#21 2010-09-05 23:39:43

Lawliet
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2008-09-21

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Ja to bym ich pod krzyż wysłał.

Offline

#22 2010-09-05 23:48:11

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

a niech se robią stronę, może w przyszłości sami będziemy z niej korzystać, jak w dobrym kierunku strona się rozwinie smile_big Kit że layout zerżnięty z ruskiej strony, ale puki co nie odstrasza ;D

Offline

#23 2010-09-05 23:53:50

Lawliet
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2008-09-21

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

zmora150 napisał:

może w przyszłości sami będziemy z niej korzystać.

widzę to niczym krzyż na Wawelu xD

Offline

#24 2010-09-07 15:01:57

Prototype
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-12

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

A ja już myślałem, jak na początku Hidu mówił, że powstała koleina strona z rawami, to mamy konkurencje xD.

Jak widzę albo mi się wydaje, to na stronie niema rawów. Z tego co widzę, to są softsuby, a to nie jest raw. Też jest kilka ścieżek dźwiękowych, to chyba tez nie raw. Chociaż gdyby ścieżka dźwiękowa była tylko i wyłącznie dodana bez żadnych reklam grupy, co ją w miksowała, to można by wyciąć i zrobić rawa albo dvdripa, bo też zależy. O ile wiem rawy są zgrywane z TV, a DVDRipy itp. są ripowane z wydania na nośnikach DVD. Różnica jest znikoma, bo rawy przeważnie maja logo TV. logo TV pojawia tylko przez chwile czy pewien moment lub cały odcinek, zależy od stacji emitującej serie. W przypadku DVDRip, to wersja jest kompletnie czysta smile_big


Według mnie, to nie można spisywać stronę na stratę xD. Wiem że jestem optymistą, ale nigdy nic nie wiadomo smile

Offline

#25 2010-09-07 23:10:04

Damianusix
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-09

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Siemka widzę, że niezła dyskusja się zrobiła. Wszystko wam po kolei wytłumaczę oczkod

Więc zaczynając od nazwy oczkod

Domyślam się, że wielu z was zauważyło podobieństwo do nazwy grupy Raws-4U :p, niestety nasza nazwa to Raws4U xD niby brak "-" który robi tą wielką różnicę oczkod oraz to, że nie podpisujemy się jako grupa wydająca raw-y tylko jako strona; do jak by to powiedzieć "indexowania" tego co już jest w sieci. My tylko pomagamy/ułatwiamy znalezienie czegoś po "polsku"

Layout jest z ruskich stronek warezowych. Poza tym większość warezów jest robiona na layoucie który znaleziono w sieci tylko zostaje on przystosowany do potrzeb własnych.

Następna sprawa. Widocznie źle z edytowałem główną stronę bo powinno pisać dla niezarejestrowanych osób że NIE pobieramy żadnych opłat za użytkowanie z stronki.(Nie przyuważyłem tego bo zawsze byłem zalogowany) W tym także, że dział VIP/Sponsor jest tak jakby wyłączony (w przyszłości coś może ruszy) Więc wszystko jest otwarte dla każdego..Bez żadnych przeszkód.

Dobra przyznam, że stronka jest uboga. Spowodowane jest to tym, że tylko ja "administrator" uploaduje cokolwiek, na razie braki w kadrze są smutny.

Hmmm wracając do znaczenia "RAW" każdy ma swoją definicję co do tego.
Dla mnie jak i na większości stronek(przynajmniej z tych co korzystam). RAW - jest to czysta wersja anime bez żadnych wbudowanych napisów tzw. Hardsub-ów. Dodatkiem są tzw. Softsub-s gdzie napisy można sobie wyłączyć jak i DualAudio gdzie mamy kilka ścieżek do wyboru. ZAWSZE 1 jest ścieżką Japońską. Oczywiście jeżeli w karaoke zostały zaimplementowane hardsuby, staram się znaleźć i wrzucić osobne OP/ED. Tak samo Nazwy Fansub-erskie/Coder-skie które zostały nałożone na obraz są albo od razu na początku Odcinka w formie dopiski obok tytułu anime lub w czasie tzw. przejścia np. z 1 sytuacji do 2-giej gdzie między to zostało coś takiego umieszczone.

