#1 2009-12-20 23:11:58

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

Młody mag, Lucy ma jedno marzenie, chce przyłączyć się do Fairy Tail – najwspanialszej (według niej) gildii magii jaka istnieje. Podczas swej podróży spotyka Natsu, który to w towarzystwie kota imieniem Happy poszukuje Ignella. Piękna Lucy jednak pada ofiarą handlarzy niewolników, którzy jako to na handlarzy przystało chcą ją sprzedać. Wtedy to do akcji wkracza Natsu z Happym, którzy są.. tak! Są członkami Fairy Tail! Akcję ratunkową można uznać właściwie za udaną…. tylko, gdyby nie ten zniszczony port, ech…
W każdym bądź razie, Lucy udaje się dostać do (ochy i achy) Fairy Tail, a teraz właśnie otrzymaliście możliwość poznania historii jej egzystencji w tej niesamowitej gildii.
Więc jeśli szukacie tytułu, który rozśmieszy Was do łez, zaspokoi zapotrzebowanie na czarno białą krew i który w odpowiednich chwilach wprawi w 'ten' nastrój to Fairy Tail jest tym czego szukaliście.

I tak z ciekawości, są na ANSI jacyś czytelnicy tej mangi, z którymi można by o niej dyskutować?:D

Ostatnio edytowany przez KieR (2009-12-20 23:16:49)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#2 2009-12-20 23:27:43

_YondaimE_
Użytkownik
Skąd: Pakość
Dołączył: 2008-05-20

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

A są, przyjacielu, są:) Ale to dopiero jutro, bo czas do spania. W każdym razie mam nadzieję, że nie jesteśmy sami.


yon1337.png

Offline

#3 2009-12-20 23:31:28

tornadoretkinia
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2007-12-07

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

Parę osób co czyta tą pozycję na pewno się znajdzie. Co do samego tytułu to jest dość ciekawy. Ze względu na niedużą liczbę rozdziałów (164) autor nie zasypuje nas absurdami w porównaniu do innych popularnych tasiemców. Tematem przewodnim chyba jest poszukiwanie Ignella, a że autorowi nie za bardzo się śpieszy do nawiązania jakiejś obszerniejszej fabuły w tym kierunku to tytuł ten ma predyspozycję na długiego tasiemca. Ogólnie uważam Fairy Tail za fajną mangę i polecam jej czytanie.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

crwr1.jpg

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#4 2009-12-21 01:36:10

Trips
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-14

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

Ja przeczytałem na początku Rave Mastera, a kiedy dotarłem do połowy, Fairy Tail miał wtedy jakieś 5-6 rozdziałów. Gdy zobaczyłem, że wyszło anime z ciekawości sięgnąłem, obejrzałem, poszukałem mangi i w dwa wieczory przeczytałem wszystkie rozdziały.

Plusy:
-Bardzo wartka akcja.
-Fajni bohaterowie (to jakby udoskonalone wersje gromadki z RM).
-Świetny i lekki humor.
-Autor czerpie wyraźną przyjemność z częstego przebierania dziewcząt we wszystko co się da za co chwała mu. (Nie tylko za kostiumy kąpielowe)
-Niebieski latający kot.
-Walki.

Minusy:
-Główny wątek wlecze się jak krew z nosa.
-Główny bohater bierze lvle z powietrza.
-Brak wątku romantycznego. (Przez 16X chapterów naprawdę mógł autor dać cokolwiek, zwłaszcza że z Lucy jest dość rezolutna dziewczyna)
-Cudownie naiwne nawrócenia niektórych postaci negatywnych np.Gajeela
-Twarz Gerarda została wykorzystana zbyt dużo razy.

Dla mnie zdecydowane 8+/10 ponieważ humor prezentowany przez ten tytuł jest naprawdę bardzo przyjemny w odbiorze.

Ostatnio edytowany przez Trips (2009-12-21 02:52:55)

Offline

#5 2009-12-21 03:58:05

Zwierz
Użytkownik
Skąd: Ustronie
Dołączył: 2006-07-29

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

Tez to czytam chociaz ja czytam prawie wszystkie mangi wktórych występuje dawka dobrego humoru. Chociaz ostatnio nie mam czasu.
Ogólnie styl mi sie podoba a i świat przedstawiony jest dosyc spójny i wiarygodny. Ogólnie tej histori nie brakuje niczego aby przebić blech i naruto chociaz moim zdaniem blech dopiero od jakiś 100 ch sie zje... . Jestem ciekaw czy ta manga utrzyma swój  poziom lub jak dlugo.


