#181 2011-09-19 20:34:15

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

dulu napisał:

No i z 90% ludzi ma jakiś tam chłam do blokady reklam, więc nawet nie wiedzą o ich istnieniu.

Zaskoczę cię ale według jakiegoś tam serwisu (już nie pamiętam jak się nazywał) blokady reklam używa jedynie ok 1% użytkowników. Co niestety jak patrze na zwykłych userów nie jest niczym zaskakującym. Więcej jest jedynie na serwisach głownie poświęconym IT a to dlatego że samo z siebie jest tam więcej osób wiedzących jak zainstalować dodatek (albo że w ogóle taki dodatek istnieje). Może instalacja dodatku to nic takiego ale gdybym nie instalował blokady reklam na każdym komputerze którego używam to jako jedyny z rodziny miałbym tą przyjemność życia bez reklam.

coellus napisał:

Ogólnie to wrzuć na luz. Ty też na każdej stronie wyłączasz adblocka? No właśnie.

Jeśli ktoś chce sprawdzić czy na danej stronie są reklamy to idiotyzmem jest to robić z włączoną blokadą reklam. Wiem, nie pomyślałaś o tym, ale cóż, tak czy inaczej za dobrze to o tobie nie świadczy.

Offline

#182 2011-09-19 20:37:58

MordercaMuminków
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Xardas, Twoje wyceny prawdopodobnie byłyby prawdziwe, gdyby każda odsłona = kliknięcie. A teraz odlicz adblocki, potem z pozostałej liczby tak zapewne z 1% kliknie z ciekawości/przypadkiem. Już jest o wiele mniej słodko smile A m-l jak niedawno w nim byłem miało bodajże 3 dedyki. Nielimitowany transfer to wydaje mi się podstawą, sprawa rozchodzi tu się o przepustowość - trzeba utrzymać odpowiednio dobre łącza by zapewnić swobodne przeglądanie tym ~1300 ludu, co zazwyczaj online był (nie wiem jak teraz, ale tak było 2 tygodnie). Kosztuje to łącznie z 500-600 zł zapewne miesięcznie, A od ostatnich 2 lat żadnej zbiórki nie było w przeciwieństwie do wieluuu innych stron typu "od fanów do fanów". "A reklamy mają, za mało kasy im?"

Zostaje maks 100zł, czyli to nawet mniej niż wspominane moje miesięczne "przychody". A nawet gdyby zostało i 500 zł nie żałowałbym, jak chce na tym zyskiwać, to niech zyskuje, dla mnie to niewarte nerwów, kilkanaście godzin korków dam dzieciakom jakimś i mi na jedno wyjdzie.

A po za tym - wciąż ponawiam do założenia lepszej strony niż m-l. To jest możliwe, i choć sam do tego ręki nie przyłożę <aka programowanie i inne> do chętnie zobaczę później rezulaty. I bez reklamowe utrzymanie też, oczywiście nie zapominając o tym by użyszkodnik mógł odpowiednio szybko przeglądać strony


Edit. Do powyższego - gdzieś K3n wyliczył że na 1300 osób 300 przynajmniej używa adblocka lub coś w tym stylu (zliczało online 2 różnymi sposobami..nie znam się więc nie wypowiadam się szerzej)

Ostatnio edytowany przez MordercaMuminków (2011-09-19 20:39:38)

Offline

#183 2011-09-19 20:45:05

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Foris napisał:
dulu napisał:

No i z 90% ludzi ma jakiś tam chłam do blokady reklam, więc nawet nie wiedzą o ich istnieniu.

Zaskoczę cię ale według jakiegoś tam serwisu (już nie pamiętam jak się nazywał) blokady reklam używa jedynie ok 1% wan, wan, wan

Nie uwierzę, jak nie zobaczę. Na razie jest to bliskie ujadaniu bezpańskiego psa.

MordercaMuminków napisał:

Zostaje maks 100zł...

No, to na mleko i bułki ma.

