#41 2010-09-08 18:47:53

Prototype
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-12

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Tylko że często jest reklama, grupy, karaoke, endingi, opneningi, efekty. Więc nawet jak wyciągniesz, to nie jest już raw.

Offline

#42 2010-09-08 18:54:30

Damianusix
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-09

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Tylko że często jest reklama, grupy,

zgodzę się tak samo jak i w TV-Rip Logo telewizji.

karaoke, endingi, opneningi, efekty.

No dobra z tym się zgadzam ;( , jedynie co robie w takich sytuacjach to wrzucam osobne OP/ED w wersji bez karaoke.

Tylko dziwi mnie jeżeli w ogóle by nie było OP/ED w każdym odcinku to co??
Wersja DVDISO/ DVDRip jak i inne nie posiadają OP/ED w każdym odcinku, lecz są dodane osobno. Bo chyba każdy by padł jak by miał oglądać co chwile OP/ED OP/ED na każdym odcinku.

Ostatnio edytowany przez Damianusix (2010-09-08 18:57:39)

Offline

#43 2010-09-08 18:56:56

Hidu
Użytkownik
Skąd: Inowrocław/Toruń
Dołączył: 2008-11-20

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

W tym rzecz, że w ten sposób odcinasz sobie możliwość dodania starszych serii, których nie znajdziesz w .mkv i .ogm. Poza tym znalezienie "prawdziwych" RAWów nie jest wcale takie trudne, więc po co zaczynać dyskusje takie jak ta, dodając coś, co powinno być RAWem, a nim nie jest.

Offline

#44 2010-09-08 19:02:58

Prototype
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-12

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

To jest zgrywane z TV wiec logo, to tradycja, ale mowa o reklamach grupy, a nie standardzie TVripów smile. Bywa, że niema opningu jak i endingu, ale anime czymże jest bez openingu i endingu XD. No ale efekty i karaoke nie wytniesz no chyba, że razem z częścią odcinków xD. Jednak nie bez powodu zwie się softsub i raw.

Trudne nie jest, ale zasysanie wnerwia XD. Yaibe pobieram już ponad 2 miesiące hehe XD. No ale to klasyk i anime dzieciństwa, więc muszę dodać na stronę xD

Offline

#45 2010-09-08 19:12:54

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Softsub - napisy wmuksowane w rawa, brak kodowania

Zmuksowane z rawem oczkod . Nie da się wmuksować w rawa, skodować jedynie oczkod .

Wersja DVDISO/ DVDRip jak i inne nie posiadają OP/ED w każdym odcinku, lecz są dodane osobno. Bo chyba każdy by padł jak by miał oglądać co chwile OP/ED OP/ED na każdym odcinku.

Teraz to pierdzielisz głupoty. Widać, że chyba nigdy nie miałeś w ręce ISO (a tym bardziej oryginalnych DVD) - tak więc posłuchaj profesjonalisty, który kupuje oryginalne DVD, polskie, ale również i amerykańskie - miałem okazję się obkupić będąc na tamtym kontynencie, no ale mniejsza o to.

Opening i ending są przed i po każdym odcinkiem/ku. Czy to raw z DVD/TV/BD, czy też ISO czy oryginalna płyta. Owszem, może się zdarzyć, że przy odtwarzaniu jest tylko jeden opening, potem ileśtam epów z zapowiedziami, a dopiero na końcu płyty jest ending - wtedy to się nazywa linking (czy jakoś tak).

No i jak widzisz, nikt nie padł od oglądania opa i enda przy każdym epie. Co najwyżej można sobie na DVD przeskoczyć to bo są chaptery - ja w każdym razie oglądam jak leci.

No dobra z tym się zgadzam ;( , jedynie co robie w takich sytuacjach to wrzucam osobne OP/ED w wersji bez karaoke.

