#101 2011-03-31 20:33:22

jakubjk
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Koniec Anime Gate?

Co do Vision Film, to na stronie Empiku znalazłem takie coś:
Bleach: Memories of Nobody
Summer Wars

Offline

#102 2011-03-31 21:13:03

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Koniec Anime Gate?

Cóż smutne... co poradzić?


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#103 2011-04-01 10:30:10

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Koniec Anime Gate?

Ostatnio byłem w Kaliszu (całkiem przyjemne miasto). Przy okazji zajrzałem do tamtejszego Empiku. Dział anime wyglądał po prostu żałośnie, a mangi jeszcze gorzej. Po poszukiwaniach znalazłem Appleseed, Vexille, Evangelion, Magia Tęczowych Gwiazd, pokryta grubą warstwę kurzu opaska z Samurai Champloo i tylko jedną mangę. Kupiłem Evangeliona bo resztę mam albo mnie nie interesuje.

Ciekawe jakie były kulisy rezygnacji z AG.

Offline

#104 2011-04-01 13:11:58

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Koniec Anime Gate?

Magia Tęczowych Gwiazd jest w Kauflandzie za 10 zł/voll (bez boxu tylko, ale da radę to przeżyć), resztę animców jest normalnie (w 3 empikach w trójmieście byłem i wszędzie coś jest, głównie AG, ale również niedobitki od AV się znajdą, no ale ceny wołają o pomstę do nieba, lepiej na aukcjach coś kupić).

Offline

#105 2011-04-01 17:25:30

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Koniec Anime Gate?

Też widziałem MTG w Kauflandzie w Kaliszu i moim mieście, ale AV/Kaze raczej widuję w internecie.

ps To empikowe MTG kosztowało prawie 50 zł.

Ostatnio edytowany przez duch_84 (2011-04-01 17:40:28)

Offline

#106 2011-04-30 19:14:48

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Koniec Anime Gate?

Nowego tematu zakładać mi się nie chce, więc napiszę w tym. Niedługo zaczynają się wakacje, więc wolałbym wydać jeszcze trochę pieniędzy przed nimi, zanim wszystko się przepije. Na A-V mnie nie stać, a od AG mam 3 tytuły i jestem z nich całkiem zadowolony. Wprawdzie w Haibane Renmei i Hellsingu jakość obrazu posysała, ale tłumaczenie było w miarę, chociaż sporo było błędów interpunkcyjnych i literówek. Za to pierwszy film Evangelion to już było cudko, postarali się. Interesują mnie takie produkcje, jak Księżniczka Monokone, Ergo Proxy, Samurai Champloo, Shana i Last Exile. Pierwsza sprawa: czy warto? Wiadomo, niektóre wydania mogą być gorsze od innych, dlatego chcę się dowiedzieć od posiadaczy w/w tytułów, czy jakość pozwala na oglądanie odcinków bez nieprzyjemności. Druga sprawa: skończyła się promocja, u mnie w empiku znalazłem jeszcze Champloo, więc pewnie niedługo kupię, Last Exile widzę jeszcze na necie za świetną cenę (która aż mnie przeraża), za to po pozostałych ani widu po przystępnych cenach. Wszystko sprzed promocji. A księżniczki Monokone to w ogóle nie mogę znaleźć. Wiadomo, człowiek nie jest nieomylny, zawsze może coś przeoczyć, więc jeśli ktoś ma jakieś namiary na jakiś sklep internetowy z w/w serialami, to byłbym bardzo rad, jeśli by mi przesłał. A może komuś kurzy się na półce i chciałby sprzedać?

I jeszcze takie mniejsze pytanie do posiadaczy anime do A-V: czy naprawdę warto dawać tyle kasy za jedno dvd? Jakoś aż tak drastycznie odbiega od poziomu AG?


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#107 2011-04-30 19:44:21

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Koniec Anime Gate?

Ergo Proxy - nie polecam napisów, obraz był w porządku w odległości 3,5 metra od 20" telewizora. Po obejrzeniu EP odpuściłem zakup Champloo.

