#141 2009-07-24 19:26:20

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ja 4 metry leżąc na łóżku, jedyny stream jaki tak oglądałem to konferencje SONY, Microsoft i Nintendo na żywo z ostatniego E3.

Sidorf napisał:

rozumiem też że nikt nigdy pegazusa nie miał smile_big

Zdajesz sobie sprawę, że dla niektórych młodszych osób pierwszą konsolą była PlayStation 2? oczkod

Offline

#142 2009-07-24 20:08:36

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sidorf napisał:

a ja się spytam w jakiej odległości od monitora siedzicie? metr? to luzik jezor
ja oglądam anime online leżąc wygodnie w łóżku z odległości około 2-3 metrów i pikselozy nie widzę. przykład? toradora na stronie sakredusa.
rozumiem też że nikt nigdy pegazusa nie miał smile_big

buahahaha ja rozkładam się trochę dalej ale przed kinem domowym ^^ i no dużym ekranie prędzej bym dostrzegł ze tracę wzrok niż jakość przy anime online... a i niema różnicy w dźwięku ? xD oj jest wystarczy dobre nagłośnienie.

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2009-07-24 20:08:44)

Offline

#143 2009-07-24 20:32:16

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sidorf napisał:

a ja się spytam w jakiej odległości od monitora siedzicie? metr? to luzik jezor
ja oglądam anime online leżąc wygodnie w łóżku z odległości około 2-3 metrów i pikselozy nie widzę. przykład? toradora na stronie sakredusa.
rozumiem też że nikt nigdy pegazusa nie miał smile_big

Pokaż spoiler
ew. odpowiedź na odpowiedź do mojego posta napiszę w sierpniu(pod koniec najpewniej)

He? Ja na AOI (bo domyślam się, że o to chodzi) JEDYNIE PISZE NEWSY (no i jestem moderatorem forum, a że jest "aktywne" to wpadam tam raz na jakiś czas poprzerzucać tematy napisane w niewłaściwym dziale)... i przynajmniej nie przekręcaj mojego nicku... to boli smutny

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2009-07-24 20:33:10)

Offline

#144 2009-07-24 21:48:04

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Dam ci żyletkę, to zaboli. smile_big

Offline

#145 2009-07-24 22:16:38

Asan
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sidorf napisał:

przykład? toradora na stronie sakredusa.

O! Bardzo ciekawy przykład. Akurat nie przypominam sobie, a pamięć to mam jeszcze dobrą ^^, żeby ludzie z aoi pytali się, czy mogą wykorzystać moje napisy do Toradory jezor

Offline

#146 2009-07-24 23:33:14

Geass89
Użytkownik
Dołączył: 2009-06-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ha ja się pytałem (i zawsze pytam żeby nie było) jeszcze jak na starej stronie bylem o i zapomniałem zapytać czy nie przeszkadza ci to że na nowej się znajduje ale to na pw nie będę podawał adresu ani nazwy bo nie mam zamiaru reklamy robić

odnośnie tematu zgadzam się z tym, że każdy powinien sam decydować jak chce oglądać anime w końcu żyjemy w wolnym (tak mi się wydaje) kraju.

co do stopek i innych to uważam iż pracę tłumaczy trzeba szanować ponieważ jeśli wy nie odwalali byście tak dużej roboty to my nie mielibyśmy co robić. sam jak widzę że jakiś upload-er po chamsku przypisuje sobie wasza prace po prostu daje mu do zrozumienia co i jak

ja osobiście dodaje teraz 2 serie i dzięki współpracy z grupa do 1 serii i autorką do 2 serii mogę pochwalić się w moich upload-ach, a ich napisach skrawkiem moich wypocin, w jednej serii jest moje karaoke, w drugiej natomiast ogólnie ass z karaoke (type setting chyba to jest. jeśli się mylę poprawcie mnie) a to taki trochę mały off top żeby nie było że tylko kradnę a niczego sam nie potrafię zrobić. powoli poznajemy to nowe rzeczy.

