#21 2009-07-31 00:47:35

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ff viii spolszczenie

Ja natomiast słyszałem, że trzyma wysoki poziom jezor

Offline

#22 2009-07-31 00:49:18

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: ff viii spolszczenie

Pyuuu napisał:

Lol, tu nie chodzi o sumę, tu chodzi o sam fakt opłaty za coś takiego. W pełni się z Enviem zgadzam, w dodatku, z tego co czytałem, to tłumaczenie jest pełne błędów...

Nie ma prawie żadnych błędów i tłumaczenie jest lepsze niż jakby to robiła profesjonalna firma. Była korekta i testy. Nawet lepiej, że nie będziecie mieć tego spolszczenia bo nie będzie narzekania : )

Offline

#23 2009-07-31 00:58:58

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: ff viii spolszczenie

A Rinoa to Ultimecia!

Dzięki temu spoilerowi możecie sobie darować chęć grania w tą grę i wydawania 5zł na spolszczenie. oczkod

Offline

#24 2009-07-31 00:59:42

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: ff viii spolszczenie

Błędów jest naprawdę dużo, a że ty ich nie widzisz, Tom, to cóż, nie ja cię uczyłem w podstawówce.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#25 2009-07-31 01:24:02

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: ff viii spolszczenie

amigos92stg napisał:

szukam spolszczenia do gry final fantasy 8 ale nie moge znalesc. pomoze ktoś?

http://grajpopolsku.pl/ i wszystko w tym temacie ^^ ew. przeszperaj forum od chłopaków [;

To powinno być tak samo darmowe jak fansuby, w końcu licencji od Square-Enix raczej nie dostał...

Z tego co wiem to jest i był darmowy projekt tak więc... Oo dziwne a co by za to płacić...

Błędów jest naprawdę dużo,

Wujek jak już tak rzucasz takimi hasłami to może zapodaj jakieś konkrety odnośnie tych błędów jak i bądź co bądź weź pod uwagę iż wydania ang jak i jap naprawdę różnią się w kwestii dialogów/tłumaczenia (sporo rzeczy jeżeli chodzi o serię FF jest źle przełożonych na język angielski) dodaj do tego również taką rzecz iż osoba przekładająca ową grę miała limit znaków na dany tekst dialogu... niestety mało kto ma możliwość korzystania z np. devkitów w przypadku wydań z konsol, a w związku z tym cóż... są i będą limity... chyba, że ktoś rozłoży odpowiednią grę na części pierwsze i napisze odpowiednie narzędzia do jej tłumaczenia.
(pisane na oślep ponieważ nic konkretnego nie zostało napisane)

Ostatnio edytowany przez Isao (2009-07-31 01:24:14)

Offline

#26 2009-07-31 01:36:59

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: ff viii spolszczenie

Isao napisał:

Z tego co wiem to jest i był darmowy projekt tak więc... Oo dziwne a co by za to płacić...

W takim razie mam rozumieć, że tak jak napisałem ktoś jego pracę podwędził i teraz na niej zarabia, prawda?

Offline

#27 2009-07-31 01:38:43

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: ff viii spolszczenie

Zarathustra napisał:

A Rinoa to Ultimecia!

Dzięki temu spoilerowi możecie sobie darować chęć grania w tą grę i wydawania 5zł na spolszczenie. oczkod

Rinoa to nie Ultimecia. To jakiś bzdurny fanowski wymysł.

Zjadacz napisał:

Błędów jest naprawdę dużo, a że ty ich nie widzisz, to cóż, nie ja cię uczyłem w podstawówce.

Nie uważasz, że przesadzasz z pisaniem bzdur ?
Trochę więcej powagi bo nie musisz udawać, że na wszystkim się znasz.

Zarathustra napisał:
Isao napisał:

Z tego co wiem to jest i był darmowy projekt tak więc... Oo dziwne a co by za to płacić...

W takim razie mam rozumieć, że tak jak napisałem ktoś jego pracę podwędził i teraz na niej zarabia, prawda?

Masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego ?
Pisałem, że te 5 zł to dla tłumacza.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2009-07-31 01:43:13)

Offline

#28 2009-07-31 01:54:17

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: ff viii spolszczenie

ledziux napisał:
Zarathustra napisał:

A Rinoa to Ultimecia!

Dzięki temu spoilerowi możecie sobie darować chęć grania w tą grę i wydawania 5zł na spolszczenie. oczkod

Rinoa to nie Ultimecia. To jakiś bzdurny fanowski wymysł.

