#41 2011-04-12 15:49:53

non-
Użytkownik
Dołączył: 2011-01-21

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Rivriet napisał:

Co do konwersji napisów do postaci SRT - można rozważyć tę kwestię, aczkolwiek nie ukrywam, że napisy publikowane są na razie w celach wyłapania sugestii od internautów, a potem sklecenie z tego hardsubów. Stąd też nie wiem, czy wszystkie napisy ukażą się w osobnej formie, czy np. od odcinka nr. 10 nie będą dystrybuowane wyłącznie jako hardsuby. Drugi odcinek dodany. Wieczorem reszta.

Za to idei pozostawienia Genialnego Żółwia nie rozumiem. W takiej sytuacji, dla zasady, powinien też pozostać Genialny Kruk (podczas gdy w oryginale to jest Żuraw).

I tak też będzie. IMO, lepszy "Genialny Żółw niż "Boski Miszcz" (to tak abstrahując do mangi).

Mówisz tutaj o prawdziwych hardsubach (napisy wrenderowane w obraz), czy pseudo hardach (wmuxowane w kontener)?
IMHO, jeżeli już macie robić hardsuby, to tylko na najwyższej dostępnej jakości (japońskie dvds) i przynajmniej z custom fontem.


ziomek-xD.png

Offline

#42 2011-04-12 16:36:27

Rivriet
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2011-04-04

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Mówię o wmuksowaniu w kontener. Pisałem już - siedem dni ściągania i pobrałem zaledwie 12 odcinków. Szukam alternatywy. Znalazłem niby inny japoński rip, ale jakość obrazu nie powala. Na dodatek ktoś przekonwertował go do kompletnie niewydajnego wmv.

Offline

#43 2011-04-12 16:38:12

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

A planujesz wydawać po kilka odcinków dziennie, że 12 epków / 7 dni to wolno? oczkod

Offline

#44 2011-04-12 16:43:09

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Tu niektórzy pobierają rawy miesiącami z jakiś emulów, więc nie narzekaj. oczkod
Jeśli się przemęczysz ułatwisz potem życie innym. Zawsze możesz poszukać na japońskim p2p jakiś rawów, bądź pobrać kilkaset gigabajtów obrazów z płyt ISO i samemu przekodować.

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2011-04-12 16:43:35)

Offline

#45 2011-04-12 16:46:00

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Walnę trochę offa, chyba nikt się nie pogniewa.

@Sado - TEN Sado? Z Tawerny G...? Jeśli tak - pozdrawia były red. naczelny (tak, ten, który kiedyś miał nick zaczynający się na R, a kończący na V oczkod).

Ano, ten. Dziękuję za pozdrowienia i odwzajemniam. Kogo jak kogo, Resp, ale Ciebie to się tutaj nie spodziewałem ;]

W każdym razie nie jestem jakoś zainteresowany DB, ale jeśli projekt wypali, to może zacznę oglądać i przypomnę sobie dobre czasy podstawówki. Bądź co bądź życzę powodzenia ;]


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#46 2011-04-12 17:26:48

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Rivriet napisał:

Za to idei pozostawienia Genialnego Żółwia nie rozumiem. W takiej sytuacji, dla zasady, powinien też pozostać Genialny Kruk (podczas gdy w oryginale to jest Żuraw).

I tak też będzie. IMO, lepszy "Genialny Żółw niż "Boski Miszcz" (to tak abstrahując do mangi).

Tutaj wychodzi nieznajomość mangi jezor
On jest tam tłumaczony jako Żółwi Pustelnik. A czemu? Bo Kame Sennin znaczy Żółwi Pustelnik, a nie Genialny Żółw. A jeśli robicie też Genialnego Kruka, no to już błędy w tłumaczeniu będą się pojawiać, co nie jest fajne.

Rivriet napisał:

Na dodatek ktoś przekonwertował go do kompletnie niewydajnego wmv.

Z tego co porównałem, wmv prezentują się jednak lepiej od tych mp4. Generalnie widać, że one są z jednego źródła, tylko te mp4 są po przeróbkach (kontrast itd.) momentami wcale nie ciekawych.

Offline

#47 2011-04-12 17:39:11

spychacz
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2008-04-12

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Rivriet napisał:

Mówię o wmuksowaniu w kontener. Pisałem już - siedem dni ściągania i pobrałem zaledwie 12 odcinków. Szukam alternatywy. Znalazłem niby inny japoński rip, ale jakość obrazu nie powala. Na dodatek ktoś przekonwertował go do kompletnie niewydajnego wmv.

Nie wiem jaki masz net, ale torek jest całkiem żywy. Dla testu zapuściłem go wczoraj i w ciągu 5h 43m pobrałem pierwsze 10 odcinków (1,95GB).
Z chęcią obejrzał bym w końcu całe DB po kolei, więc jak chcesz mogę spróbować gdzieś po trochu wrzucać te pliki, chociaż może to być trudne ze względu na rozmiar - 100GB, a mój upload do najszybszych nie należy.

Offline

#48 2011-04-12 17:59:26

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

SoheiMajin napisał:

Z tego co porównałem, wmv prezentują się jednak lepiej od tych mp4. Generalnie widać, że one są z jednego źródła, tylko te mp4 są po przeróbkach (kontrast itd.) momentami wcale nie ciekawych.