Prawie zawsze wszystkie informacje są zawarte na stronce "anidb" np format, jakość, GRUPA WYDAJĄCA ew. Fansuberska itp. Ja tylko je potwierdzam w danych postach/wstawkach.

Najważniejsze!! Głównym założeniem stronki było zbieranie/uploadowanie jak największych możliwych rozdzielczości tzw. Raw-ów(zdefiniowałem wyżej) gdzie rozdzielczość nie jest powiększana na "chama" (dodatkowe krateczki/pixele,pasy przez całą długość) gdzie obraz traci znacząco na jakości.

Na stronie nie ma ŻADNYCH Reklam, hosting jest opłacany z mojej własnej kieszonki (gdzie serwery działają 24/7 praktycznie 1% awari rocznie z całego lifetime) ja tylko wymagam od was tej NIECHCIANEJ rejestracji (w planie szybka rejestracja na głównej).

Nie wiem czy to wam wystarczy ale na początek...

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, wątpliwości itp. proszę was o nie wszczynanie dyskusji. jak jedna osoba coś powie to niech inne nie powielają tego samego.

Ostatnio edytowany przez Damianusix (2010-09-07 23:31:34)

Offline

#26 2010-09-07 23:47:06

Prototype
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-12

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Hehe przypomina, to moje początki gdy też byłem sam.

Co do definicji RAW. Nawet jeśli tak jest, to większości raw kojarzy się z wersja oryginalną. Softsuby raczej są kojarzone z miksowanymi napisami, a bynajmniej według mnie. Softsuby maja w miksowane napisy i mimo, że można je wyłączyć, to wciąż nie jest według mnie raw. Do tego czasem dochodzi karaoke i chyba zawsze reklamy grupy. Ale tez trzeba wziąć pod uwagę DVDRip itp. Do tej pory nie wiem, czy wersje DVDRip nazywają się raw XD. Właściwie, to wersje raw, to przeważnie TVripy, więc jakby nie patrzeć, to RAW oznaczało by ogół xD. No ale czy raw oznacza, tylko anime? xD A co z filmami xD. szukam tego wyjaśnienia spory czas, ale konkretów nie znalazłem, Przeważnie RAW dla osób nie oglądających anime, to format zdjęć cyfrowych smile_big. Ale gdy szukam czystych wersji, to gdy jest zgrywane z odnośników, to pisze czasem w tytule DVD, ale czasem nic, a nic nie pisze poza tytułem i numerem odcinka. Ale to zagmatwane hehe smile_big


Co do awaryjności serwerów. To przeważnie jest 99% dlatego iż nigdy nic nie wiadomo smile


Co do strony, to będę obserwował jej rozwój smile_big

Ostatnio edytowany przez Prototype (2010-09-07 23:47:57)

Offline

#27 2010-09-08 00:31:26

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Damianusix napisał:

Hmmm wracając do znaczenia "RAW" każdy ma swoją definicję co do tego.

Ktoś cię bardzo nieładnie okłamał. Zanim zaczniesz uskuteczniać radosną twórczość w postaci nadawania znaczenia terminom, sprawdź, czy ktoś już tego za ciebie nie zrobił.


To tak jakbyś wpadł na forum malarzy pokojowych i wmawiał ludziom, że 'Każdy ma własną definicję ściany'.

Offline

#28 2010-09-08 03:37:26

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Ludzie, trochę angielskiego! Raw - jak sama nazwa wskazuje, jest to materiał "surowy". Surowy znaczy nieobrobiony. Nieobrobiony znaczy jedynie z usuniętym przeplotem, najczęściej nawet w formie półproduktu, czyli usunięty do pewnego momentu, a resztę robimy sami. Reklamy, przeplot, gamma, kontrast, jasność, nasycenie, FPS, rozdzielczość - to wszystko dokańczamy sami (w sensie według naszych preferencji co do materiału wynikowego).
To jest najbardziej pierwotna definicja "rawa".

