#1 2009-07-30 19:49:55

amigos92stg
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-16

ff viii spolszczenie

szukam spolszczenia do gry final fantasy 8 ale nie moge znalesc. pomoze ktoś?

Offline

#2 2009-07-30 19:54:53

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ff viii spolszczenie

Spolszczenie jest w sieci ale z tego co wiem, to płatne.

Offline

#3 2009-07-30 20:03:35

Oin
Użytkownik
Skąd: Gorlice / Kraków
Dołączył: 2005-06-14

Odp: ff viii spolszczenie

http://www.balamb.pl/

Tutaj jest do pobrania, za darmo ;P

Tylko taki patent, że po rejestracji trzeba zapłacić 5 zł za dostęp do plików ekskluzywnych czy coś w ten deseń... Jak żal ci takiej kasy, to... mnie żal ciebie.

Znalezienie tego zajęło mi kilka sekund. Power of Google.

Ostatnio edytowany przez Oin (2009-07-30 20:04:23)


Minds are like parachutes. Just because you've lost yours doesn't mean you can borrow mine.

Offline

#4 2009-07-30 20:22:44

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: ff viii spolszczenie

Oin napisał:

http://www.balamb.pl/

Tutaj jest do pobrania, za darmo ;P

Tylko taki patent, że po rejestracji trzeba zapłacić 5 zł za dostęp do plików ekskluzywnych czy coś w ten deseń... Jak żal ci takiej kasy, to... mnie żal ciebie.

Znalezienie tego zajęło mi kilka sekund. Power of Google.

No właśnie to jest PŁATNE. Chyba nie ma nigdzie tego spolszczenia za darmo.
I jest na razie tylko do wersji PC.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2009-07-30 20:23:34)

Offline

#5 2009-07-30 21:06:56

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: ff viii spolszczenie

Oin napisał:

Tylko taki patent, że po rejestracji trzeba zapłacić 5 zł za dostęp do plików ekskluzywnych czy coś w ten deseń... Jak żal ci takiej kasy, to... mnie żal ciebie.

Wie ktoś coś więcej na temat tych dodatkowych materiałów? Dawno, dawno temu pobrałem spolszczenie za free, ale przetłumaczone było dopiero 65% dialogów. Wtedy w ramach bonusu był PDF z sugerowanym przydzieleniem GF-ów i junkcionowaniem. Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak to spolszczenie wygląda, mogę gdzieś upnąć, ale to stara wersja. Mimo to grało się przyjemnie, do przetłumaczonych kawałków trudno mieć zastrzeżenia.


5205.png

Offline

#6 2009-07-30 21:15:22

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: ff viii spolszczenie

groozin napisał:
Oin napisał:

Tylko taki patent, że po rejestracji trzeba zapłacić 5 zł za dostęp do plików ekskluzywnych czy coś w ten deseń... Jak żal ci takiej kasy, to... mnie żal ciebie.

Wie ktoś coś więcej na temat tych dodatkowych materiałów? Dawno, dawno temu pobrałem spolszczenie za free, ale przetłumaczone było dopiero 65% dialogów. Wtedy w ramach bonusu był PDF z sugerowanym przydzieleniem GF-ów i junkcionowaniem. Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak to spolszczenie wygląda, mogę gdzieś upnąć, ale to stara wersja. Mimo to grało się przyjemnie, do przetłumaczonych kawałków trudno mieć zastrzeżenia.

Też kiedyś miałem częściowe spolszczenie lecz tam było z 40 procent spolszczenia z korektą, a reszta po angielsku. Bo najpierw było tłumaczone, a potem robione korekty i testowanie.
A 5 zł to tyle co nic za takie świetne spolszczenie całej gry.

Offline

#7 2009-07-30 21:27:06

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: ff viii spolszczenie

Dodał bym że nic za dobre spolszczenie tak świetnej gry.

ledziux napisał:

No właśnie to jest PŁATNE. Chyba nie ma nigdzie tego spolszczenia za darmo.
I jest na razie tylko do wersji PC.

Znając życie to pewnie gdzieś na torrentach czy warezach to spolszczenie krąży.


