#41 2009-07-31 15:14:09

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: ff viii spolszczenie

groozin napisał:

Nie wspominając już, że z tych 5 zł wysłanych SMS-em adresat otrzymuje tak naprawdę ledwie grosze, ale już pewnie sami autorzy wiedzą o tym najlepiej.

Dlatego nie ma żadnych opłat SMS-em tylko jest wpłata na konto.
Bo inaczej SMS by musiał kosztować dużo więcej niż 5 zł.

Offline

#42 2009-07-31 15:32:04

Colly
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-31

Odp: ff viii spolszczenie

Jeśli się dobrze przeczyta instrukcję, to aktywatora się użyje tylko raz. smile Wynikiem jego działania jest plik instalacyjny, który sobie można zgrać na płytkę, pendrive'a, itp. W przypadku formatu/padnięcia dysku, destrukcji/wymiany kompa, wchodzisz na stronę, logujesz się, pobierasz spolszczenie, aktywator przysyłam e-mailem i masz wszystko od nowa.

Jak pokopiujesz pewne pliki i pokombinujesz, to i tak będę wiedział, kto wypuścił spolszczenie; ale wybacz, nie napiszę jak to działa w praktyce, z wiadomych powodów oczkod
Na pewno da się coś wymyślić, nie ma zabezpieczenia, którego nie dałoby się złamać, ale komu by się chciało siedzieć nad czymś ileś tam, gdy przynależność do Ogrodu nie kosztuje nie wiadomo ile i jest to jednorazowe?

A tak na marginesie, nie mam nic przeciwko obecnej formie dystrybucji, 5 zł to nie fortuna, ale czy nie praktyczniej jest skorzystać z którejś sieci wymiany plików, darmowych FTP-ów czy czegoś takiego?

I nie mam wtedy nad tym kontroli, nie wiem, ile osób ściąga, czy im się podoba, czy mają jakieś problemy z instalacją, itp. Robiliśmy spolszczenie we dwójkę i nie chcielibyśmy, żeby się szlajało nie wiadomo gdzie, było przerabiane przez 200 osób albo np. ktoś tworzył do pobrania całą grę FF8 od razu po polsku - wtedy pierwsze co, to by nas wsadzili, a nie tego, co to by zrobił (bo byłoby, że to my zrobiliśmy).
Mamy własną stronę, więc chcemy mieć ekskluzywne pliki, by ludzie chcieli do nas zaglądać. Spolszczenie FF8 to tylko jedno z nich, bo będzie więcej. Popatrzcie np. na bestiariusz do FF8, jaki zrobiliśmy na stronie – można się dowiedzieć niemalże wszystkiego o przeciwniku, włącznie z tym, ile ma HP na każdym możliwym poziomie.

Dajmy na to, że za X lat ktoś będzie chciał zagrać w taką gierkę z czasów krzemu łupanego, ale do tego czasu pewnie cały mechanizm pozwalający na uruchomienie spolszczenia nie będzie już działać i cała ciężka robota pójdzie na marne.

Jak nie będzie tej strony, to będzie inna, ale na pewno spolszczenie nie zaginie, będzie istnieć do końca świata, już ja się o to postaram smile

Nie wspominając już, że z tych 5 zł wysłanych SMS-em adresat otrzymuje tak naprawdę ledwie grosze, ale już pewnie sami autorzy wiedzą o tym najlepiej.

No właśnie z tego powodu nie da się płacić SMS-em. oczkod

Offline

#43 2009-07-31 16:01:16

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: ff viii spolszczenie

Colly napisał:

Dajmy na to, że za X lat ktoś będzie chciał zagrać w taką gierkę z czasów krzemu łupanego, ale do tego czasu pewnie cały mechanizm pozwalający na uruchomienie spolszczenia nie będzie już działać i cała ciężka robota pójdzie na marne.

Jak nie będzie tej strony, to będzie inna, ale na pewno spolszczenie nie zaginie, będzie istnieć do końca świata, już ja się o to postaram smile

No to pozostaje mi tylko szczerze życzyć wytrwałości w tym postanowieniu. Ale gdyby zdarzyło się COŚ i tego powodu działanie waszej obsługi stanęło pod znakiem zapytania, mam nadzieję, że "uwolnicie" pliki dla potomnych papa


5205.png

Offline

#44 2009-07-31 16:06:45

Colly
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-31

Odp: ff viii spolszczenie

groozin napisał:

No to pozostaje mi tylko szczerze życzyć wytrwałości w tym postanowieniu. Ale gdyby zdarzyło się COŚ i tego powodu działanie waszej obsługi stanęło pod znakiem zapytania, mam nadzieję, że "uwolnicie" pliki dla potomnych papa

To jest oczywiste, że jakby coś się kiedyś stało (odpukać, ja chcę jeszcze dłuuugo robić spolszczenia i uważam na przejściach dla pieszych jezor), to spolszczenia będą "uwolnione" oczkod

Ostatnio edytowany przez Colly (2009-07-31 16:07:27)

