#41 2010-11-16 16:06:32

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

Nawet jakbym po kimś jeździł, to mimo wszystko robiłbym to inaczej niż ty czy Kira.

Lepiej walić w cukier i wchodzić w dupkę bez wazeliny "bo wielki Animan Fate'a wydał!!!!". Sorry winetou, ale jako wideolfil (BD musi być u mnie uber, to nie jakiś tandetny DTV czy przestarzały już DVD),  przyczepiłem się, że mimo iż źródłem było BD, to koder spieprzył. Zamiast dać bity w video i te 4.3 gb (co by na płytę się zmieściło) to lepiej było dać półtora gigowe audio dla szpanu (strzelam). Tłumaczenie mi wisi, może obejrzę, a może nie, a może po prostu ściągnę rawa i obejrzę z subami moich ostatnich ulubieńców (Smoki ich nazywam ;] ) - podoba mi się ich styl. Tyle ode mnie (jeden z panów czepialskich, którzy ugodzili w dumę wielkiego Animana*)

*nie brać na serio (chyba zacznę wprowadzać instrukcję obsługi do moich postów bo nie każdy je rozumie).

chodziło mi o duet Kira & Bodzio gdyż oni siedzą w tym długo i swoje zebrali przez te wszystkie lata.

Ja też dostaję zjeby na każdym kroku... tylko w moim przypadku jest to robione dla zasady, zazwyczaj przez jedko grono z pewnego kółka adoracyjnego. Przyzwyczajaj się, fansubz iz brutal...

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2010-11-16 16:08:49)

Offline

#42 2010-11-16 16:16:13

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

Ech, Kiruś. Kto jak kto, ale ty z takim komentarzem? Serio się nic nie zmieniłeś. jezor
Dajesz właśnie przykład na coś ulokowane na półce między hipokryzją a popadaniem w skrajność.
Nie było chyba bardziej idealistycznego i propagandowego subera od ciebie. jezor Jakie to Mró miało być, jakie było, a jakie jest każdy widzi. xD Animan się jednak nie ogłasza wszem i wobec, że podbija świat, a każda inna grupa się z nią nie równa. xd
I jasne, że jak się ma swoich faworytów, z którymi się robi, to każda inna konkurencyjna grupa będzie siłą rzeczy traktowana negatywnie. jezor
Nawet jeśli masz rację, *a masz* że lepiej przeznaczyć na video niż walić w audio, to walisz ogólnikami bez pokrycia. oczkod
I kiepsko coś strzelasz. jezor

Ostatnio edytowany przez Rein (2010-11-16 16:16:55)

Offline

#43 2010-11-16 16:28:14

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

Offtop mode on:

Ech, Kiruś. Kto jak kto, ale ty z takim komentarzem? Serio się nic nie zmieniłeś.

Ja się nie zmieniłem, zmieniłem tylko podejście do niektórych spraw. Poza tym, kogo to obchodzi. I po jaką cholerę ciągle o tym wspominasz, to niedorzeczne.

Jakie to Mró miało być, jakie było, a jakie jest każdy widzi. xD Animan się jednak nie ogłasza wszem i wobec, że podbija świat, a każda inna grupa się z nią nie równa. xd

Jak mamy sobie wytykać, to proszę bardzo oczkod . Wasz Sasik też miał  być taki uber (za sprawą kapc... whatever), a skończyło się na tym, że nie potraficie wydać epów, które stoją od lat gotowe i są praktycznie na stadium QC. No i jak te "wszystkie propagandy" traktowałeś serio to wybacz, ale zostawię to bez komentarza (chciałem napisać coś innego, ale się powstrzymałem). A jakie mró jest? Pół zdechłe i tego nie ukrywam. Nie chce mi się robić, bo mnie to nie bawi, bo mi się nie chce, bo nie mam czasu, bo wolę sobie pograć lub pojechać do kumpla i popić coś. Można wymieniać. Wypaliłem się i wszędzie to powtarzam. Coś tam kiedyś może wydam, ale raczej będą to starocie zaległe od lat. Kontynuujemy tę farsę?

I jasne, że jak się ma swoich faworytów, z którymi się robi, to każda inna konkurencyjna grupa będzie siłą rzeczy traktowana negatywnie.

This!
Is!!
Bullshit!!!

Akurat z Ryuutsuru nie robiłem nic, nie jestem z nimi powiązany w żaden sposób. Odkryłem ich będąc w Ameryce za sprawą HotD i mi przypadli do gustu. Potem dorwałem inne ich suby i jestem pod wrażeniem ;] . Nikt mi za to nie płaci, nikt mnie nie namawia. To moja opinia.

