#41 2009-07-31 22:31:52

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: Fate/stay night film kinowy

ledziux napisał:

Ten bohater w Fate Stay Night to w sensie lubienia może się kojarzyć z Shinjim z NGE. Tam też wiele osób go nie lubiło bo jego zachowanie było nie po ich myśli smile

nie, on był po prostu głupi, choć pod koniec zaczął się normalnie zachowywać, po tym jak saber zaczęła coraz bardziej na niego wpływać.


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#42 2009-07-31 22:44:21

Revan
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Fate/stay night film kinowy

Hmmm, skoro na stronie oficjalnej widzimy tytuł "Fate / stay night" to chyba nie ma co się spodziewać innych scenariuszy, a szkoda  smutny Co prawda tło kojarzy się bardziej ze scenario Unlimited Blade Works, ale napis mówi sam za siebie :S

Jeśli to kolejny film sklejony z uciętych odcinków to mocno się zawiodę, bo na coś nowego dotyczącego serii Fate czekałem już od jakiegoś czasu...

Offline

#43 2009-07-31 22:57:13

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Fate/stay night film kinowy

skam123 napisał:
ledziux napisał:

Ten bohater w Fate Stay Night to w sensie lubienia może się kojarzyć z Shinjim z NGE. Tam też wiele osób go nie lubiło bo jego zachowanie było nie po ich myśli smile

nie, on był po prostu głupi, choć pod koniec zaczął się normalnie zachowywać, po tym jak saber zaczęła coraz bardziej na niego wpływać.

On nie był głupi bo nie każdy człowiek, który zachowuje się inaczej niż chcesz jest głupi.
Może i było głupie to, że chciał bronić Saber już od początku nie mających żadnych mocy, ale to były nieliczne sceny i jednak można takie poświęcenie usprawiedliwiać.
Saber była chwilami głupsza od niego jak na przykład wyrwała się sama walczyć z wrogiem zamiast obmyślić jakąś strategię.

Offline

#44 2009-07-31 23:40:04

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: Fate/stay night film kinowy

Pokaż spoiler
yj3932_youlostme.jpg

Powyżej mój komentarz odnośnie głównego bohatera przez większość serii jezor, ale na film i tak rzucę okiem, bo FSN generalnie mi się podobał. Jedno jest pewne: oprawa graficzna będzie na poziomie, a co do reszty... Seria i tak nie należała do nad wyraz ambitnych (co nie musi być wadą), jeśli twórcy nie zepsują czegoś w spektakularny sposób, powinno być dobrze.


5205.png

Offline

#45 2009-07-31 23:45:25

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Fate/stay night film kinowy

Seria była ambitna bo jednak nie zrobili tak w przypadku Tsukihime. Jest duży postęp w stosunku do tamtego anime. Było wiele efektownych pojedynków, a zauważam że producenci anime często unikają pokazywania walk co jest dużą wadą.
Ale nawet Tsukihime to jedno z najlepszych anime o wampirach.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2009-07-31 23:46:45)

Offline

#46 2009-07-31 23:47:13

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Fate/stay night film kinowy

Jeśli dla ciebie type moon ssie to masz zajebiście zjebany gust.

Każdy ma swój gust i nikt nie ma prawa ich kwestionować. A to, że wszyscy/większość twierdzi, że coś jest dobre, to wcale nie musi tak być dla całego świata. Wszystko zależy od jednostki, jednym coś sie bardziej podoba, drugim mniej. Mnie osobiście type-moon nie przypadł do gustu i jest to tylko moja indywidualna sprawa. Ot obejrzeć raz z DTV/DVD, drugi ewentualnie po latach na DVD/BD i to wszystko. Żadnych rozpamiętywań.

No mając 22 lata mówisz "już dawno skończyłem" to ja się zastanawiam czy masz chociaż maturę

Te kilka lat to dla mnie "dawno temu". Maturę mam, gdybym jej nie miał, to nie dostałbym się na studia. Pomyśl zanim coś napiszesz i nie prowokuj.

