#21 2009-08-04 14:50:32

Pyuuu
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-08

Odp: RoE w Anime Gate

Na dubbing bym nie liczył, btw. czym się różnią te wersje? Jakiekolwiek różnice fabularne, czy jedynie technikalia?

Offline

#22 2009-08-04 15:05:00

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: RoE w Anime Gate

Pyuuu napisał:

Na dubbing bym nie liczył, btw. czym się różnią te wersje? Jakiekolwiek różnice fabularne, czy jedynie technikalia?

ja liczę na to że go nie będzie smile_big bo jak będzie to raczej na marnym poziomie.
zdaje mi się że ktoś kiedyś zamieścił linka do spisu różnic pomiędzy wersjami, ale kilka dodatkowych scen chyba było.


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#23 2009-08-04 15:17:46

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: RoE w Anime Gate

Na forum pisze, że to będzie wersja v1.01 czyli wersja DVD, a nie kinowa i ta wersja ma dodatkowe sceny z tego co pamiętam, bo kiedyś ktoś gdzieś je nawet wypisywał, a miedzy v1.01, a v1.1 różnic jest nie wiele (z tego co wiem głównie zmiany kosmetyczne, ale tej wersji nie widziałem więc nie będę się wypowiadać - poszukaj na forum.

Po drugie marudzicie... wydają u nas ten film, a tu tylko płacz, że nie nie v1.11 na BD... Po pierwsze ile osób ma ma taki czytnik/napęd? A ile z tych osób, które mają jest fanami anime i ile z nich kupi ten ten film? Moim zdaniem obecnie wydawanie anime w HD się zwyczajnie nie opłaca, a do tego filmu wystarczy DVD9.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2009-08-04 15:20:13)

Offline

#24 2009-08-04 15:51:20

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: RoE w Anime Gate

Eh... wersja 1.01 względem 1.0 nie ma żadnych nowych scen, jedynie 266 scen zostało poprawionych. Jednak całość ma zwalone kolory, ciemne sceny to prawie cały czarny ekran.
Jak już wcześniej pisałem, obie były emitowane w kinach.

Wersja 1.11 ma 99 poprawionych scen oraz 36 nowy (wypiska). I wreszcie nie ma tej cholernej ciemności.


Imo wersja 1.01 nie jest warta zachodu - i nie chodzi mi tutaj o brak dodatkowych scen, ale o te cholerne kolory. A jedyna rzecz, jaka może mnie skłonić do kupna, to chyba te dodatki xD

Powtarzam po raz kolejny, 1.11 wyszło też na DVD... więc przestańcie gadać, że 1.11 to tylko BD...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#25 2009-08-04 16:22:15

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: RoE w Anime Gate

Sacredus napisał:

gdzieś je nawet wypisywał, a miedzy v1.01, a v1.1 różnic jest nie wiele

Jak już mnie uprzedzono różnic niewiele jest między 1.00 a 1.01 bo w 1.1 wreszcie widać co jest na ekranie ^^


Sacredus napisał:

Po drugie marudzicie... wydają u nas ten film, a tu tylko płacz, że nie nie v1.11 na BD... Po pierwsze ile osób ma ma taki czytnik/napęd?

Ja mam dwa w domu ^^
Coraz częściej je posiadają nowe laptopy, a do stacjonarnego można kupić za mniej niż 500zł ^^(no chyba ze ktoś chce zewnętrzny napęd to ponad 500zł)

I fakt film na DB są drogie, ale jak się posiada dobre nagłośnienie i TV to jest to warte tych 200zł

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2009-08-04 16:24:38)

Offline

#26 2009-08-04 16:50:38

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: RoE w Anime Gate

Niestety muszę się przyłączyć do marudzenia, wersja inna niż 1.11 mija się z celem, zwłaszcza przez to cholerne zaciemnienie, więc liczę na wydanie właśnie tego materiału. Do tego, jak już przede mną napisali, ta wersja jest wydawana zarówno na BD jak i DVD.
Z resztą napędy Blu-Ray już nie straszą ceną tak jak kiedyś, w sklepach można znaleźć combo nagrywarkę DVD wraz z odtwarzaczem BD Lite-ON IHOS104-37 za około 260-280 zł., więc jest już całkiem przystępnie. Czekam na nagrywarki BD za trzy stówki smile