Nawet jeśli masz rację, *a masz* że lepiej przeznaczyć na video niż walić w audio, to walisz ogólnikami bez pokrycia.

Wyraziłem jedynie swoją opinię. Oczekujesz że będę komentował poklatkowo, jaki filtr zastosować dla danej klatki/szumu/ziarna/przeplotu? Nie chce mi się. Niech się zajmą tym prawdziwi Pr0, którzy nie mają nic innego do roboty poza wymądrzaniem się na forach oczkod

Offline

#44 2010-11-16 16:39:23

Trips
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-14

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

W sumie to dodam jeszcze parę zdań, ponieważ faktycznie się zagalopowałem. Ani razu nie napisałem, że moje napisy są super i nie mogą być lepsze. Oczywiście, że mogą. Tylko zabiera to czas. Stworzyłem ich w sumie niewiele bo około 30, co jest liczbą mizerną. Niezaprzeczalnym faktem jest, że mam w nich masę błędów, ale mimo wszystko z kilku byłem zadowolony(chociażby ta nieskończona Arakawa), większość oglądających też. To dla nich jest ten serwis i dla nich je robiłem. Zawsze jestem gotowy na słowa krytyki, chociaż mnie denerwuje jak jasna cholera bo przecież wszyscy wiemy, że to tylko hobby i robimy to za DARMO od fanów dla fanów (w teorii). Z czasem pewnie wykształcę pewną skorupę, która pozwoli mi na przyjęcie większej ilości uderzeń i pomoże w wybraniu uwag mających na celu poprawę jakości tego co robię. Chwilowo za szybko się denerwuję.

I jeszcze coś do ~hauptmana: zwróciłem uwagę, że masz naprawdę dużo komentarzy, jedne lepsze, drugie gorsze, ale faktycznie starasz się pomagać. Za bardzo się uniosłem, kiedy spada na ciebie masowa krytyka czasami ciężko się opanować. Mam nadzieję, że zrozumiesz.

Offline

#45 2010-11-16 16:45:45

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

_KiRA napisał:

Offtop mode on:

Ech, Kiruś. Kto jak kto, ale ty z takim komentarzem? Serio się nic nie zmieniłeś.

Ja się nie zmieniłem, zmieniłem tylko podejście do niektórych spraw. Poza tym, kogo to obchodzi. I po jaką cholerę ciągle o tym wspominasz, to niedorzeczne.

Jakie to Mró miało być, jakie było, a jakie jest każdy widzi. xD Animan się jednak nie ogłasza wszem i wobec, że podbija świat, a każda inna grupa się z nią nie równa. xd

Jak mamy sobie wytykać, to proszę bardzo oczkod . Wasz Sasik też miał  być taki uber (za sprawą kapc... whatever), a skończyło się na tym, że nie potraficie wydać epów, które stoją od lat gotowe i są praktycznie na stadium QC. No i jak te "wszystkie propagandy" traktowałeś serio to wybacz, ale zostawię to bez komentarza (chciałem napisać coś innego, ale się powstrzymałem). A jakie mró jest? Pół zdechłe i tego nie ukrywam. Nie chce mi się robić, bo mnie to nie bawi, bo mi się nie chce, bo nie mam czasu, bo wolę sobie pograć lub pojechać do kumpla i popić coś. Można wymieniać. Wypaliłem się i wszędzie to powtarzam. Coś tam kiedyś może wydam, ale raczej będą to starocie zaległe od lat. Kontynuujemy tę farsę?

I jasne, że jak się ma swoich faworytów, z którymi się robi, to każda inna konkurencyjna grupa będzie siłą rzeczy traktowana negatywnie.

This!
Is!!
Bullshit!!!

Akurat z Ryuutsuru nie robiłem nic, nie jestem z nimi powiązany w żaden sposób. Odkryłem ich będąc w Ameryce za sprawą HotD i mi przypadli do gustu. Potem dorwałem inne ich suby i jestem pod wrażeniem ;] . Nikt mi za to nie płaci, nikt mnie nie namawia. To moja opinia.

Nawet jeśli masz rację, *a masz* że lepiej przeznaczyć na video niż walić w audio, to walisz ogólnikami bez pokrycia.

