#1 2010-02-28 23:45:54

Arry
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2005-11-02

PCSX2 - problemy techniczne

Sprawa przedstawia się tak:
Wziąłem zainstalowałem i skonfigurowałem PCSXa 2.
Załadowałem w niego Fate/Unlimited Codes i zacząłem grać - wszystko pięknie! 60 fpsów jak nic! I byłoby wszystko dalej pięknie, ale zacząłem niepotrzebnie grzebać w ustawieniach. FPSy od razu spadły najpierw do 45-50, a jak chciałem to naprawić to do 40. Próbując dalej to poprawić osiągnąłem przed chwilą rekord - 20 fpsów - ale udało mi się wydrapać do poziomu 30-35.
Wie ktoś jak skonfigurować to dziadostwo, żeby jednak było te 60 fps? A jeżeli nie 60, to chociaż te 45.
Wersja PCSX 2 to 0.9.6
A konfiguracja Pieca to:
Procesor: AMD Athlon 4x2.6GHz
Pamięć RAM: 4GB
Karta Grafiki: nVidia GeForce GTX 260
Jakby trzeba więcej info, to pytajcie.


90TLh

Offline

#2 2010-03-01 01:10:12

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

Na początek polecam zmienić PCSX2 na nowszą wersję 2386. To co prawda nawet nie beta, ale jak dotąd chodzi u mnie jak złoto i to sporo szybciej niż ostatnia wersja stabilna, zawiera także unowocześniony interfejs. Dla zainteresowanych zamieściłem programik TUTAJ. Zawiera wszystkie wtyczki standardowo używane w tej wersji oraz dodatkowo GDSX 0.1.4 dla gier mających problem z nowszą wersją. Przy zapisanych ustawieniach grałem w Tenkaichi Budokai 3 i Ico bez żadnych zaciachów i z optymalną ilością FPS-ów smile

Ostatnio edytowany przez groozin (2010-03-01 01:13:48)


5205.png

Offline

#3 2010-03-01 01:50:49

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

Arry, a pamiętasz, gdzie dokonywałeś zmian? Mogę ci pokazać swoją konfigurację, szczególnie wtyczki do grafiki gsdx, bo zerogs to do niczego się nie nadaje, przy speedhackach, to zabawę zalecam od wyłączenia wszystkich, a później stopniowym dodawaniu, w emulu szybko można zapisywać wychodzić i wchodzić na nowo, więc to problemu stanowić nie będzie. Przy cpu też mogłeś namieszać, a dokładniej odznaczyć multitread, co sprawi, że będzie tylko jeden rdzeń chodził. Groozin, wersja 2386 wcale taka super nowa nie jest, ostatnio używam 2571, a nawet dziś ściągnąłem najnowszą, by przekonać się czy jedna gierka pójdzie, ale na wszystkich wersjach niestety było to samo. Ogólnie to by gry cały czas bez speedupów chodziły na 60 fps, to procek minimum 3 ghz trzeba, choć jedne gry mogą i mieć 60 na wolniejszych. A odnośnie samych gier, to przeszedłem już całą personę 3 fes i w nielicznych momentach fps spadał, tales of the abyss mimo że oznaczony playable na wersji stabilnej miał problemy przed samym końcem, dokończyłem grać na becie. Teraz męczę Castlevanię i też fajnie chodzi, tyle że na wersji oficjalnej, bo na becie są problemy z grafiką, poza tym odpalałem jeszcze sporo gier, które albo mi się znudziły, albo utkwiłem. Jeszcze może zamieszczę link do strony z betami, dla tych co lubią eksperymentować http://www.emucr.com/search/label/PS2/ można czasami niezłe przyspieszenie uzyskać, ale też można mieć zwiechy na grach co na innych wersjach chodziły.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#4 2010-03-01 17:22:59

M320
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-22

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

Tu masz jak krok po kroku skonfigurować emulator http://forum.pclab.pl/t278562.html

Offline

#5 2010-03-03 13:43:33

Arry
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2005-11-02

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

Sprawdzałem program podesłany przez groozina i niestety, ale gra nawet uruchomić się nie chciała jezor
Po kilku próbach konfiguracji tego, co podesłał Bakura zrezygnowałem...
M320 dał sposób konfiguracji wersji 0.9.2, więc się mi to nie przydało...
W końcu ściągnąłem PCSX2 z oficjalnej strony (wersję 0.9.6) i skonfigurowałem ją przy pomocy poradnika konfiguracji znajdującego się pod poniższym linkiem:
http://peb.pl/emulacja/361925-pcsx2-pro … ersje.html
Giera teraz działa całkiem nieźle 40-50 FPS jest.
A chyba zapomniałem napisać... normalnie (tj. w menu, podczas przerywników i w większości filmików) mam 60 FPS jak nic. Dopiero gdy zaczynam grać to prędkość spada. Zależy to od lokacji na której toczy się walka. Na jednej to prędkośc potrafi spaść do 37 FPS, a na jednej mam 55...
Ogólnie działa i da się grać, bo przy takiej prędkości jedynie muzyka i głos narratora zwalniają.


