jeszcze nigdy nie miałem tam żadnych reklam...
Wszystko: serwer, domenę, skrypty, modyfikacje - wszystko opłacam z własnej kieszeni (były dwa wyjątki - udało się za dwoma podejściami uzbierać ~ 250 zł na serwer, kiedy z kasą cienko stałem ;p) i jestem dumny z tego co stworzyłem (chociaż nie musi się to wszystkim podobać - są rózne gusta ;p) - własnym wysiłkiem i za własne pieniądze (a w przeciągu lat było to więcej niż parę K zł ^^).


Ok.... wiem o co chodziło, żeby serwer sam się utrzymywał z reklam i innego badziewia, które utrudnia przeglądanie - to napisz może to w inny sposób, bo "Przecież nikt nie ma ochoty płacić za utrzymanie serwera z własnej kieszeni." brzmi śmiesznie.



napastnik napisał:

Śmieszna jest ta wasza dyskusja która już ciągnie się od 4 lat i nic z niej nie wynika, online nie zniknie.

Śmieszna - może czasami oczkod
Nic z niej nie wynika? - A czytania ze zrozumieniem się uczyliśmy, panie napastnik? (albo rozumowania? dobra, nic nie mowie xD). Wynika z tego tylko tyle, że używacie czyjejś pracy i to często bez zezwolenia/zapytania/docenienia właściciela i czerpiecie z tego zyski. Do tego, często niszczycie tę pracę - kiedy co niektórzy zabierają się za coś o czym nie mają pojęcia. Oglądnąć anime-online - hardsuba, dobrze skodowanego itd - nawet przyjemne, ale kiedy włączyłem coś co miało białe litery, nie miało fontów, dzielenia linii, czy inne takie, w efekcie czego albo linijki były ucięte, albo jedna kwestia zajmowała 1/2 ekranu, to już mnie  klnie  strzela.
Inna sprawa, że temat ma ponad 60 stron, a wszystko można by wymienić w jednym poście ;p Ale fajnie sobie czasami pogadać i ponarzekać ;D

On-line nie zniknie? Może nie... Moze nie online, ale konkretna strona z anime online - to już inna bajka ;p
Poza tym, ciekawe co by się stało, gdyby Kane wyłączył ansi np do wakacji oczkod
Wtedy to pewnie byłyby anime-translatory.pl oczkod


napastnik napisał:

Poza tym shindan jest na tyle potężną stronką, że może wypiąć na was d*** i założyć stronkę z własną bazą napisów.

Buahahahahaha, JEBŁEM xD

Sorki... ;d

Ostatnio edytowany przez lilith_ (2013-05-01 19:51:24)

Offline

#1374 2013-05-01 18:46:51

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

napastnik napisał:

Poza tym shindan jest na tyle potężną stronką, że może wypiąć na was d*** i założyć stronkę z własną bazą napisów.

Hahaha! I czyje napisy by tam miał? Co najwyżej autorstwa translate.google.pl.

Ostatnio edytowany przez kostek00 (2013-05-01 18:47:03)


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#1375 2013-05-01 19:07:23

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

napastnik napisał:

Poza tym shindan jest na tyle potężną stronką, że może wypiąć na was d*** i założyć stronkę z własną bazą napisów.

Piwo jesteś mi winien!!!! Ze śmiechu sobie wylałem.

Śmiem wątpić żeby na tej stronce byli jacyś tłumacze


wizard2000.jpg

Offline

#1376 2013-05-01 19:10:33

Cafer90
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2011-01-03

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

napastnik napisał:

Poza tym shindan jest na tyle potężną stronką, że może wypiąć na was d*** i założyć stronkę z własną bazą napisów.

Chyba ci się miesiące pomyliły kolego! rotfl

Prima aprilis jest 1 kwietnia, a nie 1 maja, więc pozostaw takie żałosne żarty dla siebie... beznadzieja

Ostatnio edytowany przez Cafer90 (2013-05-01 19:11:34)


JOF3-460x60.jpg

Offline

#1377 2013-05-01 19:13:17

difer
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2011-07-05

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

napastnik napisał:

Poza tym shindan jest na tyle potężną stronką, że może wypiąć na was d*** i założyć stronkę z własną bazą napisów.

Przydałby się temat z cytatami wszech czasów. Ten idealnie nadałby się do niego. okej

Offline

#1378 2013-05-01 19:28:37

megamas
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2011-07-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

napastnik napisał:

Poza tym shindan jest na tyle potężną stronką, że może wypiąć na was d*** i założyć stronkę z własną bazą napisów.

Nie chcę cię martwić, ale shinden to kolos na glinianych nogach. Gimbusiarnia siedzi tam tylko dlatego, że szybko kradną napisy i równie szybko udostępniają je na stronie. Jeśli jednak chcesz wierzyć, że przeciętny gimbus umysłowy jest w stanie zrobić napisy lepsze, niż doświadczeni użytkownicy ansi, to zaryzykuj i załóż stronę z napisami dla shindena.

Ostatnio edytowany przez megamas (2013-05-01 19:39:43)


Be a man – the Madao way.

Offline

#1379 2013-05-01 20:14:54

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ANSI zarabia na Google analytics'u, siuden jest taki uber, że może sam stworzyć własną bazę napisów.
Kiedyś można śmiało napisać o trollu, lecz te zdania brzmią tak poważnie...

Dzieciaki...
ibnSNQiNNEcQ7T.gif

Offline

#1380 2013-05-01 20:34:39

jayson77
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-09

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Hehe, to powyżej od tego ~kishida~ to jakaś kpina? Nie rozumiem co to znaczy, może i wiem ale nie to co autor chciał przekazać bo wysławia się jakoś dziwnie. Chciałbym dać pewne porównanie, przyjmijmy że siudeniarze i całe robactwo, to taki mały gówniarz, który wrzeszczy że jego zabawka jest lepsza i za nic nie zmieni zdania, na każdy argument krzyczy- NIEEE!

Mam pomysł, zrobię tłumaczenie do jednego odcinka serii z np. 2004 roku, dopiszę swoje zakazy dla siudena itp. Ciekawe czy mi upublicznią to na onlajnie? Może i mało osób ogląda starsze ale się zobaczy co wyjdzie, chcę sam przeżyć coś okropnego. ;_)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024