#1 2011-02-26 11:12:00

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Założyłem nowy temat, bo byśmy zaspamowali cały temat o nadchodzącym sezonie.


Kyubey wydaje mi się tylko narzędziem czegoś/kogoś silniejszego. Ale wiadomo, że on zabiera nasienia żalu od czarodziejek w jakimś celu.
Stworzyć czarodziejkę -> ona zbiera nasienia żalu i przy okazji sama zmienia się w wiedźmę -> tworzyć kolejne czarodziejki aby zabijały wiedźmy i się w nie zmieniały -> więcej nasień żalu dla Kyubeya.

Jako że Madoka zainspirowana została Faustem, to QB porównuje się do Mefistotelesa. Dodatkowo Homura nazwała go Inkubatorem, więc jego rola to głównie wytwarzanie nowych wiedźm, chociaż taką płotką chyba też nie jest.

Ostatnio edytowany przez Sado (2011-02-26 12:16:35)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#2 2011-02-26 12:11:15

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Ja tylko taką małą podpowiedź rzucę - Sado, dodaj do nazwy tematu "[spoilery]", bo inaczej 95% wątku będzie ukrytego.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#3 2011-02-26 14:13:56

fri
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2008-11-28

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

"Nasienia" żalu? Polska wersja mi nie pasuje, no ale nawet jeśli, to nazwałbym je "nasionami", bo "nasienie" to coś troszeczkę innego.

Po ósmym odcinku postanowiłem nie uczestniczyć więcej w speculah ( http://piratepad.net/q1Kv3yuXYw ), bo bardzo dużo spekulacji okazało się być prawdą. Przez to ciężko mi było czerpać radość z tego odcinka, bo na swój sposób wiedziałem co się wydarzy. No, ale Homura i jej sztuczki z naginaniem czasu zawsze mnie zaskakują.

Offline

#4 2011-02-26 16:12:29

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Odcinek tak zaskakujący jak zdobycie odznaki mistrza pokemon przez Ash'a (w zasadzie walka Charizarda miała już większy suspens). oczkod

Nie żebym był jakimś hejterem Madoki, ogólnie bajka nawet ujdzie w tłoku. Po prostu ten odcinek trochę ssał według mnie (tak samo jak ostatni epek Fractale, chociaż z innego powodu), żadnego elementu zaskoczenia, nul.

Offline

#5 2011-02-26 17:24:35

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

"Nasienia" żalu? Polska wersja mi nie pasuje, no ale nawet jeśli, to nazwałbym je "nasionami", bo "nasienie" to coś troszeczkę innego.

nie zwracałem uwagi jak było w napisach a tamtego posta pisałem 'wcześnie', kiedy jeszcze myślałem o tym co mi się śniło. Stąd to 'nasienie' wyskoczyło ;O
@Zara
Masz trochę racji. Ale bez przesady. Parę zonków było w tym odcinku - kiedy padł Kyubey, kiedy 'zmartwychwstał', kiedy wyjawiona została tajemnica zdolności Homury etc. Nie był tak do końca przewidywalny. Osobiście sądziłem, że zdolność Homury to pewien rodzaj teleportacji.
W dodatku dziewczyna po raz pierwszy pokazała jakieś emocje i pojawiła się kolejna tajemnica - kim jest i skąd zna Madokę. Wg mnie ten odcinek trzymał poziom.
@down
nom, za dużo hentajców się naczytałem i później takie są tego efekty ;O

Ostatnio edytowany przez Subarashi (2011-02-26 18:47:03)


flzQwEU.jpg

Offline

#6 2011-02-26 17:37:17

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Subarashi napisał:

nie zwracałem uwagi jak było w napisach a tamtego posta pisałem 'wcześnie', kiedy jeszcze myślałem o tym co mi się śniło. Stąd to 'nasienie' wyskoczyło ;O

Fajne rzeczy ci się śnią smile_lol


"Skazany na zajebistość"