P.S. pytanie do bodzia

bodzio napisał:

A o skrypt zawsze można było poprosić - pisałem o tym na blogu.

czy jest możliwość aby mógł spojrzeć na twój scrypt (mniemam iż chodzi o scrypt avs do np megui), a jeśli nie to Szacuken, ponieważ w tym twoim tutku nie do końca wszystko wyjaśniłeś dałeś scrypt chyba 7.avs a nie dałeś do niego żadnego opisu co jaki filtr np robi

Ostatnio edytowany przez Geass89 (2009-07-24 23:53:58)


sygnalulu3.jpg

Offline

#147 2009-07-24 23:33:22

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Asan napisał:
Sidorf napisał:

przykład? toradora na stronie sakredusa.

O! Bardzo ciekawy przykład. Akurat nie przypominam sobie, a pamięć to mam jeszcze dobrą ^^, żeby ludzie z aoi pytali się, czy mogą wykorzystać moje napisy do Toradory jezor

To ja się do nich nie przyznaję...


FluxBB bbcode test

Offline

#148 2009-07-25 16:19:18

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Asan napisał:

O! Bardzo ciekawy przykład. Akurat nie przypominam sobie, a pamięć to mam jeszcze dobrą ^^, żeby ludzie z aoi pytali się, czy mogą wykorzystać moje napisy do Toradory jezor

Nie jesteś sam. Ja tam też sobie nie przypominam, żeby wyrażał zgodę na przynajmniej jedną serię. Nawet pokusiłem się o maila w tej sprawie, ale oczywiście zostałem olany po całej długości. kupa

Offline

#149 2009-07-25 18:16:54

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Geass89 napisał:

P.S. pytanie do bodzia

bodzio napisał:

A o skrypt zawsze można było poprosić - pisałem o tym na blogu.

czy jest możliwość aby mógł spojrzeć na twój scrypt (mniemam iż chodzi o scrypt avs do np megui), a jeśli nie to Szacuken, ponieważ w tym twoim tutku nie do końca wszystko wyjaśniłeś dałeś scrypt chyba 7.avs a nie dałeś do niego żadnego opisu co jaki filtr np robi

Nie o to chodziło, ale owszem, te skrypty także daję/dawałem. Każdy z filtrów ma swój opis po ang. w dokumentacji, gdy go pobierasz ^^
Wszystko, co zostało zawarte w poradniku jest tylko podstawą podstaw, pracę nad kontynuacją zostały wstrzymane - bo rzekomo wszystkiego o fansubingu można się doszukać na fansubs.pl i tamtejszej wiki. Na przyszłość - ślij pm ^^


wladza1.png

Offline

#150 2012-03-07 01:54:10

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Na głównej Shindena jest wesoło smile_big (jakoś nie mogę dokopać się tematu o "zgodach")


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#151 2012-03-07 02:04:25

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Po tym, jak wszyscy wyśmialiśmy skanlatorów, co robią mangi, niech no tylko ktoś wyskoczy z dogmatem o prawie decydowania o własnych napisach jezor

Offline

#152 2012-03-07 02:16:24

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ta, w końcu robimy w myśl "od fanów dla pijawek" i lepiej nie myśleć, co dalej z tym robią te wredne pijawki oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#153 2012-03-07 02:31:21

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Tym samym te wszystkie mądrości o wyższości ich strony nad innymi kreskówkami można o kant dupy rozbić oczkod.
Właśnie oficjalnie przyznali, że są na równi z innymi onlajnami ^^.

Poza tym...
15742965.jpg


Yoshimori.png

Offline

#154 2012-03-07 03:28:57

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sir_Ace napisał:

Po tym, jak wszyscy wyśmialiśmy skanlatorów, co robią mangi, niech no tylko ktoś wyskoczy z dogmatem o prawie decydowania o własnych napisach jezor

Tja, walka z wiatrakami.