A-V - widziałem suby do Planet-es, Ouran i Genshinken, IMO, tragedii nie ma w tłumaczeniu, ale za to kupa błędów językowych, za które bulić nie będę. O obrazie się nie wypowiem, bo widziałem ripy.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#108 2011-04-30 19:46:56

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Koniec Anime Gate?

Podziel się namiarami na to tanie Last Exile jezor


Kilka dni temu upolowałem w Media Markcie cały box Samurai Champloo za niecałe cztery dychy, więc tam radziłbym poszukać. Znajomy powiedział mi, że mają tam taki chaos, że nie panują nad promocjami, ale to może być specyfika tego akurat sklepu.
Obraz w wydaniu jest bardzo czysty, choć nieco rozmyty (ale przy sześciu odcinkach na DVD to nic dziwnego). Wnerwia jedynie masa reklam przed seansem...

Za to wydań A-V bym się wystrzegał. Miałem kilka (głównie Gundamów) i... porażka na całej linii. Tłumaczenie ssie, a obraz to kpina. Nawet ja (strasznie ubogi w wiedzę z zakresu kodowania) potrafiłem przerobić to sobie do dużo lepszej postaci.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2011-04-30 19:48:19)

Offline

#109 2011-04-30 20:09:55

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Koniec Anime Gate?

Dzięki wielkie.

Ja w Empiku też wyczaiłem Chamloo za 40 albo 50, już nie pamiętam. Akurat co do reklam - zdzierżę. Co do Last Exile - http://www.vision-film.pl/pl/p/LAST-EXILE/138 - 25 zł za 26 odcinkową serię. Aż nie chce mi się wierzyć. Tanie jak cholera, więc nie wiem, czy taka klapa, czy co...
Najbardziej mi zależy na Shanie, Champloo i Monokone. Na Samuraia się zdecyduje, zakupię, jak będę w Empiku następnym razem. Zależy mi na Shanie, bo jakoś mnie ochota wzięła, żeby to obejrzeć, ale zero ofert sprzed promocji (a było za 40 zł...).

PS. Tylko mi nie wykupcie teraz tych wszystkich LE ;]

EDIT. Ha, dałem się nabrać. Tak to jest, jak się czyta pobieżnie. Myślałem, że cena dotyczy całej serii (w końcu nie widziałem podziału na płyty), a tymczasem po kliknięciu w liście na cały box wyświetla się cena 100 zł. Ach, jak miło być naiwnym...

Ostatnio edytowany przez Sado (2011-04-30 20:17:05)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#110 2011-04-30 20:17:22

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Koniec Anime Gate?

Nie, źle patrzysz jezor Pod ceną masz taki malutki formularz Wybierz odcinek:. Tam się wybiera jedną płytę za 25, boks za 100 albo kolekcjonerkę za 160.
Na początku też się ucieszyłem oczkod

Offline

#111 2011-04-30 20:36:39

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Koniec Anime Gate?

Chłopaki, mnie także zdziwiło, jak tanie są teraz wydania od A-V. Dłuższe przeglądanie mnie uświadomiło, że byłem w błędzie xP Ale np. takie Planet-ES za 20zł vol, to już cena bardzo dobra, szkoda tylko, że nawet tyle to za dużo za to wydanie.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#112 2011-04-30 21:14:00

imia.pl
Użytkownik
Dołączył: 2011-03-13

Odp: Koniec Anime Gate?

hej wtrącę parę słów od siebie oczkod

od poniedziałku rusza w moim sklepie dział anime i właśnie mam produkcje od AV i będą tańsze od empika w promocji oczkod niewiele ale zawsze oczkod
co do bleach mam po 45 zł w zakupie; ) na stronie a last po 22 zł oczkod

Offline

#113 2011-04-30 21:19:53

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Koniec Anime Gate?

