#1 2010-06-21 17:25:33

sejgo
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-21

Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

Niedawno powstał serwis zapewne powoli robi się ich coraz więcej do ściągania plików z rapidshare i hotfile gdzie nie trzeba posiadać na nich konta premium.

Serwis jaki chce wam przedstawić to www.pobieraj.biz

Jest to serwis do ściągania plikow z RapidShare i hotfile (tak w skrocie:P)

Na czym to polega?
Rejestrujesz się, a następnie wklejasz linki z raopidshare lub hotfile i zaznaczasz dodaj. Następnie dane pliki ściągają się na ten serwer, a potem Ty, mozesz z tego serwer bezpośrednio ściągnąc dany plik (bez zadnych limitów). Pliki ściągnięte na pobieraj.biz, są automatycznie kasowane po 36 godzinach, ale to chyba wystarczający czas, aby ściągnąć pare gb.

Ale aby nie było tak wesoło że można ściągać pliki z tych serwerów za darmo to admini nałożyli opłaty za transfer ściąganych plików , ale jest on bardzo tani.  Na początku otrzymujecie 100mb transferu za darmo dla sprawdzenia usługi. Jak ten się skonczy, można wykupic dodatkowy transfer, poprzez wysłanie SMSa, albo przelew (przelew bankowy, PayPal, karta kredytowa).

Teraz odnosnie cen i samego transferu.
za ściągnięcie 1GB danych użytkownik zapłaci zaledwie 10 gr.

Dodatkowo serwis oferuje duże promocje i konkursy w których można wygrać darmowe GB.

Promocja "na start" - na start otrzymujesz 100 MB,
Promocja - polecanie - za polecenie osoby z twojego linku dostajesz jednorazowo 50 Mb transferu oraz gdy dana osoba zakupi transfer ty dostajesz 10% jego doładowania,
Promocja "Happy Hours" - w godzinach od 2:00 do 10:00 pobieranie jest tylko 30% transferu na dany plik,
Promocja - za szybkie usunięcie - usuń pliku w cišgu 5 godzin z serwera a odzyskujesz 10% transferu danego pliku


Narazie sam jestem w fazie testow tego serwisu, ale mysle ze moze byc przydatny. Jeśli o mnie chodzi, to akurat nie uzywam go do ściągania plikow z RS, aby potem ściągnąc do siebie na dysk, ale wysłam tam pliki, a następnie robie reupload swoich plikow  na inne serwery niż rapidshare

A co wy o tym sądzicie??

Offline

#2 2010-06-21 17:33:33

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

Ja tam wolę rapideo. Działa na tej samej zasadzie, tyle że jest bardziej rozbudowana.

Osobiście tego nie posiadam, czasem używam konta wujka, bardzo przydatne.

Offline

#3 2010-06-21 18:19:39

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

(...) Teraz odnosnie cen i samego transferu.
za ściągnięcie 1GB danych użytkownik zapłaci zaledwie 10 gr. (...)

Trochę zalatuje mi to nieuczciwą reklamą.
Polecam lekturę cennika poniżej.

http://pobieraj.biz/premium.html

Z powyższego wynika, iż tylko w przypadku zakupu 1000 GB za 100 zł przelewem otrzymamy kwotę w wysokości 10 gr za 1 GB. Zakup 5 GB (najmniejszy transfer oferowany przelewem) kosztuje 2 zł, a więc 40 gr za 1 GB. W odniesieniu do płatności SMS kwestia cenowa wygląda tak samo jak w przypadku rapideo. Czyli co do zasady nieopłacalnie, chyba że komuś się spieszy.

Ostatnio edytowany przez jinjej (2010-06-21 18:20:39)


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#4 2010-06-21 19:37:53

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

Offline

#5 2010-06-21 19:46:43

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

jinjej: niestety nie podchodzi to pod nieuczciwą reklamę, bo jest to prawda - brakuje jedynie pełnej oferty, ale jej umieszczanie w reklamach nie jest obowiązkiem. Takie chwyty spotyka się bardzo często (np. zauważyłem to we wszystkich ulotkach punktów ksero smile_big)

Offline

#6 2010-06-21 19:59:57

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

@góra
To, że coś jest praktyką, per se nie oznacza, iż jest zgodne z prawem. Jak chcesz wiedzieć co jest nieuczciwe w tej reklamie to już mówię. Wprowadza w błąd, w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego, a czasem może kwalifikować się jako podstęp.


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#7 2010-06-21 20:09:12

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

Z tego co pamiętam, dawno temu pozwali za to operatora komórkowego (też podawał, że rozmowy za x groszy, ale nie dopisał, że w najdroższym pakiecie biznesowym) i nie uznali tego za nieuczciwą reklamę smile

Offline

#8 2010-06-21 20:30:12

nover
Użytkownik
Skąd: Stolica
Dołączył: 2009-02-16

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

sejgo napisał:

...
Następnie dane pliki ściągają się na ten serwer, a potem Ty, mozesz z tego serwer bezpośrednio ściągnąc dany plik (bez zadnych limitów)
...