Wyraziłem jedynie swoją opinię. Oczekujesz że będę komentował poklatkowo, jaki filtr zastosować dla danej klatki/szumu/ziarna/przeplotu? Nie chce mi się. Niech się zajmą tym prawdziwi Pr0, którzy nie mają nic innego do roboty poza wymądrzaniem się na forach oczkod

Kończąc ten wątek. Tak, by nie ciągnąć go dłużej, bo jak mówisz ta dyskusja między nami jest jałowa.
Żyjąc we własnym świecie z klapkami na oczach o wymianę poglądów naprawdę jest trudno. smile
Wspominam, bo jak się zachowywałeś, tak do tej pory się zachowujesz. smile
Cieszę się, że robisz mi wypominki z Sasu. smile U nas nigdy nie było takiej megalomani. ;p
Zacytuj, zapodaj gdzieś przykład takiego podejścia do tworzenia subów z moich ust tudzież palców, jak miałeś u siebie. jezor
Fakt szkoda, że summa summarum w SaSie było za mało chęci, by co jakiś czas wydawać animki w hardku.
Choć to przecie niejedyny taki przypadek grupy w polskim fansubingu. smile
Imo lubię kończyć to, co się zaczęło.
Zapewne więc kiedyś *żółwim tempem* z ramienia Sasu jeszcze coś wyjdzie.

Kwestia druga. Mówiłem coś o skrajnościach i popadaniu w nich?
Dobór filtrów to też kwestia gustu, abstrahując od takich ogólnych rzeczy, jak jakość obrazu i rozmiar video.
Wcale nie oczekuję od ciebie "step by step", a jedynie przykład(y) jakiegoś syfu.
Konkretnych przykładów na potwierdzenie twojej gadaniny i nic poza tym.:)

Kwestia trzecia.
Twoje oburzenie mówi samo za siebie. jezor
A ja mówiłem o tendencji, ludzkiej naturze. Człowiek zwykle bardziej chwali tych, których niż zupełnie mu obcych. jezor

Ps: Ach może jeszcze mały apel do modów o oczyszczenie tematu ze spamu.
Zrobiła się dyskusja o podejściu "starych suberów" do "nowych".

@down for Z:
Dzięki Zjadek, za ten głos rozsądku. oczkod

Ostatnio edytowany przez Rein (2010-11-16 17:23:11)

Offline

#46 2010-11-16 16:59:08

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

Rein napisał:

Ps: Ach może jeszcze mały apel do modów o oczyszczenie tematu ze spamu.
Zrobiła się dyskusja o podejściu "starych suberów" do "nowych".

Przykro mi, czyszczenia nie będzie, ale już kolejne posty o "wojnie międzypokoleniowej" proszę zamieszczać w odpowiednim wątku. Chętnie się w sumie później dołączę do dyskusji smile

Edit: Jako że szukajka jest wybitnie wrogo nastawiona do użytkowników tego forum, znalazłem wam wątek, który możecie zawalić dyskusją o sensie wypisek (nawet swoje posty w nim znalazłem): KLIK.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#47 2010-11-16 18:24:48

Wooren
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-16

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

Kira najlepiej o tobie świadczy fakt, że twierdzisz, iż 720p idzie do lamusa. pro coderze, skąd niby wziąłeś takie informacje. 80-90% monitorów jakie sprzedaję to 19-20 cali, w sporej większości nawet dobre 22cale mają rozdzielczość 1680 x 1050, a na takiej sobie nie pooglądasz 1080p, bardzo mało też jest lapków ze średniej półki, które oferują taką matrycę. byś może masz na myśli htpc, ale nie każdy ma to w domu. a co do tego nieszczęsnego dźwięku, to rozumiem, że jakość jest zła? u mnie słychać różnicę między aac, czy ac3 a tym. jestem osobą, która lubi dobry dźwięk, jestem typowym audiofilem. i raczej nigdy nic ludzie nie narzekali, jak zaserwowałem taki dźwięk. mam swoją teorię, może zżarło ci transfer na twoim limitowanym łączu i teraz jesteś smutny, że internet wolno bangla? to pomyśl, że ja to muszę wysłać smile. teraz przejdźmy na temat video. wiem, że powinienem więcej czasu poświęcić na usunięcie szumu z obrazu( bo tylko do tego można się przyczepić). z drugiej strony banding i gradiendy były by za mocno widoczne, litania filtrów w avs też raczej nie wchodzi w rachubę bo i tak za mała dystrybucja bitów by była do ukrycia tych defektów( 3500kbps jak dla mnie to za dużo) i ten encode( bite 26h) czasowo był dla mnie przegięciem. co do widocznego prawie przeplotu na dynamicznych scenach, to widocznie rysownicy się nie postarali, bo te smugi na obrazie z bd też są widoczne. obraz progresywny. sorki, ale nie dorysuję _-_. i tym akcentem kończę swoją wypowiedź. jak ktoś by chciał coś jeszcze wspomnieć o encodzie, to bardzo proszę, tylko niech czymś to potwierdzi, bo generalnie o gustach się nie dyskutuje. pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Wooren (2010-11-16 18:36:54)