Ostatnio edytowany przez dulu (2011-09-19 20:46:58)

Offline

#184 2011-09-19 20:51:14

bobek784
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-13

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Dobra, poświęciłem trochę swojego czasu i przeprowadziłem mały test.
Zrobiłem małe porównanie stron http://centrum-mangi.pl i http://www.manga-lib.pl, przejrzałem około 100 losowych chapterów z różnych mang, które występują na obydwu stronach.

1. Opisy mang całkiem podobne.
2. Listy dostępnych chapterów wraz z przyciskami online i download - identyczne.
3. Zamieszczone rozdziały - identyczne. Są wszystkie creditsy, nie ma żadnych dodatków, zmian.
4. Strony z infem o gpupach też podobne
5. W readerze, z włączonym Adblockiem na obydwu stronach widnieje taka sama ilość reklam nieklikowych. (Na manga-lib wszystkie te klikowe zostają zablokowane, więc zero zarobku)
6. Centrum mangi ma lipny wygląd i straszny interfejs.
7. Reader manga-lib jest szybszy.

Prawdą jest, że bez żadnego adblockera nie da się nawet patrzeć na manga-lib, ale łatwiej byłby rozpowszechnić tę wtyczkę, niż zaczynać walkę z wiatrakami. W zablokowane reklamy nie da się kliknąć, a więc 0 kasy, a nieklikowych na obydwu stronach jest tyle samo!

Co do tego, że ludzie uważają, że to manga-lib tłumaczy mangi to ich głupo... nieświadomość. Taką akcją uświadomicie im, że są w błędzie i teraz zamiast narzekać na M-L, że nie ma chapterów, będą narzekać na was. Ale lepsze zła sława niż żadna.

A teraz jeszcze słówko dla tych, co tłumaczą mangi.
Odpowiedzcie sobie na pytanie dla kogo i dlaczego to robicie, czy dla zabawy, czy dla siebie, czy dla fanów, czy dla takich akcji. Najbardziej cierpią na tym fani, a K3nsei i tak ma to głęboko w poważaniu.

Osobiście lubię czytać na readerze http://daikazoku.org/readerv1/, bo jest fajny, ale na drugim miejscu jest M-L głównie za interfejs.

Pamiętajcie, większość czytelników i tak jak najszybciej przerzuca stronę z kredkami, a jeśli będzie chciał się dowiedzieć, kto to tłumaczy, to zarówno z M-L jak i z CM łatwo trafi na stronę autorów.

Ostatnio edytowany przez bobek784 (2011-09-19 20:58:03)


Nick na ANSI: bobek784v2

Offline

#185 2011-09-19 21:26:26

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

dulu wczoraj NA CAŁYM ŚWIECIE adblocka używało 12,678,471 osób (dane stąd) można z spokojnie założyć że adblock jest najpopularniejszy, ale i tak pomnóżmy tą liczbę razy 3 (dla 3 najpopularniejszych przeglądarek FF, IE, Chrome [operę pomijam ponieważ ma <2% udziału rynku w skali świata]) czyli ok 36 milionów osób. Co i tak jest zawyżoną liczbą ponieważ spory procent rynku mają stare wersje IE które nie mają żadnych blokad reklam ani nie mogą mieć. Dziennie z internetu korzysta 1,733,993,741 osób a 36 milionów z 1,7 miliarda to ok 2%. Więc jak widzisz tak czy inaczej ilość osób korzystających z blokowania reklam wynosi 1-2% oczywiście mówię o skali świata.

Offline

#186 2011-09-19 21:28:57

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Firefox, Chrome i Opera mają w nowych wersjach defaultowo ustawione blokowanie reklam:) Ludzie nawet nie wiedzą, że je blokują (nic nie instalują).

Offline

#187 2011-09-19 21:30:44

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

xardas100 napisał:

Według wyceny google m-l dziennie z 1 reklamy może zarobić 72$

Ta, gdyby taka reklama była na pełny ekran, a podczas klikania "X" się otwierała, zamiast zamykać.