90TLh

Offline

#6 2010-03-03 17:37:02

M320
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-22

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

Ogólnie menu gier zawszę lepiej jest emulowane.
Spróbuj też jeśli chcesz poszukać lepszej wydajność ,zainstalować najnowsze sterowniki do karty, Omega lub Beta i do tego użyć jeszcze prostego programu do podkręcania karty graficznej np. PowerStrip.

Offline

#7 2010-03-03 18:27:13

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

Arry, a speedhacki sprawdzałeś? To też dużo daje, czasami wystarczy ee dać na 3x i gra chodzi płynnie cały czas, tylko w filmikach może wtedy lekko ciąć głos, w becie jest jeszcze drugi slider, który działa wtedy, gdy ee nie działa, ale ten może powodować zwolnienie obrazu, ale jak już napisałem może, a nie musi. Eksperymentowanie to podstawa zabawy z tym emulatorem, wczoraj np ukończyłem grę co w compatybility była jako ingame na wersji 0.9.6, a na becie spox cały czas 60 fps i żadnych zwiech czy braków obrazu. Te bety to właśnie tak działają, że jedne gry chodzą na nich lepiej, a inne, co są opisane playable nawet się na nich nie odpalą. Tak czy siak zabawa jest warta świeczki, bo można pograć w różne, ciekawe "dzieła japońskich programistów". Ogólnie to nawalanki słabo na emulatorze chodzą, tekkena 4 i 5 kiedyś ściągłem, z czego 5 wywaliłem od razu, bo fps taki słaby, że grać się nie dało, a 4 trzymałem do testów i pewnie teraz na tej nowej becie byłoby 50fps tak jak trzeba.
M320, do emulatora to raczej podkręcenie procka coś pomoże, grafa praktycznie nie jest wykorzystywana. z 2.6 można spokojnie zrobić 3.0 bez zbytnich konsekwencji w stylu przegrzewanie, czy też nadmierny hałas, w becie pokazuje właśnie wykorzystanie procka i wtyczki do grafiki, to jak wtyczka u mnie sięgnie 40 %, to jest wszystko, możliwe też, że na słabszych grafikach bez dx10 wygląda to zupełnie inaczej.

Ostatnio edytowany przez Bakura (2010-03-03 18:31:59)


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#8 2010-03-03 19:09:14

Mender
Użytkownik
Dołączył: 2006-07-27

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

Że tak się spytam grał ktoś może w dot hack'i na becie? Da rade?

Offline

#9 2010-03-03 19:30:18

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

Jakiego Hacka, tego 3 valjumowego? Ten jest oznaczony jako ingame, ale na becie ludzie grali chyba w dwie części i chodził. Jak masz tylko wolne łącze, to ściągnij, najwyżej wyrzucisz. Jak będzie słaby fps, to mogę ci pomóc to skonfigurować, o ile masz odpowiednio szybkiego kompa, nie jest ważna grafika, tylko procek. Co do bet, to te najnowsze już działają całkiem całkiem, wcześniejsze to nawet nie dało się ich skonfigurować, czy też przy próbie konfiguracji krasza dostawały.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#10 2010-03-06 21:48:14

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

Czy na każdą konfigurację kompa musi być indywidualne ustawienie czy jest jakieś jedno ogólne działające + wtedy ewentualne poprawki? Kiedyś próbowałem to uruchomić ale zawsze kończyło się błędem i dałem sobie spokój :\
A chętnie bym sobie znów pograł w Tekken Tag oczkod


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#11 2010-03-07 12:18:14

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

To zależy od kompa, wiadomo na lepszym ustawisz wszystko z grubsza i będzie w miarę sprawnie działać, a na słabszym musisz się trochę nagimnastykować, zrezygnować z pewnych usprawnień, używać speedhacków, by wyciągnąć upragniony fps oczkod.