Widać, że dla ciebie wyznacznikiem jakości anime jest nic innego czy ma cenzurę czy nie. Człowieku z takim gustem chcesz pouczać innych co jest dobre a co be? Nie ośmieszaj się ponownie - błagam oszczędź tego.

Błąd. Dla mnie wyznacznikiem anime jest przede wszystkim fabuła i klimat. Jeśli nie ma dobrze poprowadzonej fabuły, bądź ona nudzi to jest to gniot. Brak klimatu sprzyja zjawisku znudzenia. Poza tym dochodzi kreska, muzyka, chara. Wstawki gore i cenzura czy jej brak tylko urozmaicają odbiór danego anime czy filmu. W produkcjach type-moon poza grafiką i muzyką IMO nie ma nic ciekawego... wróć... w produkcjach T-M piękne są tylko chwile (np. taki Tsukihime, KnK, Fate), co nie znaczy, że w całokształcie są rewelacyjne.

Napiszę to jeszcze raz: Każdy ma swój gust a ty nie masz prawa go kwestionować. Nikt mi nie zabroni wygłaszać swojej opinii na temat tego czy tamtego. Wolny kraj, publiczne forum, nie wszyscy muszą się ze sobą w 100% zgadzać. I jeszcze jedno, nie prowokuj!

Offline

#47 2009-08-01 00:05:00

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: Fate/stay night film kinowy

ledziux napisał:
skam123 napisał:
ledziux napisał:

Ten bohater w Fate Stay Night to w sensie lubienia może się kojarzyć z Shinjim z NGE. Tam też wiele osób go nie lubiło bo jego zachowanie było nie po ich myśli smile

nie, on był po prostu głupi, choć pod koniec zaczął się normalnie zachowywać, po tym jak saber zaczęła coraz bardziej na niego wpływać.

On nie był głupi bo nie każdy człowiek, który zachowuje się inaczej niż chcesz jest głupi.
Może i było głupie to, że chciał bronić Saber już od początku nie mających żadnych mocy, ale to były nieliczne sceny i jednak można takie poświęcenie usprawiedliwiać.
Saber była chwilami głupsza od niego jak na przykład wyrwała się sama walczyć z wrogiem zamiast obmyślić jakąś strategię.

1. no to jest oczywiste, chyba że dla ciebie nie.
2. usprawiedliwić?? k*** jak??

Pokaż spoiler
przecież on pozbawiony pochwy smile_big giną by prawie w każdym odcinku

3. on robił większe głupoty, a ona takie akcie miała często z jego winy.
jak dla mnie całą tą serie ratuje Saber, gdyby jej nie było popularność FSN była by znacznie mniejsza
a tak w ogóle w grze są jakieś dalsze losy?? czy o kontynuacji nie może być mowy ??

Ostatnio edytowany przez skam123 (2009-08-01 00:06:43)


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#48 2009-08-01 00:24:10

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Fate/stay night film kinowy

skam123 napisał:

1. no to jest oczywiste, chyba że dla ciebie nie.
2. usprawiedliwić?? k*** jak??

Pokaż spoiler
przecież on pozbawiony pochwy smile_big giną by prawie w każdym odcinku

3. on robił większe głupoty, a ona takie akcie miała często z jego winy.
jak dla mnie całą tą serie ratuje Saber, gdyby jej nie było popularność FSN była by znacznie mniejsza
a tak w ogóle w grze są jakieś dalsze losy?? czy o kontynuacji nie może być mowy ??