Spodziewałem się takiego kroku, bo przecież wszyscy gonią za kasą, a wysłanie posta i jebanie się z durnym "paniskiem" tłumaczem to podrzynanie gałęzi, na której się siedzi. Bo odchodzą oglądacze mniej ściągnięć, mniejszy ruch... {wolne cytaty z shindena}

Kij im w oko, wszyscy jedziemy na tej samej kolejce górskiej. Przynajmniej będzie więcej towarzystwa, gdy nasi mądrale od rządzenia zaczną regulować te kwestie. Znajdzie się czwórka do brydża i w pokerka będzie z kim przyciąć.   hehe

Cóż, tak czy siak będę nadal robił swoje chociaż czuję, że jebią mnie wszyscy od państwa do najbliższych.  los


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#155 2012-03-07 05:03:58

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ale skąd ta decyzja? Przeczytałem ogłoszenie, ale nadal nie wiem, dlaczego poczynili takie kroki. Mogłem to przeoczyć, jak czytałem komentarze, bo strasznie tam dużo dzieciarni i nie zdołałem tego wszystkiego ogarnąć. Wydawało mi się, że doszliśmy z adminami strony do porozumienia, ja wiem, że tę ich regułkę można o kant tyłka rozbić, ale przynajmniej pytali.

A, podobało mi się, jak ktoś napisał, że bez subberów nie byłoby uploaderów, a bez uploaderów nie byłoby subberów... Naprawdę ciekawe stwierdzenie. smile_lol

Ostatnio edytowany przez dulu (2012-03-07 05:06:39)

Offline

#156 2012-03-07 09:11:58

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

dulu napisał:

A, podobało mi się, jak ktoś napisał, że bez subberów nie byłoby uploaderów, a bez uploaderów nie byłoby subberów... Naprawdę ciekawe stwierdzenie. smile_lol

rotfl W tym związku nie widzę symbiozy koniecznej, a jedynie pasożytnictwo.

Sir_Ace napisał:

Po tym, jak wszyscy wyśmialiśmy skanlatorów, co robią mangi, niech no tylko ktoś wyskoczy z dogmatem o prawie decydowania o własnych napisach jezor

Why not? Napisy są legalne, a skanlacje już nie...

PS. Czemu nie widzę tam komentarzy?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#157 2012-03-07 09:26:53

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

FAiM napisał:

Why not? Napisy są legalne, a skanlacje już nie...

Art. 2.
1. Opracowanie cudzego utworu, w szczególności tłumaczenie, przeróbka, adaptacja, jest przedmiotem prawa autorskiego bez uszczerbku dla prawa do utworu pierwotnego.
2. Rozporządzanie i korzystanie z opracowania zależy od zezwolenia twórcy utworu pierwotnego (prawo zależne), chyba że autorskie prawa majątkowe do utworu pierwotnego wygasły. W przypadku baz danych spełniających cechy utworu zezwolenie twórcy jest konieczne także na sporządzenie opracowania.

czyli są legalne tak długo dopóki nie wrzucisz ich na ANSI

Ostatnio edytowany przez luki349 (2012-03-07 09:28:01)

Offline

#158 2012-03-07 09:34:20

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sir_Ace napisał:

Po tym, jak wszyscy wyśmialiśmy skanlatorów, co robią mangi, niech no tylko ktoś wyskoczy z dogmatem o prawie decydowania o własnych napisach jezor

Dlaczego? Wrzucanie na manga-lib gotowych skanlacji w takiej postaci, w jakiej były 'wyprodukowane' to nie wrzucanie napisów, do których ktoś dołożył obraz i dźwięk.  szalony
Dobrze, że tłumaczę tylko niszowe serie  hehe


wladza1.png

Offline

#159 2012-03-07 09:54:59

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

bodzio napisał:

Dobrze, że tłumaczę tylko niszowe serie  hehe

bodzio, mordo Ty moja! Jak oni śmieli pominać Twoje suby, aż trzeba coś z tym zrobić, np. wypomnieć im to przeoczenie.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#160 2012-03-07 10:09:49

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

qwig napisał:
bodzio napisał:

Dobrze, że tłumaczę tylko niszowe serie  hehe

bodzio, mordo Ty moja! Jak oni śmieli pominać Twoje suby, aż trzeba coś z tym zrobić, np. wypomnieć im to przeoczenie.

Ej, mówisz do trolla ze wszech miar - tam są moje suby do np. Arietki jezor Za moją zgodą.


wladza1.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024