Ale aby nie było tak wesoło że można ściągać pliki z tych serwerów za darmo to admini nałożyli opłaty za transfer ściąganych plików , ale jest on bardzo tani.  Na początku otrzymujecie 100mb transferu za darmo dla sprawdzenia usługi. Jak ten się skonczy, można wykupic dodatkowy transfer, poprzez wysłanie SMSa, albo przelew (przelew bankowy, PayPal, karta kredytowa).
...

to jest ten limit czy nie? ;D
gdzie tu logika, rozum?
phi, zamiast korzystać z takich "cudownych" serwisów wolę odczekać swoje, nie dać się nabrać takim super wypaśnym serwisom za darmo (buhahahahaha) i mieć święty spokój zamiast nerwówki ^^

życzę miłego smile

Offline

#9 2010-06-21 20:43:56

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

Ja pozostanę przy swoim stanowisku. Dla porównania poniżej:

1. art. 16 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji określająca czyn nieuczciwej konkurencji w odniesieniu do reklamy:

Pokaż spoiler
Art. 16. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy jest w szczególności:
  1)   reklama sprzeczna z przepisami prawa, dobrymi obyczajami lub uchybiająca godności człowieka;
  2)   reklama wprowadzająca klienta w błąd i mogąca przez to wpłynąć na jego decyzję co do nabycia towaru lub usługi;
  3)   reklama odwołująca się do uczuć klientów przez wywoływanie lęku, wykorzystywanie przesądów lub łatwowierności dzieci;
  4)   wypowiedź, która, zachęcając do nabywania towarów lub usług, sprawia wrażenie neutralnej informacji;
  5)   reklama, która stanowi istotną ingerencję w sferę prywatności, w szczególności przez uciążliwe dla klientów nagabywanie w miejscach publicznych, przesyłanie na koszt klienta niezamówionych towarów lub nadużywanie technicznych środków przekazu informacji.
  6)   (skreślony).
2. Przy ocenie reklamy wprowadzającej w błąd należy uwzględnić wszystkie jej elementy, zwłaszcza dotyczące ilości, jakości, składników, sposobu wykonania, przydatności, możliwości zastosowania, naprawy lub konserwacji reklamowanych towarów lub usług, a także zachowania się klienta.

2. oraz kilka przykładów nieuczciwych reklam:

- http://www.telepolis.pl/news.php?id=18389

- http://www.bankier.pl/wiadomosc/Jezyk-r … 60368.html

- http://prawo.gazetaprawna.pl/orzeczenia … znego.html

- http://prawa-konsumenta.wieszjak.pl/now … klame.html

- http://prawa-konsumenta.wieszjak.pl/pra … wania.html

Ostatnio edytowany przez jinjej (2010-06-21 20:45:40)


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#10 2010-06-21 20:49:14

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

Ja korzystam z tej stronki. Wystarczy wysłać sms za parę złotych i konto premium się otrzymuje (albo od razu albo trochę później czyli zależy od tego czy są aktualnie dostępne). 6 zł za 24h premium.

http://rapidsklep.com/?rapidshare-sms,24

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2010-06-21 20:54:32)

Offline

#11 2010-06-21 23:33:12

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

ludzie puknijcie sie w głowę taniej wychodzi mi kupno premki na allegro np. na rapida były za 15-10zł miesiąc...  a jak ktoś używa CryptLoad'a to wkleja linki i pobiera się samo tylko miedzy  kolejnymi ściągnięciami na RS trzeba czeka 15 minut przy HF 40 a MU nic...
Poza tym to debilizm mam aż pliki  zostaną ściągnięte na serwer jakieś podejrzanej strony i następnie płacić za pobranie czegoś co mogę mieć za darmo?

Offline

#12 2010-06-21 23:38:31

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

RS na darmowym strasznie muli (mi ściąga jakieś 40-50 Kb/s przy przepustowości łącza 512 Kb/s), poza tym często nie ma slotów ;]
Ale fakt, jak się nie pali, to wrzucasz sobie na listę i po kilku nockach masz ;p

Offline

#13 2010-06-21 23:54:09

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

RS na darmowym strasznie muli

Nie tylko na darmowym, na prenium wcale nie jest lepiej.
2-3 miesiące temu kupiłem prenium rapida na miesiąc i mimo 20GB transferu do wykorzystania żaden plik się nie ściągał szybciej niż 80KBps a mam łącze 512KBps jak ściągałem pojedyncze pliki to nie było różnicy czy ściągałem za pomocą free czy preniuma dopiero przy kilkunastu plikach na raz mogłem wykorzystać pełnię łącza. To było pierwsze i ostatnie wykupienie preniuma RS.