No, ale miał tą

Pokaż spoiler
pochwę.
Jakby nie miał to by już nie żył przez swoje zachowanie.
W grze są inne zakończenia, a zekranizowali to smutne z Saber.
Jedno z Saber, jedno z Rin i jedno z tą w fioletowych włosach.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2009-08-01 00:24:27)

Offline

#49 2009-08-01 10:44:11

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: Fate/stay night film kinowy

ledziux napisał:

No, ale miał tą

Pokaż spoiler
pochwę.
Jakby nie miał to by już nie żył przez swoje zachowanie.
W grze są inne zakończenia, a zekranizowali to smutne z Saber.
Jedno z Saber, jedno z Rin i jedno z tą w fioletowych włosach.

Pokaż spoiler
przecież on zginą w 1 odcinku z tego co pamiętam

coś mi się zdaje że zrobią powtórkę serii TV, trzeba czekać na jakiś trailer.
a wiadomo na kiedy zapowiedzieli premierę??

Ostatnio edytowany przez skam123 (2009-08-01 10:44:45)


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#50 2009-08-02 12:53:17

przemoc
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-07-13

Odp: Fate/stay night film kinowy

Miałem mały fail zakładając nowy wątek w dyskusjach, bo przeoczyłem ten. Tamten leci do kasacji, więc tutaj przekleję swoje nic niewnoszące wypociny. smile

Domena fatestaynight.jp została założona 10 dni temu. Strona podpięta pod nią nic praktycznie nie zdradza. Jest tylko drobna obrazkowa sugestia w kierunku Unlimited Blade Works. Co z tego wyniknie może przekonamy się niedługo, jak twierdzi napis pod tytułem. Żart, ze strony Ganeon Entertainment?

FSN zbierało różne recenzje, bo istotnie fabuła nie jest tu najmocniejszym elementem (choć źle też nie jest), a postacie przedstawione w nim są niestety niemalże jednowymiarowe. Wciąż jednak uważam je za bardzo dobre anime. Ma przecież świetną oprawę audiowizualną, za którą odpowiadają Kenji Kawai i Studio DEEN. Czy i tym razem ten duet zagra razem? Chyba powinni, bo potencjał mają duży. O ile oszczędzi się nam haremowych i okolicznych tematów, przemyśli co jest do pokazania, a co można pominąć bez większego uszczerbku dla całości, jest szansa na kawał dobrego filmu akcji albo coś więcej... Problemem może być czas i chyba nie wyobrażam sobie z zejściem poniżej dwóch godzin, bo i tak będzie ciężko.

Właściwie to trudno nawet spekulować, bo któż wie o czym dokładnie to będzie? Może dostaniemy odgrzany kotlet, czyli pocięte anime (a więc scenariusz Fate z zapożyczeniami) z jakimiś drobnymi zmianami/dodatkami? To byłoby najgorsze wyjście i gdyby mieli coś takiego zrobić to by raczej już dawno powstało, więc liczę raczej, że będzie to zupełnie nowy materiał. Do Heaven's Feel i jego zrozumienia potrzebna jest ponoć znajomość poprzednich scenariuszy (nie mogę tego potwierdzić, bo w FSN grałem tylko trochę), więc UBW wydaje się najprostszym rozwiązaniem. Może jednak zupełnie nowy scenariusz, który w grze nie miał miejsca w ogóle miejsca? Kto wie czy nie byłoby to najlepsze rozwiązanie.

Fani zastanawiają się czy ufotable by się za to nie wzięło. Z pewnością mogliby wprowadzić powiew świeżości, bo KnK jest rewelacyjne, ale czy chara design (do którego przynajmniej ja zdążyłem się przyzwyczaić) nie uległby wówczas "przy okazji" niepotrzebnym modyfikacjom? Jeżeli nie, to chyba nie miałbym nic przeciwko, gdyby to oni odwalili kawał dobrej roboty, bo wiadomo, że potrafią. Z drugiej strony FSN wizualnie różni się od KnK i zbytnie zbliżenie ich do siebie nie musi być dobrym wyjściem, chyba że ufotable stworzyłoby coś nowego w "starych" klimatach i powaliło nas po raz drugi. Pamiętajmy też, że gdy Studio DEEN zrobiło FSN w 2006 roku, graficznie biło większość wówczas istniejących serii, a i wciąż trzyma się nieźle konkurując z dużo nowszymi produkcjami.

