#1 2009-08-03 17:56:33

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

RoE w Anime Gate

Przeglądając forum A-G znalazłem temat: Neon Genesis Evangelion: (Nie) jesteś sam

Co o tym myślicie? W końcu EVa zawita do naszych czytników DVD... pozostaje tylko kwestią jaką wersję wydadzą... chciałbym żeby to było v1.11, ale pewnie dostaniemy v1.1


@Down
Ja miałem nadzieję, że niespodzianką będzie Higurashi lub Code Geass jezor

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2009-08-03 18:05:22)

Offline

#2 2009-08-03 17:58:41

Envie
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-12-21

Odp: RoE w Anime Gate

O nieee smutny Myślałem, że ta niespodzianka będzie lepsza...

Offline

#3 2009-08-03 18:03:25

Krzych Ayanami
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-02

Odp: RoE w Anime Gate

To będzie wersja kinowa, bez dodatkowych scen.
A i wyłącznie na DVD, bo jak wydawnictwo rozpoczynało negocjacje, to jeszcze nie było wiadomo, który format wygra...

Offline

#4 2009-08-03 18:41:01

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: RoE w Anime Gate

Jeśli to nie będzie  v1.11 na blu-ray to nie kupuje, mimo że NGE wydane w Polsce już dawno temu mi się marzyło. Kinowej wersji na DVD mówię nieee.

Offline

#5 2009-08-03 18:53:49

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: RoE w Anime Gate

Krzych Ayanami napisał:

To będzie wersja kinowa, bez dodatkowych scen.

Która wersja kinowa? Bo w Japonii emitowali zarówno 1.0, jak i 1.01...

Zresztą wątpię, by było to 1.0, bo w Japonii na DVD wydali jedynie 1.01 oraz 1.11.
Natomiast 1.0 było pośrednio w artbooku "Rebuild of Evangelion 1.0 All Collection" oraz w kawałkach taśmy filmowej dodawanej do Edycji Limitowanej DVD 1.01.

Krzych Ayanami napisał:

Woli poczekać, aż będzie mogło dać więcej niż 6-7 odcinków na płytach Bru Ray.

Po przejściu na wysoką rozdzielczość Eva, Utena czy Tajemnicze Złote Miasta, staną się całkiem realne.

Czyli chcą upscalować te stare anime do HD i jeszcze upychać na BD więcej niz 6-7 odcinków? Czy tylko te ostanie zdanie jest źle napisane?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#6 2009-08-03 19:28:59

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: RoE w Anime Gate

Krzych Ayanami napisał:

Woli poczekać, aż będzie mogło dać więcej niż 6-7 odcinków na płytach Bru Ray.

Brudny Metal Gear Ray z MGS?
Jeżeli taką fachową wiedzą dysponują ludzie odpowiedzialni za wydawanie anime w Polsce to rewelka. oczkod

Offline

#7 2009-08-03 22:06:56

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: RoE w Anime Gate

Mimo, że jest licencja, to Mró-chan i tak to wyda na porządnym BDripie (tak jak to AP z Aquarionem robi). Prace trwają już od roku, czekając aż jeden pan odda karaoke, efekty i typesett >.> .

Offline

#8 2009-08-03 22:36:47

Krzych Ayanami
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-02

Odp: RoE w Anime Gate

Brudny Metal Gear Ray z MGS?
Jeżeli taką fachową wiedzą dysponują ludzie odpowiedzialni za wydawanie anime w Polsce to rewelka.

Tak strasznie ci się nudzi, że nie masz się czego czepiać?

Czyli chcą upscalować te stare anime do HD i jeszcze upychać na BD więcej niz 6-7 odcinków? Czy tylko te ostanie zdanie jest źle napisane?

Jeśli dobrze zrozumiałem, to chcą poczekać, aż stare animki zostaną odświeżone cyfrowo i wydane w formacie HD. I dopiero te wersje wydać. No i zrobić to wszystko w chwili, kiedy cena nowej płyty spadnie z ponad 100 złotych, do jakiś 70-80, zaś cały format się rozpowszechni.