Ostatnio edytowany przez groozin (2009-08-04 19:53:18)


5205.png

Offline

#27 2009-08-04 19:33:24

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

A teraz tak oficjalnie:

1. Evangelion jest licencjonowany w Polsce przez nas, i jakakolwiek próba robienia, umieszczania, publikowania wersji piracko zmodyfikowanej od razu bez ostrzeżenia zostanie zgłoszona do stosownych służb. Tak samo traktowane będą jakiekolwiek napisy czy fansuby serii wydawanych poprzez Vision Anime-Gate.

Przypominam fansub publikowany po wydaniu serii jest zwykłym piratem i tak będzie traktowany.

Wypowiedź jednego z użytkowników (KiRA) jest przyznaniem się do próby popełnienia przestępstwa, a jako iż jest tam moderatorem sprawa jest jasna. (ta strona: http://www.mro-chan.na14.pl/ jak i wiele innych od dłuższego czasu jest obserwowana i posiadamy szczegółowe informacje na temat poszczególnych grup fansubowych)

W chwili obecnej każdy fansub evangeliona równoznaczny jest z nielegalną kopią. każda wykryta nielegalna kopia od razu przekazywana będzie na policję w raz z prośbą o zabezpieczenia serwera wraz z wszystkimi danymi o użytkownikach.

2. W dniu dzisiejszym kolejne strony jak ta zostały poproszone o usunięcie materiałów licencjonowanych w przypadku nie uczynienia tego dalsze losy są wam znane.

3. Każda modyfikacja materiału wideo bez stosownych licencji tak samo zaraz po wykryciu będzie usuwana, a w stosunku do osób które podjęły ten proceder będą stawiane konkretne oskarżenia.

Pragnę przypomnieć także, iż owa anonimowość w sieci jest bardzo ale to bardzo pozorna.

Mam nadzieję iż weźmiecie sobie do serca te ostrzeżenia i nie będę zmuszony składać kolejnych pozwów jak i informacji o popełnieniu przestępstwa, bo nie o to w tym chodzi.

Pozdrawiam
Adam "Akashi Morii" Bochiński

Ostatnio edytowany przez Akashi (2009-08-04 19:53:19)

Offline

#28 2009-08-04 19:51:40

wolume
Użytkownik
Skąd: Gorzów Wlkp.
Dołączył: 2008-01-23

Odp: RoE w Anime Gate

Tak się zastanawiam, licencja jest na 1.01, czyli w takim razie napisy do 1.11 są całkowicie legalne ?

Offline

#29 2009-08-04 19:51:51

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: RoE w Anime Gate

Akashi napisał:

fansób

facepalme.th.jpg

Edit: Fakt juz poprawione, ale nie moglem sobie darowac smile

Akashi napisał:

Każda modyfikacja materiału wideo bez stosownych licencji tak samo zaraz po wykryciu będzie usuwana a w stosunku do osób które podjęły ten proceder będą stawiane konkretne oskarżenia.

Modyfikowanie wideo? Z wersji DVD i to jeszcze pierwotnego wydania? Niby po co? Dopoki nie zostanie wydana wersja BD 1.11 bede cieszyl sie egzemplarzem nabytym od kregu osob z ktorymi pozostaje w zwiazku osobistym... jesli wiesz co mam na mysli.

Ostatnio edytowany przez m_jay (2009-08-04 19:55:53)


WoodenJesus.png

Offline

#30 2009-08-04 20:05:36

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

Licencje posiadamy na wszystkie wersje Evangeliona jakie zostały wydane od 1995 roku i także wszystkie napisy do wersji odnowionej nie mogą się legalnie pojawić.

