#141 2011-09-12 22:21:31

Zwiadowca
Zbanowany
Dołączył: 2011-09-12

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Pobrałem pierwszy i najnowszy odcinek. Oba wyglądały paskudnie. Co ty tak się podniecasz tym przefiltrowanym obrazem? Zdajesz sobie sprawę, że głosisz tutaj kazania na temat czystej abstrakcji? Źródłem twojej zabawy w kodera jest zaledwie rip, na dodatek cienki. Filtrowałeś filtrowanego ripa. Czysty geniusz. Jakby tego było mało, jesteś święcie przekonany, że dokonałeś remasteringu. O czym my tu w ogóle gadamy? Wziąłeś gówno, naszczałeś na nie i wymieszałeś patykiem. Mania na filtrowanie mnie przeraża.

Pewnie chcesz zobaczyć, jak według mnie powinno to wyglądać. Łap:
http://i55.tinypic.com/hv6oo0.png
http://i56.tinypic.com/2h3ph0n.png
http://i52.tinypic.com/2qxw70h.png
http://i51.tinypic.com/9j0i8i.png
http://i55.tinypic.com/k0rl12.png

Spójrzmy na coś od ciebie:
http://www.grupa-mirai.tk/wp-content/up … anie_2.jpg

U góry twoje badziewne źródło, na dole chujostering. Zobacz coś ty odwalił z kolorami. Ubranie Jackiego wygląda zabawnie. Podobno coś tutaj wyostrzyłeś. Niczego takiego nie dostrzegam. Jeszcze bardziej pozbawiłeś obraz szczegółów. Ohyda.

Offline

#142 2011-09-12 22:28:51

Maryskowo
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-24

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Zwiadowca napisał:

Ubranie Jackiego wygląda zabawnie.

No co? Po prostu z czarnego zrobił niebieski.

Offline

#143 2011-09-12 22:51:07

Goku_SSJ
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-25

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

oklaski2.gif Zwiadowca, z remasteringiem myślę tak samo. Rivriet, to rzeczywiście jest gorzka prawda, zamiast skupiać się na kombinowaniu z remasteringiem, lepiej skupcie się na tłumaczeniu, bo szkoda czasu i nerwów.

Offline

#144 2011-09-12 23:00:11

sokolb
Użytkownik
Skąd: Newcastle upon Tyne
Dołączył: 2007-10-27

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

A ja mogę tylko powiedzieć: dobra robota. Jak dla mnie wygląda dużo lepiej. Tylko nie zaprzestańcie wydawania w formacie 4:3 ponieważ też nie jestem zwolennikiem ucinania obrazu.


sokolb.jpg

Offline

#145 2011-09-12 23:19:14

Rivriet
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2011-04-04

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Ubranie Jackiego wygląda zabawnie.

No co? Po prostu z czarnego zrobił niebieski.

Bo ono jest do cholery granatowe. Tak, inne czarne kolory zostały. Wytłumacz mi w takim razie, dlaczego 99% elementów, które powinny być czarne, po prostu takimi pozostały. Czary? Nie, tak było w rawie (zmień sobie kontrast, jasność i saturację w odtwarzaczu, to sam zobaczysz, buty Jackiego nadal są czarne). Poza tym, zwiadowco, GRATULUJĘ! Pokazałeś porównanie z odcinka nr 26, który miał INNĄ temperaturę barw niż pozostałe (dlatego odświeżamy wszystkie EP na bazie tego, co zrobiliśmy w 27. odcinku). Jesteś ślepy. Na dodatek podwójnie ślepy, bo ten rip wybrali FORUMOWICZE i uznali za najlepszy. Tak? Twój rip jest lepszy? Ciekawe, tutaj porównanie:

http://i53.tinypic.com/2vvnww2.png

Po lewej nasza wersja, po prawej Twoja. No cóż... Jeszcze mi wskaż, gdzie pozbyliśmy się tych szczegółów w obrazie, no proszę, zademonstruj. Zaznacz chociażby w paincie dany fragment obrazu. Jeśli tego nie zrobisz, udowodnisz tylko to, że to puste słówka.

Tak, pobrałeś 27. odcinek, jak cholera. A, Twój rip jest piękny. Nam narzucasz ucinanie obrazu w wersji, którą wycofaliśmy, a sam podajesz jakieś byle co z zachwianymi proporcjami obrazu. Nie mówię już o tym paskudnym efekcie ziarna. Szkoda tylko, że walnąłeś nasze porównanie z 26. odcinka. Brawo, zacne brawo. A teraz możesz zejść ze sceny i robić wielkie, nadmuchane halo z czegoś, czego nie ma.