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#8 2009-07-30 21:30:42

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: ff viii spolszczenie

Tristan napisał:

Znając życie to pewnie gdzieś na torrentach czy warezach to spolszczenie krąży.

To spolszczenie nie działa bez aktywatora ( w którego wpisuje się swoje dane jak w formularzu zamówienia) i ma zabezpieczenia. Tak przynajmniej czytałem.

Offline

#9 2009-07-30 21:50:50

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: ff viii spolszczenie

Czyli to tłumaczenie za pieniądze, czy ktoś tej osobie jego pracę podprowadził i teraz opyla?

To powinno być tak samo darmowe jak fansuby, w końcu licencji od Square-Enix raczej nie dostał...

Offline

#10 2009-07-30 21:54:50

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: ff viii spolszczenie

W zasadzie to idzie tak że płacisz za dostęp do pewnego działu na stronie, a nie za spolszczenie...


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#11 2009-07-30 21:57:59

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: ff viii spolszczenie

Zarathustra napisał:

Czyli to tłumaczenie za pieniądze, czy ktoś tej osobie jego pracę podprowadził i teraz opyla?

To powinno być tak samo darmowe jak fansuby, w końcu licencji od Square-Enix raczej nie dostał...

To 5 zł dla tłumacza za jego ciężką i długą pracę. Oczywiście chodzi o dostęp do działu gdzie można to ściągnąć.

Offline

#12 2009-07-30 22:19:28

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ff viii spolszczenie

Oin napisał:

http://www.balamb.pl/

Tutaj jest do pobrania, za darmo ;P

Tylko taki patent, że po rejestracji trzeba zapłacić 5 zł za dostęp do plików ekskluzywnych czy coś w ten deseń... Jak żal ci takiej kasy, to... mnie żal ciebie.

Znalezienie tego zajęło mi kilka sekund. Power of Google.

Dokładnie to miałem na myśli. Na razie nie ściągam, bo czekam aż będzie wersja na PSX. PCtówka wygląda tragicznie... oraz gra się w nią na klawie... równie tragicznie. 5 zł to marna cena, ale jak tak kilka setek/tysięcy się rzuci na to to koleś zarobi kilka tysięcy złotych.

Offline

#13 2009-07-30 22:37:15

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: ff viii spolszczenie

ledziux napisał:

To 5 zł dla tłumacza za jego ciężką i długą pracę.

Kilku tłumaczy może tutaj powiedzieć to samo... (nie wliczam tu siebie, żeby nie było)

Zdaję sobie sprawę jak trudne jest tłumaczenie gier (pomijając wszelakie aspekty czysto techniczne jest pełno utrudnień jak np: brak wystarczającego miejsca w dymkach).

Swoją drogą ten FF VIII był łatwy językowo, takiemu Vagrant Story nawet do pięt nie dorasta.

Offline

#14 2009-07-30 22:50:24

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: ff viii spolszczenie

_KiRA napisał:

Dokładnie to miałem na myśli. Na razie nie ściągam, bo czekam aż będzie wersja na PSX. PCtówka wygląda tragicznie... oraz gra się w nią na klawie... równie tragicznie.

Wersja PC ma dokładnie taką samą grafikę jak na PSX. To zwyczajna konwersja bez żadnych zmian graficznych.
Gra się w nią bardzo wygodnie i wcale nie gorzej niż na padzie.
Kiedyś w nią grałem.

Offline

#15 2009-07-30 22:55:33

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: ff viii spolszczenie

ledziux napisał:
_KiRA napisał:

Dokładnie to miałem na myśli. Na razie nie ściągam, bo czekam aż będzie wersja na PSX. PCtówka wygląda tragicznie... oraz gra się w nią na klawie... równie tragicznie.

Wersja PC ma dokładnie taką samą grafikę jak na PSX. To zwyczajna konwersja bez żadnych zmian graficznych.
Gra się w nią bardzo wygodnie i wcale nie gorzej niż na padzie.
Kiedyś w nią grałem.