Modyfikacja źródłowego materiału wideo to jest chociażby nałożenie napisów czy kompresja do innego formatu np. z BD do .mkv itd. Prosiłbym tu już o niepotrzebne kręcenie i staranie się usprawiedliwiania swoich ewentualnych czynów. Stanowisko firmy jest jasne i nie zamierzamy go zmieniać. Tak więc jeśli nie posiadasz oryginalnej płyty DVD czy BD z innego kraju to posiadasz piracką kopie filmu.

Fansuby natomiast przekazywane w momencie gdy tytuł licencjonowany jest są niczym innym niż próbą szerzenia piractwa i z takiego art. będą stawiane oskarżenia "pośrednikom".

Bawić się z nikim nie zamierzamy, o czym parę stron już mogło się przekonać. Nie zamierzamy także robić wyjątków dla nikogo.

Pozdrawiam,
Akashi

Offline

#31 2009-08-04 20:10:34

Rekid
Użytkownik
Skąd: Ełk
Dołączył: 2005-10-04

Odp: RoE w Anime Gate

Ale się rozpisał cholibka jej straszne policją grożą.

Panie Akashi, niech pan nie groź i nie odgrywa wielkiego macho biznesu anime. Bo jak wszyscy wiedzą obecni duchem i ciałem, 99% ludzi kupuje wasze wydania tylko z sentymentu, bo nic nie mają do zaoferowania w tej cenie. I ci co będą chcieli to wydadzą to, a reszta zakupi sobie porządne wydanie angielskie za podobne pieniądze.

PS: Oprócz internetu istnieje zwykła poczta, aby przesłać płytke z fasubem. A poinformować można przez maila.


SZUKASZ INNYCH SPOSOBÓW ZARABIANIA PIENIĘDZY, ZGŁOŚ SIĘ DO MNIE !


rekid.gif >>> ANIME I KOMIKSY

Offline

#32 2009-08-04 20:17:41

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: RoE w Anime Gate

Walka z wiatrakami... no chyba, że masz Akashi jakieś fajne nagrania z operacji policyjnych jak to nastolatkom wbija się ekipa funkcjonariuszy do domu z rana i rzuca wszystkich na podłogę konfiskując cały sprzęt z miejsca przestępstwa.

Poproś policję o takie materiały wrzuć na jewtube i wtedy straszenie fansuberów przyniesie większy skutek. oczkod

Offline

#33 2009-08-04 20:21:33

Aurius
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-16

Odp: RoE w Anime Gate

Panie Akashi Morii. Bardzo ładnie pan to napisał, szkoda, że nie do końca po polsku. Lepiej by pan wypadł, gdyby zaczął stosować się do zasad interpunkcji. To taka mała rada na przyszłość.

Przypominam fansub publikowany po wydaniu serii jest zwykłym piratem i tak będzie traktowany.

Tak też traktowany jest na ANSI, więc pańskie oburzenie mnie dziwi. Z tego co się orientuję, napisy do serii na licencji są kasowane, jeśli ktoś zgłosi taką wolę. Więc te groźby i straszenie policją są raczej zbędne, a wystarczy zwykłe oświadczenie, że Anime Gate chce usunięcia napisów do serii przez nich wydawanych.
Więcej pan osiągnie zachowując się jak normalny człowiek, a nie, jak Rekid wspomniał, macho biznesu anime, bo o ile dobrze się orientuję, to długo pan na swoim stanowisku nie pracuje, a od razu przystępuje pan do wojny ze społecznością fansubberską.

Ostatnio edytowany przez Aurius (2009-08-04 20:21:53)

Offline

#34 2009-08-04 20:32:24

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: RoE w Anime Gate

Aurius napisał:

Panie Akashi Morii. Bardzo ładnie pan to napisał, szkoda, że nie do końca po polsku. Lepiej by pan wypadł, gdyby zaczął stosować się do zasad interpunkcji. To taka mała rada na przyszłość.

