#1 2011-03-15 22:10:18

Wyczes
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-22

CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

Witam.
Jakiś czas temu kupiłem sobie netbooka i chciałem sobie na nim oglądać anime w 720p-1080p. Ale tu sie pojawia pewien problem przy wyborze kodeków. Przy zainstalowanym najnowszym CCCP i CoreAVC wszystko śmiga ładnie, poza np karaoke w op i ed i ogólnie napisami z jakimś bardziej zaawansowanym efektem. Natomiast przy zainstalowanym K-Lite Codec Pack x64 4.5 i najnowszym MPC HC x64 wszystko śmiga jeszcze lepiej przy DXVA, łącznie z napisami w op i ed, ale tu jest ten ból, że przy plikach mkv nie wczytuje automatycznie napisów ass (tak samo się dzieje w najnowszych K-Lite i MPC w wersjach x86). Tu sie pojawia moje pytanie, czy da się jakoś ustawić auto wczytywanie napisów przy odtwarzaniu matroski?


rapideoUserbar.png

Offline

#2 2011-03-15 22:15:29

Oberleutnant
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-24

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

Jaką to oszałamiającą rozdzielczość ekranu masz w tym netbooku, że pragniesz oglądać filmy w FullHD?

Offline

#3 2011-03-15 22:18:53

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

Oberleutnant napisał:

Jaką to oszałamiającą rozdzielczość ekranu masz w tym netbooku, że pragniesz oglądać filmy w FullHD?

Walić rozdzielczość, Full HD na 8' lub 10' ekranu jest tym niepowtarzalnym przeżyciem, dla którego warto założyć taki topic.

EDIT:
@down
Per "troll" to Ciebie mogą na obiad wołać jezor

Ostatnio edytowany przez qwig (2011-03-15 22:31:25)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#4 2011-03-15 22:20:54

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

K-Lite ma sporo niepotrzebnego syfu. Zainstaluj na powrót CCCP i tam użyj DXVA. W dodatku ten tryb będzie można osiągnąć przy dekoderze ffdshow a nie wewnętrznego w MPC-HC, który dojść rzadko jest aktualizowany (ffdshow wychodzi częściej).

Co do auto otwierania napisów to nie wiem jaka wersja MPC-HC jest w K-Lite, ale w CCCP wystarczy wejść w options -> subtitles (rozwinąć) -> misc i zaznaczyć 'always default to external subtitles if available'. Wtedy w pierwszej kolejności będą otwierać się napisy z osobnego pliku, zmiast tych wmuxowanych w mkv.

edyta: trolle nie śpią. Lepiej zadawać idiotyczne pytania, czepiać się niż po prostu pomóc. E-penis przede wszystkim oczkod
Nie zamierzam was karmić, więc nie spytam dlaczego  czepiacie się oglądania FullHD na netbooku smile Może sobie pod telewizor podłącza przez HDMI... a nawet jeśli nie to FullHD is FullHD, o.

Ostatnio edytowany przez Subarashi (2011-03-15 22:26:12)


flzQwEU.jpg

Offline

#5 2011-03-15 22:22:29

KermitEvilMan
Użytkownik
Dołączył: 2010-11-26

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

Pewnie głupie pytanie, ale nazwę pliku video masz taką samą jak napisów? ;]

Offline

#6 2011-03-15 22:29:56

Wyczes
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-22

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

Nie ogarniacie... oglądam na monicie/telewizorze podpięty przez HDMI.

Tak nazwy są takie same, jak wcześniej napisałem z CCCP się wczytują a z K-Lite nie.
Jak włączam DXVA w CCCP to nie wiem czemu kolory mi się psują w napisach z efektami (efekty też szlak trafia).


rapideoUserbar.png

Offline

#7 2011-03-15 22:32:24

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#8 2011-03-15 22:36:21

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

qwig, Ober, tym razem się nie udało. Próbujcie ponownie smile

@topic
Napisy masz włączone przy DXVA w ffdshow czy w MPC-HC? Napisy w ffdshow DXVA są nadal w wersji 'beta', więc trzeba używać wbudowanego filtra w MPC.

Pokaż spoiler
przechwytywanietg.png


flzQwEU.jpg

Offline

#9 2011-03-15 22:40:28

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

Subarashi napisał:

qwig, Ober, tym razem się nie udało. Próbujcie ponownie smile

A czytałeś kiedyś to: http://rtfm.killfile.pl/ ? Bo autor widocznie nie, skoro nie określił się w pierwszym poscie jezor


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#10 2011-03-15 22:45:09

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

Jest jeszcze trzecia alternatywa.

