#1 2010-03-11 19:36:00

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

Tak jak w temacie.
Wnoszę o poprawkę regulaminu, tak aby odpowiadanie poprzez edytowanie swojej wiadomości stało się zakazane i odpowiednio "nagradzane".


Uważam taką formę odpowiedzi za brak szacunku wobec innych dyskutantów oraz - przede wszystkim - za brak jakiejkolwiek wyobraźni ze strony nadawcy.

Bo naprawdę nie widzę ani nie potrafię znaleźć jakiejkolwiek zalety takiej formy odpowiedzi. Również nie wiem, jakim niby cudem mam się dowiedzieć, że ktoś mi odpowiedział.

Jeśli jednak ktoś to wie i będzie skłonny mnie oświecić, to proszę bardzo - bo zawsze jestem skłonny na zmianę zdania, o ile znajdą się jakieś porządne przesłanki ku temu...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#2 2010-03-11 19:48:24

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

Czytaj uważniej, zamiast nabijać posty.


Ty dulowaty userze!

Offline

#3 2010-03-11 19:53:33

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

Żeby coś jeszcze za te nabijanie postów było. oczkod

Czasami zdarza mi się tak odpowiedzieć, sprowadza się to zwykle do krótkiego tak lub nie, jeśli coś dłuższego mam do przekazania to piszę nowy post.

Offline

#4 2010-03-11 20:05:04

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

Straszna bzdura. Tego typu odpowiedzi pojawiają się np. w tematach z zagadkami (a tych jest trochę) i dobrze spełniają swoją rolę. Tylko dlatego, że przegapisz jakąś wiadomość wszyscy mają teraz dostawać bany? smile_big

Ostatnio edytowany przez lipa3000 (2010-03-11 20:06:25)


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#5 2010-03-11 20:06:31

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

A ja się przychylam do tego co napisał FAIM.

Edit Down & Edit Up to straszny piece of shit.

Offline

#6 2010-03-11 20:08:40

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

F.pl? F.pl? F.pl tu chcecie? jezor
Wisi mi to zasadniczo, mało piszę, zwłaszcza teraz, bo nie ma tu już starych wyjadaczy, ale zwykło mi się zaglądać do tematu, by sprawdzić, czy ktoś właśnie w taki sposób nie odpisał.


wladza1.png

Offline

#7 2010-03-11 20:26:15

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

FAiM ma rację, chociaż moim zdaniem to raczej kwestia dobrych obyczajów, a nie odrębnego punktu regulaminu. I nie róbcie nie wiadomo jakiej dramy, przecież nikt nikogo nie zabije za edytkę w stylu "dzięki" albo w temacie z zagadkami, tu chodzi tylko o poprawki zmieniające znacząco treść lub odnoszące się do kolejnych postów. Niech każdy robi tak jak Zarathustra, a nie będzie żadnych problemów. Ja w każdym razie jestem przeciwko wpisowi w regulaminie, wolę raczej punkt w FAQ.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#8 2010-03-11 20:31:39

Yngoth
Użytkownik
Skąd: Toha Heavy Industries
Dołączył: 2007-07-12

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

bodzio napisał:

zwykło mi się zaglądać do tematu, by sprawdzić, czy ktoś właśnie w taki sposób nie odpisał.

No właśnie, widać tutaj sens?

Popieram to, co FAiM napisał.
Jeśli czyta się temat od tak, jakiś czas po tym jak dany wątek się skończył, to nie ma z tym problemu. Ale jak ktoś chce być na bieżąco z danym tematem, to jak w przypadku bodzia, powinien zaglądać tam nawet jeśli nikt nie napisał nowego postu - co wydaje mi się, że jest pozbawione jakiegokolwiek sensu!
A że nabijanie postów? Kolejna głupota - to po prostu dyskusja na forum smile

Edit:
Ale jednak bardziej popieram Zjadacza oczkod

Ostatnio edytowany przez Yngoth (2010-03-11 20:32:59)

Offline

#9 2010-03-11 20:35:10

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

Yngoth napisał:

A że nabijanie postów? Kolejna głupota - to po prostu dyskusja na forum smile

Dokładnie, tym bardziej że licznik postów pokazuje się dopiero po wejściu w profil. Po to jest forum, żeby na nim pisać, a powiększanie sobie e-penisa ilością postów chyba już wyszło z mody.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#10 2010-03-11 20:46:22

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

Zjadacz napisał:

. Ja w każdym razie jestem przeciwko wpisowi w regulaminie, wolę raczej punkt w FAQ.