imia.pl napisał:

hej wtrącę parę słów od siebie oczkod

od poniedziałku rusza w moim sklepie dział anime i właśnie mam produkcje od AV i będą tańsze od empika w promocji oczkod niewiele ale zawsze oczkod
co do bleach mam po 45 zł w zakupie; ) na stronie a last po 22 zł oczkod

Od AG się coś znajdzie? Chociażby Shana.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#114 2011-04-30 21:22:38

imia.pl
Użytkownik
Dołączył: 2011-03-13

Odp: Koniec Anime Gate?

tak tez sie znajdzie ale w połowie miesiaca na stoku oczkod dopiero;)

Offline

#115 2011-04-30 22:04:24

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Koniec Anime Gate?

Przedstawicielu sklepu imia.pl, będę wredny - weź naucz się pisać po polsku, bo na tym forum większej formy antyreklamy nie ma.
Z pozdrowieniami, moderator

PS. Nie wiem, jak przedstawia się umowa z Kane'em, ale dla mnie zakrawa to na spam.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#116 2011-04-30 22:09:56

imia.pl
Użytkownik
Dołączył: 2011-03-13

Odp: Koniec Anime Gate?

Drogi panie moderatorze to jest zwykła wypowiedz fana anime. czy rozumiem że pan jako moderator chce blokować to co piszę, mimo że to jest zwykła wypowiedź :?
nie mam zamiaru ciągnąc tutaj tego wątku bo wiem jak to się kończy odkąd jesteś tu modem Quithe

ps: też spamujesz w poście powyżej 
a jak czegoś nie rozumiesz to z chęcią tobie wyjaśnię:)

Offline

#117 2011-04-30 22:15:14

Mavok
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-07

Odp: Koniec Anime Gate?

Chwilkę przeszukałem te sklepy, które sam mam w zakładkach i niestety promocje naprawdę się pokończyły.
Wyłapałem jednak to: Ergo, Shana.
Drogo jak diabli, ale jeśli ci tak zależy to może kupisz. jezor

Samuraja nie wrzucam skoro masz go pod nosem.

Offline

#118 2011-04-30 22:26:59

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Koniec Anime Gate?

Posiadam wszystkie wymienione tytuły smile_big .

Księżniczka Mononoke jest obecnie bardzo poszukiwana. Na Allegro DVD z powodzeniem schodzi za 100 zł, a ostatnio zeszło za ponad 230 zł. Jestem poważny. VHS kosztuje tam 8 zł. Oczywiście możesz liczyć na farta. Sam tak kupiłem 1 vol Wolf's Rain za kilka złoty ale kosztowało mnie to sporo zachodu. Twój wybór co zrobisz.

Różne tytuły prezentują się różnie. Kiedyś bardzo się dziwiłem jak to jest możliwe że starsze wydanie Planetes (AV/beez) ma o niebo lepszą lepszą jakość niż w miarę świeży Hellsing (AG). To co widziałem z logiem beez wyglądało lepiej.

Najstarsze wydania AV (3x3 oczy) są wątpliwe jakościowo zarówno w obrazie jak i tłumaczeniu później jakość obrazu się bardzo podnosi (Ninja Scroll, Gunslinger Girl, Genshiken, Paranoia Agent) ale jakość tłumaczenia nadal jest lipna. Później jakość obrazu i tłumaczenia staje się wzorcowa dla DVD (O dziewczynie skaczącej przez czas, El Cazador, Black Lagoon).

Tłumaczenia AG zawsze były poprawne, ale przez długi czas wizualnie były średnie. Obraz bardzo poprawiła się przy Samurai Champloo i Ergo Proxy (ma dużo ciemnych kadrów więc odradzam oglądanie za dnia). Ogólnie rzecz biorąc to co wydawano w boxach było w dobrej jakości (Project Blue, Kawaler Miecza, Reideen, Ognistooka Shiana, Aquarion), ale na jakości obrazu Last Exile to się zawiodłem bo często jest zamglony. Ostatnie anime od AG były bardzo przyzwoite (Moonlight Mile i Evangelion).