Najlepiej napisz co w twoim kompie siedzi, wtedy będzie można coś doradzić ;D.


Yoshimori.png

Offline

#12 2010-03-07 13:03:49

Mender
Użytkownik
Dołączył: 2006-07-27

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

Bakura napisał:

Jakiego Hacka, tego 3 valjumowego? Ten jest oznaczony jako ingame, ale na becie ludzie grali chyba w dwie części i chodził. Jak masz tylko wolne łącze, to ściągnij, najwyżej wyrzucisz. Jak będzie słaby fps, to mogę ci pomóc to skonfigurować, o ile masz odpowiednio szybkiego kompa, nie jest ważna grafika, tylko procek. Co do bet, to te najnowsze już działają całkiem całkiem, wcześniejsze to nawet nie dało się ich skonfigurować, czy też przy próbie konfiguracji krasza dostawały.

Chodzi mi o wszystkie jezor O tą pierwszą serię i G.U też jezor W szaraku laser mi padł, a jakoś mnie wzięło, żeby znowu sobie pograć jezor A gry gdzieś mam, tylko, że w kompie też mi padła nagrywarka ^_^ ale raczej odczyta.

~konf
e5200(w OC 3.0 i 3.5 spokojnie, ale niezbyt lubię bo wentylator na najszybszych obrotach musi pracować xF)
2Gb ram
grafa: radek 4550
os: xp

Grałem w P3FES i ogólnie spoko, ale przy niektórych walkach(bossy, czy niespotykane moby), fps mocno spada, nawet poniżej 50%)

W Seven Samurai 20XX, nie widać modeli postaci.

Offline

#13 2010-03-07 15:58:42

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

Yoshimori napisał:

To zależy od kompa, wiadomo na lepszym ustawisz wszystko z grubsza i będzie w miarę sprawnie działać, a na słabszym musisz się trochę nagimnastykować, zrezygnować z pewnych usprawnień, używać speedhacków, by wyciągnąć upragniony fps oczkod.

Najlepiej napisz co w twoim kompie siedzi, wtedy będzie można coś doradzić ;D.

Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz (2 CPUs)
Memory:4096MB RAM
Hard Drive:    860 GB Total
Video Card: ASUS HD4670 512
Operating System: Windows 7 Professional 64-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_rtm.090713-1255)

Za każdym razem mam taki błąd - próbowałem już wszelkich możliwości pluginu CDVD
pluginfailed.png
Mam obraz ISO zamontowany w Deamonie. Samo zaznaczenie obrazu w opcjach jednego z pluginów też daje ten sam efekt.

Ostatnio edytowany przez DiamondBack (2010-03-07 15:59:30)


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#14 2010-03-07 17:53:11

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

Obrazu nie musisz montować w Daemonie, emulator potrafi bezpośrednio obraz otwierać. Nie wiem jaką masz wersję emulatora, ale proponuję pobrać 0.9.6, a jeśli jakaś gra nie będzie działać to kombinować z betami (Bakura podał linka do nich kilka postów niżej). Komp masz na odpowiednim poziomie do emulacji z tego co widzę, dam ci screena moich ustawień z najnowszej bety żebyś miał się na czym wzorować oczkod.

plugin.jpg

Polecam też poczytać ten poradnik, zwłaszcza przy konfiguracji grafiki.
http://forums.pcsx2.net/thread-3350.html

Ostatnio edytowany przez Yoshimori (2010-03-07 17:53:40)


Yoshimori.png

Offline

#15 2010-03-07 18:45:32

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

Ciągle to samo :< choć jakiś postęp jest bo przez moment otworzyło się okno w którym domniemam, próbuje otworzyć się gra jezor wersję mam tą niby najnowszą alfa z drugiego postu.


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#16 2010-03-07 22:55:16

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

Co do wtyczki do iso, to zawsze używam linuz iso, bo najprościej i praktycznie żadnej różnicy nie ma. Co do gry to nie znam i z tego co widzę na liście, to wersja pal jest ingame, więc na 0.9.6 w nią nie pograsz na pewno, tak czy siak powinna się uruchomić. Zobacz co pisze na konsolce, możliwe, że masz jakieś zrypane iso, np. Samurai Seven z regionu Oceania miałem, odpalałem i pisało, że nie może odnaleźć pliku slus coś tam. Poza tym miałem dziś dziwny przypadek, ściągnąłem do końca Okami, nałożyłem patch spolszczający, odpaliłem i wszystko fajnie tylko grafika na maxa wydawała się niekompletna. Odpaliłem niespatchowany plik z angielskimi napisami i chodzi normalnie, ma ktoś pojęcie co jest grane?


