#1 2009-09-22 11:01:01

megusiia
Użytkownik
Skąd: Świdnica
Dołączył: 2005-05-26

Gry na PSX i PS2 po polsku

WItam
Ostatnio znalazlam ja forum www.grampopolsku.pl tlumaczenia do gier Okami i Final Fantasy VII, jeszcze ich nie wyprobowywalam , ale mam pytanie czy wie ktos moze czy jakies inne gry oprocz Okami na ps2 sa gdzies spolszczone? chodzi mi o patcha???
pzdr Megii

Offline

#2 2009-09-22 12:50:04

Harz
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: 2007-04-24

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

Twój link, nie działa, ale chyba chodzi Ci o to: http://grajpopolsku.pl


Temee-0.png
"Why? Because Trolling is a Art!"
                                    ~Pablo Picasso

Offline

#3 2009-09-22 13:06:55

megusiia
Użytkownik
Skąd: Świdnica
Dołączył: 2005-05-26

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

oj sorki tak chodzi mi o www.grajpopolsku.pl smile wiec znasz moze jakies strony gdzie sa tlumaczenia do gier na ps2?

Offline

#4 2009-09-22 13:13:20

Harz
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: 2007-04-24

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

Niestety, w/w strona wydaje się być jedyną, która się zabrała za tłumaczenie gier na PS2.


Temee-0.png
"Why? Because Trolling is a Art!"
                                    ~Pablo Picasso

Offline

#5 2009-09-22 13:16:53

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

GTA

Ostatnio edytowany przez Shinuta (2009-09-22 13:19:07)


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#6 2009-09-22 14:12:15

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

megusiia napisał:

wie ktos moze czy jakies inne gry oprocz Okami na ps2 sa gdzies spolszczone? chodzi mi o patcha???
pzdr Megii

Nie póki co jest tylko Okami... możliwe, że 'coś' jeszcze się pokarze ^_^
Kiedyś widziałem hmm demówkę ze spolszczeniem MGS3:SE, ale projkt chyba padł.

Od siebie polecę spolszczenie do Tenchu ^^ super, sprawa gra kapitalna xD, a i nawet coś przy intro/outro majstrowałem, pamiętam... kombinuje

Offline

#7 2009-09-22 14:49:46

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

Najlepiej będzie jak rozglądniesz się po rosyjskich stronach. Tam tłumaczą na swój język, ale od czasu do czasu dodają również inne tłumaczenia, np. polskie napisy. Przykładem niech będzie Soul Reaver na PSX-a, który miał nawet polskiego lektora(czy dubbing, już nie pamiętam).

Offline

#8 2009-09-22 15:04:42

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

Isao napisał:
megusiia napisał:

wie ktos moze czy jakies inne gry oprocz Okami na ps2 sa gdzies spolszczone? chodzi mi o patcha???
pzdr Megii

Nie póki co jest tylko Okami... możliwe, że 'coś' jeszcze się pokarze ^_^
Kiedyś widziałem hmm demówkę ze spolszczeniem MGS3:SE, ale projkt chyba padł.

Od siebie polecę spolszczenie do Tenchu ^^ super, sprawa gra kapitalna xD, a i nawet coś przy intro/outro majstrowałem, pamiętam... kombinuje

A więcej szczegółow? ;>

Offline

#9 2009-09-22 16:41:12

s0n1c
Użytkownik
Skąd: Tokyo-3
Dołączył: 2005-09-24

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

http://www.okami.pl/
Damn... -_-'


KiXBu

Offline

#10 2009-09-22 18:07:51

rezor1991
Użytkownik
Skąd: wziąć na piwo?
Dołączył: 2008-03-11

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

jakbym wielbił człowieka, który by przetłumaczył Xenosaga 'e O.O


100x100

Offline

#11 2009-09-22 23:07:33

darkschab
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

Starfox napisał:

Najlepiej będzie jak rozglądniesz się po rosyjskich stronach. Tam tłumaczą na swój język, ale od czasu do czasu dodają również inne tłumaczenia, np. polskie napisy. Przykładem niech będzie Soul Reaver na PSX-a, który miał nawet polskiego lektora(czy dubbing, już nie pamiętam).

hehe od takiego lektora to wole napisy albo angielski
pamiętam jak kaleczył nasz język no ale fakt się liczy i była to pierwsza gra po polsku na psx w jaką grałem smile

rezor1991 napisał:

jakbym wielbił człowieka, który by przetłumaczył Xenosaga 'e O.O

Xenosaga ??  Dla mnie porażka.
Nie dorasta do pięt Xenogears.
Czekam na Xenogears 2 smile na Ps3 hehe ale by było

Ostatnio edytowany przez darkschab (2009-09-22 23:11:41)

Offline

#12 2009-09-22 23:59:26

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

darkschab napisał:

Xenosaga ??  Dla mnie porażka.
Nie dorasta do pięt Xenogears.
Czekam na Xenogears 2 smile na Ps3 hehe ale by było

W dzisiejszych czasach nie robi się już ambitnych jRPG, zresztą Xenogears zostało olane jeszcze w trakcie tworzenia (disc 2 lol) celem wpompowania jak najwięcej kasy w shit pod nazwą FF VII...
Biorąc pod uwagę ile dzisiaj kosztuje zrobienie gry nie ma szans na Xenogears episode IV lub VI (Xenogears z PSX było piątą częścią cyklu).