Chińczycy napisali takiego fajnego, lekkiego playerka - SPlayer się to nazywa. Kitajce, jak zwykle, walą wszelkie licencje i zwyczaje, bez pytania o zgodę zawarli w aplikacji chyba wszystko, czego potrzeba do odtwarzania. Player obsługuje wspomaganie GPU (pewnie Core albo DivX) przy odtwarzaniu, ma zaimplementowanego VobSuba (choć z nazwy nie jest on wymieniony, ale menu wygląda identycznie) i chyba instaluje własne kodeki. Od kilku dni go testuje i jak na razie wszystko działa płynnie.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2011-03-15 22:47:53)

Offline

#11 2011-03-15 22:47:20

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

@qwig
To nie znaczy, że zaraz trzeba wyjeżdżać z docinką. Poza tym to czy ogląda 1080p na netbooku, czy gdziekolwiek indziej nie ma nic wspólnego z postawionym pytaniem i tym tematem.
Ale jak widać - niektórzy od głupkowatych komentarzy powstrzymać się nie mogą. Jeszcze, żeby były trafne i zabawne (bo czasem ktoś naprawdę się wygłupi z pytaniem). Chociaż może Ober nie miał nic złego na myśli i pytał z ciekawości...


flzQwEU.jpg

Offline

#12 2011-03-15 22:48:21

Wyczes
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-22

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

qwig co dla Ciebie jest nie jasne? Co mam Ci podać jeszcze wielkość video w bajtach, wersje systemu i części w netbooku?

Subarashi dzięki za pomoc, zaraz sprawdzę, aktualnie przerzucam pliki i oglądać nie da rady bo jak wiadomo dyski wolnoobrotowe nie grzeszą mocą przerobową.


rapideoUserbar.png

Offline

#13 2011-03-15 23:05:47

marc99
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-19

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

@Sir_Ace
SPlayer jest to tak naprawdę MPC-HC ze zmienionym wyglądem, a ten jak wiadomo ma otwarty kod i każdy może sobie go pobrać i zmieniać jak chce.

Offline

#14 2011-03-15 23:09:38

Wyczes
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-22

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

Więc tak, przy zainstalowanym CCCP napisy renderowane są przez CPU i brakuje mu mocy przerobowej na to. Przy K-Lite i DXAV były renderowane przez GPU i było wszystko ok, ale ładowały się same tylko przy plikach mp4, przy mkv nie chcą i muszę je ręcznie wrzucać do MPC. Da się to jakoś ustawić, żeby matroska też ładowała napisy automatycznie?


rapideoUserbar.png

Offline

#15 2011-03-15 23:15:38

marc99
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-19

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

Masz zaznaczone w opcjach w "Playback" "Auto-load Subtitles"?

Offline

#16 2011-03-15 23:26:18

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

marc99 napisał:

@Sir_Ace
SPlayer jest to tak naprawdę MPC-HC ze zmienionym wyglądem, a ten jak wiadomo ma otwarty kod i każdy może sobie go pobrać i zmieniać jak chce.

A MPC to nakładka na DiracShow, jak prawie wszystkie windowsowe playery. ~500 linii kodu wystarczy, żeby napisać naprawdę podstawowy odtwarzacz oczkod

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2011-03-15 23:38:13)

Offline

#17 2011-03-15 23:46:12

lukio
Użytkownik
Skąd: Zgierz
Dołączył: 2006-04-19

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

Sir_Ace napisał:

A MPC to nakładka na DiracShow, jak prawie wszystkie windowsowe playery. ~500 linii kodu wystarczy, żeby napisać naprawdę podstawowy odtwarzacz oczkod

cos w tym jest. splayer znacznie mniej (wlasciwie w ogole) muli u mnie karaoke. cccp - mpc+vob widocznie w tych momentach zwalnia, mimo w miare mocnego sprzetu...

da sie gdzie w splayerze ustawic wysokosc wyswietlania subow ?

Offline

#18 2011-03-15 23:48:25

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

@wyczes
Czy K-Lite, czy CCCP to jest ten sam tryb DXVA... Podejrzewam, że K-Lite ustawia go w playerze, natomiast CCCP robi to przez dekoder DXVA od ffdshow. Jak chcesz to po prostu przełącz na ten w MPC i tyle (zaznaczyć h.264 DXVA w zakładce Internal Filters i odznaczyć w opcjach ffdshow DXVA ptaszka przy h.264).
K-Lite zawiera te same kodeki co CCCP tylko ma ich więcej, niepotrzebnych.
Napisy ZAWSZE renderuje filtr w playerze przy pomocy CPU - innej opcji nie ma, bo wynika to ze sposobu działania samego DXVA. Może to robić zewnętrzny filtr, ale to nadal opcja 'beta', więc robi to nieudolnie (napisy są brzydkie), ale pisałem o tym wcześniej.

