#1 2009-08-21 21:38:43

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

No to zapraszam do dyskusji o Psyrenie. Jak dla mnie, manga ta bije na głowę (aktualnie, wiadomo przeta jak jest z shonenani ;])  3 inne tasiemce z Jumpa (Blicz, Makaron i Łan Pis). Bardzo podoba mi się klimat, chaptery trzymają na prawdę wysoki poziom. Pozwolę sobie skopiować z innego forum moją ocenę 83 chapka:

"Grana wkracza do akcji, ale koniec chapka był powalający. Wreszcie wiemy co z Oboro. Jak wiadomo, dostał się on na śmietnisko dawnych, nieudanych eksperymentów z Tavoo. Shiner powiedział bardzo ważne słowa, że zostawili tam te nieudane eksperymenty, nie usuwając nawet rdzeni. Od kiedy tylko wyszedł tamten chapek, podejrzewałem, że zrobi on coś z tymi rdzeniami. A teraz jego ręce wyglądają jakoś... inaczej. Czyżby przeszczepił sobie rdzeń(ie), żeby przeżyć? I teraz jego umiejętności wzrosły? Dodatkowo mówi do Tavoo, że są oni tym samym, co daje mi 90% pewności, ze ma rdzeń. No i jego ręce ^^ Następny chapek zaś o Asadze. Pewnie on też przykoksi razem z Tatsuo. Nie mogę się doczekać. 10/10"

Polecam ten tytuł i zapraszam do dyskusji!


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#2 2009-08-21 22:09:05

krwiopalczasty
Użytkownik
Skąd: Wszędzie i nigdzie [Baka Inu]
Dołączył: 2009-01-20

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

Hmm ja jednak nie podzielam twojego zdania o tak wielkiej odmienności od wyżej wymienionych shonenow smile_big choć psyren jest fajny to nie jest tak jak mówisz "genialny". shonen zawsze pozostanie shonenem acz psyren jest oryginalny (jeśli w ogolę można tak powiedzieć o shonenie jezor) takim swego rodzaju powiewem świeżości jezor a tak btw. jest 83 chap po englishu już ??

/edit
wez takze pod uwage ze psyren ma 80+ czapkow a naruto/bleach/one piece grubo ponad dwie setki

Ostatnio edytowany przez krwiopalczasty (2009-08-21 22:13:28)


cutey20493v2.gifsyg150px.jpg inu150px.png

Offline

#3 2009-08-21 22:14:54

Kensei
Użytkownik
Skąd: Łagiewniki
Dołączył: 2007-12-13

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

Do 82 jest nawet po polsku.
Psyren PL

Ostatnio edytowany przez Kensei (2009-08-21 22:26:52)

Offline

#4 2009-08-21 22:17:56

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

krwiopalczasty napisał:

Hmm ja jednak nie podzielam twojego zdania o tak wielkiej odmienności od wyżej wymienionych shonenow smile_big choć psyren jest fajny to nie jest tak jak mówisz "genialny". shonen zawsze pozostanie shonenem acz psyren jest oryginalny (jeśli w ogolę można tak powiedzieć o shonenie jezor) takim swego rodzaju powiewem świeżości jezor a tak btw. jest 83 chap po englishu już ??

/edit
wez takze pod uwage ze psyren ma 80+ czapkow a naruto/bleach/one piece grubo ponad dwie setki

Oczywiście. Ja mówię o genialności Psyrena jako shonena. Krwio, proszę, masz linka: http://read.mangashare.com/Psyren/chapt … ge001.html

Co do odmienności: podoba mi się, że oni nagle nie dostają super power upów. Bałem się, że Ageha nagle podczas walki z Dholakim dostanie super extra technikę, którą go rozwali, ale baaaardzo mile się zaskoczyłem, jak wkroczyły dzieciaki (które imho są świetnie narysowane, jak na taką shonenową kreskę).

Ostatnio edytowany przez Sado (2009-08-21 22:18:16)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#5 2009-08-21 22:55:16

Kroko
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-08-08

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

Psyren to dobra manga, nieco lepsza niż Bleach i Naruto ale czy od razu genialna? Wg mnie stoi na tym samym poziomie co Mahou Sensei Negima i One Piece.