Offline

#45 2009-07-31 16:12:02

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ff viii spolszczenie

Ja się później regnę, bo w tym momencie mam zero na koncie, a smsem nie można przelewać :/ . No ale czekam na ten wasz strategy Guide... żywię nadzieję że będzie to porządny PDF podobny do tych oficjalnych oczkod

Offline

#46 2009-07-31 16:17:54

Colly
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-31

Odp: ff viii spolszczenie

_KiRA napisał:

Ja się później regnę, bo w tym momencie mam zero na koncie, a smsem nie można przelewać :/ . No ale czekam na ten wasz strategy Guide... żywię nadzieję że będzie to porządny PDF podobny do tych oficjalnych oczkod

Poczekaj na konkurs, może zgarniesz jakąś nagrodę oczkod

Co do strategy guide, to mamy nadzieję, że będzie lepszy, bo w tych oficjalnych kupa błędów jest, o samym składzie DTP nie wspominając jezor

Ostatnio edytowany przez Colly (2009-07-31 16:18:14)

Offline

#47 2009-07-31 17:17:10

MCC
Użytkownik
Skąd: Twój stary
Dołączył: 2008-12-27

Odp: ff viii spolszczenie

5 zł to opłata za korzystanie z serwera. (...)  Tutaj opłata jest jednorazowa, za obsługę serwera – przyszłą również. Jak mi wyślecie na adres domowy płytkę CD + dane, gdzie mam ją odesłać + prześlecie mi kasę za kopertę i znaczki pocztowe, albo nawet je wyślecie po prostu w paczce – to wyślę patcha językowego na płytce. Będziecie mieć pewność, że nie zarobię na tym ani grosza.

Mega-ultra-total-special-super-awesome bullshit. Tak jakby nie istniały DARMOWE serwisy typu MEGAUPLOAD albo RAPIDSHARE, albo >tu wstaw dowolny serwis hostingowy<

Spolszczenie ma zabezpieczenie i jeśli ktoś to gdzieś wrzuci, będę wiedział kto.

*hahaha* (;-_-)


cccpbanner22bycheck.png

Offline

#48 2009-07-31 18:37:46

Envie
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-12-21

Odp: ff viii spolszczenie

Mi się nie podoba polityka Colliego. Zastrasza ludzi, że ma ich dane i grozi sądem. A ta bajka z serwerem, prawami autorskimi itd., to jest całkiem śmieszna smile Jedynie za co mógłbym zapłacić te 5zł, to za poradniki bądź jakieś ciekawe mody.

Btw.
Chyba już wiem, jak rozwiązać problemy ANSI... [roftl]

Ostatnio edytowany przez Envie (2009-07-31 18:39:49)

Offline

#49 2009-07-31 18:54:28

Colly
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-31

Odp: ff viii spolszczenie

Envie napisał:

Mi się nie podoba polityka Colliego. Zastrasza ludzi, że ma ich dane i grozi sądem. A ta bajka z serwerem, prawami autorskimi itd., to jest całkiem śmieszna smile

Nie grożę żadnym sądem. A co do danych, to jest tylko jedna możliwość - gdy ktoś udostępni spolszczenie wraz z całą grą. Wtedy nie mogę nie podać danych policji, jak się ona zgłosi, bo inaczej bym bronił osoby, która to zrobiła, a to w świetle prawa jest przecież zakazane. Tyle w tym temacie. oczkod

Każdy, kto się zgłasza, wie co robi, potwierdza, że zna regulamin. Jak się nie zgadza, to nie musi przecież wchodzić na stronę i mi płacić czegokolwiek.

Bajka z serwerem? Nie chcę, by ktoś inny czerpał korzyści ze spolszczenia. Rapidshare'y i inne może i są darmowe, ale mają w cholerę reklam, na których sami zarabiają, jak widać, też filantropami nie są. Zresztą wyszczególniłem w pierwszym moim poście, dlaczego nie chcę z nich korzystać.
Ja zrobiłem to spolszczenie i chcę mieć je tylko na swojej stronie, dostępne dla społeczności mojej strony (nawet nielegalne by było publikowanie go całkiem publicznie, nie?), proste. Nikomu nie rozkazuję go pobierać ani płacić mi ani grosza. Naprawdę - jak chcecie, wyślijcie mi mejle, dam Wam dane, wyślecie mi wszystko co trzeba pocztą, odeślę Wam płytkę ze spolszczeniem. jezor Do dzieła.

Ostatnio edytowany przez Colly (2009-07-31 18:56:05)

Offline

#50 2009-07-31 19:12:09

MCC
Użytkownik
Skąd: Twój stary
Dołączył: 2008-12-27

Odp: ff viii spolszczenie

Nie grożę żadnym sądem.

c) niestosowanie się do zakazu może spowodować trwałe usunięcie osoby z przynależności do Ogrodu Balamb, nałożenie kary pieniężnej, a w szczególnych przypadkach nawet wizytę przedstawicieli stowarzyszeń antypirackich.

Nie, wcale.

Tyle w tym temacie.

Ja w tym temacie poleciłbym jeszcze lekturę licencji, według której robienie tłumaczeń, modyfikowanie kodu gry, czy też czerpanie korzyści (czy to na serw, czy na cokolwiek) jest zakazane. Ciekawe, czy te "organizacje antypirackie" najpierw zapukałyby do moich drzwi, czy też do twoich.