Rzeczywiście pomyliła mi się ona z Tonberry Kingiem. oczkod

ledziux napisał:
Zarathustra napisał:
Isao napisał:

Z tego co wiem to jest i był darmowy projekt tak więc... Oo dziwne a co by za to płacić...

W takim razie mam rozumieć, że tak jak napisałem ktoś jego pracę podwędził i teraz na niej zarabia, prawda?

Masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego ?
Pisałem, że te 5 zł to dla tłumacza.

Tak, bo widzisz nie każdy był tak dobry z polskiego w szkole jak ty, skoro Isao pisze, że projekt był i jest darmowy to te 5zł dla tłumacza nie ma chyba prawa bytu, right?

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2009-07-31 01:58:06)

Offline

#29 2009-07-31 02:00:40

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: ff viii spolszczenie

Może te 5 zł jest tymczasowo. Cały czas trwa konwersja napisów do wersji na PSX. To jest dostęp do działu i zostania "Mieszkańcem Ogrodu Balamb". a spolszczenie to jedna z zalet jak już tam jesteś.

Offline

#30 2009-07-31 02:49:46

Diukatan
Użytkownik
Skąd: Śląsk
Dołączył: 2006-05-05

Odp: ff viii spolszczenie

ledziux napisał:

To jest dostęp do działu i zostania "Mieszkańcem Ogrodu Balamb". a spolszczenie to jedna z zalet jak już tam jesteś.

Przypomina mi to ogłoszenia na pewnych stronkach: wstyd

Dołącz do "KLUBU" płacąc xxx$ i ciesz się najlepszą jakością darmowych filmów.

A tak btw ~Isao na pewno chodziło o ff8? Bo z tego, co widzę to również podpięty jest tam tylko link na stronę ogrodu, no chyba, że coś przeoczyłem...

Offline

#31 2009-07-31 03:57:31

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ff viii spolszczenie

Omigot... kolejna drama xD .

Zjadek, jak już stwierdzasz że są błędy, w dodatku jest ich pełno, to udowodnij to jakimiś argumentami oczkod

Offline

#32 2009-07-31 10:17:56

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: ff viii spolszczenie

Is, Vir, nie wypiszę wam teraz, bo nie mam Finala pod ręką. Nie mówię tu o błędach rzeczowych, bo nie miałem ich jak weryfikować podczas grania, ale o błędach w polskiej pisowni. Musicie (albo i nie) wierzyć mi na słowo.

Is: wiem, jak to jest z miejscem, bo sam romy tłumaczyłem jezor


EDIT: Bzzt, mój epic fail, miałem wersję demo chyba. Ale spoko, wersję pełną znajdę zaraz, poszukam Finala i sprawdzę co i jak.

Ostatnio edytowany przez Zjadacz (2009-07-31 10:34:27)


"Skazany na zajebistość"

Offline

#33 2009-07-31 10:49:29

Berion
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-31

Odp: ff viii spolszczenie

Patch lokalizacyjny FF8 Coliego jest płatny. To nieistotne czy płaci się za przynależność do klubu czy nie... wiadomo o co chodzi. ;] Mnie osobiście też to się nie podoba. Tłumaczenie scenowe musi być darmowe, taka niepisana zasada. No ale cóż... jego decyzja i nic nie poradzimy.

@Strażak, coś ty na wypisywał? ;] Po za tym, akurat w przypadku ww. autora nie było problemu z pointerami ani ilością miejsca.

Offline

#34 2009-07-31 11:36:00

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: ff viii spolszczenie

Berion napisał:

@Strażak, coś ty na wypisywał? ;] Po za tym, akurat w przypadku ww. autora nie było problemu z pointerami ani ilością miejsca.

Ok mój błąd, faktycznie... jakoś sobie wkręciłem, że chodzi o wersję na psx'a, która chyba właśnie powstaje (jak mi pisałeś)... nie wiem dlaczego, tak dziwne... baka

~Zjaduś
No już, już spokojnie smile_big i tak i tak cię kochamy xD cmok

Offline

#35 2009-07-31 12:37:58

Colly
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-31

Odp: ff viii spolszczenie

Witam wszystkich, Google Analytics mnie tu przywiodło oczkod Jako, że to ja wspólnie z Emoonią zrobiliśmy to spolszczenie, to się wypowiem.