DZIECIĘ NEO

PC king >ps3>x360>ds>psp(subiektywna opinia posiadacza wszystkiego)
http://myanimelist.net/animelist/Zwierz

Offline

#6 2010-01-26 20:26:32

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

Jak wam się podoba świat naszych kociaków?:D I całkowicie nowy image członków Fairy Tail?:D Btw, szkoda, że Gazill nie trafił do tego świata z nimi, może by wreszcie sobie kociaka znalazł, którego tak szuka ^.^


tumblr_static_bug.gif

Offline

#7 2010-01-26 20:52:38

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

Dwa chapki i to jeszcze parę kolorowych stron, które wprawdzie jakośmi się nie spodobały (takie dziwne kolory). I choć inny świat moim zdaniem nie jest jakimś dobrym pomysłem, to rozwiązanie jest całkiem niezłe. Grey mnie zabił. Szkoda, że nie zobaczylismy nowej Miry i Erzy. Czuję, że ten wątek będzie się przeplatał z wątkiem śmierci Lisanny. I Happy pewnie odegra całkiem dużą rolę ;]


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#8 2010-01-26 21:25:27

tornadoretkinia
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2007-12-07

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

Świat jeszcze nie został jakoś szerzej pokazany, ale zmiany charakterów postaci, a raczej ich odwrócenie to ciekawy motyw. Trzeba czekać na rozwinięcie wątku. Ciekawe kiedy Happy przypomni sobie o swojej misji. A to że zapomniał może być też spowodowane tym, że Natsu go ogrzewał (a raczej gdy był w jajku jeszcze) swoim ogniem.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

crwr1.jpg

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#9 2010-02-02 18:39:40

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

Nowy rozdział całkiem fajny. I najlepsze jest to, że charaktery osób się nie zmieniły, tylko że to są jakby ich alternatywne odbicia w tym świecie. No i jak było można się domyślić ujrzeliśmy zdrową i żywą Lisę oczkod

Ostatnio edytowany przez KieR (2010-02-02 18:40:15)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#10 2010-02-02 18:53:55

tornadoretkinia
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2007-12-07

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

Ciekawe jest to, że Erza jest po tej stronie "złych". W sumie to jak najbardziej chcę zobaczyć jaki jest Natsu.

Ostatnio edytowany przez tornadoretkinia (2010-02-02 18:54:22)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

crwr1.jpg

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#11 2010-03-25 13:10:57

tornadoretkinia
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2007-12-07

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

Akcja idzie do przodu, parę ciekawych wątków poznaliśmy. Rodzice Happy'ego się pokazali (chyba). Ale akcja, że koty rządzą ludźmi dość śmieszna. Mało oryginalna bo taki wątek był chyba już w Garfildzie z tego co pamiętam. Koty mogą korzystać z magi bo przechowują ją w sobie, ciekawe jak jest z smoczymi zabójcami, oni też powinni tak umieć według mnie.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

crwr1.jpg

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#12 2010-06-22 15:26:13

tornadoretkinia
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2007-12-07

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

Mitsgun księciem. No to autor pojechał, ale przynajmniej tłumaczy dlaczego wygląda jak Gerard, jest jego odpowiednikiem w extaili. Ale motyw że Mitsgun odesłał lackrymę z powrotem na ziemie to autor się niezbyt wysilił. Myślałem bardziej, że Natsu wpadnie w szał i ją rozwali, a tu taka porażka.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

crwr1.jpg

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#13 2010-07-20 14:37:09

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

No, wrescię FT z 2 świata pokaże, na co ich naprawdę stać xD


tumblr_static_bug.gif

Offline

#14 2010-09-04 14:08:36

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

Temat dawno nie ruszany, a toż to wielkia nowina się wydarzyła. Lissana wróciła z martwych!!!


tumblr_static_bug.gif

Offline

#15 2010-09-04 14:38:45

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

I nareszcie skończyła się akcja w drugim świecie, strasznie nudne to było.

Offline

#16 2010-09-04 15:21:24

Kroko
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-08-08

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

Zmartwychwstała  czy po prostu została wciągnięta przez anime i przeniesiona ze swojego świata do innego? Ja stawiam na tą drugą opcje. Gazille w końcu ma swojego kota <(^.^)>


If being powerless is evil, does it mean that power is justice?

Offline

#17 2010-10-31 14:06:02

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

Ciekawy arc się nam szykuje. Ostatnio wyszły 3 rozdziały pod rząd, całkiem niezły wynik. Akcja zaczyna się nieźle rozwijać, zwłaszcza że pojawia się wreszcie postać, wokół której kręciło się sporo innych arców.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#18 2010-11-01 01:03:42

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

No, po 209 rozdziałach Zeref wreszcie się pokazał. Ale WTF? Skąd on zna Natsu? Skąd się wziął na wyspie FT? Jakim cudem żyje? I nie wygląda na takiego złego, jak go ukazali w arcu z Rajską Wieżą (ten duchy, który opętał Jellal), więc jedno zasadnicze pytanie: WTF is going on?

Ostatnio edytowany przez KieR (2010-11-01 01:14:42)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#19 2010-11-01 14:56:05

Kroko
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-08-08

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

Co do Rajskiej Wieży, to nie duch Zerefa opętał Jellal tylko ta babka. To wszystko było kłamstwem. Nie wygląda ale widać że ma coś z głową, jest trochę nie zrównoważony, takie jest moje zdanie. CO do reszty to zobaczymy niedługo.


If being powerless is evil, does it mean that power is justice?

Offline

#20 2010-11-08 02:01:47

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Dyskusja o mandze Fairy Tail [Spoilers]

Xa, rozdział taki sobie. Przynajmniej coraz bardziej widonczy staje się paring Gajeel & Levy. No i poznaliśmy główne siły bojowe najsilniejszej z mrocznych gildi. Mieszanka wybuchowa, 1 dziewczynka, 1 zły Natsu, 1 coś ala baran i jeszcze trochę xD


tumblr_static_bug.gif

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024