@sokolb - Wydawać będziemy tylko w 4:3.

Ostatnio edytowany przez Rivriet (2011-09-13 00:20:39)

Offline

#146 2011-09-12 23:28:04

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Patrząc na obrazki, mam wrażenie, że gościu z gówna ukręcił coś, co da się oglądać. IMO fajna sprawa, chociaż z zabawą w ucinanie dałbym sobie spokój.

Tak czymać. No i nie słuchać ani narzekaczy, ani klakierów.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2011-09-12 23:30:17)

Offline

#147 2011-09-12 23:34:04

Rivriet
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2011-04-04

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

@Sir_Ace - Czytaj uważnie mój post, kolorystyka jest inna. Screen podałem. Widać efekty? Widać. Cieszę się, że są ludzie, którzy szanują cudzą pracę. Po raz kolejny mówię - nie będzie żadnej ucinanej, upscalowanej i innej, wymodzonej wersji. Będzie tylko 4:3.

Offline

#148 2011-09-12 23:44:24

Tai_
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-11

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Zaznacz chociażby w paincie dany fragment obrazu. Jeśli tego nie zrobisz, udowodnisz tylko to, że to puste słówka.

http://i51.tinypic.com/2czt64j.png


cccpdearsbanner.jpg

Offline

#149 2011-09-12 23:56:20

Rivriet
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2011-04-04

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

@Tai_ - Ojej, kilka kresek mniej na koronie drzew, bardziej złączona (słownie) JEDNA kreska na jabłku i brak małej gałązki, której praktycznie nie widać. Uważaj, niebawem wybuchnie powstanie w piaskownicy. Dajcie spokój. Tak, lepiej oglądać coś starego, z efektem ziarna i rozciągniętego sztucznie do 16:10 (?). Poza tym 3/4 rzeczy, które tu zaznaczyłeś, były już w rawie BEZ NASZEJ ingerencji, więc proszę mnie łaskawie nie winić za to, że nie mam oczu w czterech literach i nie skanuję każdej z ponad 35000 klatek. Dowód? A proszę bardzo: http://i52.tinypic.com/2wqtudj.jpg

No, już? Jeszcze jakieś "ale", które mam rozwiać? Dalej mam udowadniać, że Wasze argumenty są wyssane z palca? A jak kogoś boli i coś się nie podoba - out. Nie podoba się, nie ściągaj. Nigdzie nie rozwieszamy wielkim billboardów z napisem: "Masz pobrać nasze softy!".

@Sir_Ace:

Tak czymać. No i nie słuchać ani narzekaczy, ani klakierów.

Próbuję, ale jak mi ktoś robi bałagan w temacie, to nie będę tego zostawiał bez komentarza. Zresztą niech Zwiadowcy już zwiększy się ten e-penis, niech jakimś cudem udowodni wyższość swojego ripa nad naszym i odejdzie w blasku chwały (w końcu niczym rycerz na białym rumaku ruszył na bitwę kontem zarejestrowanym kilka godzin wcześniej). Tutaj będę tylko informował o postępach prac.

Ostatnio edytowany przez Rivriet (2011-09-13 00:06:23)

Offline

#150 2011-09-13 00:05:20

Goku_SSJ
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-25

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Ale z jednej strony, Rivert, teraz ma wyjść DBZ na Blu-Ray, na której będzie dość mocno widoczny efekt ziarna, ale poza tym rip będzie wspaniały. Więc teraz pytanie, jakby to miało być DB, to też byście je filtrowali? Bo ja osobiście wolę wersję oryginalną.

Offline

#151 2011-09-13 00:06:02

Tai_
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-11

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

No, już? Jeszcze jakieś "ale", które mam rozwiać? Dalej mam udowadniać, że Wasze argumenty są wyssane z palca?

FHTmS.jpg


cccpdearsbanner.jpg

Offline

#152 2011-09-13 00:08:57

Rivriet
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2011-04-04

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

@Goku_SSJ - Matko jedyna... pokaż mi zrzut z Dragon Boksa. No pokaż. Wskaż mi czysty obraz bez przeróbek z Dragon Boksa. W DBZ na BD będzie efekt ziarna? Zaraz, zaraz... a czy FUNi przy skanie do 1080p jakieś 2-3 lata temu nie usuwało właśnie tego efektu? No właśnie. Przy remasteringu go usunęli, a teraz z powrotem dodadzą?