Poprawka. Grafika jest lepsza. Ma filtrowanie tekstur. Na sterowanie nie narzekam, z resztą podpiąć do PieCa pada za 15 zł to nie sztuka. Poza tym gra jest po prostu świetna i warto w nią zagrać, a grafika nawet dzisiaj wygląda całkiem zjadliwie, zwłaszcza w ruchu smile


5205.png

Offline

#16 2009-07-30 23:52:41

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ff viii spolszczenie

Poprawka. Grafika jest lepsza. Ma filtrowanie tekstur. Na sterowanie nie narzekam, z resztą podpiąć do PieCa pada za 15 zł to nie sztuka. Poza tym gra jest po prostu świetna i warto w nią zagrać, a grafika nawet dzisiaj wygląda całkiem zjadliwie, zwłaszcza w ruchu smile

Pada to ja mam, logitech chillstream spełnia mój każdy wymóg. Stwierdziłem tak gdyż po dziś dzień mam traumę po pecetowej wersji FF7, która to wygląda strasznie... o wiele bardziej dociera do mnie ta wersja z PSX/PSP.

Offline

#17 2009-07-31 00:01:06

Envie
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-12-21

Odp: ff viii spolszczenie

To, że trzeba płacić za te spolszczenie, jest dla mnie śmieszne i żałosne. Koleś zrobił je nielegalnie i jeszcze chce na tym zarabiać. Dla ludzi, którzy rozpowszechniają swoje spolszczenia za darmo, mam wielki szacunek. Przykładem mogą być RPG czy Browar. Oni robią to z czystej przyjemności.
Do dupy ze spolszczeniem FF VIII. Żal mi ludzi, którzy zapłacą za nie Colliemu.
Aha, i na początku miało ono być całkowicie darmowe. Dopiero pod koniec prac autor postanowił wziąć od każdego 5 zł. Wcześniej sypał na forum argumentami, żeby go nie pośpieszać, bo spolszczenie bedzie za darmo... śmiechu warte...

Ostatnio edytowany przez Envie (2009-07-31 01:06:34)

Offline

#18 2009-07-31 00:17:50

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: ff viii spolszczenie

Envie napisał:

To, że trzeba płacić za te spolszczenie, jest dla mnie śmieszne i żałosne. Koleś zrobił je nielegalnie i jeszcze chce na tym zarabiać. Dla ludzi, którzy rozpowszechniają swoje spolszczenia za darmo mam wielki szacunek. Przykładem może być RPG czy Browar. Oni robią to z czystej przyjemności. Do dupy ze szpolczeniem FF VIII. Żal mi ludzi, którzy zapłacą Colliemu za to spolszczenie.
Aha, i na początku miałobyć całkowicie darmowe. Dopiero pod koniec prac autor postanowił wziąć od każdego po 5 zł Wcześniej sypał na forum argumentami, żeby go nie pośpieszać, bo spolszczenie bedzie za darmo... śmiechu warte...

Jakby chciał 20 zł to wtedy źle, ale 5 zł każdy ma i dla każdego fana final fantasy 8 to jest nic.
No chyba, że ktoś nie jest fanem tej gry to wtedy spolszczenie mu niepotrzebne i niech gra po angielsku.

Offline

#19 2009-07-31 00:38:58

Pyuuu
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-08

Odp: ff viii spolszczenie

Lol, tu nie chodzi o sumę, tu chodzi o sam fakt opłaty za coś takiego. W pełni się z Enviem zgadzam, w dodatku, z tego co czytałem, to tłumaczenie jest pełne błędów...

Offline

#20 2009-07-31 00:46:33

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: ff viii spolszczenie

ledziux napisał:

Jakby chciał 20 zł to wtedy źle, ale 5 zł każdy ma i dla każdego fana final fantasy 8 to jest nic.
No chyba, że ktoś nie jest fanem tej gry to wtedy spolszczenie mu niepotrzebne i niech gra po angielsku.

Tak ja nie jestem fanem, dlatego będę grał po angielsku (lol).
Mam oryginał tej gry na PlayStation (co prawda platyna, ale w idealnym stanie) przebijcie to. oczkod

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024