Offline

#188 2011-09-19 21:36:16

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Foris napisał:

dulu wczoraj NA CAŁYM ŚWIECIE wan, wan.

MordercaMuminków napisał:

Edit. Do powyższego - gdzieś K3n wyliczył że na 1300 osób 300 przynajmniej używa adblocka lub coś w tym stylu (zliczało online 2 różnymi sposobami..nie znam się więc nie wypowiadam się szerzej)

To mi wystarczy, bo o to tu chodzi. Prawda, z 90% przegiąłem, niemniej nadal liczne grono osób używa na m-l adblocka.
Ergo - jak już mówiłem - kolega od m-l na mleko i bułki 'zarobi'. smile_lol

Offline

#189 2011-09-19 21:42:09

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

otakuJaro napisał:

Firefox, Chrome i Opera mają w nowych wersjach defaultowo ustawione blokowanie reklam

Od kiedy one mają od razu blokowanie reklam? Możesz powiedzieć skąd masz te dziwne informacje? Czyżby ominęły mnie jakieś newsy o tym?

dulu w to co mówi kensei bym za bardzo nie wierzył ponieważ w jego interesie było zawyżanie liczby blokowanych jeśli chciał pokazać że ma mniejsze zyski niż inni mówią.

Ostatnio edytowany przez Foris (2011-09-19 21:43:15)

Offline

#190 2011-09-19 21:48:31

Wszczebrzeszyn
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-16

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

otakuJaro napisał:

Firefox, Chrome i Opera mają w nowych wersjach defaultowo ustawione blokowanie reklam:) Ludzie nawet nie wiedzą, że je blokują (nic nie instalują).

Korzystam również z Opery i defaultowo wielu rzeczy nie wyłapuje, stąd rozszerzenie NoAds się przydaje.

A propos tych 100 zł, nie wierzę żeby strona generująca niemal tyle wejść co Tanuki miała tak niewielkie zyski, ale nawet gdyby to 100 zł > 0 zł i zarabia na udostępnianiu skanlacji nie robiąc ich samemu nawet. A na bułki to zarabia właściciel strony z pierwszych 50 000 w Polsce.

No i naiwny jesteś dulu, że wierzysz na słowo komuś kto nawet nie ma dostępu do takich informacji, a jedynie przekazuje to co usłyszał od K3nseia. Pochwaliłbyś się osobom postronnym, że zarabiasz miesięcznie 1000 zł na reklamach na stronie? 

@Sir_Ace
Jak zrobisz stronę będącej na liście 4000 najczęściej odwiedzanych stron w Polsce i ujawnisz jakie zyski Ci przynosi, będziemy mogli pogadać.

Ostatnio edytowany przez Wszczebrzeszyn (2011-09-19 21:49:21)


9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin.

Offline

#191 2011-09-19 21:52:38

xardas100
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-08

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Oto i strona z wycena m-l:  klik
A teraz kolejna wycena, tym razem porównamy do ANSI  evil Dane mam od admina.
Na początek dane:
Z tej jednej reklamy widocznej na stronie głównej ANSI miesięcznie zarabia około 350 zł <serwer kosztuje 360, przynajmniej ten sprzed wakacji>.
ANSI odwiedza dziennie ~50 tyś ludu, m-l raptem 1 milon.
A teraz liczmy razem:
350 zł * 20 <tyle razy więcej ludzi odwiedza m-l>= 7000 zł.
ANSI ma 1 reklamę natomiast m-l ma 7, z czego 2 wyskakują podczas czytania więc nie liczmy ich: 7000 zł* 5<reklam>= 35000 zł.
Koszty K3na, 35000- grafik- serwer<nie chce mi się pisać co ile może go kosztować>=~ 10 tyś zł <brutto>

Mi możecie nie wierzyć, bo i szczerze nie bardzo obchodzi mnie, ale liczby nie kłamią. Spytajcie nauczyciela matematyki xD

Offline

#192 2011-09-19 21:55:44

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Foris napisał:

dulu w to co mówi kensei bym za bardzo nie wierzył ponieważ w jego interesie było zawyżanie liczby blokowanych jeśli chciał pokazać że ma mniejsze zyski niż inni mówią.

