#61 2009-08-05 01:10:45

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: RoE w Anime Gate

Hmmm zmiana podejścia i to na leprze, T__T jak na polaka przystało sądzę że to zbyt piękne by było prawdziwe.

Lepsza jakość, współpraca z tłumaczami O.o, wydania ekonomiczne i specjalne. @__@ jeszcze wydanie gazetki Naruto FAN i Bleach fan z dodawanymi odcinkami za 20zł xD.  Z wielkim napisem BEZ CENZURY by młode pokolenie Jetix posikało się ze szczęścia.... smile_big to na pewno by się sprzedało... i te dzieci próbujące skakać po drzewach i dachach... jaki spokój za oknem bo wszystkie połamane


A i proszę używać opcji. EDYTUJ ^^

Offline

#62 2009-08-05 01:48:46

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

Zgrzyt napisał:

Hmmm zmiana podejścia i to na leprze, T__T jak na polaka przystało sądzę że to zbyt piękne by było prawdziwe.

Jak mówiłem polityka naszej firmy zmieniła się, dość drastycznie. Przyznasz mi rację, po co wydawać coś co jest słabe jakościowo a język rodzimy straszy?
W tym świecie wydawcy i fandom muszą być w stałym kontakcie i reagować na swoje potrzeby. Bo do chwili obecnej było tak fandom swoje a wydawcy swoje. Potem lament, że wychodzi masa tyt. i w sumie nic ciekawego, znowuż wydawnictwa się dziwią, że tyle wydali a tak słaba sprzedaż. To donikąd nie prowadzi, a tylko zabija rynek i tworzy niepotrzebną barierę wrogości.

Najprościej mówiąc nam zależy wydać jak najwięcej dobrych tyt. które się sprzedadzą, a za zdobytą kasę kupić kolejne nowe droższe serie które są poza naszym zasięgiem. Wam natomiast by serie reprezentowały pewien poziom, by psychologicznie warto było wydać tych kilka groszy na ich zakup oraz by to były nowości których pragniecie.

Dlatego tak zależy nam na jak najlepszym kontakcie z wami, może nie zawsze da się zrealizować wszystkie wasze pomysły, czy wydać każdy tytuł ale od czegoś trzeba zacząć.

Dobra idę spać nadal nie odespałem Animatsuri jezor a nie chciałbym jakiś głupot pisać będąc półprzytomnym zombie.

Offline

#63 2009-08-05 02:49:37

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: RoE w Anime Gate

Jakby co, email już poszedł. smile Tak bym nie pisał, ale nigdy nie jestem pewien czy z o2 dochodzą.

Offline

#64 2009-08-05 10:59:17

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: RoE w Anime Gate

Hatake napisał:

Jakby co, email już poszedł. smile Tak bym nie pisał, ale nigdy nie jestem pewien czy z o2 dochodzą.

Też posłałem, a co mi tam oczkod I również z o2.


wladza1.png

Offline

#65 2009-08-05 12:11:41

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

tak dostałem e-maile od was i po woli będę odpisywać jezor

Offline

#66 2009-08-05 14:47:59

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: RoE w Anime Gate

Patrzcie Państwo, co to się porobiło. smile_big
Ja bym to oblał! szpan

Offline

#67 2009-08-05 15:55:23

Envie
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-12-21

Odp: RoE w Anime Gate

Jakby to kogoś obchodziło, to bardzo podoba mi się pomysł dodania fansubów do oficjalnych wersji anime. Przede wszystkim dlatego, że nie lubię, gdy w oficjalnych tłumaczeniach zatracają się japońskie akcenty. Domyślam się, że wydawca chce, aby produkt był  łatwy w odbiorze, ale fani mogą czuć się nieco rozczarowani (bynajmniej ja tak mam) i dlatego sądzę, że podjęcie współpracy z fanami, to coś bardzo dobrego i kolejny krok w przód.

Ostatnio edytowany przez Envie (2009-08-05 15:56:49)

Offline

#68 2009-08-05 16:01:28

Thar
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2005-12-31

Odp: RoE w Anime Gate

Akashi napisał:

W między czasie także zmieniona została firma która robi konwersje z NTSC na PAL, tutaj właśnie najłatwiej stracić na jakości obrazu.