Na dzień dzisiejszy zmieniła troszeczkę znaczenie, bo jest łatwy dostęp do DVDISO, BDISO, kart i satelit DVB, itp.
Zmieniła na takie, w którym słowem "raw" określa się właśnie wszystko, co tylko nie ma napisów i posiada oryginalną ścieżkę dźwiękową (ale i nie zawsze, bo są rawy ENG). Z tego powodu powstały nawet grupy i znaleźli się indywidualni ludzie, którzy nie dość, że zgrają materiał z TV, to jeszcze go poobrabiają i koder w grupie fansuberskiej praktycznie tylko ustawia automat i samo mu się robi.

PS: No właśnie, słuchajcie się Ejsa. smile_big

Offline

#29 2010-09-08 08:55:33

Prototype
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-12

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Hatake. To akurat wiedział, że plik nieobrobiony. Ale właśnie dla mnie dziwne określenie, bo ja wspomniałeś DVDISO i BDISO są surowymi plikami  I to mi własnie nie dawało spokoju, bo wiedziałem, że raw to plik surowy, ale kojarzyło mi sie tylko z DVDISO itp. bo własnie nie jest obrobiony, ale wydawane odcinki, czy filmy są przecież obrobione smile_big. Ale teraz wiem, że dobrze się domyślałem, że wszystko, co niema napisów i ma oryginalną ścieżkę dźwiękowa smile

Ostatnio edytowany przez Prototype (2010-09-08 09:25:37)

Offline

#30 2010-09-08 10:23:35

MuSeSu
Użytkownik
Skąd: Biedrusko
Dołączył: 2009-04-14

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Krótka piłka:

RAW (ang. surowy) – ogólne określenie formatów zapisu danych bez nagłówków.

I nie ma tu nad czym się rozwodzić... to co napisał Hatake nie do końca jest zgodne z prawdą, ponieważ określenie RAW nie odnosi się tylko i wyłącznie do plików wideo. Również w fotografii cyfrowej ma swoje znaczenie i bodaj stamtąd zostało ono zapożyczone. oczkod

Offline

#31 2010-09-08 11:02:38

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Rawy to również DVDripy, BDripy, Camripy, TVripy itd. a nie jak wcześniej wspomniano DVD-ISO i BD-ISO - to są obrazy płyty a na nich zaś znajduje się materiał który poddaje się obróbce - np. robi właśnie rawki czy hardy.

Offline

#32 2010-09-08 14:49:31

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

MuSeSu napisał:

Krótka piłka:

RAW (ang. surowy) – ogólne określenie formatów zapisu danych bez nagłówków.

I nie ma tu nad czym się rozwodzić... to co napisał Hatake nie do końca jest zgodne z prawdą, ponieważ określenie RAW nie odnosi się tylko i wyłącznie do plików wideo. Również w fotografii cyfrowej ma swoje znaczenie i bodaj stamtąd zostało ono zapożyczone. oczkod

O jezu, to chyba oczywiste... Pisałem to specjalnie pod temat fansubberski. Po co mi fotografie do kodowania video i audio xDDDDDDDDDD

Od bidy szłoby zaliczyć ISO pod rawa. xD W końcu m2ts to też raw.

Ostatnio edytowany przez Hatake (2010-09-08 14:51:25)

Offline

#33 2010-09-08 16:37:03

Damianusix
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-09

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Prosiłem was o nie wszczynanie dyskusji :p, ale cóż dla każdego Raw to co innego;każdy inaczej to widzi oczkod.

Już odpisałem wam, Post #25 o co dokładnie mi chodziło z stronką. Także proszę was nie ciągnijcie tego dłużej oczkod

Zawsze możecie sobie ściągnąć 1 odcinek i zobaczyć co to jest, co za wydanie itp. Czy się podoba czy nie...
Następne to jest to, że jak się wam nie podoba wmuxowanie napisów lub dualaudio możecie sobie je wyrzucić za pomocą "mkvmarge" - dosłownie kilka sekund i gotowe.