Co nie zmienia faktu, że nawet jeśli chrzani głupoty, gówno, że tak brzydko powiem, na tym zarobi.

Wszczebrzeszyn napisał:

No i naiwny jesteś dulu, że wierzysz na słowo komuś kto nawet nie ma dostępu do takich informacji, a jedynie przekazuje to co usłyszał od K3nseia. Pochwaliłbyś się osobom postronnym, że zarabiasz miesięcznie 1000 zł na reklamach na stronie?

Ale w tych reklamach chodzi o to kliknięcie, nie? Więc jednak tak dużo chyba nie zarobi, bo niewiele osób umyślnie wejdzie w te reklamy. Jak wcześniej napisałem - niewiele mnie to interesuje. Ale jednak gdyby była to prawda i miałby te 1000 zł miesięcznie, to jak ejs napisał - mogliby mnie ujem nazywać, tez bym tak zrobił. smile_lol

ed:
Up:
Jeśli to wszystko prawda, koleś ma niezły interes. Tyle. smile_lol

Ostatnio edytowany przez dulu (2011-09-19 21:58:03)

Offline

#193 2011-09-19 21:56:10

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Uno momento. Ale reklamy googlowe (takie chyba są na mlibie. Chyba) chyba całkiem różnią się od takiej, jaką mamy na ansi. Poza tym, jak myślisz, ile ludzi klika w reklamę?

ale liczby nie kłamią.

Szacowanie zawsze kłamie.

Ostatnio edytowany przez Sado (2011-09-19 22:07:25)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#194 2011-09-19 21:56:26

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Foris napisał:
otakuJaro napisał:

Firefox, Chrome i Opera mają w nowych wersjach defaultowo ustawione blokowanie reklam

Od kiedy one mają od razu blokowanie reklam? Możesz powiedzieć skąd masz te dziwne informacje? Czyżby ominęły mnie jakieś newsy o tym?

dulu w to co mówi kensei bym za bardzo nie wierzył ponieważ w jego interesie było zawyżanie liczby blokowanych jeśli chciał pokazać że ma mniejsze zyski niż inni mówią.

Pokaż spoiler
20sf5u8.jpg
20t1jzr.jpg
2elqzi8.jpg

Wszystkie te przeglądarki miały blokowanie zaznaczone zaraz po instalacji (chyba nie tylko u mnie tak jest...). Co do skuteczności, używam opery i co chwila wyskakuje komunikat "zablokowano...".

Offline

#195 2011-09-19 21:56:53

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Foris napisał:
coellus napisał:

Ogólnie to wrzuć na luz. Ty też na każdej stronie wyłączasz adblocka? No właśnie.

Jeśli ktoś chce sprawdzić czy na danej stronie są reklamy to idiotyzmem jest to robić z włączoną blokadą reklam. Wiem, nie pomyślałaś o tym, ale cóż, tak czy inaczej za dobrze to o tobie nie świadczy.

Pomyślałam, pozwolę siebie zacytować X postów wcześniej:

coellus napisał:

Działa to na podobnej zasadzie do kreskówki/ANSI (co by te całe unie nie mówiły, ale tak właśnie jest) - wszystko zebrane do kupy + reklamy (2 na samym dole, jeśli jest więcej, to mnie się nie wyświetla) + readery online + download.