Jeżeli są creditsy to jest to zbędne. Są jeszcze wersje kompletnie czyste (wyglądają jak teledyski) i noszą nazwę non-credit (w skrócie NC) - najczęściej spotykane na DVD i BD - nie wszystko to ma, bo np. nie widziałem NC Opów i NC endów przy kinówkach i niektórych oavkach.

Offline

#46 2010-09-08 19:17:06

nover
Użytkownik
Skąd: Stolica
Dołączył: 2009-02-16

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Sir_Ace napisał:

http://img265.imageshack.us/img265/7171 … 560136.png

Bawisz się słowami, ale tak naprawdę pierdzielisz od rzeczy.

Hardsub - napisy, jak to ująłeś, zintegrowane, wkodowane
Softsub - napisy wmuksowane w rawa, brak kodowania
Raw - obraz jedynie skdowany. Bez wkodowanych ani wmuksowanych napisów.

Po jaką cholerę sobie życie utrudniać?

Zresztą to, co nazywasz rawami, bo napisy są jedynie wmuksowane, zazwyczaj maja wkodowane creditsy, openingi, endingi, karaoke i efekty.

masz u mnie piwo smile

Damianusix, czy ty naprawdę taki mało ambitny jesteś, że prostej rzeczy nie potrafisz zrozumieć?
Nawet dzieci w podstawówce rozumieją, że 1+1=2 (analogicznie: RAW + wmuskowane napisy = softsub)
Po raz kolejny powtórzę to co inni - to co ty dajesz na stronę, to SOFTSUBY.
I nijak ma to się do czy nazwy strony, czy jej przeznaczenia.
Kapisz?

Pokaż spoiler

Nie obrażając nikogo - moja 3 letnia córka w lot pojmuje takie rzeczy, a ty nie możesz? Wstydziłbyś się ;P

Offline

#47 2010-09-08 19:30:01

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Kosmos. Każdy mądry, ale nikt nic nie wie.
463699-lolcatsdotcomttbwex6me2ieahcu_super.jpg

Damianusix napisał:

Wersja DVDISO/ DVDRip jak i inne nie posiadają OP/ED w każdym odcinku, lecz są dodane osobno. Bo chyba każdy by padł jak by miał oglądać co chwile OP/ED OP/ED na każdym odcinku.

Jak to nie? Osobno, to są bez napisów od twórców.
Nie każdy by padł, bo akurat wielu ludzi ogląda czołówki i końcówki.

Ostatnio edytowany przez Hatake (2010-09-08 19:34:41)

Offline

#48 2010-09-08 19:55:08

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Jak to nie? Osobno, to są bez napisów od twórców.
Nie każdy by padł, bo akurat wielu ludzi ogląda czołówki i końcówki.

To samo napisałem, a w rezultacie zostałem wrzucony do jednego wora z innymi (odnośnie obrazka).

Offline

#49 2010-09-08 19:57:50

Damianusix
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-09

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Dobra idę na kompromis bo widzę, że nic z tego nie będzie- przynajmniej Wam nie pasi.

Kategorie i podkategorie zmieniłem... Jest tak jak się to Wam widzi.

Layout(grafiki zostaną zedytowane/lub zostaną zrobione nowe) lub kolorystykę zmienię pozostawiając rozkład strony, motyw itp. Chociaż Rendery/Brushe użyte w tym Layoucie można sobie bez problemu pobrać na tej stronce Renders and Brushes GDZIE WSZYSTKO BYŁO DARMOWE użyte do płatnego Layouta co w przypadku firmy co robiła layout uważam, że pojechali po bandzie. A niby ja zerżnąłem co już było zerżnięte oczkod spoko.

Co do nazwy strony pomyślę...

Chciałem się czymś podzielić w sieci, nie wyszło...
Więc teraz chociaż przydała by się sugestia(jak to naprawić), może pomoc od Was.

I z reguły stawiam na swoim(może to spowodowało to wszystko no i całą dyskusję), ale nie chcę psuć projektu.