Żeby nie musieć pisać wszystkiego od nowa (u mnie na forum też są tematy tego typu poruszane), odpowiem kopiując swoją własną wypowiedź (i lekko ją zmieniając, bo była do jednej osoby skierowana):

5 zł to opłata za korzystanie z serwera. FF8PL na PC to prawie 34 MB, wersja na PSX będzie trochę większa. Przewodnik strategiczny, który się robi, będzie mieć zapewne ponad 100 MB, będą również inne pliki (spolszczenia).
Nie jestem filantropem i chcę, żeby za korzystanie z serwera zapłacili użytkownicy. Popatrzcie, Gry Online też tak robi, mało tego, oni cyklicznie chcą, by się im płaciło. Tutaj opłata jest jednorazowa, za obsługę serwera – przyszłą również. Jak mi wyślecie na adres domowy płytkę CD + dane, gdzie mam ją odesłać + prześlecie mi kasę za kopertę i znaczki pocztowe, albo nawet je wyślecie po prostu w paczce – to wyślę patcha językowego na płytce. Będziecie mieć pewność, że nie zarobię na tym ani grosza. Napiszcie mi maila, podam moje dane, wyślecie co trzeba, nie ma problemu. Tylko kurcze, wyjdzie to drożej niż 5 zł, bo Poczta Polska filantropem też nie jest. A pomyślcie jeszcze o tym, że na stronie pojawią się kolejne rzeczy do pobrania – za każdym razem wysyłać płytkę – to by się Wam chyba nie opłacało.

Nie pobieram opłaty za spolszczenie, tylko za obsługę, za utrzymanie serwera, za dostęp do działu download, za to, że jak ktoś sformatuje kompa za pół roku, to nie straci tych plików (oj już parę osób tak miało). Gry Online też tak robi – ba, tam nawet trzeba zapłacić za pobranie dema gry, której GOL nie zrobił. Jak oni to robią? smile


Ktoś mógłby napisać, że przecież mógłbym to udostępnić na torrencie albo na jakichś rapidshare'ach. Ale ja tego nie chcę robić, bo:
- chcę, żeby ktoś miał dobrą i pełną obsługę ode mnie, a nie "byle co" i 5 tysięcy tematów na pebopodobnych stronach: "instalator kur.. nie działa!";
- ponadto jest mnóstwo osób, które by wykasowało mnie i Emoonię jako autorów i podało siebie – popatrzcie na ostatniego newsa dotyczącego spolszczenia Kochataków do SH (tutaj: http://kochatakgroup.vdl.pl/news.php?readmore=103);
- chcę wiedzieć mniej więcej ile osób pobrało spolszczenie, jak im się podoba, czy chcą coś więcej, czy mają jakieś problemy ze spolszczeniem, no i chcę, by pliki zrobione przeze mnie, były na mojej stronie. Cóż, lubię mieć swoją stronę i będzie ona coraz lepsza.

Po prostu chcę zadbać o to spolszczenie, bo nie po to je robiłem 6 lat, by wyszło z tego wielkie G (i nie chodzi mi o Google jezor).

Mnóstwo osób ładuje spolszczenia do pełnych gier i pisze, że to ich wstawka i koniec. Żadnego podania autora ani nic. Ponadto później dochodzi do tak absurdalnych sytuacji, że ktoś szukając spolszczenia, szuka po torrentach, a jak tam nie znajduje, to nagle na forum pojawia się temat "skąd wziąć spolszczenie do FF8". A w Google to już nie łaska zajrzeć i na pierwsze miejsce popatrzeć...

Co do pointerów, to fakt, nie było z tym problemów, bo rozgryzłem wszystko oczkod Zjadacz, wszystkie jak na razie wykryte błędy pełnej wersji spolszczenia (podkreślam "pełnej", nie tej sprzed 4 lat z subfan.pl) znajdziesz tutaj:
http://www.balamb.pl/index.php?option=c … 10&id=1914
...I nie, nie ma ich nie wiadomo ile, każdy może popatrzeć, ile ich jest właśnie w tym temacie. Chcę, żeby moje spolszczenie było bezbłędne, ba, nawet zaglądałem do japońskiej wersji, żeby niektóre głupie błędy z angielskiej wersji usunąć. Czekam jeszcze na to, co mi napisze o błędach świetnie znająca FF8 Pleiades z IW i wypuszczę patcha poprawiającego błędy. Jeśli ktoś się zastanawia nad jakością spolszczenia, to jest do tego galeria na stronie, trzeba kliknąć w wielki napis "Dziedziniec" i pooglądać. No i jest wersja demo, z samym miastem Balamb.