Wyświetliły mi się dwie, więc pomyślałam, że tyle jest. Czy wzięłam pod uwagę możliwość, że mogę mieć coś blokowane? Ano owszem.
Defaultowo wiele przeglądarek blokuje teraz reklamy i to bez instalowania dodatku. Opera na bank, podejrzewam, że najnowsze wersje IE pewnie też, ale ja ostatni raz widziałam IE, kiedy był w wersji 6.0, więc wieki temu. Firefoxa też dawno nie widziałam, więc nie będę się wypowiadać.
Więc nie, ogólnie to wyolbrzymiacie tę sprawę strasznie. Z reklamami też, te cyfry są zdeka z kosmosu wzięte, bo gdyby to rzeczywiście był taki dochodowy interes, to nie takich manga-lib by było 10, a jest 1.
Creditsy generalnie wszędzie są, jak ich nie ma, to jak się okazuje, z winy samych grup (przykład Bakumana), sporo osób ma blokowane reklamy (adblock i nie tylko).
W sumie to dawno takiej dramy na ansi nie było - dziwi mnie tylko jedno: że koniecznie muszą się z wami wszyscy zgadzać, bo jak nie to allah akbar.

Ostatnio edytowany przez coellus (2011-09-19 21:59:28)


Ty dulowaty userze!

Offline

#196 2011-09-19 22:01:48

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

A może tak naprawdę ten cały strajk ma na celu wywalić z obiegu m-l, bo to taki dochodowy interes jest. smile_lol

Offline

#197 2011-09-19 22:01:50

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Wartość strony -> 23 wielbłądów (Wartość jednego wielbłąda to 3 kozy, 2 owce i 1 osioł)
albo
6 856 butelek wódki (Wartość jednej butelki wódki to 11,5 $)

Jak ten WebArbiter może być wiarygodny, skoro nawet 'nie wie', po ile u nas wódka stoi? jezor

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2011-09-19 22:04:06)

Offline

#198 2011-09-19 22:04:35

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

otakuJaro ty chyba nie myślisz że wyskakujące okna to jedyne reklamy? To nie jest praktycznie żadne blokowanie reklam.

Offline

#199 2011-09-19 22:08:00

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

http://www.webarbiter.com/pl/anime-shinden.info

Buhahaha - 102 usd dziennie:D Dobra ta wycena xD

Offline

#200 2011-09-19 22:08:39

MordercaMuminków
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Ja szacuje z tym adblockiem wedle wyraźnych danych - jedno zliczało online all, a drugi cusik zliczał tylko tych, którzy nie blokowali adblockiem żadnym skrypta w obrazku <czy jak to szło, nie do mnie z techniką tego> i z tego wychodziło - Ogółem 1300 osób, a 1000 osób nie blokuje. Online. W tym przypadku nie wiem czemu miałby K3n cokolwiek dla mnie fałszować, szczególnie że patrzałem na staty liczące niezależnie od tego co on sobie tam naskrypcił na stronie. Może i ogółem 2% na świecie Ci wychodzi ale dolicz firmy i licznych "nieuświadomionych".. Ci którzy już czytają mangi w necie to zazwyczaj mają już jakieś obeznanie i dla własnej wygody jednak załączą takie techniczne cusie.

A ten grafik to był jednorazowy wydatek więc możesz go olać w wyliczeniach, tak tylko wspomniałem.

Nie znam się na tym tak więc wolę już nic nie szacować, ale gdyby to co mówisz było prawda, to K3n kupiłby sobie ten wymarzony motor za parę k. na który zbiera już kupę czasu xD Z całej mojej znajomości z nim, nie odniosłem wrażenia żeby miał jakieś kokosy z tego. To co mi mówił, a nie miał powodu do kłamstwa (swoją drogą teoretycznie dał mi nawet rangę admina) m-l opłaca się dla niego tyle, że stanowi reklamę - tj widzi ktoś że prowadzi taki a taki duży serwis, i dzięki temu może dostać jakieś propozycje kontraktu. Wpis w CV


Ale powiedzmy, że masz rację, nie chce mi się kłócić szczerze mówiąc ^^ (chociaż myślę, że nie byłby tak leniwie nastawiony do np. kwestii uploadu na m-l gdyby miał z tego takie kokosy. A na serio jest czasem leeeniwy). Po prostu stwórzcie coś lepszego, z lepszym pozycjonowaniem, a ewentualne zyski przeznaczcie na fandom, i doprowadźcie przy okazji do upadku do m-l. Wyślę wtedy list gratulacyjny oczkod

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024