Bardzo dobre anime w stosunku jakość/cena wydało IDG. Zwłaszcza polecam obie serie Ghost in The Shell.

Ostatnio edytowany przez duch_84 (2011-04-30 22:37:45)

Offline

#119 2011-04-30 22:45:03

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Koniec Anime Gate?

Mavok napisał:

Chwilkę przeszukałem te sklepy, które sam mam w zakładkach i niestety promocje naprawdę się pokończyły.
Wyłapałem jednak to: Ergo, Shana.
Drogo jak diabli, ale jeśli ci tak zależy to może kupisz. jezor

Samuraja nie wrzucam skoro masz go pod nosem.

Dzięki wielkie. Z Shaną może znajdę coś na allegro, ale alternatywa zawsze się przyda.

Księżniczka Mononoke jest obecnie bardzo poszukiwana. Na Allegro DVD z powodzeniem schodzi za 100 zł, a ostatnio zeszło za ponad 230 zł. Jestem poważny. VHS kosztuje tam 8 zł. Oczywiście możesz liczyć na farta. Sam tak kupiłem 1 vol Wolf's Rain za kilka złoty ale kosztowało mnie to sporo zachodu. Twój wybór co zrobisz.

Więc raczej sobie daruję. Aż tak zdesperowany nie jestem.

Różne tytuły prezentują się różnie. Kiedyś bardzo się dziwiłem jak to jest możliwe że starsze wydanie Planetes (AV) ma o niebo lepszą lepszą jakość niż w miarę świeży Hellsing (AG). To z logiem beez wyglądało lepiej.

Najstarsze wydania AV (3x3 oczy) są wątpliwe jakościowo zarówno w obrazie jak i tłumaczeniu później jakość obrazu się bardzo podnosi (Ninja Scroll, Gunslinger Girl, Genshiken, Paranoia Agent) ale jakość tłumaczenia nadal jest lipna. Później jakość obrazu i tłumaczenia staje się wzorcowa dla DVD (O dziewczynie skaczącej przez czas, El Cazador, Black Lagoon).

Tłumaczenia AG zawsze były poprawne, ale przez długi czas wizualnie były średnie. Obraz bardzo poprawiła się przy Samurai Champloo i Ergo Proxy (ma dużo ciemnych kadrów więc odradzam oglądanie za dnia). Ogólnie rzecz biorąc to co wydawano w boxach było w dobrej jakości (Project Blue, Kawaler Miecza, Reideen, Ognistooka Shiana, Aquarion), ale na jakości obrazu Last Exile to się zawiodłem bo często jest zamglony. Ostatnie anime od AG były bardzo przyzwoite (Moonlight Mile i Evangelion).

Bardzo dobre anime w stosunku jakość/cena wydało IDG. Zwłaszcza polecam obie serie Ghost in The Shell.

Dzięki wielkie za odpowiedź. Myślę, że zdecyduje się na Champloo i może uda mi się jakoś dorwać Shanę po dobrej cenie. Co do IDG to GitS mnie szczególnie nie interesuje, ale planuję zakupić w przyszłości Grobowiec świetlików. Myślę też nad produkcjami, jak Spirited Away, Ruchomy Zamek Hauru czy Mój sąsiad Totoro - posiada ktoś może? Słyszałem, że wydanie od MV jest całkiem dobre, ale lepiej się upewnić.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#120 2011-04-30 23:02:30

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Koniec Anime Gate?

Mam kilka filmów ze studia Ghibli. Polecam "W krainie bogów",  "Ruchomy zamek Houru", "Szkarłatny pilot", "Nausicaa z Doliny Wiatru" i jeśli się nie boisz długawych obyczajówek "Szept serca" . Z innych firm "Rodzice chrzestni z Tokio", "Cowboy Bebop - Film", "Steamboy", "Metropolis", "Sky Blue".

Ostatnio edytowany przez duch_84 (2011-04-30 23:04:12)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024