Po za tym płyta Blu Ray ma do 100 giga objętości, to raczej wystarczy aby upchnąć na niej większą ilość epizodów.

Która wersja kinowa? Bo w Japonii emitowali zarówno 1.0, jak i 1.01...

Zresztą wątpię, by było to 1.0, bo w Japonii na DVD wydali jedynie 1.01 oraz 1.11.

Szczerze mówiąc, to ciężko powiedzieć. Jak rozmawiałem z szefem Visionu, to on twierdził, że jest to "wersja kinowa", bez dodatkowych scen. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że kiedy wydawnictwo rozpoczynało negocjacje, nie było innej wersji. I teraz jest taka kwestia: która wersja jest tą eksportową u Japończyków.

Mimo, że jest licencja, to Mró-chan i tak to wyda na porządnym BDripie (tak jak to AP z Aquarionem robi). Prace trwają już od roku, czekając aż jeden pan odda karaoke, efekty i typesett >.> .

Widzę, że niektórzy lubią ostre zabawy...
Pan Adam już doprowadził do zamknięcia dwóch serwisów, które pokazywały ripy wydawnictwa. A fansuby będzie traktował tak samo.

Szczerze mówiąc w sytuacji kiedy jest licencja jest to już zwykła kradzież i robienie na złość wydawcy.

Ostatnio edytowany przez Krzych Ayanami (2009-08-03 22:37:23)

Offline

#9 2009-08-03 23:20:13

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: RoE w Anime Gate

Krzych Ayanami napisał:

Tak strasznie ci się nudzi, że nie masz się czego czepiać?

Dla ciebie zrobiłem specjalny wyjątek bo jesteś sugoi.

Krzych Ayanami napisał:

Po za tym płyta Blu Ray ma do 100 giga objętości, to raczej wystarczy aby upchnąć na niej większą ilość epizodów.

Dwuwarstwowa płyta Blu-ray ma tylko 50GB.
Chyba już czas skończyć z pisaniem następnych postów. oczkod

Krzych Ayanami napisał:

Szczerze mówiąc w sytuacji kiedy jest licencja jest to już zwykła kradzież i robienie na złość wydawcy.

Thank you captain obvious!

Offline

#10 2009-08-03 23:24:42

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: RoE w Anime Gate

Widzę, że niektórzy lubią ostre zabawy...
Pan Adam już doprowadził do zamknięcia dwóch serwisów, które pokazywały ripy wydawnictwa. A fansuby będzie traktował tak samo.

Szczerze mówiąc w sytuacji kiedy jest licencja jest to już zwykła kradzież i robienie na złość wydawcy.

Cóż... jakoś nie tępi tych którzy ripują ich "dzieła" i dają na warezy (z lektorem). Wiesz, ja i tak kupuję wszystko co wydają, mimo że jakość wydań A-G pozostawia wiele do życzenia (i namawiam innych do tego. Poza tym kwestia Evy jest jeszcze do ugadania, ale i tak szkoda wyrzucać rok pracy do kosza. Poza tym jak AG wyda 1.01, to nijak to się ma do 1.11 (inne numerki). Inne grupy od lat olewają licencję AG, a ty mi grozisz że ktoś zamknie moją grupę? Gdybym, tak jak mówisz, robił na złość wydawcy i dopuszczał się "kradzieży" to niekupowałbym ich wydań, co czynię i tak. Poza tym nie dziw im się. Za Shitową jakość żądają sobie 45~50zł za vollum, gdzie A-V wypada o niebo lepiej pod względem jakości (więcej volli i lepsza jakość, nie dają 13odcinkowca na 2 DVD tylko na 4). Mam teraz nie lada dylemat, więc pewno w ostateczności zrobie tylko dla siebie, albo i nie zrobię, zależy od innych.