Offline

#48 2010-11-16 18:55:27

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

Kira najlepiej o tobie świadczy fakt, że twierdzisz, iż 720p idzie do lamusa. pro coderze, skąd niby wziąłeś takie informacje.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Ile razy i w jaki jeszcze sposób mam napisać, że to tylko i wyłacznie moja opinia? Nie lubie 720p bo to tylko 1/2 obrazu z oryginału (w przybliżeniu). Dla mnie 720p odchodzi do lamusa, nikt się z tym zgadzać nie musi (ja jak coś wydam z BD to tylko w 1080p i mam w dupie co powiedzą inni z ich parowymi kompami na korbkę).

pro coderze, skąd niby wziąłeś takie informacje.

Z mojego gustu. I tak (choć to sie odnosi do tego co później napisałeś, ale wrócę jeszcze do tego), na moim 16" laptopie z ropzdzielczością 1600x900 widzę znaczącą różnicę pomiędzy 720p a 1080p. Mówię tu o rawkach tej samej grupy, która wydaje i w tym i w tym. Całkowicie przerzuciłem się na FHD.

80-90% monitorów jakie sprzedaję to 19-20 cali, w sporej większości nawet dobre 22cale mają rozdzielczość 1680 x 1050, a na takiej sobie nie pooglądasz 1080p, bardzo mało też jest lapków ze średniej półki, które oferują taką matrycę.

Gdzie jest pisana zasada, że filmy w rozdzielczości FHD muszą, ale to muszą być oglądane na monitorach tylko do tego dostosowanych (z rozdzielczością natywną 1920x1080). Nie słyszałem, nie czytałem nigdzie o tym. Równie dobrze można oglądać na mniejszych monitorach (co prawda obraz będzie trochę bardziej zbity, ale ostrość jest o wiele większa niż w przypadku 720p - które na full screenie i tak jest rozciągane do natywnej (no chyba że ktoś ogląda z letterboxem, to wtedy są paski - podobnie jest z DVDripami które na większych monitorach wyglądają jak DTV w rmvb, albo w oknie - ale co to za frajda oglądać w oknie)) . Tak więc kolejna bajeczka, którą zasłyszałem w fansubbingu. Ja osobiście preferuję materiał FHD (mimo że mam monitory o mniejszej rozdzielczości) - bo wygląda łądniej, ostrzej, i w ogóle bardziej cacy (wole downscall niż emulowany upscall).

Jeszcze do tego co pogrubiłem: bo? Monitor mi wybuchnie? Proc mi sie spali? Brzmi to tak debilnie, że szok. Wg twojej teorii i tego co napisałęm powyżej: "żeby oglądać coś w FHD musisz mieć monitor z tą rozdzielczością, bo inaczej nie możesz, nie masz prawa, whatever, bo ja tak mówię i nie pooglądasz". Jak już pisałem, bajeczka, którą długo będę przy piwku wspominał. Radykalizm. Mnie leczą takie chore teorie.

Powiem tak: FHD pooglądasz nawet na monitorach 14" CRT - grunt żeby bebechy kompa to wytrzymały. Oczywiście to już byłby masohizm, ale znam takich co oglądają. Tak więc, Wooren, swoją teorię włóż między bajki.

PS. No i mój lapek jest raczej z wyższej półki, bo soniacze swoje kosztują, a tym bardziej te z mocniejszym ostprzętem ;] . No ale trzeba mieć kasę ;]

a co do tego nieszczęsnego dźwięku, to rozumiem, że jakość jest zła? u mnie słychać różnicę między aac, czy ac3 a tym. jestem osobą, która lubi dobry dźwięk, jestem typowym audiofilem. i raczej nigdy nic ludzie nie narzekali, jak zaserwowałem taki dźwięk.

Nie mówię, że jest zła, ale zabieg zbędny. Lepsze rezultaty można uzyskać na innych formatach (kto powiedział że Flac jest uber the best?) i z mniejszą objętością, którą to można wykorzystać na video.


mam swoją teorię, może zżarło ci transfer na twoim limitowanym łączu i teraz jesteś smutny, że internet wolno bangla?