Ostatnio edytowany przez Damianusix (2010-09-08 17:54:34)

Offline

#34 2010-09-08 17:30:39

nover
Użytkownik
Skąd: Stolica
Dołączył: 2009-02-16

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Damianusix napisał:

dla każdego Raw to co innego;każdy inaczej to widzi oczkod.

właśnie o to chodzi, że nie ^^
Każdy co prawda opisuje to swoimi słowami, ale sens jest jeden - to co ty opisujesz jako RAW, to nie jest RAW w rozumieniu takim, jakim mają w zdecydowanej większości inni.
przykład?
proszę:
http://www.nyaatorrents.org/?page=torre … &subcat=11
http://tokyotosho.info/?cat=7
albo choćby głupia def. z wiki (tu akurat się raczej nie myli): http://pl.wikipedia.org/wiki/RAW
i dodatkowo co to jest fansub (przeczytaj zwłaszcza, co to softsub): http://pl.wikipedia.org/wiki/Fansub

czas zrozumieć swój błąd w pojmowaniu tej definicji jezor


jakby co, proszę mnie poprawić, bo ja tu tylko tak przejazdem oczkod

ps. dla mnie tłumaczenie, że "layout był ze stronki warezowej" tylko utwierdza w przekonaniu, że zwyczajnie nie kumasz, co to kradzież, bo przecież ktoś zapłacił za taki layout, by był na stronie (a że ktoś go bezczelnie zrypał to inna bajka) - okazja czyni złodzieja tak? -_-

Offline

#35 2010-09-08 17:51:42

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Prosiłam was o nie wszczynanie dyskusji :p

Annes, is that you? oczkod Sorry, jak się pomyliłem, ale znałem kiedyś dziewczynę z podobnymi pomysłami. No chyba, że jesteś facetem, a "pomyliłam" to zwykła literówka oczkod .

Zawsze możecie sobie ściągnąć 1 odcinek i zobaczyć co to jest, co za wydanie itp. Czy się podoba czy nie...

Nie trzeba nawet ściągać, wystarczy spojrzeć na nazwę. No chyba że od teraz będziesz zmieniać żeby podbić sobie licznik osób na stronie?

Offline

#36 2010-09-08 18:16:43

Damianusix
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-09

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

softsub – napisy w formacie *.txt, *.srt lub innym, czyli w osobnym pliku z tekstem
lub we własnym strumieniu tekstowym w plikach *.mkv i *.ogm.

No i co tu do zrozumienia? Ja wrzuciłem np. Naruto z "fansubem" rosyjskim (Fansub - to fanowskie tłumaczenie filmu z obcego języka.) tyle że wmuxowanym jako softsub. To mi się zgadza co nie?

Mianem RAW-ów w społecznościach fansuberskich określa się również pliki wideo, nieposiadające zintegrowanych napisów (a jedynie oryginalne audio oraz wideo). To także można inaczej zrozumieć zintegrowane Np instalując Windowsa z zintegrowanym SP 2/3 nie mamy możliwości wyboru czy chcemy ten SP czy nie, natomiast  tu mamy możliwość wyłączenia tego.

Inaczej jak bym ja ściągnął jakiś odcinek anime w wydaniu TV-Japan i wrzucił do tego napisy/wmuxował (softsuby polskie) to dalej można sądzić że jest to raw bo posiada (oryginalne audio oraz wideo) gdzie one pozostają i tak, a napisy mogę sobie wyłączyć.

Ktoś także powiedział, że TV-rip to Raw gdzie znowu mamy sytuacje sprzeczną bo oglądając jakiś odcinek na początku mamy ikonkę telewizji która znika to samo się tyczy np. Nazwy grupy wydającej/kodującej odcinek bo mamy przez kilka sekund ich logo ew. nazwę a po chwili ona znika. Więc RAW-em w tym przypadku jest odcinek który wyszedł od studia bez żadnych ikonek/loga. Następnie na ich wersji są przygotowywane do telewizji czy innych mediów.