@Tai_ - Nie będę odpowiadał na argumentum ad personam. Nasza piaskownica, nasz problem. Ludzie szanują, podoba im się - pobierają. Ludzie nie szanują, nie podoba im się - nie pobierają. Proste? Proste.

Ostatnio edytowany przez Rivriet (2011-09-13 00:13:52)

Offline

#153 2011-09-13 00:13:22

Goku_SSJ
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-25

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Radziłbym już zakończyć temat. finito-79025716.jpg

Offline

#154 2011-09-13 01:23:13

Zwiadowca
Zbanowany
Dołączył: 2011-09-12

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Rivriet napisał:

Bo ono jest do cholery granatowe. Tak, inne czarne kolory zostały.

Ubranie Jackiego miało podchodzić pod kolor czarny, a zobacz co można zastać u ciebie. Jakieś niebieskie gówno. Naprawdę nie widzisz różnicy, która zakrawa o parodię? Zresztą nie chodzi tutaj tylko o jego wdzianko. Choćby włosy też przybrały inny kolor. A to przecież tylko jedna klatka.


Rivriet napisał:

Poza tym, zwiadowco, GRATULUJĘ! Pokazałeś porównanie z odcinka nr 26, który miał INNĄ temperaturę barw niż pozostałe (dlatego odświeżamy wszystkie EP na bazie tego, co zrobiliśmy w 27. odcinku).

Po prostu wkleiłem screena z twojej strony.


Rivriet napisał:

Jesteś ślepy. Na dodatek podwójnie ślepy, bo ten rip wybrali FORUMOWICZE i uznali za najlepszy.

Nigga, please. Co mnie obchodzi, że wybrali go forumowicze? Poza tym trudno im się dziwić, gdyż nie ma dostępnych ripów w lepszej jakości. Oczywiście można pokusić się o dorwanie iso, ale komu by się chciało. Lepiej filtrować filtrowany wcześniej rip i bawić się w kodera.


Rivriet napisał:

Jeszcze mi wskaż, gdzie pozbyliśmy się tych szczegółów w obrazie, no proszę, zademonstruj. Zaznacz chociażby w paincie dany fragment obrazu. Jeśli tego nie zrobisz, udowodnisz tylko to, że to puste słówka.

Tai zrobił to za mnie.


Rivriet napisał:

Ojej, kilka kresek mniej na koronie drzew, bardziej złączona (słownie) JEDNA kreska na jabłku i brak małej gałązki, której praktycznie nie widać.

Ojej, mamusiu, nie obszczałem deski klozetowej, to tylko pierdyliard kropelek.


Rivriet napisał:

Poza tym 3/4 rzeczy, które tu zaznaczyłeś, były już w rawie BEZ NASZEJ ingerencji, więc proszę mnie łaskawie nie winić za to, że nie mam oczu w czterech literach i nie skanuję każdej z ponad 35000 klatek. Dowód? A proszę bardzo: http://i52.tinypic.com/2wqtudj.jpg

Czy ja czasami nie wspominałem, że wybrałeś gówniane źródło? Czy ja czasami nie wspominałem, że filtrowałeś ripa, który już został pozbawiony szczególów? Czy ja czasami nie wspominałem, że wyszło ci jeszcze bardziej pozbawione szczegółów gówno?


Rivriet napisał:

No, już? Jeszcze jakieś "ale", które mam rozwiać? Dalej mam udowadniać, że Wasze argumenty są wyssane z palca?

Najpierw zacznij od udowodnienia, że nasze argumenty są wyssane z palca.


Rivriet napisał:

A jak kogoś boli i coś się nie podoba - out. Nie podoba się, nie ściągaj. Nigdzie nie rozwieszamy wielkim billboardów z napisem: "Masz pobrać nasze softy!".

Ależ masz rację. Nikt mi nie każe tego pobierać. Przyjebałem się do twojej zabawy w kodera. Nie rób z siebie boga, podczas gdy gówno wiesz o kodowaniu. Moje uwagi powinny wyjść ci na dobre.


Rivriet napisał:

Matko jedyna... pokaż mi zrzut z Dragon Boksa. No pokaż. Wskaż mi czysty obraz bez przeróbek z Dragon Boksa.

Dam ci coś lepszego. Łap voba.
http://www.megaupload.com/?d=XM1NXED5

Mam takie jedno proste pytanie. Iso ma lepszą jakość niż twoje ripy, prawda? Co do tego się zgadzamy? Zakładam, że tak. Pobierz voba i sprawdź, czy czasami moim ripom nie jest najbliżej do tej jakości, zgoda? Spróbuj później opisać, co zaobserwowałeś.