Srsly, te bajki z opłatą na serwer itp. można by dzieciom na dobranoc czytać. Bo da się to zrobić tak, by nie wołać kasy albo prawdziwych danych osobowych od ludzi. Np. Wrzucić plik ze spolszczeniem na Megaup, link na stronie zrobić widoczny “tylko dla zarejestrowanych”, a unikalny kod aktywujący wysyłać po samej rejstracji na stronie. Proste, nie?

Ostatnio edytowany przez MCC (2009-07-31 19:39:36)


cccpbanner22bycheck.png

Offline

#51 2009-07-31 19:31:24

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: ff viii spolszczenie

ee czy to:

„Squall, masz sraczkę czy jak? Nigdy bym nie przypuszczał, że się zawahasz...” [Irvine do Squalla]

Jest cytat z tego "wspaniałego" spolszczenia? Jeśli tak to szkoda tych 5zł (zwłaszcza że mnie by to kosztowało 9zł. 5+ 4, profit dla banku :/ ).

Offline

#52 2009-07-31 19:34:35

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ff viii spolszczenie

Spolszczenie można też rozsyłać mailowo. Skrzynki obsługują chyba 30-50mb teraz.

Offline

#53 2009-07-31 19:52:33

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: ff viii spolszczenie

5 zł to dobra cena. Nie chcecie to nikt was nie zmusza smile

Offline

#54 2009-08-01 16:27:31

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: ff viii spolszczenie

http://fabulousubbing.wordpress.com/200 … anie-kasy/ (chociaż sam nie wiem jak na tą stronę trafiłem, ale pewnie ktoś mi podesłał ^.^)<< dzięki tej stronce się dowiedziałem o super debilizmie i zbieraniu kasy na mega debilach, co się na to godzą ;] Akcja owned 1 klasa. Jak to mówią na zarabianie kasy trzeba mieć patent, twórca pomysłu całkiem niezły wymyślił, tylko ciekawe co będzie jak ktoś go na policje podpierdoli (wybaczcie za wulgaryzm), czy wtedy będzie taki kozak ^.^ A dla porównania jest wiele angielskich stron grup, co tłumaczą japońskie gry i ani grosza się nie domagają, w dodatku wrzucają całe gry na MU + zangielszczenie. Dobry przykład jest tutaj albo  tutaj. I nie da się bez opłat? Oczywiście, że się da, oto najlepsze dowody, ale jak widać Polacy zawsze szukają jak zarobić na czymś nielegalnym.

Ostatnio edytowany przez KieR (2009-08-01 18:06:35)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#55 2009-08-01 16:51:59

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ff viii spolszczenie

To żeście wkopali pana tłumacza xD

Offline

#56 2009-08-01 17:24:04

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: ff viii spolszczenie

Ciekawy jestem czy gdyby ktoś złożył donos to byłby potępiony np. na tym forum... Może jest ktoś chętny do zawiadomienia prokuratury o popełnieniu przestępstwa? jezor

Offline

#57 2009-08-01 17:28:46

Envie
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-12-21

Odp: ff viii spolszczenie

Foris napisał:

Ciekawy jestem czy gdyby ktoś złożył donos to byłby potępiony np. na tym forum... Może jest ktoś chętny do zawiadomienia prokuratury o popełnieniu przestępstwa? jezor

Może trzeba to zgłosić

bo inaczej bym bronił osoby, która to zrobiła, a to w świetle prawa jest przecież zakazane.

Offline

#58 2009-08-01 17:59:21

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: ff viii spolszczenie

Ten temat powinien być już dawno skasowany...

Pokaż spoiler

Nie prościej było napisać:

Tak tłumaczę tą grę bo jestem fanem, ale nie jestem fundacją charytatywną i chcę za to 5zł (co jest małą kwotą więc, każdy wyłudzi tyle od mamy), jak się komuś nie podoba niech spróbuję mnie zgłosić na policję.

ff8u.jpg

Offline

#59 2009-08-01 19:58:22

MCC
Użytkownik
Skąd: Twój stary
Dołączył: 2008-12-27

Odp: ff viii spolszczenie

@KieR, ziom, nie interpretuj mnie mylnie (;-___-)
To nie kwestia tego, czy 5zł to dużo, czy mało, czy też fair jest żądanie kasy za tłumaczenie.
Głupie jest wołanie jakiejkolwiek kasy za tłumaczenie i straszenie 'organizacjami antypirackimi' w przypadku rozpowszechniania tego, bądź co bądź, pirackiego tłumaczenia. O to się rozchodzi.

Swoją drogą, gratuluję jeleniom które podały swoje prawdziwe dane osobowe przy pisaniu podania o możliwość pobrania patcha. Jesteście moimi idolami (*ω*)


cccpbanner22bycheck.png

Offline

#60 2009-08-01 20:49:09

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: ff viii spolszczenie

jak was boli te 5zł i chcecie mu na złość zrobić to zróbcie własne tłumaczenie na bazie jego i wrzućcie na RS...
Nie będzie mógł się dosadzić o nic... simple.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024