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#17 2010-03-07 23:35:28

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

@DiamondBack Może masz coś źle skonfigurowane, wejdź w poniższy temat i pobierz gotowy emulator wrzucony w pierwszym poście. Jest tam dużo pluginów, więc będziesz miał gotową bazę do kombinowania oczkod.
http://peb.pl/emulacja/361925-pcsx2-pro … ersje.html

@Bakura Jednak skusiłem cię na Okami ^^. Mi polska wersja bez problemu działa na 0.9.6, może spróbuj zmienić coś w pluginie grafiki. Ewentualnie błędnie gra się spatchowała i dlatego takie problemy występowały.


Yoshimori.png

Offline

#18 2010-03-07 23:50:35

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

No Okami jest świetne i nawet nie tak trudne, a co do patchowania, to robiłem to dwa razy i nawet odpalałem na wersji 0.9.6, no chyba, że to przez nowe pluginy, albo inny obraz płyty, bo mój jest w mds, a patch możliwe, że patchuje dobrze tylko pliki o rozszerzeniu iso.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#19 2010-03-08 14:55:16

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

JA też mam problem. mam tą BETE i śmiga cacy. ale mam problem z dwiema grami.
Front Mission 4, niby jest odznaczona jako grywalna ale po intrze, wejściu w menu i rozpoczęcia gry wszytko się wiecha i ani rusz. Zaś Front Mission 5 (ver. ENG)
Też działaczy ale artefakty w grafice są potworne, i choćbym stawał na głowie nic się nie da zrobić . Tu tez zapytanie komuś udało się skonfigurować PCSX2 tak by działczyło to gładko. Napomnę ze z tym programem nie mam problemów wszystkie gry (zazwyczaj działają po 60FPS + mam ograniczenie do 60FPS bo już z 4 gry mi wywalało bo za szybko mi śmigało.


Nawiązując do serii. hack, mi hack Infectio(ver. PAL) i pozostałe części śmigają gładko (jedynka ma tylko tendencje do przyspieszania)

I na koniec mam pytanie gram tera w Front Mission 3, ale są pewne problemy kiedyś grałem w to na ePSXe 1.6.coś tam i gra dobrze działała tera to jakaś paranoja na ePSXe ne chyta, a na pSX 1.13 to gra czasami przycina, lub spowalnia brzy obrocie kamery co jest dla mnie absurdalne i śmieszne bo np. na sPV m5000 działa gładko. Miał ktoś podobny problem i wie jak zaradzić.
Wolał bym grac w te gry a PS2 ale się zepsuł ;( a wole grać w stare gry po tym jak doznałem rozczarowania po nowym AvP i FF XIII

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2010-03-08 14:57:03)

Offline

#20 2010-03-08 16:48:37

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: PCSX2 - problemy techniczne

Zgrzyt, co do bety, to ma takie dziwne manie, że na niektórych grach robi artefakty, u mnie tak było np na castlevanii, momentami nic nie widać było. możesz spróbować ściągnąć betę 1888 (dostępna na stronie pcsx2) albo pcsx2 legacy r2186 mają to do siebie, że w odróżnieniu do nowych bet nie psują części gier a mają speedhack, którego nie ma wersja stabilna, a on sporo daje, bo zawsze przyspiesza, gdy ee cycle nie działa. Ma tylko jedną wadę, na niektórych grach fps może być właściwe, a gra ewidentnie zwalnia, tak czy siak tam jest 5 stopni i przeskakując na coraz niższy idzie wybrać optymalne ustawienia, czyli najwyższy fps przy najmniejszym zwalnianiu. Co do fpsu, to u mnie jest podobnie jak u ciebie, tylko że ja zawsze jak można ściągam wersje pal, przez co fps jest niższy i często użycie ee(najnowsze bety) nie wzrasta powyżej 60%.
Yoshimori, nawet na twojej wersji Okami jest to samo, widać, że albo moje oprogramowanie coś bruździ w patchowaniu albo te nowe pluginy sprawiają, że grafika strasznie obfituje w czarne kolory. Jakbyś mógł to spakuj twój emul (bez sejwów i kart pamięci jakieś 5 mega powinno być)i wrzuć na jakiś serwer, albo później przez gg mi wyślij i będzie już wszystko wiadome.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024