Ostatnio edytowany przez Damianusix (2010-09-08 20:00:19)

Offline

#50 2010-09-08 20:16:54

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Ja mówię o tych, co trzeszczą, Kira.

Offline

#51 2010-09-08 20:18:25

Hidu
Użytkownik
Skąd: Inowrocław/Toruń
Dołączył: 2008-11-20

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Hmm jak to "naprawić". Moim zdaniem wystarczy zacząć wstawiać RAWy i zmienić na nie również to co już jest na stronie.

Offline

#52 2010-09-08 20:34:01

Damianusix
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-09

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Myślałem nad tym, ale psuje się moje zamierzenie tzn.
Największa możliwa rozdzielczość wersji uncensored no "ale" samych wersji bez Hardsubów(sam środeczek z zaznaczeniem że op/ed jest karaoke lub coś innego), tylko DualAudio lub Softsub lub ten nieszczęsny dla mnie Raw xD.
I chyba zrobię tak, że będzie to stronka warezowa dla tych co uwielbiają HQ bez szukania po sieci żeby znaleźć lepsze wersje.I mówię tu o takiej ogólnej RAW,Soft,Dua-Aud ofc z wyszczególnionymi sekcjami. I myślę, że będzie to lepsze.
Myślę, że jakoś się to "naprawi". I jeżeli ktoś mógłby pomóc  też by było wspaniale...

Ostatnio edytowany przez Damianusix (2010-09-08 20:37:27)

Offline

#53 2010-09-08 20:36:59

Hidu
Użytkownik
Skąd: Inowrocław/Toruń
Dołączył: 2008-11-20

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Takie coś to można znaleźć na nyaatorrents jezor Z tym, że tam jest jeszcze mniej szukania jezor

Offline

#54 2010-09-08 20:42:32

Damianusix
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-09

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Tak w przypadku nowych serii. A co do innych wystarczy 1 mieś i już nie można co liczyć na seeda. W przypadku innych wydań nieraz niezłe trzeba przeszukać sieć (ruskie,tureckie,francuzie,niemieckie strony) a niektórzy np. nie wiedzą o takich możliwościach. Sam szukałem i kolekcjonowałem niektóre stare serie i nieraz ściąganie trwało ładnych parę miesięcy ;)co w przypadku MU jest o niebo lepsze wręcz zawsze dostępne bez zbędnego seeda.

Ostatnio edytowany przez Damianusix (2010-09-08 21:27:43)

Offline

#55 2010-09-08 21:06:54

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

tokyotosho/inne warezownie ktore nie wymagają rejestracji. Poza tym wychodzą reedycje, odświerzenia, remasteringi starszych serii, więc nie problem z tym. Najprościej to będąc za granicą kupić przy okazji (jak się ma kasę - ja zarobiłem na miejscu) - ja w każdym razie na jednym wyjeździe spełniłem marzenia z 10 lat dorywając takie perełki na dvd jak OMG (movie i oav), slayersy x3, flame of recca i kupa starszych serii jak i nowszych. No ale po co kupować skoro są warezy ;] . Dobra, bo się zapędziłem i zaczynam kolejny wywód dot. legalnych DVD.

Offline

#56 2010-09-08 21:27:30

Damianusix
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-09

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Wiesz póki co zauważyłem, że z starymi seriami jest baaaardzo źle żeby je gdziekolwiek odnaleźć no jedynie że sobie kupisz DVD lub dorwiesz malusie źródełko gdzie wszystko powoli idzie. Niektóre serie były tak samo już odświeżane i albo padła stronka z tymi wydaniami i już nigdzie ich nie znajdziesz, no chyba że się ładnie poprosi jakieś osoby co maja np. na anidb wpisane, że są w posiadaniu danego wydania . O właśnie niektórzy mają problemy z ściąganiem z IRC (ban na stałe IP i pościągane), a na torrentach nikt nie seeduje czegoś co już można sobie z kanału IRC zassać wręcz 24/7 i w tym wypadku pozostaje MU lub inne serwisy bez znacznych Limitów.