Offline

#11 2009-08-03 23:59:21

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: RoE w Anime Gate

Pan Adam już doprowadził do zamknięcia dwóch serwisów, które pokazywały ripy wydawnictwa. A fansuby będzie traktował tak samo.

Ale oni będą wydawać DVD prawdopodobnie pierwszą wersję bo tylko takowa się ukazała tak więc... BDrip to zupełnie inna bajka patrz wcześniej wydawany GitS i akcja z wersją 2.0... tutaj mamy identyczną sytuację...

Poza tym pewnie nie byłoby problemów gdyby nie fakt iż nasi kochani wydawcy odwalają kaszanę zamiast zabrać się porządnie do roboty... na cholerę komu jakieś bzdurne karaoke w wydaniu DVD, które nie wygląda w ogóle (do zassania na stronie ag), albo coś co ma przypominać dobrej jakości film do oglądania w domowym zaciszu, a gdzie obraz i tłumaczenie woła o pomstę do nieba Oo

aż przypomina mi się pewien artykuł o ten tutaj właśnie nieco przypominający ową sytuację z wygrażaniem się etc. ot taka autoreklama wydawcy, a jakże darmowa... i skuteczna... bo cel osiągnięty szumu troszkę się zrobiło.

Offline

#12 2009-08-04 00:03:33

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: RoE w Anime Gate

Zarathustra napisał:
Krzych Ayanami napisał:

Po za tym płyta Blu Ray ma do 100 giga objętości, to raczej wystarczy aby upchnąć na niej większą ilość epizodów.

Dwuwarstwowa płyta Blu-ray ma tylko 50GB.
Chyba już czas skończyć z pisaniem następnych postów. oczkod
Thank you captain obvious!

Nie żebym kogoś bronił:

Ten nowy typ nośnika pozwala na zapisanie 25 GB danych na płytach jednowarstwowych. W użytku są również płyty dwuwarstwowe o pojemności 50 GB. Istnieją płyty czterowarstwowe mieszczące do 100 GB oraz ośmiowarstwowe, na których można zapisać 200 GB informacji.

To z wiki, ale anime wydają na 2 warstwowych, ta?


tumblr_static_bug.gif

Offline

#13 2009-08-04 00:05:10

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: RoE w Anime Gate

Isao napisał:

Ale oni będą wydawać DVD prawdopodobnie pierwszą wersję bo tylko takowa się ukazała tak więc... BDrip to zupełnie inna bajka patrz wcześniej wydawany GitS i akcja z wersją 2.0... tutaj mamy identyczną sytuację...

Czytanie nie boli:

FAiM napisał:

Zresztą wątpię, by było to 1.0, bo w Japonii na DVD wydali jedynie 1.01 oraz 1.11.

Jeszcze raz:
1.01 - tylko na DVD
1.11 - na DVD i BD


K5Cqyo6.png?1

Offline

#14 2009-08-04 00:09:25

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: RoE w Anime Gate

fakt wybacz FAiM nie doczytałem do końca ^_^
co nie zmienia faktu, że z pewnością będzie wydana ta pierwsza na 90%... (tak obstawiam)

Offline

#15 2009-08-04 00:11:51

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: RoE w Anime Gate

Akashi napisał:

Wydawać będziemy Evangeliona 1.01 (wersja 1.01 to DVD, natomiast wersja 1.11 to BD - i nie można wydać wersji 1.11 na DVD i odwrotnie)

Gówno prawda ^^
1.01 DVD
1.11 Blu-Ray&DVD


K5Cqyo6.png?1

Offline

#16 2009-08-04 00:13:00

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: RoE w Anime Gate

Napisz to na ich forum.

Offline

#17 2009-08-04 00:23:46

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: RoE w Anime Gate

Po prostu kupili lickę do tańszej wersji i będą zdzierać z potencjalnych klientach... ot co oO

Offline

#18 2009-08-04 00:41:52

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: RoE w Anime Gate

KieR napisał:
Zarathustra napisał:
Krzych Ayanami napisał:

Po za tym płyta Blu Ray ma do 100 giga objętości, to raczej wystarczy aby upchnąć na niej większą ilość epizodów.

