#41 2009-08-04 20:51:46

Aurius
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-16

Odp: RoE w Anime Gate

Sir_Ace napisał:

[edit]

Mówiłem to wiele razy iż jeśli grupy fansubowe chcą podjąć z nami współpracę nie widzimy większych problemów.

Łoł, szybki odzew. Kiedy zaczynamy? smile_big

Tak szybki, że odpowiedział, zanim jeszcze zaproponowałeś współpracę. oczkod Nie dziwię się, że mając takie jutsu, zdobyli szczegółowe informacje o grupach fansubberskich.

Ostatnio edytowany przez Aurius (2009-08-04 20:52:39)

Offline

#42 2009-08-04 20:55:00

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

Sir_Ace napisał:

Skoro pan wydawca osobiście pofatygował się i rozejrzał po ansi, wraz ze stronami niektórych grup, mógłby wziąć sobie do współpracy pierwszego lepszego korektora... A gdyby zechciało mu się zrobić rozeznanie/poszukać kogoś na poziomie, efekt byłby wielce ciekawy.
Spora część zrobiłaby korektę za grosze albo nawet za darmo (ideowcy jezor), ale zdaję sobie sprawę, że to takie małe SF...

[edit]

Mówiłem to wiele razy iż jeśli grupy fansubowe chcą podjąć z nami współpracę nie widzimy większych problemów.

Łoł, szybki odzew. Kiedy zaczynamy? smile_big

Nie do końca, mówiłem to przy każdej sposobności kiedy jeszcze byłem w fandomie (od drugiej strony) iż przydałoby się, by właśnie wydawnictwa wykorzystały dobre grupy fansubowe, przy robieniu napisów. Dlatego także jeśli jakakolwiek grupa skontaktuje się ze mną drogą oficjalną wówczas będziemy mogli rozmawiać o konkretach.

PS. na animatsuri także została złożona obietnica iż właśnie jeden z następnych tytułów będzie miał napisy w 2 wersjach - klasyczne oraz fansubowe. Tak więc nie mówię niczego nowego.

W kwestii tłumaczeń także zamierzamy zmienić sporo gdyż są niesatysfakcjonujące, aczkolwiek będę się po raz setny powtarzał.

Ps.2 litości z tym Panem naprawdę, to tylko robi dodatkowe mury w komunikacji. Tym bardziej  głupio mi słyszeć określenie Pan od osób z którymi kilka lat temu było się na Ty.

Ostatnio edytowany przez Akashi (2009-08-04 21:02:52)

Offline

#43 2009-08-04 21:02:14

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: RoE w Anime Gate

Ale jaka to w końcu będzie wersja ? 1.11 czy 1.01 ?
EDIT:
Dzięki Aurius ^^ teraz wiem że nie zakupię mimo ze lovciam NGE

Akashi napisał:

W kwestii tłumaczeń także zamierzamy zmienić sporo gdyż są niesatysfakcjonujące, aczkolwiek będę się po raz setny powtarzał.

A obraz?


Akashi napisał:

Wracając do Evangeliona najpierw zostanie wydany 1.01 na DVD dopiero później będziemy mogli wydać 1.11 na BD

Jaki to ma sens?
tym bardziej że 1.11 też wyszło na DVD więc klient mógłby wybrać na jakim nośniku chce zakupić NGE.

Akashi napisał:

Ps. była to moja ostatnia wypowiedź w tym temacie, czczych pogaduszek prowadzić nie zamierzam.

xD

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2009-08-04 21:16:56)

Offline

#44 2009-08-04 21:04:34

Aurius
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-16

Odp: RoE w Anime Gate

Zgrzyt napisał:

Ale jaka to w końcu będzie wersja ? 1.11 czy 1.01 ?

Akashi napisał:

1. Wydawać będziemy Evangeliona 1.01 (wersja 1.01 to DVD, natomiast wersja 1.11 to BD - i nie można wydać wersji 1.11 na DVD i odwrotnie)

Offline

#45 2009-08-04 21:10:46

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

Zgrzyt napisał:

Ale jaka to w końcu będzie wersja ? 1.11 czy 1.01 ?
A obraz?

W kwesti obrazu na animatsuri pokazaliśmy dla przykładu anime oryginalne japońskie - 1 odcinek na DVD a potem te samo anime wydane przez nas  i to już opinia samych oglądających dużo się od siebie nie różniły.