Offline

#7 2011-02-27 01:08:12

verde
Użytkownik
Dołączył: 2010-10-25

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Moja hipoteza:
Homura jest z przyszłości- została uratowana przez Madoke przed wiedźmą- Homura postanowiła stać się czarodziejką- Sayaka i/lub Mami[zginela przez homure w teraźniejszości] zgineły- Madoka wpadła w obłęd jak Sayaka w teraźniejszości i stała się wiedźmą- Homura walczyła z Madoką ale przegrała- Cofa się w czasie by zapobiec przeobrażeniu się w czarodziejke Madoki- We śnie z pierwszego odcinka Homura mogła walczyć z wiedźmą Madoką- Homura będzie posiadała swoje moce do momentu wypełnienia swojej misji. Jeżeli to zrobi straci moc i prawdopodobnie zniknie, gdyż tak naprawdę nigdy nie stała się czarodziejką, jeżeli Madoka wcześniej tego nie zrobiła.


verdesygnaf.gif

Offline

#8 2011-02-28 00:00:17

KermitEvilMan
Użytkownik
Dołączył: 2010-11-26

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

verde napisał:

Homura jest z przyszłości- została uratowana przez Madoke przed wiedźmą- Homura postanowiła stać się czarodziejką

Verde, dobra teoria smile.

verde napisał:

We śnie z pierwszego odcinka Homura mogła walczyć z wiedźmą Madoką

Ale tutaj chyba przekombinowałeś jezor2. Moim zdaniem sen z pierwszego epa jest momentem, w którym Madoka przemieni się, ale w czarodziejkę yahoo, a to co się drze Homura, to pewnie coś w stylu NIEEEEEE! smile.
Możliwe nawet, że walka ze snu jest walką pomiędzy Homurą, a Sayaką smile.

Swoją drogą Kyubey to jednak szczwana bestia jest respekt.

Zbliża się noc Walpurgii, Sabat Czarownic smile_big, tam dopiero mogą być misje.

Spoiler w spoilerze evil.
Ściągnąłem singiel "Magia", a w paczce niespodzianka. Jak to zobaczyłem, to mi trochę szkoda było, bo chciałem się tego z anime dowiedzieć jezor , popsuli element zaskoczenia.

Pokaż spoiler
covercfq.jpg

Offline

#9 2011-03-04 17:11:07

aria
Użytkownik
Skąd: Krk
Dołączył: 2007-10-29

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Piękne.

Pokaż spoiler
shot0001kd.png


warneverchanges.png

Offline

#10 2011-03-05 09:10:20

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Z odcinka na odcinek jest coraz lepiej. Mam jedynie nadzieje że anime nie zakończy się cudem w wykonaniu Madoki i wskrzeszeniem wszystkich zaginionych w akcji mahou shoujo. Zamiast Mai Hime 2 wolę Evangeliona 2.


WoodenJesus.png

Offline

#11 2011-03-05 12:46:10

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

No i uśmiercone zostały kolejne dwie główne postacie, podoba mi się to, że nie pieprzą się z tym tak jak w innych seriach. Teraz tylko czekać na resztę:

Pokaż spoiler
1297888300716.jpg

Jednak scenka z początku pierwszego epa jest z Nocy Walpurgii, ciekawi mnie jakie będzie zakończenie, zrobienie tutaj szczęśliwego końca raczej nie wchodzi w grę. Ciekawe czy Madoka w ogóle zostanie magiczną dziewczyną, niby są jakieś oficjalne arty, ale to równie dobrze może być następna próba zmylenia widzów.

Ostatnio edytowany przez Thebassa (2011-03-05 13:38:13)


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

#12 2011-03-05 14:43:48

verde
Użytkownik
Dołączył: 2010-10-25

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Myśle że będzie tak:
Madoka zobaczy że Homura se nie radzi, stwierdzi, że chce jej pomóc i wypowie jakieś życzenie. Dziwię się, że do tej pory nie zmieniła się marnując swojego życzenia na wskrzeszenie Mami, ale widać, ze po prostu na to nie wpadła, albo wpadnie jak nastąpi moment przemiany.


verdesygnaf.gif

Offline

#13 2011-03-05 15:09:43

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Chyba była o tym mowa, że wskrzeszenie nie wchodzi w grę.