EDIT:
System materii siódemka miała jak na swoje czasy zapipiasty, ale od strony fabularnej przy Xenogears to chała, a chyba o fabułę w takich grach chodzi najbardziej?

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2009-09-23 01:42:14)

Offline

#13 2009-09-23 00:41:32

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

Zarathustra, już widzę tę nagonkę na Ciebie za takie oszczerstwa wobec FFVII oczkod Sam jestem wielkim fanem tej gry, więc nawołuję do reszty, olejcie post i nie piszcie jaka to zajebista gra, bo każdy, kto grał, wie. A ci, którzy uważają inaczej, mają takie prawo smile


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#14 2009-09-23 02:02:03

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

Sam jestem wielkim fanem tej gry, więc nawołuję do reszty, olejcie post i nie piszcie jaka to zajebista gra, bo każdy, kto grał, wie.

Cóż, ja gram teraz i nie narzekam. Czemuż tak późno? Bo jak miała premierę to byłem za młody by zczaić jej fabułę (choć marzenia o graniu w to były od wczesnej podstawówki). Potem ciężko było oryginał dostać, a teraz pojawił się na PSN za grosze (no i wygląda o niebo lepiej niż kilka jrpgów przeznaczonych docelowo na psp ;] ). I mówie to jako fanatyk Square, jak również gatunku oraz fan serii w jednym.

W dzisiejszych czasach nie robi się już ambitnych jRPG

No jak to nie. np. Final X (z obecnej dekady) itd. No i dachodzący Final XIII ;]

Xenogears był robiony przez Square właśnie, natomiast Xenosaga przez inne studio (namco), więc gdzie tam powiązania oO . Poza tym na czwarty episod sagi nie ma co liczyć, kto grał, ten wie (sam ostatnio padłem ofiarą spoilera >.>). A xenogears? Kiedyś ściągnąłem bo nie dość że kumpel polecił to jeszcze wyczaiłem "robioną polonke" do tego, ale nie grałem w to jeszcze, wiec się nie wypowiem.

Offline

#15 2009-09-23 03:21:38

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

_KiRA napisał:

No jak to nie. np. Final X (z obecnej dekady) itd. No i dachodzący Final XIII ;]

Wybacz, ale nawet za dwa wafle czekoladowe bym się z tym nie zgodził. oczkod

_KiRA napisał:

Xenogears był robiony przez Square właśnie, natomiast Xenosaga przez inne studio (namco), więc gdzie tam powiązania oO .

Powiązań jest sporo jednak ludzie z Namco nie mieli licencji na historię zawartą w produkcie Squaresoft, więc fabuła jest ultra spłyconą opowiastką w porównaniu z tym czym miała być za czasów planowania tego uniwersum.

_KiRA napisał:

Poza tym na czwarty episod sagi nie ma co liczyć, kto grał, ten wie (sam ostatnio padłem ofiarą spoilera >.>).

Przeskok czasowy między epizodem III a IV według założeń to bodajże kilka tysięcy lat.

_KiRA napisał:

A xenogears? Kiedyś ściągnąłem bo nie dość że kumpel polecił to jeszcze wyczaiłem "robioną polonke" do tego, ale nie grałem w to jeszcze, wiec się nie wypowiem.

Zagraj, stań się Bogiem. oczkod

Offline

#16 2009-09-23 12:43:51

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

Zarathustra: Racje ma. Polać mu. W kwestii rozbudowania fabuły i nawiązań do kultury/religii Xenogears nie miał sobie równych na tamte czasy, jak i myślę, że również obecne(trudno teraz ocenić, bo od jakiegoś czasu głównie pogrywam w same Tales of..., więc nie wiem, jak tam z fabułą winnych grach, które wychodzą).

Offline

#17 2009-09-23 17:35:21

darkschab
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

zresztą Xenogears zostało olane jeszcze w trakcie tworzenia (disc 2 lol) celem wpompowania jak najwięcej kasy w shit pod nazwą FF VII...

hehe ciekawe w jaki sposób skoro FF7 wyszedł o rok wcześniej ???
poza tym gdyby nie FF7 i wielki boom na jRPG raczej nie miałbyś okazji zagrać w Xenogeras no chyba że po Japońsku.