Może te 5 zł jest tymczasowo. Cały czas trwa konwersja napisów do wersji na PSX. To jest dostęp do działu i zostania "Mieszkańcem Ogrodu Balamb". a spolszczenie to jedna z zalet jak już tam jesteś.

Może nie tyle tymczasowo, co jednorazowo. Jakie późniejsze projekty planujemy, oprócz FF8, możecie poczytać na grajpopolsku.pl, wkrótce wypuszczę filmik, jak się sprawy mają smile Oczywiście każdy mieszkaniec Ogrodu będzie mieć dostęp do tych wszystkich projektów, tak po prostu, bez dodatkowych opłat czy abonamentów.

Pozdrawiam i miłego dnia smile

Offline

#36 2009-07-31 12:51:50

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: ff viii spolszczenie

Chciałem się o tym rozpisać ale...

whateverj.jpg

Offline

#37 2009-07-31 12:56:40

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: ff viii spolszczenie

Colly, i tak cię to nie uchroni przed osobami, które po zapłaceniu będą chciały gdzieś wrzucić. Prędzej czy później wyląduje na jakimś serwerze zewnętrznym, tak jak np. poradniki z gry-online oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#38 2009-07-31 13:13:01

Colly
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-31

Odp: ff viii spolszczenie

Quithe napisał:

Colly, i tak cię to nie uchroni przed osobami, które po zapłaceniu będą chciały gdzieś wrzucić. Prędzej czy później wyląduje na jakimś serwerze zewnętrznym, tak jak np. poradniki z gry-online oczkod

Spolszczenie ma zabezpieczenie i jeśli ktoś to gdzieś wrzuci, będę wiedział kto. A poza tym jak ktoś już płaci za dostęp, to jest bardziej zżyty ze stroną (mieszkańcy Ogrodu to już społeczność) i czeka, np. na wersję PSX, na kolejne projekty spolszczeń, na poradnik strategiczny (niedługo go zaanonsujemy), itp. Po co miałby ktoś sobie to psuć? smile

A tak w ogóle, to przed wypuszczeniem wersji na PSX, będzie kolejny konkurs, gdzie oprócz nagród, do każdej wygranej będzie dodawana przynależność do Ogrodu za darmo. smile

Ostatnio edytowany przez Colly (2009-07-31 13:13:31)

Offline

#39 2009-07-31 14:08:03

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: ff viii spolszczenie

Nie takie zabezpieczenia ludzie łamią, bo pewnie super wyszukane nie będzie. Poza tym piractwo jest dowodem na to, że co płatne, część udostępnia innym za darmo (kwestia ripów filmów w necie itp). Do tego podpierdzielanie chociażby mi napisów, które są za darmo, też o czymś świadczy.
Ale, w sumie życzę ci, żebyś trafił na ludzi, którzy nie należą do chamów i działają wg. naszego złodziejskiego kodeksu oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#40 2009-07-31 15:03:18

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: ff viii spolszczenie

Spolszczenie do KotoR-a II też miało jakieś zabezpieczenia i kody, tymczasem wystarczyło pokopiować odpowiednie pliki i chwilę pokombinować, a działało bez przeszkód. Żeby nie było, zapłaciłem tą piątkę (czy ile tam było) za pobranie, ale wygodniej jest po prostu mieć kopię plików niż dodatkowo instalować jakieś aktywatory, uruchamiacze, czy inne cuda. W tym wypadku pewnie też da się coś wymyślić.
A tak na marginesie, nie mam nic przeciwko obecnej formie dystrybucji, 5 zł to nie fortuna, ale czy nie praktyczniej jest skorzystać z którejś sieci wymiany plików, darmowych FTP-ów czy czegoś takiego? Dajmy na to, że za X lat ktoś będzie chciał zagrać w taką gierkę z czasów krzemu łupanego, ale do tego czasu pewnie cały mechanizm pozwalający na uruchomienie spolszczenia nie będzie już działać i cała ciężka robota pójdzie na marne beznadzieja. Nie wspominając już, że z tych 5 zł wysłanych SMS-em adresat otrzymuje tak naprawdę ledwie grosze, ale już pewnie sami autorzy wiedzą o tym najlepiej.

Ostatnio edytowany przez groozin (2009-07-31 15:05:21)


5205.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024