Do chwili obecnej większość licencji pozyskanych było na wersje w standardzie 720p wiadomo iż w fansubach posługujecie się 1080'tkami które pojawiły się później stąd różnice w jakości. W między czasie także zmieniona została firma która robi konwersje z NTSC na PAL, tutaj właśnie najłatwiej stracić na jakości obrazu.

Wracając do Evangeliona najpierw zostanie wydany 1.01 na DVD dopiero później będziemy mogli wydać 1.11 na BD

Offline

#46 2009-08-04 21:19:24

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: RoE w Anime Gate

Akashi napisał:

Do chwili obecnej większość licencji pozyskanych było na wersje w standardzie 720p wiadomo iż w fansubach posługujecie się 1080'tkami które pojawiły się później stąd różnice w jakości. W między czasie także zmieniona została firma która robi konwersje z NTSC na PAL, tutaj właśnie najłatwiej stracić na jakości obrazu.

Nie bardzo to rozumiem, ale jak już jesteśmy przy "technikaliach", to jak wygląda materiał, który dostajecie? Jest to zwykłe DVD wydane w Japonii czy np. coś w większej rozdzielczości?

Akashi napisał:

Wracając do Evangeliona najpierw zostanie wydany 1.01 na DVD dopiero później będziemy mogli wydać 1.11 na BD

A czemu nie możecie wydać 1.11 na DVD, skoro wyszło w Japonii?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#47 2009-08-04 21:20:55

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: RoE w Anime Gate

Akashi napisał:

Nie do końca, mówiłem to przy każdej sposobności kiedy jeszcze byłem w fandomie (od drugiej strony) iż przydałoby się, by właśnie wydawnictwa wykorzystały dobre grupy fansubowe, przy robieniu napisów. Dlatego także jeśli jakakolwiek grupa skontaktuje się ze mną drogą oficjalną wówczas będziemy mogli rozmawiać o konkretach.

Mam podobne zdanie, w końcu po co ze sobą walczyć skoro można sobie pomagać? Może powiem tak: Jeśli AG kiedykolwiek będzie zainteresowane wydaniem serii, którą się zajmowałem to z pewnością może liczyć na moją współpracę (nie jestem pewien czy mogę mówić w imieniu całej grupy).


FAiM napisał:
Akashi napisał:

Wracając do Evangeliona najpierw zostanie wydany 1.01 na DVD dopiero później będziemy mogli wydać 1.11 na BD

A czemu nie możecie wydać 1.11 na DVD, skoro wyszło w Japonii?

Też jestem ciekaw... I jeśli mogę spytać, to kiedy mniej więcej będą znane jakieś szczegóły dotyczące wydania RoE (cena wydań, dodatki i data premiery)?

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2009-08-04 21:22:28)

Offline

#48 2009-08-04 21:30:33

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

FAiM napisał:

Nie bardzo to rozumiem, ale jak już jesteśmy przy "technikaliach", to jak wygląda materiał, który dostajecie? Jest to zwykłe DVD wydane w Japonii czy np. coś w większej rozdzielczości?

Nie nie dostaje się specjalną kasetę zwaną potocznie "betą" dla was były to przerośnięty VHS i z tej kasety robi firma zewnętrzna wersję PAL. Gdyby nie ten proces nie trzeba byłoby się obawiać utraty jakości względem odpowiednika japońskiego.  Gdybyśmy otrzymywali jak wszystkim się wydaje materiał w postaci cyfrowej wówczas problem w ogóle by nie istniał. Aczkolwiek takich możliwości nie ma.

FAiM napisał:

A czemu nie możecie wydać 1.11 na DVD, skoro wyszło w Japonii?

Licencja właśnie dla naszej części europy jasno określa jaką wersję możemy wydać na określonym nośniku. Nadal trwają w tej kwestii negocjacje, aczkolwiek są nikłe szanse.
Jak ktoś z was zauważył w tej firmie jestem dość świeży, a negocjacje to proces bardzo mozolny i skomplikowany. (dla przykładu by wydać Hellsinga negocjacje trwały przeszło 3 lata)

Offline

#49 2009-08-04 21:39:22

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: RoE w Anime Gate

Sir_Ace napisał:

Spora część zrobiłaby korektę za grosze albo nawet za darmo (ideowcy jezor)

Za free, w imię propagowania poprawności językowej i zjadliwych tłumaczeń okej
Przynajmniej o sobie tyle mogę powiedzieć.


wladza1.png

Offline

#50 2009-08-04 21:39:35

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

Sacredus napisał:

...