Uwaga!! dla każdego fana jRPG Xenogears jest obowiązkową pozycją więc zachęcam wszystkich do zapoznania się z ta wspaniałą grą.

Graph(Xenogeras): I am Alpha and Omega, the beginning and the end, the first and the last.:)

Ostatnio edytowany przez darkschab (2009-09-23 17:39:11)

Offline

#18 2009-09-23 17:53:45

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

darkschab napisał:

hehe ciekawe w jaki sposób skoro FF7 wyszedł o rok wcześniej ???
poza tym gdyby nie FF7 i wielki boom na jRPG raczej nie miałbyś okazji zagrać w Xenogeras no chyba że po Japońsku.

Wyszedł o rok wcześniej bo wszystkie zasoby i moce przerobowe zostały do tego projektu przerzucone, Xenogears zeszło na dalszy plan, a kiedy liczyli mamonę zarobioną na FF VII (już planujący robić nowy "hit" w tym kierunku) pozwolili dokończyć tą grę. Oczywiście kasy na to dużej już nie wyłożyli i dzięki temu na drugim dysku wszystko zostało przedstawione praktycznie w formie tekstu (cóż, przynajmniej był dobry). oczkod

Offline

#19 2009-09-23 19:34:32

darkschab
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

Zarathustra napisał:

Wyszedł o rok wcześniej bo wszystkie zasoby i moce przerobowe zostały do tego projektu przerzucone, Xenogears zeszło na dalszy plan, a kiedy liczyli mamonę zarobioną na FF VII (już planujący robić nowy "hit" w tym kierunku) pozwolili dokończyć tą grę. Oczywiście kasy na to dużej już nie wyłożyli i dzięki temu na drugim dysku wszystko zostało przedstawione praktycznie w formie tekstu (cóż, przynajmniej był dobry). oczkod

hehehe a powiedział Ci to wujek pracujący w Squaresofcie ?? oczkod
jeśli możesz podaj źródło tych informacji, sam chętnie poczytam

według mnie było tak:
do ukazania się FF7 raczej sami twórcy nie spodziewali się tak wielkiego hitu (mimo że seria cieszyła się dużą popularnością od czasów Famicona czyli Nesa-a) a bezpośrednio  po sukcesie siódemki ruszyły prace nad częścią ósmą więc jeśli już ktoś pomagał to byli to ludzie odpowiedzialni za część 8 nie 7. ( w tym okresie powstawał jeszcze cudowny Final Fantasy Tactics więc jeśli według Ciebie brakowało ludzi do roboty to pewnie do FFT zatrudnili sprzątaczki)
Dodam jeszcze od siebie że nie uważam że Xenogeras na 2 płytce traci cokolwiek ze swojej wspaniałości. Fakt jest dużo mniej grania ale bardziej jestem skłonny powiedzieć że całości nie dało rady upchnąć na 1 cd i zrobili 2 płytki, tak jak z ff7 na 3 cd. Według mnie grę robi się najpierw, dopiero potem dzieli się ją na 1, 2 ,5 płyt.
Przeważnie dlatego ostatnie płytki zawierały najmniej wątków fabularnych. Ale posiadają jakże wspaniały koniec opowieści i tradycyjne jeszcze po Creditsach małe outro.
Fani FF wiedzą o co chodzi smile

Offline

#20 2009-09-23 21:23:04

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Gry na PSX i PS2 po polsku

Ciocia, niestety jej stary obszerny temat na /v/ dawno zaginął w akcji, możesz mi uwierzyć albo i nie, dużej różnicy to nie robi. oczkod
Założyłbym temat na tym imageboardzie i poprosił o te informacje, ale od kilku miechów polskie IP mają tam bana, a ja jestem słaby jeżeli chodzi o obejście tego bublu.

Mogę Ci dać tylko coś do pośmiania się:
http://encyclopediadramatica.com/Xenogears (jak ktoś ma spaczone poczucie humoru polecam poczytać sobie o Finalach tam).

Nie wiem czy przy FFT pracowały sprzątaczki, w tej firmie pewnie nawet one umieją napisać kod gry.
Nie chodzi mi, że gra jest zła na drugim dysku, zwyczajnie wszystko pospieszono i skrócono, gdyby ta gra miała wyjść według zamierzeń to musieliby ją wydać na 4 płytach (co przy jej grafice byłoby kosmosem).

Polecam fanom Xenogears PERFECT WORKS ~the real thing~, grupka zapaleńców przetłumaczyła całość po angielsku, istna skarbnica wiedzy na temat tego uniwersum.

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2009-09-23 21:23:42)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024