Dwuwarstwowa płyta Blu-ray ma tylko 50GB.
Chyba już czas skończyć z pisaniem następnych postów. oczkod
Thank you captain obvious!

Nie żebym kogoś bronił:

To że płyta dwuwarstwowa ma 50GB dla mnie akurat jest oczywiste, (kolesia tylko poprawiałem, bo na 100GB to się nic nie zapisuje), to że rip czegoś na licencji jest kradzieżą jest chyba o wiele bardziej oczywiste...

KieR napisał:

Ten nowy typ nośnika pozwala na zapisanie 25 GB danych na płytach jednowarstwowych. W użytku są również płyty dwuwarstwowe o pojemności 50 GB. Istnieją płyty czterowarstwowe mieszczące do 100 GB oraz ośmiowarstwowe, na których można zapisać 200 GB informacji.

To z wiki, ale anime wydają na 2 warstwowych, ta?

To że są płyty mające po 100-200GB nic nie znaczy bo ich się w produkcji nie wykorzystuje, uznano że dwuwarstwowa płyta w zupełności wystarczy, więc nie ma o czym gadać.

Co do anime to nie wiem czy na dwuwarstwowych je wydają, coś takiego jak Spice and Wolf raczej nie, ale takie kosmosy jak Macross Frontier może i tak.

Offline

#19 2009-08-04 13:29:38

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: RoE w Anime Gate

Krzych Ayanami napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem, to chcą poczekać, aż stare animki zostaną odświeżone cyfrowo i wydane w formacie HD. I dopiero te wersje wydać. No i zrobić to wszystko w chwili, kiedy cena nowej płyty spadnie z ponad 100 złotych, do jakiś 70-80, zaś cały format się rozpowszechni.

Wątpię, by raptem tak wszystkie stare anime zaczęli remasterować do HD - to się musi im opłacić.

Zresztą, np. taki upscal Full Metal Panic! został wydany na 4 płytkach Blu-ray (2-warstwowych, czyli 50GB). Po sześć odcinków na płytkę.
Natomiast Full Metal Panic? Fumoffu został wydany na 2 płytkach Blu-ray (2-warstwowych, czyli 50GB). 11 odcinków na pierwszej (to by było 6 normalnych odcinków) i 6 odcinków na drugiej.
Innych przykładów nie chce mi się szukać, ale prawdopodobnie będzie bardzo podobnie ^^.

Chociaż możliwe, że wydawnictwo chce wydać serie w SD na płytkach Blu-ray... wtedy to co innego, bo w takim przypadku spokojnie dałoby się upchnąć 24 odcinkową serię na jedno BD.

Krzych Ayanami napisał:

Po za tym płyta Blu Ray ma do 100 giga objętości, to raczej wystarczy aby upchnąć na niej większą ilość epizodów.

już płyty Blu-ray o pojemności 100GB, a nawet większej, jednak obecnie są produkowane tylko 25GB i 50GB.

Zarathustra napisał:

Co do anime to nie wiem czy na dwuwarstwowych je wydają, coś takiego jak Spice and Wolf raczej nie, ale takie kosmosy jak Macross Frontier może i tak.

To już zależy od materiału. 4 odcinki Spice and Wolf II upchną na 25GB, a już takie 4 odcinki Gundam 00 są na 50GB, jednak nie zajmują całej powierzchni BD, tylko jakieś 35GB jezor.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#20 2009-08-04 14:20:56

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: RoE w Anime Gate

a orientuje się ktoś w jakiej cenie mogą to mniej więcej wydać??
i czy dodadzą do napisów lektora albo dubbing do wyboru??
oby na 1 filmie się nie skończyło, chociaż szkoda że nie wydadzą 1.11 na BR.


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024