#21 2011-06-04 17:07:35

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: [AG] X-Men

Hmm, sciagam jedynie plik wideo (mkv) nie ma katalogu, nie ma innych plikow.
Zadne z waszych synchr nie pasuje, kazda niby wersje do Weapon+ trzeba przesuwac dokladnie o 59 sekund i 94ms (oprocz pierwszego epa, tam jest meksyk). Mam tez kilka epow wersji Commie i sa one po prostu dluzsze od Weapon+. Maja opening.

Teraz dopiero zauwazylem, ze rzeczywiscie tytuly ang. epkow sa u Weapon+, tylko ze jakos tak glupio usytulowane - pod napisem. Byc moze to ze nie widzialem, bylo spowodowane tym, ze przeijalem i trafilem tak, ze sie nie zalaczyly (nie najechalem na poczatek kwestii).

Mam jeszcze jedna uwage co do tlumaczenia. Mianowicie teraz dopiero dostrzeglem, ze piszecie z malej litery ksywe profesor X. Profesor w tym zlepku nie jest tytulem naukowym tylko czescia ksywki. Z tego zapisu wynikaloby, ze jego ksywa to samo "X", a tak nie jest. Podobnie jest z Kapitanem Ameryka, Majorem Force, czy Doktorem Doomem. Gdyby bylo w kontekscie takim profesor Charles Xavier, to wtedy owszem z malej.

Nie mozna tez porownywac do np. pulkownika Nicka Fury, poniewaz wystepuje on zazwyczaj jako Nick Fury, albo po prostu Fury.

Offline

#22 2011-06-04 18:09:55

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] X-Men

Jeśli chcesz, to wrzucę ten plik z opem na MU i dam Ci link.

Profesor X, myślałem nad tym i myślałem, i w efekcie skończyło się na tej wersji. Masz słuszność, przy najbliższej okazji zrobię aktualizację wszystkich subów.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#23 2011-06-04 18:12:11

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: [AG] X-Men

Nie, dzieki wytne sobie najwyzej od Commie.

W sumie az tak mi na tym nie zalezy, bo jakis rewelacyjny nie jest.

Niemniej jednak THX.

Offline

#24 2011-06-05 12:21:16

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] X-Men

Suby do ósmego epa wrzucone. Tymi aktualkami zajmę się jednak innym razem, po nieprzespanej nocy nie chce mi się.

Jest też już trailer do Blade'a (9 ep Iksów lub YT).


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#25 2011-06-25 21:45:59

animefan2009
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-03-08

Odp: [AG] X-Men

Witam.
Kiedy można spodziewać się reszty subków?

Offline

#26 2011-06-25 22:18:48

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] X-Men

9 i 10 stoją na Damie, obiecuje oddać w pon/wt, więc wtedy będą. 11 postaram się jutro ruszyć. 12 raczej w następny weekend dopiero przetłumaczę.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#27 2011-06-27 23:17:03

damtrix
Użytkownik
Skąd: Otwock
Dołączył: 2005-12-08

Odp: [AG] X-Men

*ding dong* Jutro koło południa ruszam ze wszystkimi zaległościami korektorskimi. Dziękuję za uwagę. *ding dong*


Uszy do góry! smile

Offline

#28 2011-06-30 12:36:45

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] X-Men

Miałem małe opóźnienie z dodaniem, więc suby do 9. i 10. epa można pobierać od dzisiaj
Tłumaczenie dwóch ostatnich postaram się zrobić przez ten weekend, ale może być z tym ciężko xD Za Blade'a wezmę się, gdy zakończę Iksów.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#29 2011-06-30 15:04:49

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: [AG] X-Men

A jak wam się podobają te "japońskie dzieła Marvela"? Jestem fanem amerykańskich pierwowzorów, ale tu miałem do czynienia z serią zawodów. Iron-Man miał niespójną fabułę i niedopracowanych bohaterów. Wolverine był po prostu durny. A X-Men okazał się być najlepszy z nich wszystkich i w pełni zasłużył na 3. Nie wiem czy zadawać sobie trud i oglądać dalsze wypociny pt Blade.

Offline

#30 2011-06-30 15:36:06

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: [AG] X-Men

Jeśli ktoś myślał, że japońskie wersje Rosomaka, Żelaźniaka i X ludzi będą wiernymi kopiami komiksów, to oczywiście się przeliczył. Trzeba do nich odpowiednio podejść, z dystansem, nie szukać różnic między komiksem i animu itd., bo nie ma bata, aby takie coś się spodobało. To, że mimo wszystko są dość średniawe, niczego nie zmienia. Imo pierwszy Iron Man był naprawdę słaby, za to już Wolverine trochę lepszy, ale nadal nic ciekawego, X-men znowu podwyższył poziom, ale również średniak. Widać z serii na serię progres, więc można oczekiwać, że Blade będzie lepszy niż jego poprzednicy. Wg mnie zbyt bardzo zjaponizowali komiksy Marvela. Taki Batman był typowo amerykańską produkcją, było czuć od niej moc, ww. są typowo japońską produkcją i przy Nietoperzu wyglądają blado.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#31 2011-06-30 15:59:26