Nieprawda. Konwersja taka może być zrobiona całkowicie bezstratnie, i nie zależy to od jakiegoś "skilla" tylko od tego, czy jest dokładna czy na odwal się. Różnicę widać dobrze np. w SAC od IDG, gdzie w drugiej połowie serii są już usterki, podczas gdy pierwsza była zrobiona dobrze. Z kolei A-V, gdy dostało screeny zblendowanych klatek w KGNE odpisało, żeby oglądając nie używać przycisku pauzy, co mnie niesamowicie rozbawiło - ale to tak na marginesie.

O wiele większą stratą jakości jest ładowanie 6 odcinków na DVD. Nie piszę tego z jakąś pretensją - wspomniane IDG wydawało w formacie japońskim (3 epki na płytę) i po nikczemnej cenie, co potem odbiło im się czkawką. Rozumiem zatem działanie polskich wydawnictw, ale rozumiem też ludzi którzy niekoniecznie mają ochotę oglądać produkt w jakości VCD i suberów (w rodzaju Kiry), którzy lubią dany tytuł i chcieliby go zaprezentować szerszej widowni w możliwie najlepszym wydaniu smile

PS. Może się jeszcze okazać, że tańsza wersja dzięki braku zawalających miejsce dodatków wypada jakościowo lepiej od wersji droższej jezor

Offline

#69 2009-08-05 22:06:05

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: RoE w Anime Gate

Thar napisał:

PS. Może się jeszcze okazać, że tańsza wersja dzięki braku zawalających miejsce dodatków wypada jakościowo lepiej od wersji droższej :P

Wątpię żeby ktokolwiek robił dwa mastery ^^.

Jeszcze nie zapominajmy, że PAL to większa rozdzielczość. Co prawda przy konwersji 30p -> 25p jakoś się to wyrównuje, ale przy 24p -> 25p już nie - a zazwyczaj z tym drugim mamy do czynienia w anime.

Akashi napisał:

Nie nie dostaje się specjalną kasetę zwaną potocznie "betą" dla was były to przerośnięty VHS i z tej kasety robi firma zewnętrzna wersję PAL. Gdyby nie ten proces nie trzeba byłoby się obawiać utraty jakości względem odpowiednika japońskiego.  Gdybyśmy otrzymywali jak wszystkim się wydaje materiał w postaci cyfrowej wówczas problem w ogóle by nie istniał. Aczkolwiek takich możliwości nie ma.

Jeśli naprawdę otrzymują analogową betę, to ja nie wiem za jaki kraj nas uważają, bo analog już dawno powinien przejść do lamusa.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#70 2009-08-05 23:35:23

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: RoE w Anime Gate

FAiM napisał:

Jeśli naprawdę otrzymują analogową betę, to ja nie wiem za jaki kraj nas uważają, bo analog już dawno powinien przejść do lamusa.

A wiesz, że 4-pasmowy magnetofon potrafi lepiej nagrać dźwięk z mikrofonu, niż niejeden nawet niezłej klasy mikrofon do kompa z niezintegrowaną kartą dźwiękową? smile_big Nie no, tak sobie zaoftopowałem. smile_big

Ja mam nadzieję, że propo tej współpracy oficjalno-fansuberskiej, to będzie to jakiś udany wypał, bo jak do tej pory byłem trochę odseparowany od oficjalnych wydań w Polsce (chyba każdy wie dlaczego), to teraz jestem w stanie wręcz się mocno w to zaangażować bez jakichkolwiek profitów, co zresztą już Akashi na maila otrzymał.:P
To będzie duży krok w kierunku rozwoju sceny, tak mi się przynajmniej wydaje.
Jak ta firma, która robi im konwersję NTSC -> PAL będzie używała czegoś lepszego niż automat zawierający tylko najprostrzego blenda, i obraz będzie wyglądał przyzwoicie, a przy współpracy z fansuberami napisy będą też przyzwoite, to aż zacznę kupować. smile_big
Tak, KiRUŚ, w obecnej sytuacji aż zmieniłem zdanie, które miałem u ciebie na chacie jakieś półtorej roku temu. smile_big

Offline

#71 2009-08-06 00:16:33

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: RoE w Anime Gate

Tak, KiRUŚ, w obecnej sytuacji aż zmieniłem zdanie, które miałem u ciebie na chacie jakieś półtorej roku temu.