Próby daremne. Swego czasu zakupiłem Ray... Na maila posłałem litanię błędów z samego opisu dołączonego do płytki. Ci ludzie chyba nawet podstawówki nie skończyli, bo tam się uczy interpunkcji. Oczywiście do dnia dzisiejszego nie doczekałem się odpowiedzi. Mogłem też zdobyć śmiało ang. wydania w lepszej jakości obrazie, ale pomyślałem, że wesprę rodzimego wydawcę. Błąd to był. Jakość obrazu przemilczę, ale tłumaczenie, a w nim interpunkcja, stylistyka wołały o pomstę do nieba. I jak tu traktować takich ludzi poważnie?


wladza1.png

Offline

#35 2009-08-04 20:37:32

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

Po pierwsze tu nie chodzi o zabawę w macho ale właśnie przez tego typu zagrania ceny licencji dla tego regionu idą w górę, gdyż polscy fansuberzy zapomnieli o zasadach robienia fansubów. Potem  narzekacie iż ceny są wysokie i zwalacie winę na poszczególne wydawnictwa.

Nie ma znaczenia czy mówimy o anime czy o kradzieży czyjegoś samochodu np. bo to właśnie jest dokładnie to samo więc dlaczego miałoby się przymykać oko na anime a na coś innego już nie?

Jeśli np. powiedziałbym że włamie się do Twojego mieszkania i okradnę Cię. Zapewne zgłosił byś to do stosownych służb. Prawda? Więc czemu się dziwisz, że w identycznej sytuacji firma ostrzega iż ów czyn jest przestępstwem? Ja rozumiem, że niektórzy z was wolą sobie wmawiać że piractwo to nie przestępstwo.

Wiecie przez lata walczyłem z piratami komputerowymi, którzy dokładnie w ten sam sposób motywującymi swoje czyny. Niestety ale komentarze na zasadzie i tak spiracimy dany tytuł bo nic nam nie zrobią, zawsze będą prowadzić do oburzanie danego wydawcy.

Poza tym, pragnę co niektórym przypomnieć iż także byłem członkiem kilku grup fasubowych kiedy wszystko się zaczynało prawie 9 lat temu i nigdy w życiu nie bawiliśmy się w ten sposób, prowokując wydawców. Dlatego także znam, aż za bardzo mentalność co niektórych osób i na to nie zamierzam się godzić.

Faktycznie dostało się tej stronie przypadkiem, a spowodowane to było "aktywnością" kilku userów, którzy delikatnie mówiąc przegieli.

Stanowisko firmy zostało jasno określone przez jej właścicieli przeszło rok temu, a od niedawna jest tak mocno przestrzegane. Zmiany w firmie nie mają tutaj nic do rzeczy.

Mówiłem to wiele razy iż jeśli grupy fansubowe chcą podjąć z nami współpracę nie widzimy większych problemów.

pozdrawiam,
Akashi

Ps. była to moja ostatnia wypowiedź w tym temacie, czczych pogaduszek prowadzić nie zamierzam.

Ostatnio edytowany przez Akashi (2009-08-04 20:42:32)

Offline

#36 2009-08-04 20:44:21

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: RoE w Anime Gate

Skoro pan wydawca osobiście pofatygował się i rozejrzał po ansi, wraz ze stronami niektórych grup, mógłby wziąć sobie do współpracy pierwszego lepszego korektora... A gdyby zechciało mu się zrobić rozeznanie/poszukać kogoś na poziomie, efekt byłby wielce ciekawy.
Spora część zrobiłaby korektę za grosze albo nawet za darmo (ideowcy jezor), ale zdaję sobie sprawę, że to takie małe SF...

[edit]

Mówiłem to wiele razy iż jeśli grupy fansubowe chcą podjąć z nami współpracę nie widzimy większych problemów.

Łoł, szybki odzew. Kiedy zaczynamy? smile_big

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2009-08-04 20:46:00)

Offline

#37 2009-08-04 20:49:24

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: RoE w Anime Gate

Akashi napisał:

Przypominam fansub publikowany po wydaniu serii jest zwykłym piratem i tak będzie traktowany.

W chwili obecnej każdy fansub evangeliona równoznaczny jest z nielegalną kopią. każda wykryta nielegalna kopia od razu przekazywana będzie na policję w raz z prośbą o zabezpieczenia serwera wraz z wszystkimi danymi o użytkownikach.