Pics or it didn't happen.  oczkod

Offline

#50 2011-04-12 19:06:57

Rivriet
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2011-04-04

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

@spychacz - Netia 2mb. Porty odblokowane, średni download z tego torrenta - 15kb/s.
@Tybek - Dzięki. Teraz pytanie - czy wszyscy, jednogłośnie, są za hardsubami na podstawie tego japońskiego ripa? Czy ktoś jest przeciwny? jezor Jeśli nie będę dał rady pobrać dalszych odcinków przez torrent, będę mógł liczyć na upy z Twojej strony (pytanie do Tybeka)? Napisałeś na PW, że masz upload równy ~100kb/s. Przy tej prędkości jeden odcinek uploadowałby się ~20 minut. Może podjąłbyś z nami współpracę polegającą chociażby na upowaniu tak z dwóch/trzech odcinków na tydzień (np. zarzuciłbym Ci hasłem - "Potrzebujemy odcinka nr. 24, robimy pod niego napisy", a ty w miarę możliwości wrzuciłbyś to na megaupload)? Byłby to dla Ciebie duży problem?

EDIT: Zaraz, słuchajcie! Czy to nie jest ta sama japońska wersja?
http://www.hotfilesearch.com/search.php … all&page=8

Ostatnio edytowany przez Rivriet (2011-04-12 19:15:02)

Offline

#51 2011-04-12 19:21:17

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Rivriet, to co zamierzasz robić (muxowanie w kontener) to są softsuby nie hardsuby. oczkod
W hardsuby dzisiaj bawią się już tylko prawdziwe hardkory, nawet się tego poprawić potem nie da, plus kodowanie trwa masę czasu.

Rozdzielczość, waga i format się zgadzają, więc na 99% ta sama wersja.

Offline

#52 2011-04-12 19:24:34

Tybek
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-14

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Tak, to ta sama kopia, do wyboru do koloru, torrent, MU, albo HF.

Offline

#53 2011-04-12 19:55:26

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Rivriet napisał:

Teraz pytanie - czy wszyscy, jednogłośnie, są za hardsubami na podstawie tego japońskiego ripa?

Moim zdaniem w mp4 są za grube kontury, ale to już sam zdecyduj, która wersja jest "lepsza". Mam wrażenie, że wmv są po prostu na czysto zgrane z DVD, a w mp4 to ktoś niby-ulepszył jakość.
W mp4 jest jeszcze po lewej stronie obrazu czarny pasek (po prawej czasem też), który należałoby wyeliminować.

Offline

#54 2011-04-12 21:28:46

Rivriet
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2011-04-04

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Wersja wmv ma trochę błędów technicznych (niekiedy urwane sceny) i ma gorszą jakość dźwięku. Dobra, niech padnie na tę pierwszą, japońską wersję. Przeprowadziłem pod nią testowe synchro. Napisy wystarczy przesunąć o 1,3s w tył i wszystko gra. Nie będzie najmniejszych problemów z tą zabawą.

Ostatnio edytowany przez Rivriet (2011-04-12 21:29:09)

Offline

#55 2011-04-14 22:08:24

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Rivriet napisał:

Nie będzie najmniejszych problemów z tą zabawą.

Z obcięciem czarnych bocznych pasków też?

Podasz jakiś przykład tych "urwanych scen"? Bo jakoś się nie spotkałem.

Offline

#56 2011-04-14 23:15:04

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Ten czarny pasek jest ledwo widoczny, zresztą chyba każdy ogląda na pełnym ekranie, a wtedy problem nie istnieje.

Offline

#57 2011-04-15 00:58:04

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Zarathustra napisał:

Ten czarny pasek jest ledwo widoczny, zresztą chyba każdy ogląda na pełnym ekranie, a wtedy problem nie istnieje.

Ledwo czy nie, ale jest, i jest brzydki. Gdy się robi hardsuby, to się obraz poprawia by był jak najlepszy, a nie zostawia błędy, "bo i tak każdy oglądy na pełnym ekranie".

Offline

#58 2011-04-18 01:40:42

Rivriet
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2011-04-04

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Paski będą usunięte. Wróciłem z urlopu i biorę się z powrotem za pracę. SoheiMajin, może zechciałbyś być jednak korektorem? Potrzebuję kogoś tak szczegółowego jak Ty. Mamy dziesięć przetłumaczonych odcinków. Poprawiam dziewiąty i dziesiąty. Chcielibyśmy z tym szybko ruszyć i zacząć wydawać softsuby. W chwili, gdy to piszę, montuję testowy odcinek (z napisami, usuniętymi pasami i bez zapowiedzi kolejnego odcinka).

Offline

#59 2011-05-12 21:00:03

Rivriet
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2011-04-04

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Bump. Proszę zobaczyć początek pierwszego postu w temacie. Projekt żyje, ma się dobrze. Mamy 11 dostępnych odcinków.

Ostatnio edytowany przez Rivriet (2011-05-13 09:30:03)

Offline

#60 2011-05-12 23:43:35

AGMateusz
Użytkownik
Skąd: Mielec
Dołączył: 2011-04-07

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Życzę powodzenia w projekcie! Owocnej pracy! Niedługo wypowiem się co do odcinków smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024