Jako iż zależy mi właśnie na wersji 1.11, w chwili obecnej nie zaczęliśmy jeszcze "ściągać" materiałów z Japonii. Aczkolwiek jeżeli do końca sierpnia nie uzyskam zgody ze strony  Nippon TV zmuszeni będziemy do wydania 1.01. Inaczej nie będzie szans by wydać Evangeliona w listopadzie.

Co do cen będzie tak jak pisałem na naszej stronie. W chwili obecnej prowadzę rozmowy z zarządem w kwestii zmiany polityki cenowej wszystkich naszych tyt.

Tania za 19-29 zł wersja okrojona z dodatków i materiałów dodatkowych na płycie dla osób które chcą samo anime. (ps. tak zostanie wydany Tokyo Majin)
Oraz droższe edycje specjalne zawierające więcej bonusów i gadżetów.

- aczkolwiek to są tylko propozycje jakie przedstawione zostały zarządowi firmy i w żadnym stopniu nie są informacją oficjalną.

Offline

#51 2009-08-04 21:41:42

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

bodzio napisał:

Za free, w imię propagowania poprawności językowej i zjadliwych tłumaczeń okej
Przynajmniej o sobie tyle mogę powiedzieć.

Zdaję sobie sprawę iż mój język polski pozostawia wiele do życzenia jezor Ale w tym wypadku dobrze jest, że w ogóle mówię po polsku. (mniejsza ze szczegółami)

Ale wracając do pracy za free nigdy się na to nie zgodzę, po prostu nie pozwoli mi na to przyzwoitość. Musi być jakakolwiek forma gratyfikacji (przynajmniej) za wykonaną pracę.

Więc mimo ostrego początku udało dojść się do jakiegoś konsensusu, adres e-mail znacie zastanówcie się czy chcecie spróbować samemu polepszać jakość wydawanych anime i jeśli podniesiecie rękawice wiecie co robić.

Ostatnio edytowany przez Akashi (2009-08-04 21:46:04)

Offline

#52 2009-08-04 21:48:00

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: RoE w Anime Gate

I tak master ~bodzio, po kilku śmierciach w fansubingu odrodzi się jak feniks z popiołów jako pomocnik w Anime Gate ^.^ (musiałem ;])

I ogólnie zaczeła się ciekawa rozmowa a nie...

Ostatnio edytowany przez KieR (2009-08-04 21:51:12)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#53 2009-08-04 22:07:50

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: RoE w Anime Gate

Akashi napisał:

Nie nie dostaje się specjalną kasetę zwaną potocznie "betą" dla was były to przerośnięty VHS i z tej kasety robi firma zewnętrzna wersję PAL. Gdyby nie ten proces nie trzeba byłoby się obawiać utraty jakości względem odpowiednika japońskiego.  Gdybyśmy otrzymywali jak wszystkim się wydaje materiał w postaci cyfrowej wówczas problem w ogóle by nie istniał. Aczkolwiek takich możliwości nie ma.

Zależy jaka "beta", bo trochę ich jest, a nawet są cyfrowe.

A nie możecie użyć DVD? Ale to pewnie sprzeczne z licencją... z drugiej strony, jakby to niby sprawdzili?

Akashi napisał:

Licencja właśnie dla naszej części europy jasno określa jaką wersję możemy wydać na określonym nośniku. Nadal trwają w tej kwestii negocjacje, aczkolwiek są nikłe szanse.
Jak ktoś z was zauważył w tej firmie jestem dość świeży, a negocjacje to proces bardzo mozolny i skomplikowany. (dla przykładu by wydać Hellsinga negocjacje trwały przeszło 3 lata)

Bardzo dziwne podejście. Jeszcze rozumiem, jakby w Japonii 1.11 wyszło tylko na BD, ale przecież tak nie było.

Żeby się później nie okazało, że najpierw na DVD wyjdzie 1.01, a później 1.11 na BD i DVD. Bo u nas, coś takiego raczej nie przejdzie...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#54 2009-08-04 22:30:49

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

FAiM napisał:

Bardzo dziwne podejście. Jeszcze rozumiem, jakby w Japonii 1.11 wyszło tylko na BD, ale przecież tak nie było.

Żeby się później nie okazało, że najpierw na DVD wyjdzie 1.01, a później 1.11 na BD i DVD. Bo u nas, coś takiego raczej nie przejdzie...