If being powerless is evil, does it mean that power is justice?

Offline

#6 2009-08-21 23:29:55

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

Sado
Dorośnij...
Pisząc 10/10, genialne, jest raczej abstrakcyjne w twoim zwierciadle.
_
Manga dobra ale nie genialna.
Twoje porównanie do Bleach jest nie na miejscu.
porównujesz mangę z 80 chapterami.
Świetnie. ! !
Teraz cię oświecę , bleach  jak wychodził to posiadał lepsze odbicie tego co widzisz w psyren.


ファンのファンのために

Offline

#7 2009-08-21 23:38:12

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

Sado
Dorośnij...
Pisząc 10/10, genialne, jest raczej abstrakcyjne w twoim zwierciadle.

To, że oceniłem jeden chapter 10/10, znaczy że jestem dzieciakiem. Wow, dawno się tak nie uśmiałem.

Twoje porównanie do Bleach jest nie na miejscu.
porównujesz mangę z 80 chapterami.

No cóż, są mangi, które potrafią utrzymać poziom nawet po 300 chapterach. Berserk? (wprawdzie to nie shonen), a to co się dzieje w Bliczu to żenada.

Teraz cię oświecę , bleach  jak wychodził to posiadał lepsze odbicie tego co widzisz w psyren.

Wszystko zależy od gustu. 

Nie twierdzę, że Psyren jest pro uber super, hiper najlepszy, ale że bardzo podoba mi się jego klimat i to jak rozwija się akcja (choć pomysł ze zrobieniem 07 i 06 bliźniakami ambitny nie był, mogliby zrobić coś lepszego).

Zresztą, po co się kłócić, temat został założony, żeby spokojnie podyskutować, a nie się  wzajemnie pożerać ;]


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#8 2009-08-21 23:48:20

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

O gustach nie ma co dyskutować.


ファンのファンのために

Offline

#9 2009-08-21 23:54:24

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

czolgi napisał:

O gustach nie ma co dyskutować.

Bzdura. A o czym ludzie mają dyskutować, jak nie o gustach? Ktoś, kto wymyślił to kretyńskie powiedzenie, musiał się zajebiście nudzić.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#10 2009-08-22 00:55:36

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

Zjadacz.
Miałem na myśli to że nie ma sensu z nim rozmawiać na ten temat.
On ma swój gust i jego poglądy są jednoznaczne.
Mianowicie bazowane na jego gustach.
To nie jest bzdura, bo nie we wszystkich sytuacjach wypada gadać o gustach.
Lecz nie oznacza to że wcale się o nich nie rozmawia...
Ale nvm. Bo OFF się zaczyna..

Ostatnio edytowany przez Czolgi (2009-08-22 00:57:31)


ファンのファンのために

Offline

#11 2009-08-22 00:56:29

Zwierz
Użytkownik
Skąd: Ustronie
Dołączył: 2006-07-29

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

chyba właśnie się nie nudził ze wymyślił coś takiego jezor


DZIECIĘ NEO

PC king >ps3>x360>ds>psp(subiektywna opinia posiadacza wszystkiego)
http://myanimelist.net/animelist/Zwierz

Offline

#12 2009-08-23 19:14:27

gorczaker
Użytkownik
Dołączył: 2008-10-30

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

Zacząłem czytać i muszę powiedzieć, że całkiem niezły ten Psyren oczkod

Offline

#13 2009-09-01 21:56:55

komimasa
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

Zgodzę się z przedmówcami. Porównywać Psyren, który może będzie miał jeszcze z 100 rozdziałów do wielkiej trójcy co mają ponad 300 jest po prostu nie na miejscu.