No i przepraszam za literówkę

Prosiłam was o nie wszczynanie dyskusji :p

Zmieniłem na Prosiłem

Przed chwilą znalazłem jeszcze takie coś:

raw means theres no subtitles for the english or any other country translations, its just pure japanese spoken and no one had subbed it yet.

chociaż końcówka i tak traci znaczenie bo po kilku dniach odcinek został zfansubowany i już nie jest rawem


RAW:Anime episode or manga scans in its original language without editing or subtitles.

Więc telewizja z edytowała i już nie jest to RAW, tu też nie zostało określone or subtitles czy softsub już odpada gdzie "niby" nie ma tych napisów.

Żródła:
Glossary_of_anime_and_manga
Yahoo Questions

Chciałem też dodać, że DVDRip, HDRip i BDRip jest więc RAW-em (oryginalne audio oraz wideo), ale znowu ktoś np. chciał żeby w ich włożonej pracy kodowania itp. została wzmianka o nim/jej/nich, a  softsuby jak i dual audio wmuxowane (można wybierać co się chce oryginalną jap ścieżkę i wyłączone napisy) jest tylko dodatkiem.

Ostatnio edytowany przez Damianusix (2010-09-08 18:31:39)

Offline

#37 2010-09-08 18:29:11

Prototype
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-12

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Ja widzę raw tak jak zapewne 99% osób xD. Oryginalny ścieżka dźwiękowa z oryginalnym obrazem smile. Bez jakiś tam napisów, czy innych dodanych śmieci. A co do DVDISO itp. Bardziej pasuje mi słowo polskie surowe pliki. nover już wyjaśnił/a, że sens ma taki sam, mimo że każdy opisuje swoimi słowami. I ja na pewno nie uwarzyłbym softsuba za raw xD. W moim przypadku dodaje serie, które są rzeczywiście rawami. Tu teraz jak dla mnie, traci sens nazwa strony, ale to tylko moje zdanie smile.


Co do strony. Layout jak był z kradziony, to tylko pogarsza opinie strony. Jeśli był płatny, czy darmowy, to inaczej ludzie patrzą.

Offline

#38 2010-09-08 18:31:40

Hidu
Użytkownik
Skąd: Inowrocław/Toruń
Dołączył: 2008-11-20

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Mimo, że można wyciągnąć napisy (swoją drogą tylko w .mkv, ciekawe jak byś to zrobił z .avi lub .mp4) to już nie jest RAW
Poza tym bardzo często grupa fansuberska, mimo, że ich napisy da się wyciągnąć z .mkv, tłumaczy także openingi i endingi, z których napisów nie da się wyciągnąć.

Offline

#39 2010-09-08 18:37:46

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

1283706560136.png

Bawisz się słowami, ale tak naprawdę pierdzielisz od rzeczy.

Hardsub - napisy, jak to ująłeś, zintegrowane, wkodowane
Softsub - napisy wmuksowane w rawa, brak kodowania
Raw - obraz jedynie skdowany. Bez wkodowanych ani wmuksowanych napisów.

Po jaką cholerę sobie życie utrudniać?

Zresztą to, co nazywasz rawami, bo napisy są jedynie wmuksowane, zazwyczaj maja wkodowane creditsy, openingi, endingi, karaoke i efekty.

Offline

#40 2010-09-08 18:44:20

Damianusix
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-09

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Nie trzeba nawet ściągać, wystarczy spojrzeć na nazwę. No chyba że od teraz będziesz zmieniać żeby podbić sobie licznik osób na stronie?

Nic nie muszę zmieniać tak jak pisze tak jest.

Oryginalny ścieżka dźwiękowa z oryginalnym obrazem smile. Bez jakiś tam napisów, czy innych dodanych śmieci.

Czyli tak, usunę "śmieci" i zostawię (oryginalne audio oraz wideo) i już mam RAW- chociaż nim nie był wcześniej xD

Mimo, że można wyciągnąć napisy (swoją drogą tylko w .mkv, ciekawe jak byś to zrobił z .avi lub .mp4) to już nie jest RAW

softsub – napisy w formacie *.txt, *.srt lub innym, czyli w osobnym pliku z tekstem
lub we własnym strumieniu tekstowym w plikach *.mkv i *.ogm.

Hardsub-ów nie dodaję.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024