To sobię tą swoją kolejną śmiechową teorię włóż między bajki, bo świadczy tylko o jednym (domyś się sam czytelniku). Limitowane łącze to chyba ty masz. Nie obrażaj mnie. Coś masz z główką nie teges skoro takie debilne argumenty podajesz... To jakiś system obronny? Brak innych argumentów? Poza tym wystarczy pomyśleć i wywnioskować kilka spraw (łopatology mode on: skoro napisałem, że mogę sobie ściągnąć innego rawka i obejrzeć z subami konkurencji to chyba logiczne że nie mam neta limitowanego. jak widać, dla niektórych wnioski są bolesne. Łopatology mode off).


bo generalnie o gustach się nie dyskutuje.

I kto to mówi...


PS. Nie ma to jak odreagować na AnSi ;] Od razu lżej.

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2010-11-16 19:05:54)

Offline

#49 2010-11-16 19:56:44

Tai_
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-11

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

KiRA napisał:

Dla mnie 720p odchodzi do lamusa

>>> 720 odchodzi do lamusa
>>   Wciąż grubo ponad połowa anime jest w 720p a 1080p BD to upscale
>     myface.jpg

Reszty mi się już nie chciało czytać xd


cccpdearsbanner.jpg

Offline

#50 2010-11-16 20:03:35

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

To co Tai plus:

FLAC to format bezstratnej kompresji, więc jasne że każdy stratny kodek będzie gorszy...
ale przecież bardziej pr0 jest skodować w jakimś stratnym i uzyskać większy rozmiar niż ten nieszczęsny FLAC xD

oczywiście pomijam fakt, że większość ludzi nawet nie usłyszy różnicy - no i trzeba mieć odpowiedni sprzęt jezor


K5Cqyo6.png?1

Offline

#51 2010-11-16 20:23:15

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

Tai_ napisał:
KiRA napisał:

Dla mnie 720p odchodzi do lamusa

>>> 720 odchodzi do lamusa
>>   Wciąż grubo ponad połowa anime jest w 720p a 1080p BD to upscale
>     myface.jpg

Reszty mi się już nie chciało czytać xd

Widzę, że lubisz kwestionować czyjeś gusta. Sorry winetou, zdania nie zmienię, nie ważne co kto napisze. I wiem, że większość BD to "upscale". Ale 720p na BD raczej nie wydają. Po cholerę bawić się w upscale - downscale.

FLAC to format bezstratnej kompresji, więc jasne że każdy stratny kodek będzie gorszy...
ale przecież bardziej pr0 jest skodować w jakimś stratnym i uzyskać większy rozmiar niż ten nieszczęsny FLAC xD

AAC+ skodujesz w max ustawieniach (maksymalna jakość w BeLight) do 200-300 mb - zależy od kinówki (może nawet mniej, jeden ep to 70-90 mb). Więc gdzie tu większy rozmiar? Największe to są FLACi. Zawsze, nawet OSTy we FLAC są dużo bardziej obszerne niż mp3, ale to oczywistość.

Offline

#52 2010-11-16 20:39:44

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

Nie wiem, spytaj THORĘ - oni to potrafią ^^.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#53 2010-11-16 20:49:33

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

_KiRA napisał:

bardziej obszerne

Stopniowanie przymiotnika - robisz to źle.

Tyle stron w tym temacie powstało, że tl;dr.

Odnośnie wydania - ktoś mi mówił, że można wytrzymać, w weekend może przysiądę i zrobię wypiskę. Ale to tylko może, bo pewnie mi się nie będzie chciało.
Dźwięk we flack lepiej sobie odpuścić - jesteśmy pokoleniem ludzi za głuchych, nie mówiąc już o tym, że na to jest potrzebny odpowiedni, i oczywiście drogi, sprzęt.


wladza1.png

Offline

#54 2010-11-16 21:09:08

MMka
Użytkownik
Dołączył: 2010-09-28

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

bodzio napisał:

Dźwięk we flack lepiej sobie odpuścić - jesteśmy pokoleniem ludzi za głuchych, nie mówiąc już o tym, że na to jest potrzebny odpowiedni, i oczywiście drogi, sprzęt.