Sam Psyren jest według mnie świetny. Oryginalny to nie, bowiem pomysł bardzo przypomina ten z Gantz, co ma ponad 200 rozdziałów. Jednak Psyren jest przyjemniejszy, ma bardzo fajnie wykreowane postaci i szybsze uzasadnienie. Człowiek zaczyna jeszcze bardziej się w to wkręcać widząc, że powoli zaczyna się czegoś dowiadywać. Moc też moi zdaniem fajnie przemyślana, aczkolwiek

Pokaż spoiler
dzieciaki po tylu latach treningu powinny być 100 razy silniejsze niż Ageha i reszta:P

Bardzo fajnie, ze Ukryta Wioska wzięła się za ten tytuł.

Offline

#14 2009-09-02 00:18:11

Trips
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-14

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

Mi się podoba, że cała fabuła jest dość skoncentrowana. Nie ma dłużyzn ani wymuszonych "wesołych" rozdziałów. Czytającego nie opuszcza wrażenie, że główny bohater cały czas jest zaszczuty i w każdej chwili może znowu dostać  w dupę. Mam nadzieję że autor zamknie się w jakiejś normalnej liczbie tomów. Nawet nie zamierzam strzelać ilości rozdziałów, bo Japończycy lubią czekać latami na zakończenie.

Jeśli miałbym porównywać bohaterów znacznie bardziej przypada mi do gustu Ageha niż zarozumiały Ichigo czy głupkowaty Naruto Czy na dłuższą metę nie byłby irytujący to już inna sprawa.

O gustach można dyskutować, ale nie należy się o nie kłócić.

Offline

#15 2009-10-03 18:48:46

gorczaker
Użytkownik
Dołączył: 2008-10-30

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

Lolz, wcześniej wewnętrzna walka w umyśle Kabuto z jego drugim "ja". Teraz zaś wewnętrzna walka z drugim "ja" w umyśle Amamiyi... To już za bardzo zaczyna przypominać Ichigo z Bleacha xD

Offline

#16 2009-10-03 20:20:40

kalamir
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-10-29

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

Trips napisał:

Mam nadzieję że autor zamknie się w jakiejś normalnej liczbie tomów.

Mysle dokładnie tak samo :/ 70-80 tomów styka w sam raz. Prawie jak Ippo albo Major ^^

Offline

#17 2009-10-03 20:54:09

Toua
Użytkownik
Skąd: Działdowo
Dołączył: 2009-01-29

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

Ostatni rozdział Psyren mile mnie zaskoczył smile
Myślałem już, że manga będzie już tylko gorsza, ale autor jest dobry w tym, co robi smile


70867201.jpg

Offline

#18 2010-08-12 22:37:43

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

Po obadaniu 120 rozdziałów mangi jestem zdania że powinni to zekranizować.
Fabuła bardzo przypadła mi do gustu, motyw prowadzenia Lini fabularnej w przyszłości i teraźniejszości jak i wzajemnie oddziaływania między nimi to bardzo dobry pomysł. Sama historia jest również dość oryginalna i co ważne  ciągle ewoluuje. Świat przedstawiony natomiast zdaje się trzymać kupy. Kolejna zaskakująca rzecz to to ze po tego typu mandze spodziewałem się sztucznych i schematycznych postaci a tu się okazuje ze głowni bohaterowie czy tez wrogowie mają poukładane w główkach, podejmują świadome i umotywowane działania.
BTW. To jak niektóre dziewczynki wyglądają w przyszłości zakrawa na plus xD


Ja gorąco polecam mangę, z oceną jako tako się wstrzymuje bo kto wie może autor mangi pod koniec coś zepsuje.

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2010-08-12 22:38:34)

Offline

#19 2010-08-13 00:16:00

Kroko
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-08-08

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

Manga bardzo fajna. Też chciał bym aby została zekranizowana, ale tylko pod warunkiem że anime będzie z mangą zgodne. Inaczej może wyjść z tego gniot. Na chwile obecną oceniam ją na 9/10, jak będzie dalej zobaczymy.


If being powerless is evil, does it mean that power is justice?

Offline

#20 2010-08-13 00:20:08

Darth Matt
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-09-01

Odp: Dyskusja o mandze Psyren [Spoilers]

A wiadomo ile to ma mieć tomów? Czy to taki tasiemiec, co nigdy się nie skończy?


8OF8m

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024