Skoro to SHAFT to wchodzą w grę dwa zakończenia:
-totalny zonk: pozytywny/negatywny dla widzów - cokolwiek by on nie oznaczał (wskrzeszenie bohaterów, super pozytywne zakończenie, epic troll moment etc., kontynuacja tragizmu do końca),
-nic się nie wyjaśni i będzie nowy sezon w sezonie letnim...

W każdym razie ta seria chyba sprawi, że magical girl wyleci z mojej listy 'Least Favorite Genres' na A-P.


flzQwEU.jpg

Offline

#14 2011-03-05 15:36:05

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

aria napisał:

Ten tekst wywołał u mnie takiego banana na twarzy ;] Super.

No i teoria Evil Kyubey obalona - nasz pluszak po prostu nie ma emocji, a mimo to jest taki ekspresywny. Odcinek trzymał mocno poziom poprzedniego, szkoda tylko, że zajrzałem przed obejrzeniem do tematu i dowiedziałem się o śmierci dwóch bohaterek, no ale mea culpa. Sam założyłem temat jezor Poza tym można było się tego domyślić. Ciekawe, czy w 10. odcinku ujrzymy już scen z pierwszego epizodu.

BTW. nadal mnie ciekawi skąd się wziął ten sen u Madoki. Niby skłaniałem się na początku ku teorii Madoka=młodsza Homura, co by mogło wszystko wyjaśnić, bo mniej więcej Homerun się przeniosła do tego momentu w czasie, ale teraz jestem sceptycznie do niej nastawiony. W końcu obydwie się znały, na co mamy już wiele dowodów, tylko nie wiadomo, czy ta znajomość była w oryginalnej czasoprzestrzeni Homury czy w tej Madoki (jakieś wymazanie pamięci?). No cóż, czekam na 10. odcinek.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#15 2011-03-05 17:01:46

grejpfrut
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-07

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

jak dla mnie ten sen - homura walczy z madoka przemieniona w wiedzme. skoro ma taka uber moc, to dosyc logiczne by bylo, gdyby po prostu nie byla w stanie jej utrzymac i przemienila sie chwile po zostaniu mahou shoujo.

Offline

#16 2011-03-05 19:24:19

Usui-san
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-19

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

A mnie się wydaje że ten sen jest ostrzeżeniem przed tą straszną przyszłością i tym, co się stanie z Madoką.

Offline

#17 2011-03-05 21:22:24

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

grejpfrut napisał:

jak dla mnie ten sen - homura walczy z madoka przemieniona w wiedzme. skoro ma taka uber moc, to dosyc logiczne by bylo, gdyby po prostu nie byla w stanie jej utrzymac i przemienila sie chwile po zostaniu mahou shoujo.

raczej nie. Więcej mocy = klejnot duszy wolniej ulega zabrudzeniu. Skoro miałaby uber moc to mogłaby się długo trzymać. Przypomnij sobie Sayakę - była słaba, używała mnóstwo mocy podczas walk i jak szybko skończyła.
Madokę mogłaby zgubić psychika. Dużo emocji najwyraźniej przyspiesza przemianę w wiedźmę (Sayaka). Homura emocji prawie nie okazuje, co chwila używa mocy (na zdrowy rozum - zatrzymywanie czasu to nie taki banał jak wyczarowanie sobie strzelby) a nic nie wskazuje na to, żeby miała stać się wiedźmą.
Kyubey coś smęcił też o emocjach, więc one odgrywają tu dużą rolę.

Co do jego gadki - znowu wygląda podejrzanie. On ciągle stosuje półprawdy i niedopowiedzenia. Coś wiemy a później dostarcza informacji, która całkowicie zmienia sens... ta cwana kreatura zawsze coś kręci. Jego lud nie zna emocji, nie mają ich a w jakiś dziwny sposób wynaleźli sposób aby przetwarzać je na energię. Podejrzane. W dodatku Kyubey zaczął coś pitolić o spadającej entropii (brrrr), czyli zaprzeczał zasadom termodynamiki... od razu widać, że ściemnia aż miło oczkod Albo scenarzysta się nie dokształcił i dał plamę ;O