Gdyby powtórzyli ten wyczyn i przebili KnK (to możliwe?), to by było...

Ostatnio edytowany przez przemoc (2009-08-02 12:54:36)

Offline

#51 2009-08-06 13:39:38

Asan
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Fate/stay night film kinowy

Potwierdzone, że będzie to ekranizacja UBW:
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 … -confirmed
http://img33.imageshack.us/i/1249535928117.jpg/
Z tego, co wyczytałem, premiera będzie 23 stycznia 2010. Pozostaje tylko czekać okej. Szkoda, że trzeba doliczyć do czasu premiery jakieś pół roku albo i więcej, bo pewnie wtedy wyjdzie DVD\Blu-ray...

Offline

#52 2009-08-06 13:45:09

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Fate/stay night film kinowy

No i zarąbiście smile_big, mam nadzieję, że Heaven's Feel a potem Fate/Hollow Ataraxia też zekranizują smile_big.

Offline

#53 2009-08-06 14:03:46

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: Fate/stay night film kinowy

czyli to będzie inna historia?? czy tylko zakończenie ?? mocno się to różni od serii ??


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#54 2009-08-06 15:10:13

Krid
Użytkownik
Skąd: Szczerców
Dołączył: 2005-12-08

Odp: Fate/stay night film kinowy

Początek będzie ten sam, później będzie zupełnie co innego. Archer będzie kickassował wszystkich dookoła.


Krid.jpg

Offline

#55 2009-08-06 18:14:58

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Fate/stay night film kinowy

GAR smile_big. Anime Fate Stay/Night jakos nieszczegolnie wspominam. Moze kinowka bedzie lepsza.


WoodenJesus.png

Offline

#56 2009-08-06 23:39:37

Revan
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Fate/stay night film kinowy

skam123 napisał:

czyli to będzie inna historia?? czy tylko zakończenie ?? mocno się to różni od serii ??

http://en.wikipedia.org/wiki/Fate/stay_night_scenarios - Można wyczytać całą fabułę, ale to zapewne zepsuje frajdę z oglądania potem jezor

Z Fate to jest tak jak gdyby grać w dobrego RPGa. Mamy parę sposobów na wykonanie jakiegoś zadania i od tego wybranego sposobu zależy ciąg dalszy, np w UBW przymierze Rin z Shiro zostaje zawiązane dużo szybciej przez co cała dalsza historia się nieco zmienia. Ogólnie UBW skupia się głównie na postaci Archera z czego się bardzo cieszę smile_big

Offline

#57 2009-08-06 23:46:52

ryu87
Użytkownik
Skąd: Zabrze
Dołączył: 2009-08-05

Odp: Fate/stay night film kinowy

Będzie co oglądać , zwłaszcza jeśli zrobią porządną robotę :p
Oby nie sknocili tego ;p


33648649.gif

Offline

#58 2009-08-06 23:52:19

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Odp: Fate/stay night film kinowy

a ja wam załamie, będzie to miało tylko 2 godziny ^^

Offline

#59 2009-08-07 00:06:41

Revan
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Fate/stay night film kinowy

zmora150 napisał:

a ja wam załamie, będzie to miało tylko 2 godziny ^^

Jeśli usuną bzdurne wątki typu randka Rin z Shiro to się zmieszczą jezor

Offline

#60 2009-08-07 00:20:05

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Odp: Fate/stay night film kinowy

Revan napisał:
zmora150 napisał:

a ja wam załamie, będzie to miało tylko 2 godziny ^^

Jeśli usuną bzdurne wątki typu randka Rin z Shiro to się zmieszczą jezor

Wierzysz ? Pewnie to będzie główny wątek ^^

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024