Ja mogę tylko odnieść się tego co mam czarno na białym w kwestii licencji. Japończycy oczywiście mogą się zgodzić na zmianę licencji, ale często w takich sytuacjach pojawia się nowa wyższa kwota. My musimy uważać by cena licencji nie przekraczała pewnego poziomu, inaczej po prostu cena będzie bardziej zbliżona do japońskiej, a z tego co pamiętam moja wersja NGE konszowała koło 15.000 yenów (451.60 zł). W takich momentach właśnie pojawiają się problemy, czy wydać coś za 200-300 zł w najnowszej wersji, czy czekać kolejne 2 lata na odpowiedni poziom cenowy.

Jeśli chodzi o podejście Japonii w stosunku do Polski, cóż tu chyba nie trzeba mówić... aczkolwiek zauważyłem drobne poprawy stosunków. Niestety ilość sprzedawanych anime w Polsce jest za niska by móc wywierać nacisk na Japońskie studia. Częściowo wina leży także po naszej stronie - wydawców, za traktowanie anime po macoszemu, czy także wypuszczanie na rynek, nie zawsze najwyższych lotów tytułów. Ale jak widzicie staramy się to zmienić, wiadomo, że zmiany nie zajdą z dnia na dzień i pewnie jeszcze trochę wody upłynie zanim spokojnie obejrzę materiał próbny z nagranym lektorem czy napisami.

- i tu znów powtarzam się.

Ostatnio edytowany przez Akashi (2009-08-04 22:44:46)

Offline

#55 2009-08-05 00:06:26

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: RoE w Anime Gate

Panie Akashi, jako że pierwszy post w tym temacie był nieprzemyślany i napisany na szybko (poza tym w stanie, hmm... nieważkości oczkod ), chciałbym lekko sprostować sprawę. Nigdy nie zamierzałem wchodzić w drogę żadnym wydawnictwom, oraz nie brałem projektów temu sprzyjających na warsztat. Eva 1.11 to chyba pierwszy taki niefortunny projekt i miejmy nadzieję, że ostatni. Nie chcę z wami wchodzić na ścieżkę wojenną, gdyż uważam, że nie tędy droga. Odkąd pojawiliście się na rynku wszelkie oszczędności wydawałem na wasze anime oraz namawiałem innych do zakupu (mimo, że jakościowo nie było idealnie, wystarczył sam fakt, że ma się na półce oryginała) - na umarłym już anfo głównie. Moim marzeniem było żeby grupy fansubberskie współpracowały z firmami wydawniczymi (może to głupie, ale prawdziwe), tym samym poprawiając jakość wydań na naszym rynku. Kiedyś to nie było realne, ale widzę że z mijającym czasem to się zmienia, i cieszę się z tego powodu. Nie zamierzam wam wchodzić w drogę ani teraz, ani w przyszłości, dlatego proszę o wybaczenie tego małego nieporozumienia. Nie zamierzam popełnić przestępstwa ani działać na złość wydawcom. Projekt oczywiście z naszej strony zostaje porzucony, wszelkie prace wstrzymane, a materiały usunięte (wolę jednak oryginał, miejmy nadzieję że wreszcie w porządnej jakości, jak innym marzy mi się 1.11). Nie chcę mieć nieprzyjemności, ani nie zamierzam narażać na nie reszty grupy.

Poza tym miło słyszeć, że NGE, EOE (Death & Rebirth też) oraz prawdopodbnie Puchi Eva (na to też macie licencję?) zostaną u nas wydane. Cieszę się niezmiernie i czekam na chwilę, w której pojawią się te tytuły na sklepowych półkach.

PS. Myślę, że wszystko można wyjaśnić na spokojnie, nie uciekając się do ostatecznych środków.

Pozdrawiam

Offline

#56 2009-08-05 00:08:37

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: RoE w Anime Gate

Akashi napisał:

1. Evangelion jest licencjonowany w Polsce przez nas, i jakakolwiek próba robienia, umieszczania, publikowania wersji piracko zmodyfikowanej od razu bez ostrzeżenia zostanie zgłoszona do stosownych służb. Tak samo traktowane będą jakiekolwiek napisy czy fansuby serii wydawanych poprzez Vision Anime-Gate.