Trudno tu przewidywać co będzie dalej. Homura jako młodsza Madoka mi nie pasuje. Nic dzięki temu się nie układa, równie dobrze można by powiedzieć, ze Homura jest córką Madoki etc. Jak już to kombinował bym z postacią z openingu, czyli tą "Madoką" z długimi włosami. To może być jakaś wskazówka.
Tutaj ciężko coś 'wydedukować'... Wszystko jest inaczej niż człowiek się spodziewa. Tak jak tytuł o magicznej dziewczynie Madoce, która przez całą serie nie zostaje magiczną dziewczyną i opening, który w pierwszych odcinkach usypiał naszą czujność różową-słodkością a później główni bohaterowie tracą głowy a ich zwłoki są dewastowane przez mindfuckowego potwora ;O

Ostatnio edytowany przez Subarashi (2011-03-05 21:58:02)


flzQwEU.jpg

Offline

#18 2011-03-05 22:15:47

verde
Użytkownik
Dołączył: 2010-10-25

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Tak se myśle że nie ma opcji by homura była córką madoki, prawdopodobnie ich ciala sie starzeją się po przemianie w MS.
I raczej to nie emocje powodują przemiane a nieumiejętność panowania nad nim. Sayaka zwiedźmiła się bo nie czyściła klejnotu, a prawdopodobnie im brudniejszy tym negatywniej wpływa na osobowość czarodziejki.
Madoka byłaby najpotężniejszą bo jest bardzo emocjonalna ciągle o kogoś się troszczy wpółczuje innym etc.
Wracając do mojej hipotezy z przed kilku postów prawdopodobnie:"Homura jest z przyszłości- została uratowana przez Madoke przed wiedźmą- Homura postanowiła stać się czarodziejką" a później checa  z wiedźmą Madoką w przeszłości i Homura podróżująca w czasie żeby uratować Madoke i przy okazji siebie od losu czarodziejki.


verdesygnaf.gif

Offline

#19 2011-03-06 00:15:44

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Tak se myśle że nie ma opcji by homura była córką madoki, prawdopodobnie ich ciala sie starzeją się po przemianie w MS.

To był tylko przykład aby pokazać, że tego typu teorie (homura=madoka) nie wchodzą raczej w grę.

I raczej to nie emocje powodują przemiane a nieumiejętność panowania nad nim. Sayaka zwiedźmiła się bo nie czyściła klejnotu, a prawdopodobnie im brudniejszy tym negatywniej wpływa na osobowość czarodziejki.

Pisałem, że ogólnie chodzi o emocje. Jakie są szczegóły to już mniej ważne oczkod
Madoka przede wszystkim popada w coraz gorszą depresję, więc nie wiem jak to z jej 'potęgą' będzie. Sayaka skończyła właśnie w ten sposób - z powodu rozpaczy i zabrudzonego klejnotu zmieniła się w wiedźmę.

Klejnoty są duszami czarodziejek, więc to oczywiste co oznacza ich zabrudzenie. Jednak bezpośrednią przyczyną zamiany w wiedźmę jest rozpacz, załamanie się. Pośrednią przyczyną jest brud zbierający się duszy czarodziejki, który wpływa na ten stan psychiczny oczkod

Wiem - czepiam się. ;> Sry.


flzQwEU.jpg

Offline

#20 2011-03-06 01:09:55

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Mahou Shoujo Madoka Magika [SPOILERY]

Nie zamierzam wdawać się w dyskusję 'Co by było gdyby i kto jest czyją córką', tylko...

Ep 9 wydał mi się strasznie przedoramatyzowany. Poprzednie odcinki przez ~połowę czasu trwania były 'normalniejsze', później atmosfera się zagęszczała i na koniec dopierdzielenie cliffhangerem. A dziewiątka... przez cały czas było jednostajnie powoli i smutaśnie. Kosmiczna rasa hodująca ludzi dla emocji też nie jest tym, co tygryski (a nawet krewni i znajomi królika) lubią najbardziej.


Mam tylko nadzieję, że SHAFT zdoła domknąć historię w kilku następnych ep i nie będzie jej przeciągać o kolejną serię.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024