To już tyle minęło? oO Dobra, nvm. U mnie zaś się nie zmieniło, jak kupowałem, tak będę kupował (choć kilka tytułów jestem w tyle) o ile cena będzie przyzwoita. Na razie cena szok wysoka jest i chwilowo mnie nie stać. Przy promocjach na pewno się skuszę jezor .

Offline

#72 2009-08-06 11:10:42

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

Słuchajcie nie chce by ktokolwiek czuł się urażony od dziś do 17 sierpnia znikam.
Tak więc przez kilka najbliższych dni nie będę odpisywać, wypoczynek każdemu się należy smile
Na wszystkie wasze e-maile odpisze po powrocie do firmy.
(Piszę by nie było, że was olałem i się nie odzywam)

pozdrawiam,
Akashi

Offline

#73 2009-08-23 16:09:39

haitani
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-11

Odp: RoE w Anime Gate

Tak przeleciałem pobieżnie wątek. Czy jest już ustalona jakaś konkretna data premiery?? Z tego co tu wyczytałem wynika że została wykupiona licencja na całość, czyli na wydanie serialu też można liczyć?? Jeśli tak to kiedy??

Offline

#74 2009-08-23 16:29:10

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: RoE w Anime Gate

Nie wiem, gdzie wyczytałeś, że jest licencja na całość...

Licencja właśnie dla naszej części europy jasno określa jaką wersję możemy wydać na określonym nośniku. Nadal trwają w tej kwestii negocjacje, aczkolwiek są nikłe szanse.

[edit]

W takim razie zwracam honor oczkod

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2009-08-23 18:26:40)

Offline

#75 2009-08-23 18:00:00

marc99
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-19

Odp: RoE w Anime Gate

Mógł przeczytać tutaj:

Akashi napisał:

Licencje posiadamy na wszystkie wersje Evangeliona jakie zostały wydane od 1995 roku(...)

http://animesub.info/forum/viewtopic.ph … 34#p300834

Ostatnio edytowany przez marc99 (2009-08-23 18:03:30)

Offline

#76 2009-08-24 19:18:30

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

Wkleję wam jedną rzecz od nas ze strony będzie szybciej:

Wersja 1.11 została wydana 27 maja 2009 w Japonii i jak zwykle ma ona wyłączność.

Jak zauważyliście w Stanach także w podobnym terminie (10.11.09) do naszego, zostanie wydana właśnie wersja 1.01. Tutaj również USA jak i inne kraje muszą odczekać swoje by otrzymać tą wersję (1.11) - nic nienormalnego, tak jest zawsze. Zwyczajowo taki okres oczekiwania to od roku do 2 lat (tu oczywiście nie ma reguł, ale tak to mniej więcej wygląda)

Rozumiem iż część z was nigdy nie interesowała datami premier światowych anime, tylko datą wrzucenia torrenta z fansubem, a to moi drodzy zupełnie inna bajka.

Mam nadzieję iż wyjaśniłem w końcu kwestie związane z wersją 1.11
Z tego także powodu szanse wydania w tym terminie wersji 1.11 są zerowe.

i jeszcze jedno smile

Jeśli natomiast chodzi Ci o serię TV (to tu jeśli dobrze pamiętam wersja remastered była kilka lat temu), zdajesz sobie sprawę jaki byłby pierwszy komentarz niektórych z naszych "ulubieńców" jak byśmy wydali najpierw TV - coś w stylu: "ale zapłon seria z 1995 roku a oni ją teraz wydają gdy jest poprawiona wersja" itp.