A właśnie co z stronami z anime online ? jak nie patrzeć są na nich anime na które w Polsce AG ma licencje. Błagam powiedz że trafi je szlak ^^ nawet kupie NGE jak wyjdzie na BD w wersji 1.11 ^^

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2009-08-05 00:10:11)

Offline

#57 2009-08-05 00:30:04

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

_KiRA napisał:

Panie Akashi, jako że pierwszy post w tym temacie był nieprzemyślany i napisany na szybko (poza tym w stanie, hmm... nieważkości oczkod ), chciałbym lekko sprostować sprawę. Nigdy nie zamierzałem wchodzić w drogę żadnym wydawnictwom, oraz nie brałem projektów temu sprzyjających na warsztat. Eva 1.11 to chyba pierwszy taki niefortunny projekt i miejmy nadzieję, że ostatni. Nie chcę z wami wchodzić na ścieżkę wojenną, gdyż uważam, że nie tędy droga. Odkąd pojawiliście się na rynku wszelkie oszczędności wydawałem na wasze anime oraz namawiałem innych do zakupu (mimo, że jakościowo nie było idealnie, wystarczył sam fakt, że ma się na półce oryginała) - na umarłym już anfo głównie. Moim marzeniem było żeby grupy fansubberskie współpracowały z firmami wydawniczymi (może to głupie, ale prawdziwe), tym samym poprawiając jakość wydań na naszym rynku. Kiedyś to nie było realne, ale widzę że z mijającym czasem to się zmienia, i cieszę się z tego powodu. Nie zamierzam wam wchodzić w drogę ani teraz, ani w przyszłości, dlatego proszę o wybaczenie tego małego nieporozumienia. Nie zamierzam popełnić przestępstwa ani działać na złość wydawcom. Projekt oczywiście z naszej strony zostaje porzucony, wszelkie prace wstrzymane, a materiały usunięte (wolę jednak oryginał, miejmy nadzieję że wreszcie w porządnej jakości, jak innym marzy mi się 1.11). Nie chcę mieć nieprzyjemności, ani nie zamierzam narażać na nie reszty grupy.

Poza tym miło słyszeć, że NGE, EOE (Death & Rebirth też) oraz prawdopodbnie Puchi Eva (na to też macie licencję?) zostaną u nas wydane. Cieszę się niezmiernie i czekam na chwilę, w której pojawią się te tytuły na sklepowych półkach.

PS. Myślę, że wszystko można wyjaśnić na spokojnie, nie uciekając się do ostatecznych środków.

Pozdrawiam

Zawsze możesz wesprzeć nas przy tym tytule, ale o tym chyba najlepiej porozmawiać na spokojnie i nie na forum publicznym, bo żal marnować dobrze zrobionego sub'u.

Jakbyś mógł skontaktować się ze mną mailowo byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

Offline

#58 2009-08-05 00:51:11

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: RoE w Anime Gate

kurcze jakby ktoś mi wczoraj powiedział że wydawca sam zwróci się z chęcią współpracy to bym nie uwierzył smile_big
jeśli DVD wyjdzie w listopadzie w wersji 1.01 to kiedy zamierzacie wydać 1.11 na BR ??


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#59 2009-08-05 00:51:27

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

Zgrzyt napisał:

A właśnie co z stronami z anime online ? jak nie patrzeć są na nich anime na które w Polsce AG ma licencje. Błagam powiedz że trafi je szlak ^^ nawet kupie NGE jak wyjdzie na BD w wersji 1.11 ^^

Jak już część osób zauważyła, jedna strona właśnie z takim materiałem poleciała i to właśnie od stron typu krekowki.fani itp. zaczęliśmy prosić o usuwanie materiału. Każda strona dostała określony termin, wystarczający na usunięcie tych materiałów, jeśli nie będą chciały tego uczynić, wówczas znów niestety będziemy musieli zgłosić popełnienie przestępstwa.

Dla przykładu strony jak download-anime wykazały inicjatywę usunęły wszystkie kontrowersyjne materiały i np. na takich stronach będziemy umieszczać pierwsze odcinki naszych serii do obejrzenia jako formę reklamy.

Wszystko zależy od podejścia i chęci współpracy... my nie jesteśmy po to by grozić i ścigać, ale umowy nakazują nam także prowadzić działania w tej kwestii.

Offline

#60 2009-08-05 01:00:37

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

skam123 napisał:

kurcze jakby ktoś mi wczoraj powiedział że wydawca sam zwróci się z chęcią współpracy to bym nie uwierzył smile_big
jeśli DVD wyjdzie w listopadzie w wersji 1.01 to kiedy zamierzacie wydać 1.11 na BR ??

Bo ze mnie to taki nietypowy wydawca jest oczkod
Chyba wszystkim nam zależy na porządnie wydanych seriach prawda?
cóż teraz wszystko zależy już od was, możecie udowodnić, że nie tylko potraficie narzekać.

Mam nadzieję iż nikt nie poczuł się urażony.

pozdrawiam,
Akashi

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024