A tu się nie zgodzę, znam dużo osób które np. czekają na dobre wydanie właśnie z dźwiękiem w formacie FLAC, sam tak robię że czekam na wypuszczki od THOR czy OCZ no i nieraz Coalgirls itd. Podobnie jak wooren jestem można powiedzieć audiofilem. Muzykę w mp3@320 biorę dopiero gdy nie znajdę nic w flac, to samo tyczy się anime. Jakość dźwięku jest odczuwalna, o ile ktoś potrafi to zauważyć i to nawet na zwykłych głośnikach. Sam mam 7,1 i jednak w życiu nie zrezygnuje z flac chyba że wyjdzie coś jeszcze lepszego.


MMka.png

Offline

#55 2010-11-16 21:12:50

Wooren
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-16

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

bodzio wcale nie trzeba drogiego sprzętu, wystarczy zwykły Xonar DX jako dźwiękówka i jakieś głośniczki 5.1 za 300zeta z RMS powyżej 2500W. i możesz się cieszyć bardzo dobrym dźwiękiem, twoi domownicy i sąsiedzi w sumie też

Offline

#56 2010-11-16 21:13:53

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

MMka, musisz mieć jakieś implanty słuchowe... lub być cyborgiem. Ja nie widzę różnicy poza flackiem a AAC. Może poza wielkością... i tym że to pierwsze trudniej obrobić i są z tym problemy.

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2010-11-16 21:14:38)

Offline

#57 2010-11-16 21:14:06

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

Ok, dobra, niezwiązane z relkiem dyskusje o flakach i innych kodowaniach proszę przenieść gdzieś indziej.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#58 2010-11-17 00:39:41

sebek2501
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-10-02

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

Napisano tu już chyba o wszystkim, poza samą oceną suba, więc pozwólcie, że wyłamię się ze schematu i zamiast kolejnej porcji oftopu skomentuję jednak samo wydanie.
Tłumaczenie/napisy - nie jest źle, choć na pewno mogło być lepiej. Nie zauważyłem jakichś rażących błędów, natomiast interpunkcja wymaga poprawy, kilka zdań też można było napisać inaczej.
Typesetting - niestety kolory dla czcionek zostały kiepsko wybrane, może i ładnie wyglądają, jednak są mało czytelne, szczególnie jak się siądzie dalej od telewizora.
Karaoke - standard, nic nad czym warto dłużej się zatrzymywać, ale to bynajmniej zarzut z mojej strony, tylko stwierdzenie faktu.
Kodowanie - obraz jest bardzo ładny, koderzy pewnie znajdą jakieś wady, ale dla mnie, laika w tej dziedzinie, nic obrazowi nie brakuje. Ktoś narzekał, że dużo miejsca zajmuje dźwięk. Biorąc pod uwagę, że muzyka w tym anime jest świetna, nic dziwnego, że autorzy suba nie chcieli oszczędzać na jakości, nawet kosztem wielkości pliku.
Dużo miejsca poświęcono też wielkości pliku, zrozumiałbym te narzekania, gdyby miały miejsce kilka lat temu, ale teraz? Przecież ściągnięcie tych 4GB to kwestia góra kilku godzin. Płyty DVD też są już tak tanie, że osobiście nie widzę powodu zmniejszania na siłę wielkości pliku do magicznych 700MB, żeby można było go wypalić na CD. A tak w ogóle nikt nikogo nie zmusza do ściągania tego wydania. Plik jest za duży? To ściągnij sobie napisy z ansi, jakiegoś rawa i po kłopocie.

Moja ocena suba: dobry-
Ten minus za interpunkcję i za mało wyraźną z dalszej odległości czcionkę, przez co, zamiast delektować się seansem, musiałem całą uwagę skupiać na czytaniu napisów.

Ostatnio edytowany przez Quithe (2010-11-18 12:50:41)

Offline

#59 2010-11-18 16:41:38

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

Kiedy można spodziewać się patcha oraz wersji 1080p ^^

Offline

#60 2010-12-23 18:42:10

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: [Animan] Fate/stay night: Unlimited Blade Works

Oki, obejrzałem właśnie. Standardowo nie ocenię aspektów technicznych, bo się nie znam, ale jeśli chodzi o język:
- dużo brakujących przecinków,
- kilka błędów w odmianie,
- kilka źle użytych słów,
- czasami styl szalał.
Ogólnie jednak spodziewałem się czegoś gorszego po flejmie, który szalał w tym temacie. Do ideału daleko, ale widać postęp względem pierwszych językowych prób waszej grupy. Sub miał ponad półtorej godziny, a nie oglądało się go z bólem, więc ogólnie raczej plus smile

Aha, ale z wielkością to rzeczywiście trochę odjechaliście jezor


"Skazany na zajebistość"

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024