Offline

#57 2010-09-09 01:52:39

Prototype
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-12

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Ja tam kilkanaście rawów z lat 80 jak i 90 wyskrobałem XD. Ja mam bana na leopardzie XD ale chyba wiem już za co XD. No ale zanim go dostałem, to o ile dobrze pamiętam pobrałem 85% serii na nim, więc teraz, to już niema dla mnie znaczenia, ale wiem, że mimo, że mam stałe IP można zmienić adres MAC i zostanie przydzielone nowe IP xD. Ja np. od grupy l33t-raws już znalazłem kilka serii. Wczoraj dodałem od tej grupy  Bokura ga Ita, a ponad miesiąc temu pierwszy sezon Zero no Tsukaima. I jeszcze było kilka tytułów z tej grupy. Cały czas coś się przypadkiem znajdzie xD Fakt długo sie pobierało. Zero no Tsukaima praktycznie tydzień. Z rawami zawsze jest ciężko smile.

No a co do openingów i endingów. Ja hmm sam osobiście w większej ilości serii oglądam i openingi i endingi smile. Niektóre openingi są tak świetnie zrealizowane, że maksymalnie nakręca do odcinka XD.

Co do IRC to zasysanie właściwie jest tak samo przyjemne, jak z serwerów hostingowych. Do serwerów typu MU używamy, a przynajmniej większość JDownloadera. W przypadku IRC modyfikacji do auto pobierania klippera, więc na tej samej zasadzie, to działa tylko z IRC idzie czasem szybciej niż z MU xD. No i ma 0 limitów smile. Osobiście omijam torrenty z daleka, jak tylko jest taka okazja xD

Offline

#58 2010-09-09 09:29:57

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Prototype napisał:

Ja tam kilkanaście rawów z lat 80 jak i 90 wyskrobałem XD.

Tyle że z rawów takich często żaden pożytek, bo do tytułów z lat 80. z reguły PL tłumaczenia brak. W zasadzie często nawet nie ma angielskiej translacji.

Niemniej jednak gdyby pojawiło się jakieś dobre źródełko z rawami do starych filmów i OAV, zaglądałbym często oczkod

Offline

#59 2010-09-09 10:46:49

Prototype
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-12

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Własciwe, to prawda XD. No ale stronę planuje bardziej zrobić globalną XD. Będzie i adres PL i COM i z drugim językiem oczywiście, czyli ang smile. Ale to dopiero przy minimum 1000 seriach, bo ponad 300, to według mnie bardzo mało smile. Rejestracje mam zamiar znieść przy przynajmniej 1000 zarejestrowanych, czyli jeszcze tylko ponad 300 smile. Z pewnych powodów użytkownik, to bardzo ważna osoba xD. No mimo, że pobrałem Yaibe dziś po ponad 2 miesiącach, to tylko z tego co widzę są 3 odcinki przetłumaczone smile. No ale teraz może ktoś przetłumaczy smile_big. Planuje ogołocić internet z rawów, więc jak rawa u mnie nie będzie, to w 99% nigdzie go nie będzie xD


Od początku strony w planach było dodać rawy tasiemców i to jak najszybciej. Teraz planuje dodać Gintame i InuYasha. Jeden z kolegów już pobiera Dr. Slump, stare ale anime xD. Lepiej mieć za sobą najgorsze smile_big

Ostatnio edytowany przez Prototype (2010-09-09 11:09:15)

Offline

#60 2010-09-09 11:23:23

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: www.Raws4U.pl - Anime Raws Download

Prototype, jakbyś miał najnowsze serie/reedycje starszych na BD (najlepiej w FHD), to byłbym tam u ciebie stałym bywalcem. Oczywiście mówię tu o tych seriach, do których szybko seed umiera (np. Yousei-raws i inne). No i jak ta strona już istnieje, to podałbyś linka (żeby nie robić konkurencji, na PW). Thx.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024