Rivriet napisał:

W DBZ na BD będzie efekt ziarna? Zaraz, zaraz... a czy FUNi przy skanie do 1080p jakieś 2-3 lata temu nie usuwało właśnie tego efektu? No właśnie. Przy remasteringu go usunęli, a teraz z powrotem dodadzą?

A ktoś tu nazywał mnie ślepym... Pokazałem ci trzy screeny. Tak ma wyglądać DBZ na BD. Odczep się od tego faila Funi z widescreenem. Przy Dragon Boxach, oczywiście nie o własnych siłach, naprawili tę wpadkę. Teraz obraz do BD przygotowują całkiem nową techniką. To nie będzie to samo gówno, co filmy DBZ na BD. Nareszcie, bo jak powszechnie wiadomo, Funimation wydaje gówienka. Prawdopodobnie tym razem będzie inaczej.

To te trzy screeny, żebyś sobie nie szukał:
http://i119.photobucket.com/albums/o150 … 99703b.jpg
http://i119.photobucket.com/albums/o150 … 448315.jpg
http://i119.photobucket.com/albums/o150 … 3e5baa.jpg

Offline

#155 2011-09-13 01:29:29

darkstar123
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-13

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Oj dajcie już spokój. Nie ma co się kłócić. Nie ma też po co filtrować i kodować coś co już przeszło te procesy. Owszem może wyjść lepiej, ale może i gorzej. Po co kombinować. Niech kolega skupi się na tłumaczeniu i będzie świetnie smile_big

Offline

#156 2011-09-13 01:37:52

Rivriet
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2011-04-04

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

@Zwiadowca - Dziękuję za uwagi, przyjąłem do serca, nie skorzystam. Kto chce, ten pobierze. Kto nie, niech nie pobiera. Mi to lotto. Skąd masz voba?

Offline

#157 2011-09-13 03:18:08

darko
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-06-04

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Nie wiem co chce osiągnąć Zwiadowca? Wygląda na to, że specjalnie zalogował się po raz pierwszy na forum aby zdyskredytować robotę Riverta, robi wszystko aby się obraził i przestał się zajmować DB.   Jak dla mnie słownictwo tej "krytyki" o tym świadczy.
Posiadam kilka wcześniejszych wersji DB i bardzo chętnie do kolekcji dołączę jego wersję, oby całe 153 odcinki smile

Offline

#158 2011-09-13 06:04:03

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Obraz jest przefiltrowany i zabija jakąkolwiek chęć oglądania tego. Kontury za ostre, gama kolorów skopana, jeszcze większa utrata detali, przypomina mi to moje początki kodowania. Biedne ziarno   jezor2

@darko, jakie po raz pierwszy. Po sposobie pisania to ja widzę takiego jednego pana, co się w kodowanie swego czasu dość długo bawił, a teraz siedzi gdzie indziej. Rzuca mięsem, ale ewidentnie ma rację.  kombinuje


wladza1.png

Offline

#159 2011-09-13 07:45:49

Zwiadowca
Zbanowany
Dołączył: 2011-09-12

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

Rivriet napisał:

@Zwiadowca - Dziękuję za uwagi, przyjąłem do serca, nie skorzystam.

Czyli co, upierasz się, że twoje ripy mają lepszą jakość niż vob, który podrzuciłem? Ale czepianie się ziarna najlepsze.

Rivriet napisał:

Skąd masz voba?

A skąd się biorą dzieci?

Offline

#160 2011-09-13 11:36:17

Rivriet
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2011-04-04

Odp: [Grupa Mirai] Dragon Ball

@Zwiadowca - Nie umiesz się wypowiadać na poziomie? Pytam grzecznie - skąd masz voby. Nigdzie nie widziałem aktywnego torrenta. To chyba jasne, że chciałem spróbować z vobem. Jeśli chcesz udowadniać swoją wyższość przez same bluzgi, a nie chcesz po prostu odpowiedzieć na pytanie. Równie dobrze mogę mieć Twoje zdanie gdzieś i dalej robić swoje, ale po prostu jestem otwarty na nowe możliwości. Nie chcesz odpowiedzieć? Trudno, dalej będę jechał na tym źródle i robił to samo. Bo oczywiście łatwiej odpowiadać chamskimi odzywkami.

@bodzio - Jaka gama kolorów? W którym miejscu masz skopaną gamę kolorów (patrząc na screen w pierwszym poście)?

Ostatnio edytowany przez Rivriet (2011-09-13 11:41:45)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024