PS. Sorry za OT.

Offline

#14 2010-06-22 00:15:04

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

Zgrzyt napisał:

ludzie puknijcie sie w głowę taniej wychodzi mi kupno premki na allegro np. na rapida były za 15-10zł miesiąc...

Jak dla mnie niekoniecznie - do ściągania plików/folderów zajmujących po kilka Gb mam torrenty, a takie strony jak ta (z tym, że ja akurat korzystam z Rapideo) używam zwyczajnie po to, aby szybciej mi się ściągnęły zazwyczaj dość małe (kilkanaście - kilkadziesiąt Mb) pliki które akurat tylko na takich serwerowniach udało mi się znaleźć. I w takim przypadku za komfort ściągania ich z max prędkością łącza płacę ok. 10 zł na 3 miesiące, więc wychodzi to naprawdę tanio.

Ostatnio edytowany przez zergadis0 (2010-06-22 00:16:50)

Offline

#15 2010-06-22 00:24:21

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

Foris napisał:

RS na darmowym strasznie muli

Nie tylko na darmowym, na prenium wcale nie jest lepiej.
2-3 miesiące temu kupiłem prenium rapida na miesiąc i mimo 20GB transferu do wykorzystania żaden plik się nie ściągał szybciej niż 80KBps a mam łącze 512KBps jak ściągałem pojedyncze pliki to nie było różnicy czy ściągałem za pomocą free czy preniuma dopiero przy kilkunastu plikach na raz mogłem wykorzystać pełnię łącza. To było pierwsze i ostatnie wykupienie preniuma RS.

PS. Sorry za OT.

Miałem premium, przez blisko pół roku - może 2-3 razy 1 plik leciał mi z prędkością powyżej 20Mbps
Ściągnąłem ich własny program RS manager czy jakoś tak - i przez to było to samo.
Dopiero przy CL gdy zapodawałem ściąganie 8 plików naraz (więcej się nie da) czasami dochodziło do 50Mbps.
RS ogólnie ssie. MU nawet na darmowym jest dla mnie o lepszym wyborem niż premium RS, bo pliki lecą zawsze powyżej 1 mega


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#16 2010-06-22 00:32:49

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

DiamondBack prędkość ściągania podaje się w megabajtach, a nie w megabitach.

Offline

#17 2010-06-22 01:41:18

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

Kensai napisał:

RS na darmowym strasznie muli (mi ściąga jakieś 40-50 Kb/s przy przepustowości łącza 512 Kb/s), poza tym często nie ma slotów ;]
Ale fakt, jak się nie pali, to wrzucasz sobie na listę i po kilku nockach masz ;p

ty to chyba na Syberii mieszkasz O_o na darmowym mam transfer nie mniejszy niż 300KB/s(czasami w weekend spada)  na premce nie mniej niż 1-2MB/s (na razie nie mam dostępu do mocniejszego neta) 

zergadis0 spoko 10zł na 3 miechy za pobieranie, ja wole jednak wydać te 10zł na miesiąc wklepać dane konta do CrypLoad'a i pobrać te 150GB też z pełną siłą łącza.

Offline

#18 2010-06-22 05:07:49

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

ledziux napisał:

DiamondBack prędkość ściągania podaje się w megabajtach, a nie w megabitach.

Co za różnica? Obie formy są poprawne - wystarczy umieć je rozróżniać. Nawet dostawcy neta podają prędkość w bitach


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#19 2010-06-22 07:55:05

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

Zgrzyt: Małe znaczenie, ile masz napisane, że ściąga, bo mają jakieś limity na darmowym. Chodzi mi o to, że ściąga się 0,5 Mb i stoi w miejscu przez 10-20 sekund, później kolejne 0,5 Mb i znowu. Testowałem na wielu netach - różnica była tylko taka, że na jednym 0,5 Mb ściągało 10 sekund i czekało krócej, a na drugim ściągało 0,5 Mb w sekundę i czekało dłużej. W przeliczeniu na transfer ciągły wychodziło to samo :d

Offline

#20 2010-06-22 15:56:26

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Pobieraj.biz - Pobieranie plików z hotfile i rapidshare

Osobiście wolę 60 Gb rapidshare + 4 gb na epaser.pl(RS i HOTFILE) za 1 zł jezor
Wystarcza mi raz, a pożądanie coś zessać, w razie czego co 5 konto dostaje 1 gratis...
Ofc na epaser mam już w 3 dupy GB i nie mam na co ich wytracić(dodam ze ich serwer 100mb part ssa się 10 sekund)

Do ściągania z wszystkich serwisów polecam jDownloader, bo cryptload to przeżytek...
jDownloader ssa  ze wszystkich serwisów, sam przepisuje kody itp


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024