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] X-Men

Ja akurat wyżej oceniam Irona niż Wolviego. X-Men jest całkiem, całkiem. Właśnie obejrzałem 11 ep, który był świetny, zwłaszcza graficznie i wielki plus dostaje za berserka Wolverine'a. Generalnie jest tak, jak napisał arystar, należy podejść do tych adaptacji z rezerwą, a nie w trybie wiernego fana Marvela. Batman to inna para kaloszy z powodu konwencji. Jednak chętnie bym zobaczył, jak by wyszedł Japończykom serial.
Blade będzie miał najmocniejszy zestaw seiyuu, reżyser też rodzi nadzieje. Wkrótce się przekonamy.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#32 2011-06-30 18:44:21

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: [AG] X-Men

Quithe napisał:

Właśnie obejrzałem 11 ep, który był świetny, zwłaszcza graficznie i wielki plus dostaje za berserka Wolverine'a.

Ty tłumacz, a nie tu spoilerujesz smile_big
Mi się X-Men podoba. Co prawda nie czytałem komiksu, ale kreskówka była według mnie gorsza od japońskiego wydania. Ale na moje zdanie pewnie wpływ ma fakt, że nigdy nie przepadałem za zachodnimi kreskówkami i komiksami oczkod

Offline

#33 2011-07-10 16:27:24

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] X-Men

Na ANSI trafił sub do odcinka 11. Jak się okazało, zapomniałem skopiować na lapa wersje W+, więc ostatnie synchra musicie machnąć sami. Chyba że poczekacie 3 tygodnie xD
Ep 12 leci do drugiej korekty, będzie w okolicach czwartku (jeśli Dam zrobi, a ja nie zapiję po robocie [przyczyna obecnych opóźnień Iksów] jezor)


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#34 2011-07-14 08:40:57

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] X-Men

Napisy do 12 odcinka zostały udostępnione, tym samym kończymy przedostatnią marvelówką.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#35 2011-07-15 12:21:32

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: [AG] X-Men

Ogladalem i powiem, ze nawet fajne, ale nic specjalnego. Na pewno lepsze niz IM i Wolvie, ale nie porwalo mnie.
Zastanawiam sie czemu Japonczycy nie korzystaja z naprawde szerokiego wachlarza super lotrow, ktore ma Marvel. Wymyslaja swoje potwory, ktore sa zazwyczaj wielkie i do niczego nie podobne, a przeciez mutanci, to zazwyczaj humanoidy.
Poza tym dziwne sa, niektore zachowania mutantow strzelajacy cyclop zamiast z wizjera to z motoru uzbrojonego niczym Iron Man i np. cierpliwy Wolverine, gdy w 10 ep. Profesor Sasaki w charakterystyczny dla animcow sposob nie odpowiada na glowne pytanie. Niby wszyscy znaja cala sytuacje brakuje tylko jednego glownego elementu i powodu, a w gaszczu tysiecy pytan milczy. Wolvie na pewno w tak ekstremalnej sytuacji "wyciagnalby" z niej te informacje. jezor

Zalety:
- kreska anime (szczegolnie rysunki postaci)
- w miare ciekawa fabula
- rezygnacja z przesytu wykorzystania bohaterow X-Men (gdyby w anime znalazlo sie wiecej czlonkow grupy, kazdy mialby zaledwie kilka kwestii w odcinku i nie poznalibysmy praktycznie nikogo dokladniej)
- brak brania pod uwage tylko Wolverina, ktory jest najpopularniejszy z calej grupy i zarazem najbardziej znany. Dzieki czemu moglismy lepiej poznac pozostalych czlonkow
- Emma Frost no i choc w mniejszym stopniu Storm
- Napisy [AG], na ktorych kolejny raz sie nie zawiodlem

Wady:
- Dosyc przewidywalna fabula
- Brak (kolejny raz w japonskiej wersji Marvel) najbardziej znanych superłotrow!!
- W niektorych momentach dziwne i zaskakujace zachowanie bohaterow
- Kolejny dzieciak bohaterem Marvelowskiego anime - Armor i jej wkurzjace zachowanie
- Mutanty dziwolagi

Co do tlumaczenia, znow kawal swietnej roboty. Jesli cos zauwazylem, to z tego co pamietam pisalem o tym juz wczesniej.
Co mi sie rzucilo w oczy to w kilku ostanich odcinkach przy reklamie Blade przetlumaczyliscie:
"Wyrusza w świat szukać zemsty\Nna kryjących się w mrokach mocy wampirach!"

nie wiem czy nie powinno byc przypadkiem (bo nie widzialem kwestii ang.)
"Wyrusza w świat szukać zemsty\Nna kryjących się w mrokach nocy wampirach!"

Dzieki za przetlumaczenie tej serii, teraz czekam na Blade.

Pozdrawiam

Offline

#36 2011-07-15 12:57:53

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] X-Men

Tym razem nic nie napisałem o animcu, bo nie miałem już wtedy chęci, ale songoku dobrze go podsumował. Ogólnie, jak dla mnie całkiem dobrze im wyszło (w końcu).

Tak, miało być "nocy". Tłumaczenie trailerów robiłem na szybko przed wydaniem suba i widocznie pominąłem. Sub do pierwszego epa dziś idzie do korekty. O następnych nie piszę, bo pewnie znowu nie wyjdzie tak, jak planuję smile_big


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024