Wcześniej pisałem jak zrobić aby MPC automatycznie brał napisy z zewnętrznego pliku. marc99 napisał też o opcji, która pominąłem, gdyż wydała mi się oczywista (inaczej nie będziemy mieli żadnych napisów przy DXVA).

Co masz na myśli przez 'muszę je ręcznie wrzucać do MPC'?

ustaw tak

Pokaż spoiler
34545589.png
50908165.png
16337263.png
28746559.png

Chociaż mi osobiście lepiej działa DXVA z ffdshowa, czyli odznaczony w MPC i zaznaczony w configu kodeka ffdshow DXVA.


flzQwEU.jpg

Offline

#19 2011-03-16 00:40:32

Wyczes
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-22

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

Dobra odkryłem Amerykę (przynajmniej dla mnie). A więc przy CCCP kodeki sa "zarejestrowane" w MPC i wtedy napisy odpalają się przez vobsuba. Przy k-line nie miałem zarejestrowanych i MPC odpalał wszystko swoimi wbudowanymi. I właśnie tam się nie przycinały efekty. Chyba do puki nie wyjdzie nowa wersja CCCP to nie zobaczę nie przycinających się napisów z karaoke. Z tego co zauważyłem to CCCP używa jakieś wbudowanej wersji MPC i nie chce współpracować z innymi. Wydaje mi się, że bez akceleracji GPU nie da rady.

A wrzucanie ręczne napisów to miałem na myśli, że odpalałem odcinek normalnie i potem musiałem przeciągnąć plik ass i "upuścić" do MPC.

Jeśli chodzi o wydajność to CoreAVC działa o wiele lepiej niż DXVA.


rapideoUserbar.png

Offline

#20 2011-03-16 01:22:32

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: CCCP + CoreAVC vs. K-Lite Codec Pack x64 (lub x86)

Cóż, starałem się pomóc.
Nie wiem jak sobie to w końcu wykombinowałeś. Z tego co napisałeś wnioskuję, ze K-Lite konfiguruje kodeki pod te wbudowane w MPC. Miałeś w ogóle przy CCCP działający tryb DXVA (napis przy Playing w playerze, żółta ikonka ffdshow w trayu)? Dodatkowo ten tryb jest zależny od karty graficznej a jeśli masz zintegrowany chipset (zwykle takie są w netbookach) to ten tryb może pogorszyć wydajność zamiast ją polepszyć. O ile w ogóle będzie działał co jest wątpliwe przy netbooku.

CCCP stosuje zewnętrzne, osobne filtry zamiast tych wbudowanych w player. Powód - nowe buildy MPC pojawiają się znacznie rzadziej niż nowe ffdshow. Poza tym cała praca, włącznie z renderowaniem napisów jest wtedy narzucona na proces playera co wpływa negatywnie na wydajność. Gdzie nie wejdę to piszą o używaniu zewnętrznych filtrów zamiast tych wbudowanych w MPC.
Z napisami sprawa jest inna. Bez trybu DXVA napisy są 'dodawane' pomiędzy dekoderem a playerem. W trybie DXVA jest to niemożliwe, więc dodatkowe filtry takie jak VSFilter (vobsub) nie mogą być stosowane. Napisy są wtedy renderowane przez wewnętrzny filtr w mpc, który tworzy warstwę na gotowym obrazie i na niej wyświetla napisy. Ma to swoje plusy i minusy, ale nie będę już w to wnikał.

Jeżeli MPC sam nie ładował napisów to miałeś niezaznaczoną opcję 'auto-load subtitles', bo wtedy wystarczy kliknąć prawym na obrazie i z subtitles wybrać nasze napisy (w pierwszej kolejności ładuje te z pliku mkv) lub włączyć ładowanie z zewnętrznego pliku w pierwszej kolejności - pokazałem to na screenach. Chociaż nie wiem co za build MPC dają tam w K-Lite...

Nigdy nie spotkałem się z tym aby ktoś miał jakiekolwiek problemy z CCCP. smile

Co do CoreAVC vs. DXVA to zależy to od indywidualnych przypadków. CoreAVC ma być niby 30% szybszy niż standardowy dekoder, jednak jest to rozwiązanie komercyjne a nie open source. DXVA jest zależny od karty graficznej i jej współpracy z procesorem i działa różnie na różnych konfiguracjach. Przy zintegrowanej netbookowej grafice raczej nie pomoże - jak zresztą się przekonałeś.

IMO najprostszym rozwiązaniem byłoby po prostu wywalenie karaoke z napisów i po problemie... ewentualnie zmiana zasobożernego efektu na jakiś prostszy.


flzQwEU.jpg

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024