Najlepsza opcja ;]


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#11 2010-03-11 20:52:40

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

To niech to będzie ograniczenie czasowe, np. możliwość edytowania posta max. pół godziny po napisaniu go. Wtedy o drobniejszych rzeczach jeszcze zdążysz sobie przypomnieć lub poprawić swoje własne błędy, jeśli ktoś jest grammar nazi, a możliwość wiecznego odpowiadania w ten sposób sama w sobie zniknie i wystarczy przejrzeć wiadomości z ostatnich 30 minut (to chyba nie jest takie trudne) i uniknie się "nagród", o których wspominał FAiM. Wilk syty i owca cała.
Do tego śmiem wątpić w olbrzymią liczbę osób czytających FAQ.

Ostatnio edytowany przez coellus (2010-03-11 20:54:48)


Ty dulowaty userze!

Offline

#12 2010-03-11 21:05:32

Ataru
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-30

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

FAQ nikt nie czyta, ale regulaminu tez nie. Kwestia dobrego smaku i obyczajow, po prostu nie odpowiada sie w ten sposob, jesli szanuje sie swojego rozmowce. A jak sie nie szanuje to tez lepiej, zeby ten ktos to przeczytal ^^ Takze zgadzam sie, ze to kiepska regula, ale zeby az za to karac?


Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji!

Offline

#13 2010-03-11 21:11:12

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

Zamiast nagradzać warnami, to wprowadzić punkt w FAQ-u. Nie bądźmy sadystami.
Ja raczej nie zwykłem odpowiadać w ten sposób, jedynie poprawianie błędów lub krótka odpowiedź. To, że licznik postów sie powiększa, kogo to obchodzi?
To raczej nie jest zabawa, kto najszybciej nabije 1000 postów na forum.
Nie liczy się ilość tylko mądre i logiczne wypowiedzi.
Pozdrawiam


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#14 2010-03-11 21:39:47

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

Przyklad: pytam sie o tapete do Haruhi. Ktos mi podaje linka. Edytuje mojego posta, by ktorko podziekowac i dac do wiadomosci, ze bylo mi to pomocne.

Czy jest to brak szacunku? Czy powinienem za to "zostac nagrodzony"? Czyz moje odpisanie nie bedzie rownoznaczne ze zasmiecaniem tematu?...

Jesli bede mial cos wiecej do powiedzenia lub bedzie to cos o wiekszym znaczeniu - napisze w osobnym poscie, wiadomo. Lecz na nasze krotkie "ok, dzieki, pomoglo", zastosuje odpowiednio funkcje edit.

IMO ten topic to fura smiechu. Do kasacji nihaha.

Offline

#15 2010-03-11 22:06:09

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

marcin2 to ja zadam ci jedno pytanie. Skoro edycja postu nie wyświetla że post był z powrotem nie czytany to jakim cudem (oprócz ciągłego sprawdzania tematu) ta osoba ma się dowiedzieć ze to ci pomogło? A skoro nie może się dowiedzieć w takim razie jaki sens ma w ogóle edycja z tą informacją? Wiesz gdybym ja ci pomógł a ty byś zrobił edycję to nigdy bym się nie dowiedział że ci pomogło ponieważ nie mam tyle czasu ani nawet ochoty by sprawdzać już przeczytane posty czy czasem ktoś czegoś nie dopisał. Jak uważasz że ktoś ci na tyle pomógł że chcesz tej osobie podziękować to chyba stać cię na tyle by napisać nowego posta a jeśli żal ci napisać posta to znaczy że podziękowania są w sumie nic nie warte i dziękujesz tylko dlatego "bo tak trzeba".