Jest kilka ale, suby (same suby nie w hardku itd.) nie są tłumaczone na podstawie oryginalnej ścieżki dialogowej (audio lub sub dostępny w danym wydaniu). Więc gdzie tu piracenie( w świetle polskiego prawa żadne) xP Ale brawa za wiarę w polski wymiar sprawiedliwości xD

I może by do takiej sytuacji by nie doszło gdyby te anime były wydawane w porządnej jakości inaczej by było. Bo polskie wydania niestety jakością obrazu, tłumaczenia, czasami dźwięku nie wyróżniają się jakimś wybitnie wysokim poziomem. Jestem nawet w stanie postawić flachę na to że suby groozin'a wystawione na nasi będą lepsze od tego co ujrzymy w polskim oficjalnym wydaniu ^^ ( a będą musiały być usunięte bo jakiś płaty tłumacz kretyn musi po raz kolejny się popisać)

To tyle ja wracam, do swych obowiązków.
Może gdyby tak zamiast odpier****ć fuszerę, zaczęto traktować klientów poważnie by tak nie było.

Akashi napisał:

Potem  narzekacie iż ceny są wysokie i zwalacie winę na poszczególne wydawnictwa.

Raczej są narzekania co do tłumaczenia i jakości obrazu... i to że trzeba tyle płacić za coś co wygląda jak TVrip + tłumaczenie z translatora.

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2009-08-04 20:52:28)

Offline

#38 2009-08-04 20:49:37

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: RoE w Anime Gate

Akashi napisał:

Po pierwsze tu nie chodzi o zabawę w macho ale właśnie przez tego typu zagrania ceny licencji dla tego regionu idą w górę, gdyż polscy fansuberzy zapomnieli o zasadach robienia fansubów. Potem  narzekacie iż ceny są wysokie i zwalacie winę na poszczególne wydawnictwa.

Nie ma znaczenia czy mówimy o anime czy o kradzieży czyjegoś samochodu np. bo to właśnie jest dokładnie to samo więc dlaczego miałoby się przymykać oko na anime a na coś innego już nie?

Jeśli np. powiedziałbym że włamie się do Twojego mieszkania i okradnę Cię. Zapewne zgłosił byś to do stosownych służb. Prawda? Więc czemu się dziwisz, że w identycznej sytuacji firma ostrzega iż ów czyn jest przestępstwem? Ja rozumiem, że niektórzy z was wolą sobie wmawiać że piractwo to nie przestępstwo.

Cóż nic dodać nic ując...

Mówiłem to wiele razy iż jeśli grupy fansubowe chcą podjąć z nami współpracę nie widzimy większych problemów.

I takie podejście mi się podoba... jeśli kiedykolwiek AG będzie chciało z nami współpracować to z chęcią pomożemy jak tylko potrafimy ^^

Ps. była to moja ostatnia wypowiedź w tym temacie, i czczych pogaduszek prowadzić nie zamierzam.

A ja miałem się spytać czy przybliżona data wydania i ceny wydań są już znane... smutny



@Zgrzyt
Już wspominałem, że marudzicie? jezor

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2009-08-04 20:52:49)

Offline

#39 2009-08-04 20:51:02

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: RoE w Anime Gate

W 100% zgadzam się z ~Sir_Ace, moglibyście zrobić coś w kierunku lepszej jakości waszych wydań, co odzwierciedliłoby się na pewno większą sprzedażą.


tumblr_static_bug.gif

Offline

#40 2009-08-04 20:51:10

MCC
Użytkownik
Skąd: Twój stary
Dołączył: 2008-12-27

Odp: RoE w Anime Gate

Po pierwsze tu nie chodzi o zabawę w macho ale właśnie przez tego typu zagrania ceny licencji dla tego regionu idą w górę, gdyż polscy fansuberzy zapomnieli o zasadach robienia fansubów. Potem  narzekacie iż ceny są wysokie i zwalacie winę na poszczególne wydawnictwa.

Przestańcie pieprzyć i zacznijcie tłumaczyć/wydawać jak na ludzi przystało.


cccpbanner22bycheck.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024