Wszystko uczciwie mówiąc w kwestii Evangeliona okaże się do końca bieżącego roku.
Czy trafi do kin czy będzie seria TV zależy wszystko od zainteresowania pierwszą "kinówką"

Do części z was zacząłem powoli odpisywać więc sądzę iż najpóźniej do początku września wystartuje kilka wspólnych projektów. Dzięki za tak liczny odzew smile

Ostatnio edytowany przez Akashi (2009-08-24 19:22:44)

Offline

#77 2009-08-24 21:59:02

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: RoE w Anime Gate

Już normalnie nie mogę... jaka poprawiona wersja? Te filmy to zupełnie coś innego. To prawa, że pierwszy film jest w miarę wierny serialowi, ale następne to zupełnie inna bajka.

Hm... czyli - tak jak myślałem - najpierw 1.01 na DVD, a później 1.11 na DVD i BD?


Jako że wreszcie udało mi się zdobyć screeny z obu wersji DVD, takie małe porównanie:

1.01: 101y.th.png

1.11: 111ipm.th.png

Screeny dostałem prosto z DVD, więc nie są przeskalowane do odpowiednich proporcji.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#78 2009-08-25 00:07:33

Akashi
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-08-04

Odp: RoE w Anime Gate

FAiM napisał:

Już normalnie nie mogę... jaka poprawiona wersja? Te filmy to zupełnie coś innego. To prawa, że pierwszy film jest w miarę wierny serialowi, ale następne to zupełnie inna bajka.

Wiesz o tym wiesz Ty, ja i jeszcze kilka osób a Ci tak zwani "czepiacze" nie widzą różnicy w evie od pierwszej wersji serialu TV z 95 roku do ostatnich publikacji, a czepiają się dla zasady by się przywalić o cokolwiek do nas. już sporo dziwnych pytań związanych z tą serią dostałem z których wynika, iż osoby które czepiają się co do wydania Evy u nas nie mają na jej temat zielonego pojęcia i myślą że wersja 1.01 to seria tv remastered z brakującymi scenami itd.

Pamiętam czyjś tekst na jednym z popularniejszych forum przy wydaniu RoE 1.01 brzmiał on tak mniej więcej: czemu mam płacić za update do wersji anime które kupiłem w w 90'tych latach i to właśnie przeraża smile

Mam nadzieję, ale to tylko nadzieja jak na razie, że jeśli stałby się cud i z RoE byłby sukcesem to wersja 1.11 zagości w kinach.

Ostatnio edytowany przez Akashi (2009-08-25 00:30:41)

Offline

#79 2009-08-25 00:31:13

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: RoE w Anime Gate

A wasze wydawnictwo tak bardzo zwraca uwagę na żale tych kilku "czepialskich ulubieńców", że się pod nich dostosowujecie?

Ja rozumiem, że dzięki shitowi w postaci streamowanego anime liczba kretonów ostatnio się powiększa, ale nie przesadzaj, że jest tylu ludzi, którzy nie znają różnicy między starą wersją TV a nowymi filmami.

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2009-08-25 00:31:49)

Offline

#80 2009-08-25 07:56:43

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: RoE w Anime Gate

Zarathustra napisał:

Ja rozumiem, że dzięki shitowi w postaci streamowanego anime liczba kretonów ostatnio się powiększa, ale nie przesadzaj, że jest tylu ludzi, którzy nie znają różnicy między starą wersją TV a nowymi filmami.

Ekhem, tych ludzi może być więcej, niż sądzisz.
Poczytaj sobie komentarze do odcinków online, gdzie tłum wiesza psy na tłumaczu, że tamten nie chce, by jego suby dawano online albo schodzi mu się dłużej z tłumaczeniem, podczas gdy uploadera wychwalają pod niebiosa. I jest to zjawisko nagminne. Już kilka razy dostałem bana, bo się upomniałem o swoje. Naprawdę by mnie nie zdziwiło, gdyby ci inteligenci molestowali wydawnictwo w taki właśnie, idiotyczny sposób.
Ale nie uwierzę, by wydawnictwo tak to obeszło, bowiem jakoś do tej pory swój chłam wciskali ludziom i o podniesieniu poziomu tłumaczeń nie było mowy.


wladza1.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024