Offline

#16 2010-03-11 22:09:33

Siewca
Użytkownik
Dołączył: 2010-02-16

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

coellus napisał:

To niech to będzie ograniczenie czasowe, np. możliwość edytowania posta max. pół godziny po napisaniu go. Wtedy o drobniejszych rzeczach jeszcze zdążysz sobie przypomnieć lub poprawić swoje własne błędy, jeśli ktoś jest grammar nazi, a możliwość wiecznego odpowiadania w ten sposób sama w sobie zniknie i wystarczy przejrzeć wiadomości z ostatnich 30 minut (to chyba nie jest takie trudne) i uniknie się "nagród", o których wspominał FAiM. Wilk syty i owca cała.
Do tego śmiem wątpić w olbrzymią liczbę osób czytających FAQ.

Chryste... czytajcie ludzie ze zrozumieniem... chodzi wylacznie o zmiane tresci merytorycznej po udzieleniu na nia odpowiedzi. czyli jesli ktos odpisze to nie ma juz wprowadzania, dopisywania niczego do posta... Ogranicznik jest zbedny.

marcin2 napisał:

IMO ten topic to fura smiechu. Do kasacji nihaha.

Ceibei także przyadałoby się wykasowac...

Offline

#17 2010-03-11 22:13:47

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

Siewca napisał:
coellus napisał:

To niech to będzie ograniczenie czasowe, np. możliwość edytowania posta max. pół godziny po napisaniu go. Wtedy o drobniejszych rzeczach jeszcze zdążysz sobie przypomnieć lub poprawić swoje własne błędy, jeśli ktoś jest grammar nazi, a możliwość wiecznego odpowiadania w ten sposób sama w sobie zniknie i wystarczy przejrzeć wiadomości z ostatnich 30 minut (to chyba nie jest takie trudne) i uniknie się "nagród", o których wspominał FAiM. Wilk syty i owca cała.
Do tego śmiem wątpić w olbrzymią liczbę osób czytających FAQ.

Chryste... czytajcie ludzie ze zrozumieniem... chodzi wylacznie o zmiane tresci merytorycznej po udzieleniu na nia odpowiedzi. czyli jesli ktos odpisze to nie ma juz wprowadzania, dopisywania niczego do posta... Ogranicznik jest zbedny.
Ceibei także przyadałoby się wykasowac...

A o czym ja mówię? Dokładnie o tym samym.
Pół godziny to margines, który potrzebujesz, żeby coś poprawić w swoim poście. Jeśli ktoś odpowie Ci po kilku godzinach automatycznie musisz napisać nowy, bo odpowiadanie w poprzednim poście technicznie odpada. Jeśli ktoś odpowie Ci po kilku minutach, to nawet jeśli odpowiesz w tym samym poście, to i tak idzie to zauważyć, skoro praktycznie obie osoby są online. A tak to możesz edytować nawet posty sprzed kilku dni. Tylko po co?
Zmiany w regulaminie poskutkują niepotrzebnymi warnami z błahych powodów (bo imho, ten jest błahy) + dodatkową robotą dla moderów. Zmiany w FAQ niczym nie poskutkują.

Ostatnio edytowany przez coellus (2010-03-11 22:16:18)


Ty dulowaty userze!

Offline

#18 2010-03-11 22:16:46

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

A co jak ktoś jakieś bzdury napisze będąc w stanie wskazującym/mając zły dzień i dopiero następnego dnia będzie chciał to wykasować? Technicznie zablokowana możliwość edycji jest po prostu niepraktyczna :]


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#19 2010-03-11 22:21:33

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

Niby czemu? Bo ktoś nie umie się przyznać do błędu czy po prostu dlatego, że reszta na niego najedzie "jaki fail lol"?
To już bardziej wchodzi w grę opcja kasowania posta, ale to już jest offtop w tym temacie. Mowa jest o tym, jak sprawić, by ludzie nie odpowiadali w poprzednich postach. Jednym wyjściem jest zmiana w regulaminie, drugim - pytanie w FAQ, trzecim - ograniczenie techniczne.


Ty dulowaty userze!

Offline

#20 2010-03-11 22:23:42

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Regulaminowy zakaz odpowiadania poprzez edytowanie swojej wiadomości

Są też tematy wymagające edycji. Np. "Co kto tłumaczy". I tu techniczna blokada odpada :]


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024